» »

LG 42LD751 42" LCD TV audio ne dela?

LG 42LD751 42" LCD TV audio ne dela?

turist1 ::

Zdravo,

na novem LCD sprejemniku sem poskušal pogledati film (.mkv) ki ni predvajal zvoka pa mi ni jasno zakaj??
lcd sprejemnik je : LG 42LD751 42" LCD TV
slika je OK a za zvok napiše audio not spupported??- zakaj oz kako naj rešim nastalo tezavo?
hvala za nasvete..

TOP ::

Saj ti vse pove audio not supported,kar pomen da ti ne podpira tega audio kodeka.Probaj kak drug film z drugačnim zapisom.

turist1 ::

i kako naj popravim zadevo? nov firmware?
se mi zdi da je pisalo da je audio 264H... a tega sem skoraj prepričan da ta tv podpira :|
ni to nek osnovni standard a HD tv je...:/

Dr_M ::

Verjetno zaradi DTS zvoka, ki ga LG ne podpira sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

turist1 ::

a lahko kako popravim? ker večina filmov je takšnih...

Dr_M ::

Pretvorit DTS v AC3, ja se da, samo nekaj casa ti vzame.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

turist1 ::

hmm potem vsakič preverjat kak audio ima film? in nato konvertirat v .avi?...to je precej dela... :/
človek bi pričakoval da bo tak tv podpiral taksne formate... dts in AC3...hvala vseeno :)

Dr_M ::

Jebiga, licence stanejo, LG pa stavi na ceno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

turist1 ::

kako pa preverim vnaprej ali ima DTS ali kaj drugega? oz. kako se sploh preveri? razen da vstavim film na TV in vidim oz. slišim oz. natančneje ne slišim :))
torej filmi imajo opcije da so podprti z DTS ali AC3 še kak hakeljc na kar mora biti potrošnik pozoren? :)

Ales ::

Kodekov za zvok je kar nekaj, ne samo AC3 in DTS. In res je, LG televizorji ne podpirajo DTS.

Sam imam sicer identičen TV, LG 42LD750 in zanj zaenkrat ne obstaja firmware, ki bi omogočil predvajanje DTS zvoka. Najverjetneje tudi ne bo obstajal.

Kako ugotoviš ali ima mkv datoteka DTS zvok ali kateri drugi si že poskusil pogooglat? ;)

Avidemux npr. ni slabo orodje za pretvorbo iz DTS v kaj tretjega. Prav tako ti ni treba pretvarjat cel mkv v avi, dovolj je da samo pretvoriš zvok in nato ustvariš mkv na novo (vržeš ven track z DTS in dodaš tega pretvorjenega, video pa pustiš pri miru). Bodi pozoren na možno majhno odstopanje pri tajmingu zvoka, mogoče boš moral to malo ročno nastaviti.

Mimogrede, ta LG veliko bolje prebavlja filme preko USB vhoda kot preko mreže (DLNA), sploh kar se tiče podnapisov. Žal.

borut_p ::

naštimaš pred tv en a/v receiver in potem iz računalnika sliko prek hdmi, zvok preko digital out. Tak sem si jaz poštimov in predvaja vse ;)

lp

turist1 ::

hvalaa :)

Marilyn ::

PopCorn MKV AudioConverter ti bo spremenil iz DTS v AC3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

RejZoR ::

Imaš programe, ki video stream samo skopirajo, audio pa dejansko pretvorijo. Npr Format Factory...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DTS -> AC3 5.1 [HD - .mkv]

Oddelek: Pomoč in nasveti
194574 (2307) Janac
»

Trdi disk in TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
71547 (1465) Iztok1967
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155892 (47783) Lupin
»

Medion predvajalnik za 80€!!!

Oddelek: Zvok in slika
132858 (1335) OK.d
»

DTS zvok v Divx filmu

Oddelek: Zvok in slika
61660 (1483) Inja

Več podobnih tem