» »

Prodaja rabljenega mobilnega aparata obvezna oprema mora biti zraven ?

Prodaja rabljenega mobilnega aparata obvezna oprema mora biti zraven ?

;-) ::

Pozdravljeni,
zanima me če pri prodaji rabljenega mobilnega aparata (gre za HTC Wildfire) mora biti zraven spominska kartica?

Nekemu gospodiču sem prodal telefon, kartice ni bilo v telefonu, nakar me čez 1 teden kliče da je ni, sedaj po 2 mesecih spet ista zadeva da me bo prijavo ker kartice ni bilo v telefonu...

WTF res mora biti po zakonu kartica v aparatu ali ne ? Sklicuje se na to da nemore slikat če ni kartice..

koyotee ::

lol. Enivej, zakaj mu nebi dal zraven kartice? Itak jo dobiš z novim telefonom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

KoMar- ::

Če v oglasu ni pisalo, da je zraven kartica, potem nima kaj težit. Isto se je meni zgodilo, ko sem prodal sestrin iPod mini - v oglasu sem napisal, da sta zraven USB kabel in polnilec, slušalk pa nisem omenjal, ker so bile strgane. Ko je kupec dobil paket, mi je pisal, češ, kje so slušalke in sem mu lepo prilepil screenshot oglasa in je dal mir.

"Obvezna oprema" mobilnega aparata je zame zaslon, CPU,... ne pa odstranljiva (!) pomnilniška kartica. Sem že videl nove telefone brez kartice in pa v firmi dobil par rabljenih brez kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

;-) ::

koyotee je izjavil:

lol. Enivej, zakaj mu nebi dal zraven kartice? Itak jo dobiš z novim telefonom.


Itak da bi jo dal zraven, teh par € in tista 2GB kartica mi res nič nebi koristila, ampak res nevem ali je telefon ni imel ker je bil od brata samo dvomim v to. Dec je bil kar starejši tam ena srednja leta (40) prišel z mercedezem na pol poti nič gledal ter kupil, sedaj pa teži.

Sigurno bi mu jo poslal tudi če bi jo doma našel, tako pa je res ni ravno zanj pa je negrem kupovat že tako je telefon bil prodan za 80€ torej pod ceno glede na trg takrat.

KoMar- ::

Pač še eden od kupcev iz pekla (tm). Tudi če te prijavi, ti ne more nič, to so prazne grožnje.

Vprašanje ostaja: A si v oglas slučajno prilepil uradne specifikacije, kjer je verjetno omenjena kartica?

Aja, pa še nekaj te ščiti - t.i. "videno kupljeno", kar pomeni, da če ni pogledal, če je kartica notri in potem zadevo vzel, je transakcija med vama vseeno končana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

;-) ::

Hvala za odgovore, zadnje čase je boljše stvar zavrečt kot pa prodat. Čudno da če daš kako zadevo na podarimo.si ne komplicirajo zakaj kaj manjka.

80€ pa še zdaj nimajo ti telefoni cene, takrat pa je bil edini na bolhi za ta denar z garancijo in vsem kot je treba.

;-) ::

Vprašaj pravega odvetnika, ki ti bo povedal, da je kartica osnovna oprema telefona in je pri novem telefonu vstavljena v režo. Tvoja obveza je, da jo pustiš tam. Danes sem te prijavil na Bolhi. Naslednji teden pa, v primeru, da ne bo kartice, oddamo še prijavo pri pristojnem organu. Pa ne zaradi vrednosti kartice, ampak ker je to prekršek, ki še ne sme dogajati.


mislim WTF kaj človeku ni jasno.

bluefish ::

Nima se kaj pritoževati. Če kartica v oglasu ni bila omenjena, potem je ni. Simple as that.

KoMar- ::

Odvetniki se stalno ukvarjajo s karticami, vstavljenimi v reže, ja, ziher :D

Bias ::

zato ne prodajam, ker so ljudje pacienti in za un drobiš mam star mobi raje v predalu al ga dam pa otrokom da se igrajo.

saj ni problem pri prodaji vsega...predvsem telefoni in podobno, k je spekter ljudi lažje ranjen hah

za bat se nimaš kaj, to zagotovo, sam da imaš pa sedaj deu z njim... Reci da ga boš prijavil ti zaradi nadlegovanja, pa naj ti dajo SLOTECHovci kak namig člena iz zakonodaje da se umiri ;)

P.S.: še dobro da te ne bo prijavil za original vrečkice v katerih je bil telefon

bluefish ::

P.S.: še dobro da te ne bo prijavil za original vrečkice v katerih je bil telefon
Ne pozabi na zaščitno folijo za zaslon (original seveda).

Bias ::

bluefish je izjavil:

P.S.: še dobro da te ne bo prijavil za original vrečkice v katerih je bil telefon
Ne pozabi na zaščitno folijo za zaslon (original seveda).


ooo-ouuu upam, da jo je pustil gor...to bo štala, j raj grem.

KoMar- ::

ampak ker je to prekršek, ki se ne sme dogajati.

Bo moral ustanovit stranko: SD kartice v pametne telefone!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Mare3 ::

Še vedno nisi povedal če si v oglasu napisal da je spominska kartica priložena...

Brias ::

... moja punca je dva tedna nazaj za rojstni dan dobila nikon coolpix 3100, z dodatno baterijo in usnjeno torbico...

kartice NI BILO :) lepo pise, da nekje je, nekje je ni...


sigurno pa je kje kak komplet tudi v SLO kjer je kartica prilozena... ne samo da prodajalec naredi svojo akcijo in prilozi neko staro zalogo :)

posli zdaj tole copy paste tvojemu pacientu in vprasaj, ce bo cez leto dni kupil rabljen fotoaparat od nekoga ki ga je kupil v enaki akciji, in od njega zahteval kartico? :)




... ce pa si napisal da je.... pol pa mora biti :(

;-) ::

Nisem pisal da je zraven...sem pa skoraj preprican da je bila noter. pa nima veze nevem na kaki osnovi ina sedaj dokaze da.je.bila oz. ni bila ko pa je bil sam jaz pa z punco... ponudil sem mu tudi da ce pride.v mb mu jo grem osebno kupit...ce ma za mercedesa zdaj pa mu je 5e skoda za spominsko in mu spuknem v ksiht

Mare3 ::

Reč mu nej te toži itak ti ne more nič lol... Ti pa samo reč da laže da mu je nisi dal da je bila notri pa bi rad še eno in te zdaj izsiljuje...

Pyr0Beast ::

Daj mu tisto kartico če je velka nekaj MB pa si sam kupi drugo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Da se ne bo na koncu ponovno izkazalo, da je ";-)" dejansko kupec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

floyd1 ::

Samo eni so res težki. Vprašaj ga, če bi tudi pri nakupu 10 let starega avta zahteval zraven zimske gume in 1000 EUR popusta (ker je bil nov avto slučajno tako kupljen). In po mojem mnenju pri prodaji rabljenih stvari ni NIČ obvezno zraven dat (če tega ni v oglasu, kot je reklo že nekaj ljudi tu). Lahko prodam tudi polovico telefona, sploh, če nekdo pride po njega in lahko stvar vidi, preden jo kupi. In v oglasu ni napisano drugače. Tudi če bi ti kartico vzel ven - kaj pa ga briga. Sicer jaz v oglasu pri takih stvareh še posebej poudarim tudi to, česa ni zraven (pa pri novem je) - en folk ne razume, da je to RABLJENO in da se stvari uničijo, pogubijo...

Javi, kako je kaj bilo z Bolho, ker oni te bodo v primeru, če jim je res tako zatežil, gotovo kontaktirali. Sem enkrat prodajal ipoda in sem se - glede na to, da jih je bilo na Bolhi res ogromno - malo bolj potrudil in napisal bolj "zanimiv" oglas. Čez en teden se najde model, ki ga popolnoma skopira in da svoje podatke. Sem mu napisal, da se mi to ne zdi prav in naj ga spremeni, počakal 2 dni, ker ni naredil nič in ni odgovoril sem kontaktiral Bolho in opisal situacijo. In njemu napisal še eno sporočilo (pa ne bi zdaj o tem, kaj je bilo v njem ;)) Popoldan je oglas že bil čisto drugačen, z Bolhe pa so me takoj obvestili, da so ukrepali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

St235 ::

Kot vs eima ta zgodba dve plati. Kupec je upravičeno pričakoval, da bo dobil telefon tak kot je bil kupljen. SPloh, če je ;-) zraven oglasa priložil še kak link do reviewa in podbno kjer je bila kartica omenjena. Zdaj a je bilo specifično zraven oglasa napisano da kartica je, oziroma kaj podobnega kar je kupca dodatno prepričalo v to ne moremo vedet, ker nismo videlo oglasa.

Po drugi strani pa ne more kupec narediti popolnoma nič. Telefon je kupil rabljen od fizične osebe, kar pomeni tržni inšpektorat in urad za varstvo potrošnikov nimata pooblastil. Ostane samo splošna prijava na policiji. Kjer pa je v bistvu tvoja beseda proti njegovi. Glede na vrednost kartice policija več kot razgovora v nobenem primeru ne bo opravila. Pa še to je 1:10.000.000, da bo sploh podal prijavo.

Zgornji sestavek jasno kaže da naklada in grozi tja v tri dni.

Pošlji mu nazaj email v katerem mu poveš, da v oglasu nisi oglaševal, da je kartica zraven in da naj te preneha nadlegovati in groziti, drugače boš ti vložil prijavo zaradi kaznivega dejanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokličite za ceno! - Bullshit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111751 (8380) bambam20

Prodaja prek Bolhe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10218439 (15880) dzinks63

Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313728 (12372) Unknown_001
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818916 (14163) francek1

Več podobnih tem