» »

Šotorka?

Šotorka?

guest #44 ::

Ko šotorite imate navado, da mesto kjer bo šotor pokrijete z šotorko ali s čim podobnim, da se ne preluknja šotor in posledično voda pricurlja?

Jz običajno vržem gor šotor na golo pa je, na srečo se mi ni še zgodilo da bi kak kamenj ali trava prebodla skoz, ampak vseen. Sem ravnokar kupu en mal dražji šotor pa mal bed bi mi blo da se stže podn.
  • spremenilo: guest #44 ()

softić ::

Daj dve plate iverice po tleh 205x 280 cm..140 kil..ti to zmoreš z lahkoto

innerspace ::

Ko sotorim, dobro pregledam povrsino, odstranim vsako majhen kamen ali vejico, ki bi lahko poskodovala dno sotora.
Sotorke se ti po mojem ne splaca uporabljat, ker obstaja velika verjetnost, da zadrzi kaj vlage in hladi dno(kar je po svoje vcasih zazeljeno). Ce jo zmoci dez, bos ob pospravljanju imel nevsecnosti. Predvidevam.

Boljsi sotori imajo ponavadi dovolj robustno dno, ki zdrzi marsikaj. Vseeno paznja ni nikoli odvec.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

PacificBlue ::

Ko sotorim, dobro pregledam povrsino, odstranim vsako majhen kamen ali vejico, ki bi lahko poskodovala dno sotora.


Enako. POnavadi se z lopatko prekopljem zemljo..če teren to omogoca. Je potem bolj mehka podlaga.

Tarzan ::

večje kamne veje in morebitne storže ali druge plodove ostrih oblik zmečem stran in šotor postavim. Če je možnost dežja ali če postavljam na vlažnem terenu pa spodaj razprostrem polivinil in šotorsko krilo. V vsakem primeru če je šotor vlažen postavim po prihodu domov zadevo še enkrat in šotor temeljito prezračim in presušim. Ponavadi nimam večjih problemov na srečo tok-tok.

waters ::

Jaz kot podlogo uporabljam zeleno folijo ( za pokriti drva...), ki jo kupiš v Merkurju. Kupil sem pa tako, da imam še malo prostora pred šotorom - da ne nesem smeti direktno v šotor.

LP

Fave ::

Jaz uporabljam šotorko in se obnese. Zoprno je le, če so večji nalivi, ker se zmoči. Obstaja tudi "armiran" polivinil (debelejši in ima notri mrežo iz nekih vlaken). Ta bi znal biti boljša izbira.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

connel ::

To je nekaj takega kot zelena ponjava, k jo je waters omenjal, imam dve taki in so neka vlakna notri. Precej uporabna zadeva, sploh za pod šotor.

RockyS ::

Pregledam kraj in pometem nesnago, postavim šotor in je to to. Če imaš koliko toliko dober šotor se ti ni treba bat. Je pa tudi res, da večkrat postavim okoli pasti za kake miši podgane itd.

Alamar ::

Kot so že gor omenili trd polivinil, ki ti ga urežejo po meri ali ponjava z vlakni. Oboje v Merkurju za drobiž. Ni toliko zaradi varnosti dna, ampak, da se ti ne umaže dno šotorja in, da imaš cirka meter pred vhodom tla. Šotorka je neuporabna, ker se zmoči. Ponjava je drugače tudi super, če si pod gostimi borovci - napneš čez šotor in okolico in s tem zaščitiš pred zoprno smolo.

guest #44 ::

Kul, vidim da le nimam tako čudnih navad :D Bom zrihtal polivinil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje na Islandijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010449 (7973) krneki0001
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841581 (22969) hammock
»

Kampiranje v šotoru (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5519637 (15533) Tocko
»

Nakup šotora (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5421339 (5685) huelz
»

med dvema šotoroma polovična razlika v ceni

Oddelek: Loža
51606 (1475) Okapi

Več podobnih tem