» »

AmisTV vs Telemach

AmisTV vs Telemach

MK99 ::

Pozdravljeni!

Razmišljam o nadgradni TV omrezja doma, do zdaj sem cakal na optiko, samo sem obupal.
Pa tehtam med Telemach in AmisTV omrezjem. Sem iz Lj - center, trenutno ze uporabljam AmisNET.
Kakšne izkušnje med obema ponudnikoma?

Najbolj se zanimam za trojcek: net, tv in telefon.
Kot berem je Amis dokaj pohvaljen, vsaj kar se kvalitete in enostavnosti uporabe tice. Tale moznost ogleda za zadnjih 48 ur mi je zelo vsec, ni mi pa najbolj jasno glede snemalnika. Piše, da je 10ur vkljuceno v 2eur mesecne narocnine. Kaj to pomeni, da na mesec lahko posnamem samo 10ur vsebin?? A svoj, zunanji snemalnik za snemanje pa ne morem/smem imeti (ala videorekorder)?

Ali je potrebna kakšna dodatna oprema za starejši CRT TV v primerjavi z novejšimi LCD (imam dva full hd lcd in enega crt)..

TIA!
Lp, Matic

lebang1 ::

Malo si poglej tudi tuš, mislim da imajo trenutno najbolj poceni pakete...

Pa ja še vedno lahko snemaš na videorekorder, glede stare televizije pa moraš imeti le scart priključek,
pa tisti snemalnik in podobne finte so ponavadi vse doplačlive, ne vem točno kako je s tem.

lp

Veron ::

v primeru amišTV v vsakem primeru dobiš dodaten STB zraven, pri Telesmeh TV pa v primeru LCD, če podpira DVB-C, ne rabiš nič dodatnega, za CRT pa dobiš dodaten STB zraven.

načeloma sama televizija je od Telesmeha boljša (sploh če imaš LCD tv z DVB-C).

Ted ::

AmisTV omogoča timeshit (zamik 48ur gledanja) na 30 najbolj gledanih kanalih (snemalnik + zamik je 3 EUR mesečno menda). Kakovost slike se je z leti tudi na IPTV zelo izboljšala in zelo težko opaziš razliko med IPTV streamom in kanalom na DVB-C sprejemniku (Telemach). Sam recimo po kvaliteti več ne vidim razlike med AmisTV in sliko direktno iz satelita. Pred leti pa je bil IPTV kar se tiče kakovosti slike res katastrofa :).
Poleg zelo dobre slike in dodatnih storitev Amisov STB omogoča še predvajanje multimedijskih datotek (tudi HD ločljivosti s podnapisi) iz ključka ali prenosnega diska. Edini minus je tukaj nepodpora DTS zvoku (verjetno zaradi visoke cene licence).

Moj predlog - naroči AmisTV brez vezave za preizkus. Če ti ne bo všeč ali nisi zadovoljen s storitvijo pač odjaviš. Aja, 10 ur je kapaciteta snemalnika - pomeni da lahko posnameš za 10 ur oddaj (recimo 5 filmov po 2 uri). Kvoto snemalnika lahko povečaš na 20 ali 30 ur, strošek je če se ne motim 1-2 EUR. Oddajo lahko med predvajanjem na STB-ju posnameš tudi na svoj snemalnik.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

MK99 ::

Thx!

Glede snemanja sem mislil na nek disk oz. dvd medije, vhs je ze v kleti.. :)
Torej lahko priklopim zunanji dvd snemalnik, ni kaksnih omejitev?

Amis reklamira, da zagotovijo vso potrebno opremo za do 3 tv-je in to brezplacnio, tako da.. sklepam, da je to res..

Telemach TV bolja od Amisa? V kaksnem smislu, programi ali kvaliteta slike?

TIA,
M.

slovenc5 ::

če imaš na voljo vsekakor t-2

Ted ::

Oprema pri Amisu je brezplačna za 1 TV, kolikor vem je potrebno dodatne STB-je dokupiti oz. najeti (par EUR). Podobno je tudi pri Telemachu. Prednost Telemacha je večja programska shema. Je pa treba vedeti, da je treba za dodatne programske pakete in storitve vedno doplačati pa je vseeno ali je to Amis, Telekom al pa Telemach.
Mah...

Spc ::

hmm.
Na telemachu lahko snemaš kolko ti paše pa nebo nič narobe.
Zakaj bi te za snemanje mogel plačevat ?!?
Z DVB Viewerjem pa tak zastojn snemaš.
 

MK99 ::

Kot vidim ima tudi Siol zanimivo ponudbo.. vsaj kar se programov tice, ima prakticno vse kar bi zelel.

Ima tudi 160GB disk, torej je moznost snemanja vecja kot npr pri Amis, pa se da te posnetke izvoziti na zunanji disk za trajno shranjevanje?

Ima tudi nek casovni zamik, samo ce prav razumem moraš imeti funkcijo vklopljeno in hrani samo 2 uri. Torej je Amis z 48ur zamikom tu v veliki prednosti.

T2 mi ni ravno všeč, tudi Investigation Discovery nima (doma so zahteve za ta program :) )..

Formula 1 ::

Siol je zadnje čase vredu ne za*****a več.Je pa res da ni ravno poceni imaš pa možnost da v programu zvestobe izbereš namest izdelka določen popust na naročnino.Pa še pri Siolu mi je všeč ker so nekateri programi prevedeni v slovenščino(za druge ponudnike situacije ne poznam).

Gatsu ::

Sam tudi predlagam T-2 s katerim imam v zadnjem letu izjemno dobre izkušnje. Prej sem imel več kot 5 let Siol, s katerim se bil kar se tiče interneta vedno zadovoljen, so se mi pa totalno zamerili s prehodom iz mpeg2 na mpeg4 ker so sliko tako grdo skompresirali, da je kakovost slike na večjih hd televizijah enostavno za bruhat grda - 50 plazma.

Potem ko so nas hotli pa še posilit z zanič storitvijo imenovano SiolBox sem pa dokončno popenil in prešaltal na T-2. Rezultat? Krepko nižja naročnina za krepko več TV programov z neprimerljivo boljšo kvaliteto slike in enkrat hitrejšo hitrost interneta. Monter je tudi popravil spoje v omarici na bloku in potegnil utp kabel od vtičnice do modema - cca 6m brezplačno. S tem se je pridobilo 15Mb hitrosti povezave in lahko brezhibno gledam tudi HD programe. Za dodatne 4 al kolk € na mesec imaš šanso timeshifta na vseh SD programih. V ceni je tudi 10GB prostora za snemanje na njihovem strežniku etc.

Med tvojima dvema adutoma bi se sam sigurno odločil za Telemach, saj imajo sigurno manj kompresiran TV signal in s tem lepšo sliko. Pa mislim da imajo še edini HBO HD... Aja Amis ima enako kvaliteto TV programov kot Siol, ker uporabljajo istega ponudnika za kompresiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

Pesimist ::

Zaj si se sam zajebo z tvojo zadnjo izjavo. Ce to drzi imata potem siol in amis najboljso sliko od navedenih.
Odkar so na h264 ne opazis vec razlike med sliko na optiki mpeg2 in sliko na xDSL mpeg4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PARTyZAN ::

Kockanje na Amisu je precej hudo. Za siol ne vem, vem pa da se kvaliteta slike skrije proti Telemachovi digitalni televiziji.

Pesimist ::

A ravni v telemahovi tmei ugotavlajo kak kompresirjao signal.

PARTyZAN ::

To ugotavlja Spc, ki bi rad imel 60mbit stream za vsak kanal. Poglej si njegove poste in ti bo jasno. Na gole oči je razlika med kanali na Amisu in pri Telemachu kot dan in noč (Telamachu v prid, seveda).

Zvezdica27 ::

lp,

če si že na amisu, pač vzami amis in se ne veži. Preideš lahko vedno, kanalov pa je krepko več kot je bilo včasih na siol, danes ne vem.

Jaz sem z Amisom super happy, Telekom pa še kar pošilja račune, ki jih vsak mesec reklamiram. Banda esposobna.

zz

IceBoX ::

Sam sem bil na Siolu in zdaj sem na Amisu. Pri obeh sem imel IpTV in razlike ni. Sam nisem ne pri Siolu in ne pri Amisu videl kockanja slike, tako da ne moreš reči da je slika na Amisu slaba. Kakšna je slika na Telemachu pa ti ne morem povedati. Glede snemalnika je pri Amisu tako da imaš za 2€ vključenih 10 ur. Ker sprejemniki nimajo vgrajenega diska, se film snema na Amis strežnike, zato je tudi omejitev. Je pa res da lahko snemaš na več programih hkrati in tudi ni treba da je sprejemnik vključen kadar snemaš. Pač posnameš tistih 10 ur in ko pogledaš zbrišeš filme in lahko naprej snemaš.
Huh...

kitl76 ::

Svetujem ti T-2. Zato, ker ima edini pravi timeshift v Sloveniji za vse programe 48ur deluje tekoče brezhibno tudi slika je najlepša od vseh IP TV ponudnikov. Timeshift od Amisa je polovičarski izdelek, da ne govorimo o Silovem ki to sploh ni. Danes ko človek nima veliko časa je timeshoft nujna zadeva.

Tilen ::

PARTyZAN je izjavil:

Kockanje na Amisu je precej hudo.


A res? Kar vsem kocka? Zanimivo. Imam namreč drugačne izkušnje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jan_g ::

kitl76 je izjavil:

Svetujem ti T-2. Zato, ker ima edini pravi timeshift v Sloveniji za vse programe 48ur deluje tekoče brezhibno tudi slika je najlepša od vseh IP TV ponudnikov. Timeshift od Amisa je polovičarski izdelek, da ne govorimo o Silovem ki to sploh ni. Danes ko človek nima veliko časa je timeshoft nujna zadeva.


Zgolj informativno me zanima, če veš, ali na siolu sploh deluje snemanje? Vem da so nekaj časa nazaj reklamirali nek nov settop box, ki naj bi imel vgrajen disk. A se snema na ta disk?

PARTyZAN ::

Tilen: tam kjer jaz vsak teden gledam Amisove streame vedno kocka.

Tilen ::

Je oseba kjer se to dogaja prijavila napako in se ni odpravila ali kako? So že drugi uporabniki povedali, da zadeva ne kocka, če ne gre za napako na povezavi in tudi ni razloga, da bi. Streami so afaik za vse uporabnike enaki.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kitl76 ::

jan_g je izjavil:

kitl76 je izjavil:

Svetujem ti T-2. Zato, ker ima edini pravi timeshift v Sloveniji za vse programe 48ur deluje tekoče brezhibno tudi slika je najlepša od vseh IP TV ponudnikov. Timeshift od Amisa je polovičarski izdelek, da ne govorimo o Silovem ki to sploh ni. Danes ko človek nima veliko časa je timeshoft nujna zadeva.


Zgolj informativno me zanima, če veš, ali na siolu sploh deluje snemanje? Vem da so nekaj časa nazaj reklamirali nek nov settop box, ki naj bi imel vgrajen disk. A se snema na ta disk?



Kolikor je meni znano moraš pri Siolu, če hočeš snemati imeti tisti kanal, ki ga snemaš odprt. Medtem ko pri T2 lahko snemaš poljubno število kanalov na enkrat s tem, da imaš lahko setupbox izklopljen

IceBoX ::

Ja, to ima tudi Amis.
Huh...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis MobiaTV

Oddelek: Pomoč in nasveti
164538 (1850) 1pioneer
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164064 (3591) Daniel
»

Amis televizija (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7617303 (8480) Bakunin
»

Snemanje digitalne televizije..

Oddelek: Zvok in slika
226852 (6197) bauci
»

DVB-C kateri ponudnik?

Oddelek: Zvok in slika
121906 (1629) Sc0ut

Več podobnih tem