» »

Rusija gradi vesoljsko izstrelišče v Francoski Gvajani

1
2
»

gruntfürmich ::

OChack je izjavil:

Verjetno bo za vlado delalo območje 51 ki ma večji fond in naprednejšo tehnologijo, je blo baje že 15 let nazaj znano, da je NASA več al manj pesek v oči javnosti, mogoče aurora res funkcionira že lep cajt :)

ja ne. furajo se še vedno s 40 let staro črno ptico in si pravijo: to je to...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ramon dekers ::

"pa močno spominja na"

Toliko močno kot design Leonarda Davincija... Še posebno zgornji del njihovih (nemških) dizajnov.


"Dvokrilci iz prve svetovne imajo bolj malo skupnega s poštenimi enokrilci iz druge svetovne vojne."

Seveda tako kot ruski mig nima čisto nič skupnega z HE 178. Your point?


"Kaj a korejsko vojno bi moral kar direkt naslednji dan po kapitulaciji japonske začet al kaj?"

Moj point je da so zavezniki potrebovali veliko, veliko časa da so razvili samo telo iz HE 178, glede na to da so mašino že imeli. 5 let je dolga doba, glede na razvoj ki so ga nemci imeli v tem času, ampak seveda ti tega ne razumeš.

BigWhale ::

Ramon dekers je izjavil:

Moj point je da so zavezniki potrebovali veliko, veliko časa da so razvili samo telo iz HE 178, glede na to da so mašino že imeli. 5 let je dolga doba, glede na razvoj ki so ga nemci imeli v tem času, ampak seveda ti tega ne razumeš.


Spet bluzis. Tole si preberi. HE-178 je prvic poletel 1939, Gloster E.38 je prvic poletel 1941, kar je samo dve leti kasneje. ME-262 in Gloster Meteor, ki sta pa bila prva uporabna reaktivca sta pa oba prisla v aktivno uporabo 1944. Slednji je bil proizveden v precej vecjem stevilu in je ostal v uporabi tudi precej dalj casa.

Smurf ::

sidd je izjavil:

Zero0ne je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

ESA že sedaj vse svoje rakete izstreljuje na svojem izstrelišču v Francoski Gvajani, tako da mi ta poteza da financirajo Ruse ni najbolj jasna.


Ker vsi profitirajo, če imajo Ruska tovorna plovila za vesoljsko postajo večjo nosilnost. Več znanosti/manj potrebnih izstrelitev. Strošek postavitve novega izstrelišča je verjetno zanemarljiv v primerjavi s prihranki.

Tocno to sem imel v mislih! Rusi biznis, ESA cenejši prevoz + novo rampo! win-win
Kitajci pa samo upam da so res tako miroljubni, kot se kažejo. Drugače bo še problem...


Če se pravilno spomnim gre za sodelovanje pri katerem bosta obe strani minizirali stroške. Rusi bodo dobili na voljo iztrelišče v Gvineji s čimer bodo lahko naenkrat iztrelili več tovora, Evropejci pa dobimo njihove rakete Soyuz-2, ki so glede price/performance trenutno zdaleč (še vedno) najboljša rešitev.

Anteus ::

Je mogoče kdo zasledil, če bodo iz Gvajane izstreljeveli tudi človeške posadke in preskrbo za ISS?

@ vsem, ki razpravljajo o superiornosti tehnologij in kopiranje letal
Prosim, da preberete kaj resnega o aerodinamiki (nad nivojem splošnih zadev, ki jih vsebuje Wikipedia) in tehničnih zahtevah/problemih načrtovanja letal preden napišete karkoli o tej tematiki. Prebral sem nekaj komentarjev in ob takem nepoznavanju tematike me kar zvija.

Ramon dekers ::

BigWhale je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Moj point je da so zavezniki potrebovali veliko, veliko časa da so razvili samo telo iz HE 178, glede na to da so mašino že imeli. 5 let je dolga doba, glede na razvoj ki so ga nemci imeli v tem času, ampak seveda ti tega ne razumeš.


Spet bluzis. Tole si preberi. HE-178 je prvic poletel 1939, Gloster E.38 je prvic poletel 1941, kar je samo dve leti kasneje. ME-262 in Gloster Meteor, ki sta pa bila prva uporabna reaktivca sta pa oba prisla v aktivno uporabo 1944. Slednji je bil proizveden v precej vecjem stevilu in je ostal v uporabi tudi precej dalj casa.



ja gloster je bil narejen predvsem za obrambo pred v1 lol. Meteorja pa so začeli izdelovati leta 44 ko so že skoraj prodrli v osrčje nemčiji, bil je res hitrejši, ampak vodilo je bol še vedno HE 178. Nemcem je preprosto zmanjkalo časa, sicer so pa ogromno dosegli v teh 5 letih.

jype ::

Ramon dekers> ja gloster je bil narejen predvsem za obrambo pred v1 lol.

Leta 1941 so zdizajnirali prototip lovca za obrambo pred V1, katere prototip je prvič poletel konec 1942?

Impresivno.

BTW, večino V1 bomb so uničili lovci z običajnimi batnimi motorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

About the same time, mid 1944, the United Kingdom's Gloster Meteor was being committed to defence of the UK against the V1 flying bomb - itself a jet-powered aircraft - and then ground-attack operations over Europe in the last months of the war. In 1944 Germany introduced into service the Arado Ar 234 jet reconnaissance and bomber, though chiefly used in the former role.

Leta 44 so imeli nemci že Arado Ar 234 bombnik to je impresivno.

EDIT: Proti v2, niso imeli šans in so lahko samo poslušali rakete ko so letele nad Londonom.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

jype je izjavil:

Ramon dekers> ja gloster je bil narejen predvsem za obrambo pred v1 lol.

Leta 1941 so zdizajnirali prototip lovca za obrambo pred V1, katere prototip je prvič poletel konec 1942?

Impresivno.

BTW, večino V1 bomb so uničili lovci z običajnimi batnimi motorji.



res je. Ampak proti v2 ni bilo takšne obrambe

Unlike the V-1, the V-2's speed and trajectory made it invulnerable to anti-aircraft guns and fighters, as it dropped from an altitude of 100–110 km (62–68 mi) at up to four times the speed of sound (appr. 3550 km/h). A plan was proposed whereby the missile would be detected by radar, its terminal trajectory calculated, and the area along that trajectory saturated by large-caliber anti-aircraft guns. The plan was dropped after operations research indicated that the likely number of malfunctioning artillery shells falling to the ground would do more damage than the V-2 itself.[40]

The defence against the V-2 campaign was to destroy the launch infrastructure—expensive in terms of bomber resources and casualties—or to cause the Germans to "aim" at the wrong place through disinformation. The British were able to convince the Germans to direct V-1s and V-2s aimed at London to less populated areas east of the city. This was done by sending false impact reports via the German espionage network in Britain, which was controlled by the British (the Double Cross System).

There is a record of one V-2, fortuitously observed at launch from a passing American B-24 Liberator, being shot down by .50 caliber machine-gun fire.[41]

The limitations of any countermeasures can be understood by two facts: 20 seconds after launch, a V2 was out of reach; the time from launch to impact in London being merely 3 minutes.

Ultimately the most successful countermeasure was the Allied advance that forced the launchers back beyond range.

Aja pa večja uspešnost je bila z meteorji pri sestrelitvi v1, kot pri navadnih lovcih.

Senitel ::

Kako je bila uspešnost z meteorji večja kot pri navadnih lovcih, saj zavezniki še 5 let po vojni niso spravli skup reaktivca. ;((
Torej sedaj so Nemci napredni, ker so pogruntali balistično raketo. V-2 bi imho DANAŠNJI lovci imeli hude težave sestrelit. Oziroma bom kar rekel, da jim to enostavno ne bi uspelo v terminali fazi leta V-2. Sistem, ki je sposoben take izstrelke sestrelit so prvi demonstrirali Američani... Leta 1990... V Iraku... PAC-1. V drugi svetovni vojni je bilo prestrezanje balističnih raket tehnološko way WAY out of reach tako za zaveznike, kot za os.

BigWhale ::

Ramon dekers je izjavil:


EDIT: Proti v2, niso imeli šans in so lahko samo poslušali rakete ko so letele nad Londonom.


V2 je projekt, ki je crknil kr sam od sebe...

V-2 @ Wikipedia

Precej neucinkovita zadeva v povprecju. Z eno raketo, ki je kostala precej denarja so v povprecju ubili malo vec kot dva cloveka. Nemci so imeli V2, zavezniki pa atomsko bombo. Mnja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SpaceX-ova kapsula za prevoz ljudi prihaja na ISS

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176633 (5070) Dr_M
»

Raketa Ariane 5 po poldrugem desetletju prvič zatajila

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
115386 (3090) nsa_ag3nt
»

Ruska izstrelitev s kozmodroma Vostočnij neuspešna zaradi programske napake

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
186740 (3917) StarMafijec
»

Kitajska uspešno izstrelila prvi modul nove vesoljske postaje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810990 (9165) KaRkY
»

Oktobra izstreljena prva satelita za Galileo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
266815 (5280) Thomas

Več podobnih tem