» »

ugriz pajka

ugriz pajka

1
2
»

mihec87 ::

t.blondi če se ne motim..ptičji pajki po vecini niso smrtno nevarni..

Pyr0Beast ::

'Ugriz' je možen tudi od same Aloe - tisto 'trnje' ni niti najmanj nedolžno če se gor nasadiš pod nerodnim kotom, drugače je precej neboleča zadeva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

nuclear je izjavil:

Seveda, riskiral bo svoje prste, da naredi tebi fotko. Good game whale.


Kake prste raskiral? A mislis, da pajki kr skacejo na prste al kaj?

jype ::

Mal je zamešal, pa misl da moraš na pajka prtisnt, da ga fotoaparat slika.

BigWhale ::

jype je izjavil:

Mal je zamešal, pa misl da moraš na pajka prtisnt, da ga fotoaparat slika.


Aja. Cist mozno ja. Common mistake, se vsakmu zgodi. Zadnc je moj bratranec eni kravi vime vlekel, ker je hotel izostriti sliko.

WarpedGone ::

In kaj bo zdravnik naredil? Poslusal srce pajku? Povprecen slovenski zdravnik, splosni ali pa ne splosni, ni ravno vesc dolocanja pajkov. Se biolog, ki se ne ukvarja s pajki, bo imel tezave, ce ne gre ravno za suho juzino ali pa crno vdovo. :>

Od zdravnika pričakujem, da si bo znal pomagat - poklicat pravo osebo, ki bo znala determinirat zadevo.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

In kaj bo zdravnik naredil? Poslusal srce pajku? Povprecen slovenski zdravnik, splosni ali pa ne splosni, ni ravno vesc dolocanja pajkov. Se biolog, ki se ne ukvarja s pajki, bo imel tezave, ce ne gre ravno za suho juzino ali pa crno vdovo. :>

Od zdravnika pričakujem, da si bo znal pomagat - poklicat pravo osebo, ki bo znala determinirat zadevo.


Se dobro, da je pri nas samo en pajek, ki je lahko smrtno nevaren. Veliko pricakujes od zdravnikov. :)

Na zalost. :/

mihec87 ::

Pri večini ugrizov pajkov(razen za tiste ki so smrtno nevarni) ti dohtar da painkiller-je pa čao, načeloma tudi zadeva je bolj kot ne podobno piku ose problem je če človek razvije alergijo...

Kaj misliš da dobiš ko te kavsne ptičji pajek..

DeeJay ::

Škoda, ker si ga ubil... če si mal vraževeren to pomeni nesrečo.

To je skopiran iz knjige Vraževerij
Veliko ljudi se dandanes boji pajkov. Pajek se je pojavil že v mitologiji, kot tkalec resničnosti. Po vsej Evropi velja: če kdo ubije pajka, kliče nesrečo ne glede na to, kako velik in strašljiv je videti. V Sloveniji pajek napoveduje poroko in sploh prihodnost. Prinaša srečo v loteriji. Ko vsobi ometaš pajčevine, pajka ne smeš zlonamerno pokončati, sicer si prekličeš nesrečo. Če opaziš, da se pajek spusti zvečer po nitki pred človeka, bo ta prihodnji dan zelo srečen.


So pa pajki zelo koristne živali... lahko bi si naredu terarij, al pa ga spustil na bližnji travnik.

Xserces ::

da ga cez 1 tedn enkat prpali :D:D:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

DeeJay ::

ja pik tega pajka je pa lih tolk nevaren kokr od ose.... mal maš otekline, dva dni te srbi pol je pa to to

pharaon ::

Za info, včeraj našel identičnega pajka na mojem balkonu. Mogoče je bil še celo malo večji, očitno so se v bližini kje zaredili. FCUK, gotta kill them all :)
Probu sm ga z biokillom pošpricat, guess what, nič mu ni blo. So že preveliki za strup za mrčes. Mrežo majo pa neverjetno močno...

Xserces ::

hahah rofl :) po ti ta pajk lovi sršene ukol bajte :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

WarpedGone ::

Maš šanso zadevo dobro poslikat pa poslat kakemu znalcu na mejl al pa kak forum, ki je posvečen pajkom. Googlih jih najde kar nekaj, tut naših.
Zbogom in hvala za vse ribe

Limit-sky ::

pharaon je izjavil:

Za info, včeraj našel identičnega pajka na mojem balkonu. Mogoče je bil še celo malo večji, očitno so se v bližini kje zaredili. FCUK, gotta kill them all :)
Probu sm ga z biokillom pošpricat, guess what, nič mu ni blo. So že preveliki za strup za mrčes. Mrežo majo pa neverjetno močno...


Hehe, jaz ga tako dolgo špricam z biokillom, da se revež utopi. :)

negr0 ::

Krispe, tisti Theraphosa blondi, z 15cm sploh ni tolk velik, sem mel sam ze dost večjo samico kot tole.

Keyser Soze ::

Ti, a tale Cheiracanthium punctorium rata na stara leta črn?

Ker tele jako zajebane čeljusti opažam na enih črnih pajkih (ponavadi mrtvi - enkrat sem dobil enega živega, pa je bil življenjsko na ene 5%) okoli hiše. Precej agresivna zverina, ki se kar zavzeto brani s svojimi enormnimi čekani.
OM, F, G!

pharaon ::

Ne bi vedel, če so črni potem. Po moje ne, je pa kar razlika med samcem in samico. Samica ma "big-ass", samec je tanjši in ožji, vendar podobnih barv. Je pa to eden redkih pajkov živečih pri nas, ki so sposobni sploh ugrizniti človeka.
Toliko za info.

bananaman12 ::

najdu sm na 24ur.com en članek s takmu pajkom kot ga je slikal pharaon.

http://bibaleze.si/clanek/novice/je-str...

RejZoR ::

pharaon je izjavil:

Za info, včeraj našel identičnega pajka na mojem balkonu. Mogoče je bil še celo malo večji, očitno so se v bližini kje zaredili. FCUK, gotta kill them all :)
Probu sm ga z biokillom pošpricat, guess what, nič mu ni blo. So že preveliki za strup za mrčes. Mrežo majo pa neverjetno močno...


Men sam ni jasno zakaj morate prec zatret vse kar vam ni všeč oz česar se bojite. Jezst imam do takih živali vbistvu respect (če se jih bojim oz da se jih raje izognem) in jih raje previdno spakiram v posodico in odnesem iz hiše stran, da mi pač niso v napoto, ubijem pa jih ne. How hard can it be?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Keyser Soze ::

Hm, bolj kot berem opise tega pajka, bolj se mi zdi, da je to to. Verjetno je to res v zadnjem stadiju, da počrnijo. Ker iskreno povedano takšnega obnašanja in takšnih čeljusti ne vidiš pri nobenem drugem pajku niti ni to ena taka zelo pogosta značilnost avtohtonih vrst pri nas.

P.S.: Aja, tud jaz sem reveža nesel v grmade. Pa naj tam krepne kot je treba, ne pred našo bajto. Mora bit obojestranski rešpekt. =)
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Keyser Soze je izjavil:

Mora bit obojestranski rešpekt. =)


Do pajkov mora biti rešpekt, to je ena izmed bolj koristnih živali, ki požre veliko druge golazni.

Pa ne z biokillom špricat, kot da je tuš jebemti... Tudi če piše spredaj bio, je še vedno strup in ne samo za žuželke ampak tudi za ribe in pa druge hladnokrvne živali. Tako da previdno s tem.

knesz ::

msjr je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

Mora bit obojestranski rešpekt. =)


Do pajkov mora biti rešpekt, to je ena izmed bolj koristnih živali, ki požre veliko druge golazni.

Pa ne z biokillom špricat, kot da je tuš jebemti... Tudi če piše spredaj bio, je še vedno strup in ne samo za žuželke ampak tudi za ribe in pa druge hladnokrvne živali. Tako da previdno s tem.

Pa naj imajo še oni rešpekt do mene, ne pa da se zapletam v njihove mreže ko grem na balkon in da imam vse posrano po tleh od pajkov.

RejZoR ::

Lej, ti si bolj razvito in inteligentno bitje. Če pajki ne vejo kje je tvoj teritorij (jasnovidni pač niso), jih pač lepo odseli pa je. Mrežo bojo že naredili na novo, to je še najmanjši problem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

knesz ::

Matr, na ST je pa res zelo tvegano biti sarkastičen :)

pharaon ::

Mogoče ga ne bi ubil, če bi bil povsem nenevaren, tako pa ni..
Drugače mam zelo rad živali, jih opazujem bolj kot ne, samo pri pajkih pa si ne morm pomagat, da jih ne bi ubil, če so v mojem domu. Isto kot muhe, mušice, komarje...Golazen za mene.
Drgač pa prvemu pajku, ki sem ga mel v kozarcu 24 ur, sem dal 2x muho, tak da mu ni kej manjkalo, še mrežo si je v kozarcu spletel :)
Na koncu je pač padla odločitev, da ga raje fentam, kot pa da pride spet nazaj do hiše. Glede na to, da smo dva taka pajka v treh dneh našli na hiši, bi rekel, da je še kje kakšen.
Če koga zanima, mu ga lahko(če še najdem kakšnega) pošljem po pošti na njegove stroške, in naj sam potem odloča o njegovi usodi :)

knesz ::

They say spiders will survive us. Well not in my house.

Meizu ::

Močnejši pač preživijo, jebiga. Če bi bil ti muha, bi te pajek ravno tako prefukal do mrtvega. ;)

RejZoR ::

pharaon je izjavil:

Mogoče ga ne bi ubil, če bi bil povsem nenevaren, tako pa ni..
Drugače mam zelo rad živali, jih opazujem bolj kot ne, samo pri pajkih pa si ne morm pomagat, da jih ne bi ubil, če so v mojem domu. Isto kot muhe, mušice, komarje...Golazen za mene.
Drgač pa prvemu pajku, ki sem ga mel v kozarcu 24 ur, sem dal 2x muho, tak da mu ni kej manjkalo, še mrežo si je v kozarcu spletel :)
Na koncu je pač padla odločitev, da ga raje fentam, kot pa da pride spet nazaj do hiše. Glede na to, da smo dva taka pajka v treh dneh našli na hiši, bi rekel, da je še kje kakšen.
Če koga zanima, mu ga lahko(če še najdem kakšnega) pošljem po pošti na njegove stroške, in naj sam potem odloča o njegovi usodi :)


In kakšna je verjetnost, da se bo 2cm velik pajek vrnil točno v tvojo sobo ali hišo iz razdalje ne vem 50m?
V vsem času še nisem doživel, da bi se mi isti pajek vrnil v sobo, pa sem jih vedno nesel samo 5 metrov stran na vrt. Nima noben tko hudega domotožja... torej zakaj ga fentat? Že tko so očitno blaznor edki če smo uspel najti cele 3 primerke, pol pa jih še fentavate. Oh well.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

k4vz0024 ::

Dokler je pajek avtohtonega porekla je res nesmiselno jih pobijati. V prihodnje, ko bo temperature zaradi podnebnih sprememb narasle, pa bi se k nam lahko naselila nova vrsta. Če bi se pojavile črne vdove nimam nobenega pomisleka, da jo ne eliminiram, saj predstavlja preveliko grožnjo meni in otrokom

enadvatri ::

Včeraj me je ugriznil strupen pajek, zaradi katerega sem moral poiskati pomoč na urgenci.

Ob 6. uri in 10 minut sem stopil v nepokošeno travo ob cesti na Obali. Začutil bolečino na narti, kot bi me nekaj zbodlo. Pomislil sem na bodičasto nežo ali kakšno drugo rastlino, ki pika, saj sem jo videl nekaj metrov stran pred nekaj trenutki. Pogledal bolje in nobene takšne rastline ob nogi. Ker sem umaknil nogo in me je pričelo peči, sem pomislil na koprivo. Tudi koprive nikjer. Stopim k luči, saj je bilo še mračno, in zagledam dve rdeči (komaj opazno krvaveči) piki ter bledo oteklino okoli njiju. Takoj sem vedel, da gre za ugriz. Toda česa? Nobene živali nisem uzrl, dokler se nekaj pod jezikom tekaškega copata ni zganilo. Na mah sezujem supergo, nekaj rjavega pade ven in zbeži. Zopet nisem videl, kaj je bilo ... Le, da je bilo rjave barve, z daljšimi nogami in veliko med 2 ter 5 centimetri. Lahko bi bila tudi striga, a so pri nas večinoma premajhne, da bi lahko ugriznile.

Noga je okoli mesta ugriza otekala ter bolela, okoli otekline pa srbela. V valovih je prihajala bolečina tudi na mestu, kjer je srbelo in oteklina se je nato razširila. Čez eno uro je bila oteklina opazna, v premeru dolga kakšni 5 ali več centimetrov. Okoli otekline so bile dobro vidne (ali popokane) manjše rdeče žilice.

Po dveh urah je bila oteklina v premer velika že 10 centimetrov ter rdeče obarvana. Dveh vbodnih ranic ni bilo več videti, saj jih je oteklina popolnoma stisnila skupaj in z rdečo barvo skrila. Na mestu urgiza pa se je pojavljal prozoren izcedek. Bolel je tudi sklep (gleženj), podobno kot ob zvinu ali vnetju. Počasi (v valovih) se je bolečina širila po nogi navzgor in proti prstom, tako da me je na trenutke bolela tudi mišica (meča) ter sprednji del noge (golen). Zanimivo je bilo, kako se je bolečina širila po venskih žilah, npr. proti prstom na nogi. Kmalu za tem sem se odločil poiskati zdravnika, da mi predpiše kaj, kar sicer lahko dobim tudi brez recepta (antihistaminik:).

Zdravnica mi je želela pomagati kar z dvema injekcijama, medrola in antihistaminika, pa sem odklonil in pojasnil, da ne vidim potrebe, dokler mi ne bodo otekale dihalne poti, kar ni verjetno, saj običajno pike dobro prenašam in nisem na nič alergičen. Ker je šlo res za kontaktno reakcijo in ne alergijsko ter je pajek imel očitno kar veliko strupa, se je strinjala in mi predpisala loratidin.

Takoj sem vzel kar dve tabletki in šel spat do kosila. Ko sem se zbudil je oteklin popolnoma izginila s srbečico vred. Tudi peklo ni več. Bolečina v sklepu in mišici pa je ostala ter se širila naprej, deloma po žilah in mišicah. Bolelo me je tudi nekaj v vratu, kar se je proti večeru stopnjevalo, težav z dihanjem oz. zatekanjem kjer koli pa nobenih. Imel sem še glavobol.

Danes, 18. ur po ugrizu me boli v vratu na desni strani. Na mestu, kjer me boli ni mišic ne vezi, čutim pa utrip na tem mestu, kar je zagotovo žila oz. če se pomikam po njej navzdol je boleče po celi višini. Boli me tudi desno uho oz. mlace glava na tej strani, kar mi nakazuje, da bi lahko bila to arterija, ki preskrbuje ta del glave. Se ne spoznam toliko na anatomijo.

Pred 4. leti me je v temi na travniku podobno ugriznil pajek, naslednji dan sem moral poiskati zdravniško pomoč zaradi otekline od prstov do komolca (ni se več širila), ki bi najverjetneje izginila tudi brez zdravil v nekaj dneh, a nima smisla biti dizejblan. Zdravnik mi je takrat dal dve injekciji, medrol in antihistaminik ter nato še predpisal loratadin (claritine). Po nepotrebnem, ker moje življenje ni bilo ogroženo, nisem alergik, pa tudi reakcija ni bila pretirana in bi loratidin povsem zadostoval. Zato sem tokrat takšno zdravljenje odklonil.

Prestal sem že pik sršena in škorpijona ter več pikov čebel in os. Vsi so bili bolj boleči, a hkrati tudi bolj lokalni, z manj oteklin in predvsem so posledice prej izginile (v nekaj urah, izjema je bil pik sršena, ko me je malo bolelo še naslednji dan).

Sklepam, da sem dvakrat v življenju srečal prav pajka z več močnega strupa. Kakšna sta bila pajka, nimam pojma. Me pa ta včerajšnji ugriz bega, saj bi lahko šlo za Cheiracanthium punctorium. Odmiranja tkiva k sreči ni, ker bi lahko imel premalo strupa ali, ker še ni preteklo dovolj časa (močno dvomim) in nenazadnje, lahko je čisto drug pajek kriv za moje bolečine.

V koprskem pristanišču večkrat odkrijejo kakšno eksotično kačo ali pajka. V 70. letih so na Markovcu našli celo pajka v velikosti melone, ki ga je občan prebodel s pletilko, pospravil v škatlo za čevlje ter ga odnesel v Ljubljano na Univerzo (kam na tanko, ne vem).

Keyser Soze ::

enadvatri je izjavil:

V koprskem pristanišču večkrat odkrijejo kakšno eksotično kačo ali pajka. V 70. letih so na Markovcu našli celo pajka v velikosti melone, ki ga je občan prebodel s pletilko, pospravil v škatlo za čevlje ter ga odnesel v Ljubljano na Univerzo (kam na tanko, ne vem).

Tole bi pa res rad videl na lastne oči. Al je standard za melone izredno majhen pri vas, al pa standard za pajke pri nas.:D

P.S.: Bemti, pa glih ta vikend sem imel plan it malo na obalo, namočit trnk. Bom še mal premislil o izletu. 8-O
OM, F, G!

enadvatri ::

Krepko večji od pesti ali velikega paradižnika. To sem slišal od možaka, ki je pajka ulovil. Žal je že pokojni ta možak, pa ne zaradi pajka. Primerjavo sem sam izbral.

Mene vrat, uho, gleženj in koleno na desni strani še kar bolijo.

mihec87 ::

Pojdi zdravniku..

enadvatri ::

mihec87 je izjavil:

Pojdi zdravniku..


Hvala za nasvet. Sem že, vendar za vnovičen ne vidim razloga.

Ker mi ne zatekajo dihalne poti (res pa je, da jemljem loratidin, ki mi ga je že predpisal zdravnik), se mi zdi to dokaj normalna posledica ugriza. Mišice me malo bolijo, a s srcem tudi nobenih težav (bolečine, aritmije). Slabosti nisem imel, glavobola pa nimam več. Strup pač moram spraviti iz sebe in odpraviti nastalo škodo, česar telo najbrž ni zmožno čez noč.

Malo sem pobrskal kaj pravijo strokovnjaki in to naj bi bili povsem običajni, blagi simptomi.

k4vz0024 ::

Želim ti čim hitrejše okrevanje.

Pa hvala za plastičen opis dogodka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202698 (2204) zee
»

Pajek

Oddelek: Loža
94167 (3845) janezvalva
»

Kakšen pajek je tole?

Oddelek: Loža
4515081 (12454) neon21
»

Pik pajka

Oddelek: Loža
2814324 (11989) BCSman
»

Strupeni piki in ugrizi: prva pomoč

Oddelek: Loža
166153 (5848) Alec999

Več podobnih tem