» »

Google+ zbral 18 milijonov uporabnikov

Google+ zbral 18 milijonov uporabnikov

Google - Storitev Google+, ki je naokoli dobre tri tedne, je v tem času zbrala zavidljivih 18 milijonov uporabnikov, kažejo zunanje statistike. Paul Allen s svojim modelom, ki ima vključene najpogostejše priimke v ZDA, Evropi, Aziji in na Bližnjem vzhodu (a žal le v latiničnem zapisu), meri rast števila uporabnikov storitve. Ugotavlja, da je priljubljenost skoraj ne jenja.

Pretekli teden sta bila dva dneva, ko se je Googlu+ vsakokrat pridružilo več kot dva milijona uporabnikov. Ta teden je rast nekoliko zastala, saj je bilo predvčerajšnjim le okrog 760.000 novih uporabnikov, a to še vedno pomeni več kot 18 milijonov uporabnikov. Dnevna rast še vedno dosega pet odstotkov.

Pri tem je zanimivo, da se Google sploh še ni podal v intenzivno reklamno kampanjo. Google+ ni nikjer masovno oglaševan, pristop pa je še zmeraj mogoč le s povabilom (ki pa roko na srce niso redka). Bodisi Google to lahko počne, ker je naval že brez reklam dovolj visok, bodisi so se odločili najprej storitev dokončno izpiliti. Verjetnejša je druga možnost, saj redno popravljajo stvari, ki uporabnike motijo, in to je vsekakor lažje početi, če nimaš sto milijonov uporabnikov. Navidezno pomanjkanje povabil pa seveda še povečuje zanimanje ljudi.

Počasi se sicer Googlov stroj prebuja, saj so sestavili aplikacijo za neposreden dostop v Google+, ki deluje na iOS. Za zdaj je omejena le na iphone, medtem ko morajo uporabniki ipodov še počakati. Po besedah Googlove tiskovne predstavnice Katie Watson pripravljajo aplikacije za dostop s čim več različnih platform.

Zanimiva je seveda primerjava rasti Googla+ s konkurentom Facebookom, ki je naokoli sicer že dlje časa. Facebook je postal dostop vsem brez omejitev 26. septembra 2006. Začel se je leta 2004 za študente Harvarda, kasneje pa se je razširil tudi na druge izobraževalne ustanove po ZDA in leta 2005 tudi v drugih državah. Decembra 2006, torej približno tri mesece po popolnem odprtju, je imel 12 milijonov uporabnikov. Številko 20 milijonov, s katero se Google+ spogleduje še v tem mesecu, je Facebook dosegel aprila 2007.

Razumeti je treba, da je danes penetracija interneta in socialnih omrežij mnogo večja, kot je bila pred petimi leti. Hkrati moramo vedeti, da cilja Google+ na drugo skupino uporabnikov kot Facebook. A temu navkljub - Facebook ima resno konkurenco.

49 komentarjev

nUUb ::

Zraven bi bila še zanimiva statistika (padec?) uporabnikov facebooka.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Looooooka ::

zravn bi blo zanimivo omenit, da so na googli vecinoma samo moski.se prav je google+ gay :D

3p ::

Loooka: Ja, klinc, zdaj sem pa gay, ker večina mailing list in forumov ki jih obiskujem (vključno s tem) gosti 80+% moških. :)

Sicer pa resno. Na katero ciljno skupino pa cilja google+? (Kakšna razlika od fb?)

Rippy ::

Mja...vsaj ni naših staršev gor (za enkrat) :D

andrej24 ::

A mi lohk kdo povabi na gogle+?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej24 ()

WamPIRe- ::

andrej24 je izjavil:

A mi lohk kdo povabi na gogle+?

Pusti mail na ZS ;)

Ne razumem ravno
Počasi se sicer Googlov stroj prebuja, saj so sestavili aplikacijo za neposreden dostop v Google+, ki deluje na iOS.

Kaj je to kaj takega? Tudi za android je zadeva že nekaj časa narejena... G+
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

]Fusion[ ::

Me pa res zanima kaj ste mislili s tem, da G+ hoče privabit drugačno ciljno skupino kot Facebook.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

win64 ::

Mene pa zanima, kaj je mišljeno kot uporabnik google+? To, da se uporabnik gmail-a samo iz firbca pridruži google+, kar je minuta dela in samo malo pogleda, uporablja pa ne?

Lion29 ::

jaz sem mnenja, da se g+ ne bo prijel... oz. ce se bo, se bo slabo...

vecina uporabnikov, ki so jih pridobili so iz FBja sli na g+ prechekirat novosti... in to je to... nobenemu se ne da vzdrzevati 2 social network accounta... in ce ze imajo vecino na FB, zakaj bi presli?

ja jim dam malo moznosti za uspeh...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Blisk ::

Se strinjam. Meni še twiter ni zanimiv, kaj šele kaj drugega.

FireSnake ::

win64 je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je mišljeno kot uporabnik google+? To, da se uporabnik gmail-a samo iz firbca pridruži google+, kar je minuta dela in samo malo pogleda, uporablja pa ne?


"Dela" je res malo in tu so šli v pravo smer.

Ampak, mene ne dobijo ... mi je žal, da sem se sploh kdaj na FB prijavil. Še eno tako sranje? Ne, hvala!

Veliko negodovanja nad FB da slutiti, da bo zadeva počasi zatonla.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

bluefish ::

Za povabila imate drugo temo: Google+ .

Matwic ::

Se strinjam, težko vidim konkurenco FBju, čeprav po najnovejših spremembah na njem, bi z veseljem videl kaj novega. Uporabniški vmesnik ni dovolj samoumeven, to da so gor povečini sami geeki, tudi ni plus (kaj ti bo socialno omrežje, če ne bo gor ljudi iz resničnega življenja ampak samo internetni "prijatelji")

Tale elitizem s povabili pa tudi ne pomaga k širšemu obsegu.

Če ukinejo povabila, če se gor pridruži dovolj žensk in moških, ki niso mahnjeni na vse kar je novo v tehnologiji, potem pa dam možnost, da google+ uspe.

bluefish ::

Če ukinejo povabila, če se gor pridruži dovolj žensk in moških, ki niso mahnjeni na vse kar je novo v tehnologiji, potem pa dam možnost, da google+ uspe.
Saj jih bodo kmalu.

Matako ::

Pa dobro, storitev v bistvu še ni čisto na voljo javnosti - po mojem nima smisla govoriti koliko in kdo je gor.
/\/\.K.

dux ::

S temi geeki in deležem moških ste tud smešni. Kdo pa se bo prvi zagrebel za invite, če ne geeki (ki bodo naprej vabili svoje prijatelje, ki so, glej ga zlomka, tud pretežno geeki)?

Kakšen mesec, dva po odprtju strani za vse se bo šele pokazala realna slika.
Upanje je v nasih odlocitvah

Good Guy ::

Fora G+ je enostavnost.. stran je pregledna..

medtem ko pogledaš fb.. vse preveč nasičeno, stran zafilana z vsem sranjem...

r0ker ::

win64 je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je mišljeno kot uporabnik google+? To, da se uporabnik gmail-a samo iz firbca pridruži google+, kar je minuta dela in samo malo pogleda, uporablja pa ne?

jap. g+ 100% nima tolko rednih uporabnikov. po mojem niti četrtina te številke ni rednih

Zmajc ::

r0ker je izjavil:

win64 je izjavil:

Mene pa zanima, kaj je mišljeno kot uporabnik google+? To, da se uporabnik gmail-a samo iz firbca pridruži google+, kar je minuta dela in samo malo pogleda, uporablja pa ne?

jap. g+ 100% nima tolko rednih uporabnikov. po mojem niti četrtina te številke ni rednih


Na FBju je ogromno število fake accountov, predvsem zaradi zasnove facebook iger ki bazirajo na tem da moraš privabiti not čim več prijateljev.

Osebno sem fbja sit in ko gre google+ live bom account pustil online samo še da me lahko kdo kontaktira, sicer bom prešel na google+

Blisk ::

Matwic je izjavil:

Se strinjam, težko vidim konkurenco FBju, čeprav po najnovejših spremembah na njem, bi z veseljem videl kaj novega. Uporabniški vmesnik ni dovolj samoumeven, to da so gor povečini sami geeki, tudi ni plus (kaj ti bo socialno omrežje, če ne bo gor ljudi iz resničnega življenja ampak samo internetni "prijatelji")

Tale elitizem s povabili pa tudi ne pomaga k širšemu obsegu.

Če ukinejo povabila, če se gor pridruži dovolj žensk in moških, ki niso mahnjeni na vse kar je novo v tehnologiji, potem pa dam možnost, da google+ uspe.


Če bi ljudje vedeli koliko denarja se prišpara z tem "mahnjeni" na vse kar je novo......

Looooooka ::

Ciljna skupina jim je pomojem isti folk(vsi).Zato se pa trudijo z bolj znanimi imeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

alpner91 ::

nUUb je izjavil:

Zraven bi bila še zanimiva statistika (padec?) uporabnikov facebooka.


Vso statistiko najdeš na http://www.socialbakers.com/ ... ;)
www.ALPNER.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpner91 ()

mAXTER ::

Good Guy je izjavil:

Fora G+ je enostavnost.. stran je pregledna..

medtem ko pogledaš fb.. vse preveč nasičeno, stran zafilana z vsem sranjem...



Uff to ni nič proti "bivšem" facebooku ko ti je stran nalagalo ene 5 minut :) Za tiste ki facebook uporabljamo že par let se je v teh letih dosti popravil sam se jim pozna počasi ta večinski delež na trgu in se zato posodabljajo zelo zelo počasi. Res pa je da se je včasih veliko več dogajalo danes pa je že vse skupaj malce postano..mogoče veter svežine v obliki g+ ne bi škodil :)

antonija ::

kaj ti bo socialno omrežje, če ne bo gor ljudi iz resničnega življenja

At first I was like 8-O, but the I :)).

Kaj ti bo socialno omrezje, ce ni gor resnicnega zivljenja, indeed. Silly kids...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

digitalcek ::

r0ker je izjavil:


g+ 100% nima tolko rednih uporabnikov. po mojem niti četrtina te številke ni rednih


Daleč največ rednih uporablnikov imajo na moje veselje (sem pač iz PREDinternetnih časov) gostilne in kafiči. Če imajo denar, namreč ljudje pridejo v te institucije vsak dan in to za nekaj ur... Tu obisk uporabnikov (prebiti čas) hudo povozi FB in google+...

Kot nekateri pišete, FB počasi, vendar zanesljivo zahaja, kafiči pa verjetno ne bodo nikoli prazni, ali iz mode!
Res da v kafičih ni nagih slik uporabnic, pač pa streže včasih kakšna taka natakarica, da bi jo nategnili vsi po vrsti (od šolarjev do upokojencev).

Tako da se old fashion life ne da kar tako!!!

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Lion29 je izjavil:

jaz sem mnenja, da se g+ ne bo prijel... oz. ce se bo, se bo slabo...

vecina uporabnikov, ki so jih pridobili so iz FBja sli na g+ prechekirat novosti... in to je to... nobenemu se ne da vzdrzevati 2 social network accounta... in ce ze imajo vecino na FB, zakaj bi presli?

ja jim dam malo moznosti za uspeh...

Stvar je precej enostavna: zbrišeš vse prijatelje na fb, da te ne morejo več tag-at v slikah, se od-tagaš iz vseh slik, za profilno slikco si pa nastaviš npr. to, da bodo razumeli kje je point, če te bo kdo iskal (zato tudi NE izbrišeš računa). Nato se prijaviš v g+ in ga uporabljaš. Če zaživi, je fino ker si prešel na boljšo zadevo, če ne, si pa rešen socialnih omrežij in imaš več časa ter motivacije, da se z ljudmi zares družiš.

Google+ bo vedno izgledal bolj mrtev, tudi če ima 700mio uporabnikov. Ampak ravno v tem je bistvo, v selektivnem deljenju namreč, marsikdaj hočeš neko stvar prilimat samo svojim sodelavcem, včasih samo prijateljem, ...

N-E-O ::

Manjka integracija z drugimi socialnimi omrežji. Ker s stališča minimalističnega vmesnika, bi jih večina raje uporabljala g+ a je sistem zaprt.
Follow the white rabbit.

antonija ::

Tale odprtost socialnih omrezij je nekak tko kot odprtost pameti... fino je met odprto, ampak ce pretiravas ti pa drugi zacnejo sranje not metat (ker ga pac lahko).

Google naj kar omeji po defaultu vse kar se da (opt-in), pol bojo pa ze uporabniki zrihtali zadevo kot jim pase. Ce bo stvar delovala kot resnicni opt-in potem mogoce se mene nekega dne vidijo gor... 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rotty ::

Če ne drugega, bo tole pospešilo posodobitve FB, ki so zadnje čase res redke!

WamPIRe- ::

Kar se mi zdi totalno bolje na G+ napram FB je to, da če te nekdo "taga" moraš to potrditi, da se dejansko vidi. Aja.. pa zaenkrat ni faking igric in bednih aplikacij in s tem neumnih invajtov ter reklam :)

N-E-O je izjavil:

Manjka integracija z drugimi socialnimi omrežji. Ker s stališča minimalističnega vmesnika, bi jih večina raje uporabljala g+ a je sistem zaprt.

Hmmm... Start G+
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Lion29 ::

Rotty je izjavil:

Če ne drugega, bo tole pospešilo posodobitve FB, ki so zadnje čase res redke!


kar seveda ni res!

posodobitev je ogromno... ampak zaradi konstantnega negodovanja uporabnikov ob drasticnih spremembah, so te spremembe manjse... ampak so non stop nove
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Elysium ::

Jaz sem šel na G+ samo zato, ker sem si želel ogledati zadevo in ker je dobro biti seznanjen novimi trendi. To pa sploh ne pomeni, da mi je G+ všeč. Sploh se mi zdi, da ima zelo veliko pomankljivosti v primerjavi z FB in vidim le eno samo prednost.

Sploh opažam, da so nekateri servisi/izdelki s strani nekaterih leaderjev množic pogosto zato tako zelo reklamirani, ker ti leaderji opazijo novo možnost za svojo promocijo in potem na veliko reklamirajo to novost ne glede na to, da ima ogromno pomankljivosti v primerjavi z že obstoječimi servisi-izdelki. Če kdo sledi Setha Godina potem je tole povsem šolski primer iz njegovih seminarjev in knjig.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elysium ()

Elysium ::

Lion29 je izjavil:

kar seveda ni res!
posodobitev je ogromno... ampak zaradi konstantnega negodovanja uporabnikov ob drasticnih spremembah, so te spremembe manjse... ampak so non stop nove

Se povsem strinjam. Ljudje se enostavno naveličajo, čeprav se jim cedita med in mleko, ampak oni so prepričani ali jih pa jih leaderji prepričajo, da spremembe in izboljšave niso zadostne. In potem so zmožni izbrati celo slabši izdelek ali storitev, samo zato, da naredijo spremembo.

Kar je tudi zelo dober znak da Apple in Google ne bosta večna in se bo v neki točki pojavil nekdo drug, ki bo množici zadostil potrebo po spremembi. Pri Applu se to že dogaja, čeprav ima po drugi strani še vedno velik priliv novincev.

Afo ::

Seveda da zaenkrat še ni ljudi na g+... še pridejo. Prav gotovo bo imel g+ velike probleme dobit ljudi iz FB-ja, saj bodo razmišljali da "nočjo it na simobil če majo pa vsi mobitel". Ampak tako razmišljanje se sčasoma spremeni... po vsej verjetnosti.
Sicer pa ste mi nekateri tukaj pravi lulčki... govorite češ "jest mam rad oldscool FB, ne pa neko novo sranje, na novo gredo samo geeki" - LOOOOL. Pathetic. Po teh vaših pravili ste tut sami geeki - kaj pa mislite da ste če mate FB? < - vaša pravila, ne moja

No pa da napišem tisto kar mi res leži na duši - torej "jest imam rad g+ zaradi":
- spreminjanja postov (kadarkoli in brisanja kadarkoli)
- brisanja slik (kadarkoli in takoj in ne da je še 3 mesece po izbrisu na netu!)
- plus gumb, ko iščem po googlu takoj shranim zanimivo povezavo (upam le da se jih bo dalo kmalu organizirat)
- g+ owna FB pri omejevanju komu je moj "prispevek" namenjen (tudi v več kot enem krogu lahko - FB je tu prizadet kot da ma Downow sindrom)
- enako je g+ infinite-krat boljši glede urejanje profila in pravic (za isto stvar moraš na FB 27 kliknit... jezuskristus).
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Looooooka ::

Zadeva je sele vn prsla.Naredil jo je nekdo, ki mu tud ne mores ravno ploskat kar se tice privatnosti.
In kar se tice FB-ja...isti razlog, kot si ga napisal ampak malce obratno.
Ce mas vse kontakte ze tam gor...zakaj bi hotel bit se na eni strani.Sej ma facebook tud drugo konkurenco pa je isto clovek ne uporablja.
Na konc dneva si tam kjer so ljudje, ki tebe zanimajo...ne tam kjer mas lepsi gumb.Ce kdo na facebook hodi zarad designa...no to je tko kot, da bi zobarju hodil, ker so ti vsec bele stene.
Ce bojo pa magicno dovolj ljudi spokal na google+....bojo pa itak se ostali sledil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Shegevara ::

ja tudi facebook je pomoje nekak zlifral uporabnike z myspacea in msn-ja. Zakaj ne bi dobil še facebook podobno terapijo?

IceBoX ::

Za urejanje profila in nastavitev je pri g+ narejeno odlično. Kar hočeš spremeniti, samo klikneš.

Glede tistih +1, kaj tisto je privzeto nastavljeno da vidiš samo ti?
Huh...

alpner91 ::

IceBoX je izjavil:

Za urejanje profila in nastavitev je pri g+ narejeno odlično. Kar hočeš spremeniti, samo klikneš.

Glede tistih +1, kaj tisto je privzeto nastavljeno da vidiš samo ti?


Jap. Verjetno zasebna zbirka "linkov"... :) Meni je všeč.
www.ALPNER.com

cegu ::

Aja? Jaz mam pa osebno zbirko linkov v Krogu, kjer sem samo jaz. ZGleda da po nepotrebnem. Forever Alone:)

echo ::

Najboljše pa je, da na koncu dneva nimaš 600 prijateljev.
Za vse ostalo imamo pa itak Mastercard.

Lonsarg ::

Na FBju sem imel dostikrat dilemo, če koga res hočem potrditi, če me on za frenda da. Tukaj ga komor ruknem pod Acquentence ali samo folowers, če me zanima samo gledanje kaj on piše in mu ne mislim pisat. Al pa ga nikamor ne dam, pa me ima on lahko še vedno, če tok hoče videt tist moj javni post, ki bo enkrat v lajfu mogoče:)

Icematxyz ::

Ne razumem najbolj napovedi nekaterih v tej temi, da Google+ naj ne bi bil že celo v bližnji prihodnosti uspešen? Ne vidim neke logike v teh trditvah in menim, da Google+ za tiste, ki dejansko uprabljajo socialna omrežja sploh ni neko vprašanje v smislu ali Google+ bi uporabljali ali pač ne.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Enostavno so stvari enake kot z glasujzame, ii2, myspace, netlog in sedaj facebook-om. Za vse te portale so bile napovedi črne, pa so vseeno zaživele v nulo, kasneje pa je seveda balon počil, enako bo z google+.

Icematxyz ::

Google ima verjetno nekoliko drugače urejeno financiranje Google+? Google kvečjemu lahko zaradi pomanjkanja uporabnikov Google+ ukine sam in ponudi kaj drugega. Treba je pa vedeti, da Google je "cloud" ponudnik in zraven vsega tega, kaj trenutno ponuja bo v prihodnosti ponujal še več in ne manj. Mnogo več.

rkobarov ::



lol

clix ::

če ti v google+ nekoga dodaš v svoje kroge, on ve v katerega is ga dodal ali ne?

Zelnick ::

clix je izjavil:

če ti v google+ nekoga dodaš v svoje kroge, on ve v katerega is ga dodal ali ne?

Ne
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Lonsarg ::

To je ves čar, samo ve, da si ga dodal v svoje kroge. Ker on te kar naj ima por Friends, ti ga poznaš samo bežno in ga boš ruknil nekam drugam. In če boš svoje statuse pisal samo pod Friends bo on pač mislil, da nič ne postaš:)

jype ::

digitalcek> Daleč največ rednih uporablnikov imajo na moje veselje (sem pač iz PREDinternetnih časov) gostilne in kafiči. Če imajo denar, namreč ljudje pridejo v te institucije vsak dan in to za nekaj ur... Tu obisk uporabnikov (prebiti čas) hudo povozi FB in google+...

Sovražim kafiče in gostilne. Totalen dolgčas, sivo povprečje nezanimivih mnenj in nikakršnega razumevanja za karkoli, pa še fizične grožnje, ko koga postaviš na laž. Srednjeveške oblike druženja niso zame.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook ima dve milijardi uporabnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6714459 (11841) shadeX
»

Googlove izdelke bo mogoče uporabljati brez profila Google+

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
117865 (4626) Qushaak
»

Yahoo kupuje Tumblr

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
65764 (4629) tt2advanced
»

Največji Facebook, Google z drugim in tretjim mestom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3112418 (10181) zelvahunter
»

Je Facebook že prešel svoj zenit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9218556 (14468) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem