» »

Siol Router odpiranjem portov

Siol Router odpiranjem portov

kitesurfer ::

Pozdravljeni
Imam Siolov router/modem WIFI, od IskaTela.
Rad bi naredil, da bi lahko dostopl od zunaj na določeno mašino znotraj mojega omrežja.
Ali lahko kdo pove kako to naredim na zgoraj omenjenem routerjem.

Od zunaj bi rad napisal v brskalnik IP in port preko katerega bi rad dostopal do mašine, ki ima IP LAn omrežja 192.168.1.12.

109.182.45.888:9000 --> 192.168.1.12

Hvala za pomoč in odgovore.

b ::

Ne da se.

kitesurfer ::

Hmmmm
Kako se ne da, kaj pa naj naredim???
Hvala za odgovor

Jinto ::

Port forwarding ne deluje tako, kot si zamišljaš.

Kaj pomeni dostopanje?
remote desktop, ftp?

b ::

Siolov modem/"router" tega pač ne omogoča. Če hočeš to, rabiš drug router. Tega prestaviš v bridge mode (izključiš ustvarjanje povezave na njem, pazi da shraniš nastavitve, sicer se ti ob restartu spet postavi!), in povezavo vzpostaviš na svojem routerju.

Se splača, te škatlice se itak bolj slabo obnesejo kot routerji, zato tudi navednice zgoraj :)

Jinto, port forwarding deluje točno tako, kot je napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

Enron x86 ::

Tudi sam imam router Sinope, in sem opazil tole možnost: DMZ. Mogoče je to, kar ti iščeš.

p.S: Na podanem linku je sicer napisano za routerje Linksys; pri Sinopeju R3 najdeš možnost DMZ pod Configuration / Security / DMZ host.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

Jinto ::

b
To ni port forwarding
109.182.45.888:9000 --> 192.168.1.12
To je port forwarding
109.182.45.888:9000 --> 192.168.1.12:9000

b ::

Če bi hotel dlakocepit, bi se lahko obesil tudi na to, da 109.182.45.888 ni IP naslov. Je pa iz opisa jasno, da človek ve kaj hoče in ti ni treba dokazovat svojega superiornega znanja tukaj.

@kitesurfer: Enron_x86 ima prav, zadeva dejansko podpira port forwarding, sem zdaj pogledal na svojem (Sinope568+ R3 - bele barve). Configuration -> security. Ne vem zakaj sem imel v glavi, da to ne dela. Ni ti pa treba uporabit opcije DMZ host, ker ta forwardira vse porte, lahko izbereš samo tiste, ki jih rabiš.

Jinto ::

Nisem imel namena dokazovat moje znanje, zato sem tudi vprašal, kaj za njega pomeni dostop do računalnika.
Z xxx:xxx pač ne bo mogel dostopat do računalnika, dostopal pa bo lahko na določeno storitev, ki teče na tem portu.

kitesurfer ::

Pozdravljeni
Hvala za obširne odgovore. Da zadevo malo bolj obrazložim, odprtjke routerja potrebujem, da bom lahko dostopal do DVR snemalinka, ki ga imam za video nadzor.
DVR imam priključen na router, ki ima IP 192.168.1.12 in sedaj bi rad dostopal do njega s Mobitela, kot tudi iz oddaljenega PCja.

@b, prisil bi te če mi lahko napišeš kako to storim, ker nisem najbolj vešč v omrežjih :|
Če imaš takšen router, ali lahko pošlješ printscrin, kako morem nastavit Port forwarding, da mi bo delalo.


Hvla vsem za pomoč

Meklav ::

js mam isti router pa me zanima če to velja isto če bi js hotu za cod2 port 28960 odpret a to se tudi ne da?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl flash problem

Oddelek: Omrežja in internet
171692 (1390) staher
»

Port Forwarding problem na ASUS WL-500gP

Oddelek: Omrežja in internet
52228 (1734) Zako
»

Router ali klicna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
161201 (1031) KoMar-
»

Your ip (84.255.244.0) ends with a 0. The edonkey protocol assigns a LOWID to you. It

Oddelek: Omrežja in internet
191794 (1449) SasoS
»

Linksy wrt54gl in optični modem prospero

Oddelek: Omrežja in internet
83221 (3048) Domini

Več podobnih tem