» »

Vuze, uTorrent, Downloadanje...

Vuze, uTorrent, Downloadanje...

Yuro245 ::

Zanima me glede tega downloadanja. Kako vem kakšna je hitrost mojega neta če pa so tam SEJALCI zaradi katerih je downloadnje boljše. Včasih je 22 sejalcev in mi vleče 1.3 MB/s včasih pa jih je 10 in mi vleče komaj 190 kB/s. Kako naj preverim kakšno je npr. brez sejalcev, ali pa npr. kako hitro vleče pri downloudanju iz google chroma ali kakšnega Megaupload, ne more bit sejalcev (vsaj jaz si tako mislim).

st0jko ::

keks?

Yuro245 ::

Imam 17 ms pinga, 12,22 Mbps Download speeda, 1.88 Mpbs Upload speeda. Ampak mi še nikol ni iz nikjer vleklo dol 12 mb. Lahko razložiš kaj naj bi te številke pomenile, ni mi glih naj bol jasno :)

krucymucy ::

Na 12.22Mbps povezavi je teoretična najvišja hitrost 1,52MB/s.

Yuro245 ::

že že, samo zakaj potem ko ima nek torrent 0 sejalcev meni vleče dol z samo 150-250 kbps? Ko pa vlečem npr. kaj na google chrome ali firefox pač stvari ki ne morje met sejalcev stvari ki jih vlečeš dol iz Megauploada, tam pa mi vleče s polno hitrostjo. Zakaj je temu tako?

krucymucy ::

Za poln download poizkusi priljubljen torrent s kar se da veliko sejalci in pijavkami.

Yuro245 ::

aha okej, štekam zdej :)) em samo še nekaj, kaj so pijavke?

SmeskoSnezak ::

Sejalci ali seederji so ljudje, ki so torrent/fajl že prenesli in ga imajo. Čimvečje je število in po možnosti, da imajo ti ljudje ubitačno linijo UPLOADA, recimo 100Mbps, takrat ti bo vlekel torrent s polno hitrostjo tvoj DOWNLOAD.

Leecherji ali pijavke pa še nimajo tega torrenta, zato od njih vlečeš le delčke. Včasih ima tudi torrent z 0 sejalci in 100 pijavkami super hitrost, dokler ne zašteka, ker ni sejalca, ki bi moral odsejati vsaj še enemu celoten torrent, da lahko ostali prenesejo do konca.

Megaupload je strežnik/spletna stran, ki ima zakupljeno svojo Download in Upload hitrost. In je koncept podoben sejalcu ali seederju.
@ Pusti soncu v srce... @

Zelnick ::

Yuro245 je izjavil:

Včasih je 22 sejalcev in mi vleče 1.3 MB/s včasih pa jih je 10 in mi vleče komaj 190 kB/s.

Če maš 22 leechov(sejalcev) ne pomeni avtomatskega full downloada (ala. 1.3 MB/s). Naprimer, če je 22 sejalcev in 220 lecherjev(soležnikov/pijavk al kak se jim reče) boš nekaj downloada dobival od sejalcev(22) in od soležnikov (220 ki istočasno uploadajo ta torrent). Kolikšna bo hitrost pa je odvisno od njihovih povezav oz. nastavitev.





Yuro245 je izjavil:

že že, samo zakaj potem ko ima nek torrent 0 sejalcev meni vleče dol z samo 150-250 kbps?

Ker takrat vlečeš dol od soležnikov(leecherjov) in če predpostavimo, da je njih 10, ti da vsak cca. 15-25 kbps uploada.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Yuro245 ::

No, štekam :)) hvala za razlago+odgovore.

jedateruk ::

Jaz imam Vuze v4.2.0 pa če ga zaženem, mi pobere vso hitrost DSL povezave (spletne strani mi zelo počasi odpre, npr. rabi 1 minuto, da mi neko stran celo pokaže) tudi, če ničesar ne dowloadam na Vuzeu. Katero nastavitev moram popraviti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Torrent

Oddelek: Programska oprema
51313 (1115) Phantomeye
»

težave s hitrostjo downloada

Oddelek: Omrežja in internet
5560 (530) NeMeTko
»

Magnet na Pirate Bay

Oddelek: Omrežja in internet
304835 (3771) Jst
»

paket Amis 10mb download hitrost 30kb

Oddelek: Omrežja in internet
243177 (1907) Rippy
»

Piratski zaliv z več kot milijon torrentov, 10 milijonov odjemalcev

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
449066 (3945) Relanium

Več podobnih tem