» »

Prenosni disk - reševanje podatkov

Prenosni disk - reševanje podatkov

jurehaup ::

Imam prenosni disk 1Tb. Zdaj mi je pa začel ugašat in računalnim mi ga sploh ne zazna. Zanima me če obstaja kakšen program da bi lahko rešil določene datoteke.
Vsega tak nerabim, samo nekje za 1Gb bi pa res nujno rabil.

popster ::

če ni WD potem lakho probaš vzet vn disk in ga priklopit v računalnik?

amadej10 ::

pozdravljeni imam enak problem. Le da imam veliko pomembnih stvari.
In sicer disk se mi je samo prevrnil in manjši zvočnik na njega in od takrat ko priklopim se diske začne zaganjati glede na zvok je vse lepo slišati kot ponavadi nakar kar na enkrat neha šumeti.
ve kdo kako bi rešil problem.

disk je od mediona (piše na ohišji) ampak ko sem ohišje odprl je od WD
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amadej10 ()

pviran3 ::

jurehaup, je disk 2.5 ali 3.5? Če je 2.5 in ima samo usb napajanje, ga priklopi na desktop računalniku priklopi na usbje, ki se držijo matične plošče.
Ali računalnik ne zazna diska kot naprave, ali samo ne vidi particij? Če ne najde naprave, vzemi disk ven iz ohišja in priklopi direkt v računalnik in upaj, da ga zazna.
Če ti disk zazna, obstaja veliko programov za iskanje particij in datotek po disku, par jih probaš in če se pokažejo rezultati, potem "probaš nekje staknit cel program :8)", ker je večina demotov.

popster, kaj pa bi lahko bilo narobe, če je wd?

amadej10, podobno kot jure, priklopi ga v desktop računalnik in upaj, da se zavrti. So pa 3.5 diski pač navadni diski ki so še posebno med delovanjem občutljivi na velike "pospeške". Meni se je z mATX ohišja zvrnil in sem se samo še poslovil od njega. Od takrat imam diske na tleh, da ne morejo nižje pasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497095 (5376) _Denny_
»

Novi USB-priključek bo obrnljiv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
5922827 (19287) [D]emon
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497406 (6240) Lyon
»

Prenosni računalnik - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
61463 (1253) SimplTech
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303039 (2368) fizolcek

Več podobnih tem