» »

Studijski monitorji namesto PC zvočnikov?

Studijski monitorji namesto PC zvočnikov?

hcet ::

Zanima me, kako bi se odnesli studijski monitorji namesto namenskih računalniških zvočnikov.

Na računalniku se posluša glasba, igrajo igre in gledajo filmi..

Hočem kvaliteten zvok, kaj naj naredim? :)

BALAST ::

Ja lahko imaš studijske monitorje, priporočam kakšne aktivne zvočnike, da se ne boš mučil s pretiranim preklapljanjem ojačevalca na zvočnike.

Siddh ::

če imaš denar kupi, če boš jih uporabljal samo na kompu vzami aktivne, drugače pa bi se ti splačalo kupit nek receiver, ki lahko tudi preklaplja med več video in avdio napravami. Npr. če imaš monitor z hdmi vhodom lahko na monitor priklopiš receiver, v receiver pa potem dvd, komp, cd-predvajalnik itd. na dober receiver lahko tudi enostavno priklopiš mobitel, ipod itd. pa poslušam glasbo iz drugih virov in ne samo računalnika


hodu63 ::

Zna bit, da boš razočaran. Naloga studijskih monitorjev je, da čim bolj natančno pokažejo napake na materialu v studiju. Za razliko od računalniških ali hišnih hifi zvočnikov njihov zvok nima strašnih basov ali visokih tonov, je prej dolgočasen, torej če na tak tip zvoka nisi navajen, boš razočaran. Drugače je njhov zvok odličen, samo danes smo že vsi navajeni na zvočnike ki lažejo (to so takšni s "prijetnim" zvokom). Pred nakupom jih obvezno poslušaj, da vidiš, če ti tak zvok usreza. Pa verjetno ti bo vsak rekel, da njegovi geniusi lepše igrajo:(.

l.p.

kalko ::

Če si lahko privoščiš Genelec, ti vsekakor ne bo žal.

flood ::

res je monitorji imajo "sterilen" zvok sej se navadiš, ampak meni osebno niso všeč za vsakdanje poslušanje glasbe
no niso mi niti računalniški :)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

zagi123 ::

Z proper monitorji bo muzika zvenela bolj kot scanje po plehu. Na poceni monitorčkih tipa KRK Rokit pa se bo slišalo čisto ok.

hodu63 ::

Hja, mogoče za glasbo, za igrce in filme pa bi jaz dodal še sub.
Ampak, najprej mora zadevo nekje slišati, je le nekaj denarja v igri...

zagi123 ::

Tud za glasbo bo fejst primanjkovalo basa. Za folk navajen 2.1, tud 8" driver ne bo mel basa. Slednje je seveda odvisno od placa...

Redorange ::

Jst mam aktivne + sub, pa ne menjam za bognedaj kake rač. zvočnike.
Če primerjam monitorje in navadne zvočnike, vzamem še vedno raje monitorje.
Si jih pa moraš lepo enakomerno oba postavit da so obrnjeni proti tebi, ker drugače te bo motilo, ker ne boš lepo slišal.
Lp.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21543342 (14450) Ales
»

Katere studijske zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
233753 (2940) Kurzweil
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?

Oddelek: Zvok in slika
365535 (4474) neo5468
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5716833 (12967) 2f4u
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475988 (4236) Primož12

Več podobnih tem