» »

Intel odpravlja napake v SSD-jih serije 320

Intel odpravlja napake v SSD-jih serije 320

Po X-25 M G2 so težavni tudi pogoni 320.

vir: X-Bit Labs
ComputerWorld - Intel je julija priznal, da tudi novo serijo njihovih SSD-jev pesti resen hrošč (pred tem je bil že X-25 M G2 na tapeti). Izkazalo se je, da lahko pogoni serije 320 pri prisilnem ponovnem zagonu, recimo ob izpadu napajanja, pokažejo vsega nekaj megabajtov veliko kapaciteto, podatki pa neznano kam izginejo. Intel je obljubil, da bo popravek kmalu na voljo, saj je napaka že diagnosticirana.

V Intelu so zagotovili, da bo napako popravila kar nadgradnja firmwara. Ta je že nared, sedaj pa potekajo zadnji preizkusi, da ne bi slučajno zdravilo povzročilo še več težav kot bolezen. Posodobitev bo mogoče namestiti brez izbrisa pogona, kar pomeni, da bodo podatki ostali nedotaknjeni. Doslej so uporabnikom, ki je tako imenovana napaka Bad Context 13x doletela, pogone menjali za nove, vsem pa so priporočili izogibanje odklapljanju vključenih SSD-jev iz napajanja in redno ustvarjanje varnostnih kopij podatkov.

Popravek bo na voljo najkasneje do konca meseca za vse pogone serije 320 v kapacitetah od 40 do 600 GB.

15 komentarjev

zee ::

Odlicno. Me je kar strah uporablajt prenosnik na bateriji zaradi tega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

residual ::

he he, kupim 3 tako okvarjene SSDje ;)

amigo_no1 ::

Na navadnih pcjih bo očitno potreben ups kot obvezna oprema.

Jaka83 ::

Toliko težav, pa še vedno so dragi kot bi kupovali zlate palice.

uros_m ::

Meni na kraj pameti ne pade, da bi za sistemski disk kupoval kaj drugega kot SSD. Sicer pa - če si tak škis, da na SSD-ju hraniš vitalne podatke ti pa tako ali tako ni pomoči. Ko naložiš sistem si narediš sliko in srečno kekec. Tudi, če imaš okvaro maš sistem nazaj za čas posla.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Saladin ::

uros_m je izjavil:

Meni na kraj pameti ne pade, da bi za sistemski disk kupoval kaj drugega kot SSD. Sicer pa - če si tak škis, da na SSD-ju hraniš vitalne podatke ti pa tako ali tako ni pomoči. Ko naložiš sistem si narediš sliko in srečno kekec. Tudi, če imaš okvaro maš sistem nazaj za čas posla.


Da ne odpiram nove teme: Naredil sem si backup particijo na navaden HDD prav za image in hitri reinstall OS na SSD, pa ne najdem resnično free in easy programa, ki naj mi naloži winse iz HDD, če se mi SSD zruši oz. ga moram sformatirat. Po možnosti da mi program avtomatsko še kak daily backup slike naredi. Kakšen hint?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

zee ::

Clonezilla je zastonj, ni pa avtomatska.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bsaksida ::

Saladin je izjavil:

uros_m je izjavil:

Meni na kraj pameti ne pade, da bi za sistemski disk kupoval kaj drugega kot SSD. Sicer pa - če si tak škis, da na SSD-ju hraniš vitalne podatke ti pa tako ali tako ni pomoči. Ko naložiš sistem si narediš sliko in srečno kekec. Tudi, če imaš okvaro maš sistem nazaj za čas posla.


Da ne odpiram nove teme: Naredil sem si backup particijo na navaden HDD prav za image in hitri reinstall OS na SSD, pa ne najdem resnično free in easy programa, ki naj mi naloži winse iz HDD, če se mi SSD zruši oz. ga moram sformatirat. Po možnosti da mi program avtomatsko še kak daily backup slike naredi. Kakšen hint?


Noben hint in ni tako mogoče. Mogoče je v Biosu, ki si lahko nastaviš HDD boot priorty. In imaš Winse na obeh diskih. Če se ti windowsi sesujejo in boot loader dela, ne bo avtomatsko preklopil na HDD ker Boot loader ne more tako podrobno zaznati izpad. Imel sem Računalnik ki je imel awardov bios. pritisnil sem ob zagonu tipko F12 in sem dobil meni za bootad. Med izbiro kot so CD-Rom in USB sem imel tudi izbiro posameznih diskov. Samo tako je mogoče, če ti plata podpira. Ali pa zamenjaš SATA ali ATA porte.

Saladin ::

Malce glupo sem napisal - ni potrebno da se mi zboota z HDD-ja (za to potrebujem 2 win installa, jasno), ampak da mi je program iz post BIOS boot sekvence sposoben reinstalirat celoten image iz HDD na sformatiran SSD.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bsaksida ::

Saladin je izjavil:

Malce glupo sem napisal - ni potrebno da se mi zboota z HDD-ja (za to potrebujem 2 win installa, jasno), ampak da mi je program iz post BIOS boot sekvence sposoben reinstalirat celoten image iz HDD na sformatiran SSD.


V takem primeru je Norton Ghost ali pa Acronis True Image. Jaz uporabljam od Acronis. Lahko uporabš CD in zaženeš kot LiveCD in lahko restoraš SSD ali HDD. Podpira tudi USB HDD pogone. Imel sem primer ki ni zaznal USB HDD pri prijatlu, pri meni doma pa je. Zgleda da je odvisno od plate. Res da pa ki sem pri prijatlu probal je bila molo starejša verzija. Oba programa sta plačljiva.

Druga možnost pa je uporaba Live Linux CD/USB in uporabiš in ustrezni program. Ali pa posebni ukaz od linuxa. Tukaj je link.

http://www.hanckmann.net/?q=node/19

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsaksida ()

gruntfürmich ::

no kul. javite ko bo fix nared!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mat xxl ::

Kaj pa 510 ali ima tudi ta serija probljeme ???

Dr_M ::

Zakaj bi jih pa imel?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

3furious ::

Firmware update je že na voljo.
In the age of information, ignorance is a choice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15434011 (26150) krneki0001
»

Težavni tudi Intelovi SSD-ji iz serije 320

Oddelek: Novice / Diski
3310053 (8766) jype
»

Intel podaljšuje garancijsko obdobje pogonov SSD

Oddelek: Novice / Diski
63279 (2561) St235
»

Intel predstavil tretjo generacijo pogonov SSD

Oddelek: Novice / Diski
278509 (7296) MrStein
»

Intelovi pogoni SSD s 25 nm čipi še v marcu

Oddelek: Novice / Diski
287312 (6086) Ashrack

Več podobnih tem