» »

Symbian Anna na voljo za prenos

Symbian Anna na voljo za prenos

Nokia - Kljub temu da Nokia počasi opušča Symbian in da to v ZDA počne še hitreje, povsem mrtev Symbian še ni. Včeraj je namreč Nokia izdala ponudila v prenos novo verzija Symbian Anna za svoje pametne telefone. Namestimo jo lahko na telefone Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 in Nokia E7.

Novosti je kar nekaj. Med glavne sodijo izboljšan uporabniški vmesnik (podpora za tipkovnico QWERTY, predeljen zaslon ob tipkanju), hitrejši brskalnik in izboljšani zemljevidi, ki imajo vrisane nove trase javnega prevoza ter možnost check-in za Facebook, Twitter in podobne. Nokia C7 bo odslej podpirala NFC, poslovni uporabniki pa bodo veseli še izboljšanega šifriranja in Microsoft Communicator Mobile. Anna podpira Flashlite 4, Java Runtime 2.2, Qt Mobility 1.1 in Qt 4.7.

Anno lahko prenesemo na osebni računalnik z interneta in nato prek Ovi Suita namestimo na telefon ali pa ga na neposredno prenesemo kar nanj z interneta (v tem primeru je priporočljiva uporaba internetne povezave prek Wi-Fi). Prav tako pa Nokia do konca prihodnjega leta obljublja izid še 10 telefonov, ki bodo prav tako uporabljali Symbian.

38 komentarjev

subby ::

c905 čedalje bolj zajebava, wp7 nokie bo treba še nekaj časa čakat... E7 me čedalje bolj mika

Bor H ::

No, do konca leta bodo tudi WP7 nokie zunaj.

jakaspaka ::

Popravek: upgrade v Sloveniji še ni na voljo, bo v naslednjih tednih. http://connect.si/BbF

Jst ::

Jaz upam, da je Nokia podpisala z MSjem pogodbo samo za WP7 telefone, hkrati bi pa razvijala svojo platformo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krneki0001 ::

Mene pa mika nokia X7. Sedaj imam X6 16Gb in je odličen telefon, samo ekran je malo majhen. Bi mi prav prišel 4" display in ostalo vse enako kot X6. Pa še cenejša je kot E7. Cena za X7 brez vezave je 309 evrov v mobisvetu.

jest10 ::

subby je izjavil:

c905 čedalje bolj zajebava

Tudi tebi crkujejo tipke?

tado6 ::

Jz grem drugi teden po Nokio C6-01.

ufek ::

Zanimivi zgornji komentarji. Jaz pa sem mislil da Nokie nima več nihče..

GupeM ::

Punca je kakšna 2 tedna nazaj kupila C6-01. Kljub temu da sam uporabljam androidov telefon in mi symbian na toucscreenih nikoli ni bil všeč, sem bil nad tem telefonom pozitivno presenečen. Brez slabe vesti rečem da je ta symbian, ki je na C6-01 kar na nivoju oz. se je kar lepo razvil glede na starejše verzije. Moti me edino pomanjkanje aplikacij na ovi store.

||_^_|| ::

Sam imam e6 z anno kaksna dva tedna. Zdi se mi da je tole koncno korak v pravo smer. Medtem je na netu moc najti leakano verzijo symbian belle, ki je naslednik anne.

Griffith ::

Škoda ker to ne morem naložit na svojo 5800XM.

PNG ::

Symbian je še vedno strong and kicking. Največji navdušenci iOS in Androida so mi gnjavili kako je Symbian zanič, pol sem jim pa dal mojo C7 v roke za par minut in so hitro ugotovili, da telefon ni nič slabši - v določenih aspektih pa tudi prekaša iOS in Android.

AMPAK hype je hype :)

black ice ::

PNG je izjavil:

Največji navdušenci iOS in Androida so mi gnjavili kako je Symbian zanič, pol sem jim pa dal mojo C7 v roke za par minut in so hitro ugotovili, da telefon ni nič slabši - v določenih aspektih pa tudi prekaša iOS in Android.

V čem pa?

slo81 ::

To so še zadnji vzdigljaji pred propastjo.Amen.

Dr_M ::

black ice je izjavil:

PNG je izjavil:

Največji navdušenci iOS in Androida so mi gnjavili kako je Symbian zanič, pol sem jim pa dal mojo C7 v roke za par minut in so hitro ugotovili, da telefon ni nič slabši - v določenih aspektih pa tudi prekaša iOS in Android.

V čem pa?



Alarm pri ugasnjenem telefonu :)):)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lmfao ::

Ni problemov pri prehodu zimski/letni čas :):))

ufek ::

Griffith je izjavil:

Škoda ker to ne morem naložit na svojo 5800XM.


Očitno lahko: http://www.symbiantweet.com/symbian-ann...

Pa še bolj odzivna je: 8-O


Bom probal na moji 5800, ki se mi še valja po predalu. :)

subby ::

@jest10: ne, je bila tipkovnica že menjana ko je bil še v garanciji... sam odkar sem ga dobil iz servisa se noče normalno polnit, slab stik je na konektorju nekje, pa ga je treba mal našponat ko dam filat

trnvpeti ::

koga še to zanima?

Goldee ::

Tudi mene mika E7, saj samo touchscreen-ov ne maram preveč. E7 ima oboje - odlično qwerty tipkovnico in velik touchsreen ekran. Nazaj me drži samo to, da gor teče symbian, ki pa ne bo dolgo več podprt. No, pa cena me tudi malce drži nazaj :) Čakam ponudbo Tušmobila, ker pri Simobilu stane preveč (če se nočeš ravno vezat za 50€ na mesec).
Nokia še ni rekla zadnje besede.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

ivanuscha ::

Ma tak hype za ta Android. Potem pa se na njem ne da niti nastavit da te ob povezavi na net vpraša. Skoz neki dl-ja...če pa mu ugasneš povezavo ti pa mms-i ne delajo. To ima Symbian dosti bolj porihtano...še vedno imam 5800 in razen splošne počasnosti in odzivnosti sploh nimam pripomb. Mi odlično služi. Teli novi Symbiani pa so kot zgleda super.

PNG ::

^--- ali pa tipkaš sporočilo v QWERTY načinu in dokler ne obrneš ekrana nazaj sploh ne izpiše teksta, ki si ga "napisal".

krneki0001 ::

Griffith je izjavil:

Škoda ker to ne morem naložit na svojo 5800XM.


Kdo pravi da ne?
http://www.symbiantweet.com/symbian-ann...

Jaz imam na X6 symbian anna gor

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Kako pa, če še ni za nas na voljo?

TOP ::

Je kdo tole probal dat na 5800 ali na 5230

TOP ::

Jaz sem nekaj gledal tisti link ki je dal gor nebivedu in zgleda lepo sam uprašanje če je v SLO jeziku.

krneki0001 ::

Ne vem če je v slo jeziku, sam uporabljam vedno angleščino, ker mi slovenščina na mobilnih napravah (in računalnikih) ni ravno prijetna.

X6, 5800 in 5230 je ena in ista zadeva, samo da je 5230 okrnjena 5800, obe imata pa malo manj rama kot X6. Ostalo je vse enako. Če dela na 5800, potem deluje tudi na obeh drugih in obratno.

MrStein ::

Včeraj je namreč Nokia izdala ponudila v prenos novo verzija Symbian Anna

Typo... če lahko temu tako rečemo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fuks ::

Furam Anno že od začetka poletja.
Ob tej novici pa sem opazil, da se da dobit že leakan Belle (PR-3.0). Definitivno sprobam v kratkem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()

zoki69 ::

Sem bolj nov v teh zadevah in me zanima kako bi tale ANNA na svojo X6 Nokio spravil, ker OVI nekak nima, ali pa ne najdem te opcije. Kakšen namig bi bil dobrodošel!

krneki0001 ::

Tole je za nokio 5800, ampak za X6 je enaka procedura
http://expertester.wordpress.com/2010/0...

TyPag106 ::

Zivjo,
tudi jaz sem nov tukaj gor in vidim,da vas je veliko strokovnjakov glede mobilne teh. Zato se obracam na vas,da mi pomagate ce lahko seveda. Imam problem pri update symbian ančke na nokii c6-01.
Ko tapnem na ikono posodobitev telefona nove verzije sploh ne najde. Kako to? Niti OVI Suite mi jo ne ponudi. A baje, da je uradno prijadrala v našo deželico : http://www.connect.si/mobilniki/novice/...

hvala
lp

ssokec ::

Jaz sem si jo namestil na nokio C6-01, preko ovi update-a po namestitvi sem opazil dve problematični zadevi:
- ne morem več odpirati *.PDF dokumentov (Pdf Reader je izginil), prav tako mi ne odpira (MS office datotek).
- fizična tipka za hiter dostop do kamere - fotoaparata ne deluje več kamero lahko aktiviram samo preko touch screena, fizična tipka ob aktivirani kameri opravlja svojo funkcijo.

Drugače pa je prenovljen web brskalnik, pa celotna zadeva se mi zdi malenkost hitrejša.

LP!

harvey ::

@ssokec, si namestil oba popravka 1/2 in 2/2? Ker v drugem delu je popravljen paket softwareja acrobata in office readerja. Hard reset poskusi in potem osveži software update.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

tado6 ::

Meni gumb za kamero deluje normalno. Imam tudi C6-01 in posodobljen telefon.

neptun319 ::

@TyPag106, imaš slučajno simobilov telefon in ko ga prižgeš se pokaže vodafonov znak?
Tudi jaz imam tak telefon in za take telefone se pravi "brandirane" update na Symbian Anno v sloveniji še ni mogoč, čeprav je uradni update na Anno s strani nokie že v Sloveniji. Na našo žalost pa tega updata Simobil/Vodafone še ni odobril, ker ga testirajo.... Sem kontaktiral Simobil pred 14. dnevi in pravijo da bo vsak čas ;((. Nwm pa, kaj ga imajo za testirat, če pa je uradni update, ki deluje pri vseh drugih operaterjih?!

Če te zanima kaj več kako odbrandirati svojo nokio (se pravi da boš lahko updatal, uradne update ki bodo na voljo). KLIK

TyPag106 ::

ja, res imam simobilovo(vodafone) c6-01. Sem klical na nokio care in so mi to tudi potrdili. "nikoli več brandiranega telefona" :)

hvala neptun319

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyPag106 ()

neptun319 ::

Evo pa smo le dočakali tudi uporabniki Simobila. Danes sem si na nokio c6-01 (brandirano) namestil Symbian Anno in moram priznati, da je malce hitrejša beri odzivnejša, za kakšne podrobnejše ugotovitve pa bo potreben še čas.

Moja koda izdelka je 059H0T7. Najprej se posodobi na 022.014, potem pa sta na voljo še dva updata in sicer Posodobitev Symbian Anna 1/2 in 2/2 (24MB).

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549433 (7374) krneki0001
»

Symbian Anna na voljo za prenos

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
388433 (5553) neptun319
»

Nokia bo spremenila sistem poimenovanja

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
186733 (4596) Omen3
»

Android konec leta prehitel Symbian

Oddelek: Novice / Android
3410494 (9259) BigWhale
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426393 (5430) dgrude

Več podobnih tem