» »

mrtev disk

mrtev disk

TT1199 ::

Zgodilo se mi je da ko sem enkrat prižgal računalnik le ta ni več zaznal operacijskega sistema. Z ubuntu live cd si nemorem pomagat, ker ne najde diska. Obstaja kakšna možnost da bi dobil podatke iz tega diska? Drescue npr?

dzinks63 ::

Nekajkrat odklopi, priklopi kable na disku in matični, s časom kaj oksidira in kontakti oslabijo, če ni efekta zamenjal kabel. Če ne prime, preizkusi disk v drugem delujočem računalniku.

TT1199 ::

sj imam zdj drug disk pa dela normalno tko da očitno ni problem v kablu

Malajlo ::

Heh, menjaj elektroniko na disku in poskusi. So pa diski dobri za mizo podkajlat, če ne služijo svojemu namenu.

Aja, pa ne odpiraj diska za nobeno ceno. Ne znaš in tudi nimaš pogojev za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

AtaStrudl ::

>Aja, pa ne odpiraj diska za nobeno ceno. Ne znaš in tudi nimaš pogojev za to.

Hja, ce je obupal / se odpovedal podatkom, to lahko cisto mirno stori. Ni cisto nic nevarnega notri.

Malajlo ::

Če ga firbec matra, pa res lahko. Plate izgledajo s svojo popolno gladkostjo naravnost izjemno :D

chucki ::

Kaj ne odpira, jaz sem si sam disk popravil, menjal elektroniko,ploščo,roko ter prišel do željenih podatkov. :)

Xserces ::

chucki kaj to si sanju?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

chucki ::

To sem naredil, če bi poslušal vas, mi ne bi nikoli uspelo. :) Kup teoretikov je tule gor, pa nič druga..

Malajlo ::

A, terija zarote, da diske sestavljajo v brezprašnih prostorih. Vsak lolek ve, da ti olje na avtu zamena pa še diske zamena vsak mehankar.
Glej, imel si srečo. Sicer se to doma dela tako, da ornk zasopariš kopalnico, potem pa počasi (nag po možnosti, da bombažna vlakna ne letijo od tebe) menjaš dele diska, za katerega se ti itak hebe, sicer tega ne bi šel delat nag v soparno kopalnico.

DeeCoy ::

V bistvu je doma (kar tako v sobi) SKORAJ nemogoče popravit disk (notranjost), ker pridejo zraven prašni delci ki poškodujejo glavo. RAZEN! če imaš srečo tako kot chuki.

chucki ::

Bom jutri poiskal temo v kateri sem že to omenil, ko sem popravil disk in rešil podatke, ampak odzivov ni bilo, ker očitno noben ni verjel... Delal je urco ali dve, pa še to je šlo po kB.

Malajlo ::

A tkole?
http://www.datadocktorn.nu/us_frag1.php
 Primer defragmentacije diska...

Primer defragmentacije diska...

TT1199 ::

kaj pa odgovor na moje vpr? kako deluje drescue v primerjavi z ubuntu live cd če bi imel kaj več možnosti?

?

noben nič ne ve o ddrescue?

nihče nič ne ve o ddrescue??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TT1199 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krvavo nujno potrebujem pomoc pri sesuti plati in disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
213771 (2675) McMallar
»

Trije diski hkrati fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292253 (961) d0rK
»

virus in reševanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
232636 (2389) Blisk
»

Ubuntu in Win7 Dual Boot

Oddelek: Operacijski sistemi
272032 (1667) Icematxyz
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354606 (3852) Spajky

Več podobnih tem