» »

Apple iPhone 4

Apple iPhone 4

helpmee ::

Zdravo!
razmišljam o nakupu iPhona in sem videla zelo raznolike cene. Na originalni spletni strani se začenjajo z 200$, pri nas pa so okoli 650€. Tisti Ameriški pa so zaklenjeni na njihova omrežja. pri nas vidim oglase za odklepanje in me zanima, ali bi moj iPhone deloval normalno na Mobitelovo omrežje, če mi eden odklene tistega iz Amerike?
pa še tole; nameravam kupit tudi slušalke Beats by dr. Dre SOLO, pa povejte, če jih kdo ima in če so vredne svoje cene?

Hvala!

helpmee ::

P.S. zasledil sem tudi izraz "jailbreak". Kaj to pomeni?

Mavrik ::

helpmee je izjavil:

Zdravo!
razmišljam o nakupu iPhona in sem videla zelo raznolike cene. Na originalni spletni strani se začenjajo z 200$, pri nas pa so okoli 650€. Tisti Ameriški pa so zaklenjeni na njihova omrežja. pri nas vidim oglase za odklepanje in me zanima, ali bi moj iPhone deloval normalno na Mobitelovo omrežje, če mi eden odklene tistega iz Amerike?
pa še tole; nameravam kupit tudi slušalke Beats by dr. Dre SOLO, pa povejte, če jih kdo ima in če so vredne svoje cene?

Hvala!



Pod pogoji, kot v Ameriki dobiš iPhone za 200$, tudi pri nas stane iPhone celo 1€. Torej vezava na 2 leti z dataplanom.

Obenem pa se novi iPhoni ne dajo zanesljivo odkleniti, kar pomeni da boš z Amerike naročil(a) mrtev cigel, ki bo uporaben samo kot iPod :) Tudi če se zaklep pojavi, bo nehal delati pri vsaki novi posodobitvi. Če res nisi tehničen tip, ki hoče hekat telefon pri vsaki posodobitvi, potem se ne dotikat zaklenjenih iPhonov ampak lepo raje stopi k Simobilu pa enega poberi tam z vezavo.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

helpmee ::

Mavrik, hvala.

Tilen, prečekiral že vse, ampak mi je mal drago :)
sej vem, "če nočeš tok dnarja dat, pač ne morš met", sam iščem še druge rešitve :)

IvoJan ::

pa ne kupovat teh slusalk ker so precenjene tako kot skullcandy. poglej za kakimi senheiser oz. bose
http://www.mimovrste.com/artikel/126005...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Tilen ::

Dobre WP7 telefone dobiš za cca 250 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jazbec ::

na tvojem mestu bi rajši vzel samsung galaxy s2-->enostavno precej boljši telefon (iz prve roke)
400 evrov-->

za slušalke pa se strinjam z burekom, sam pa imam ene akg in so res prva liga-in ear slušalke s spodnjega linka (imajo tudi dobre base)
-->http://www.akg.com/personal/,pcp_id,278...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

helpmee ::

Jazbec, sem tudi sam najprej bil bolj za Galaxyja. Ljubezen na prvi pogled. Potem pa ko sem nameraval kupit nove slušalke, so bile ljubezen na prvi pogled Beats. Sprobal sem jih v eni trgovini v Franciji za par minutk in zvok je špica. Baje pa so narejene bolj za Applove zadevice, zato bi nabavil iPoda, ampak potrebujem tudi nov telefon, zato je Apple trenutno bliže :)
Ne iščem in-ear slušalk ampak tiste "tavlke" za čez uho.

tele akg kr ok zgledajo; prvič slišim. Kok dolgo jih pa že uporabljaš?

Tilen, katere pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: helpmee ()

nightrage ::

Štos je res v temu, da pri Applu plačaš samo design. Trenutno najboljša telefona sta HTC Sensation in Samsung Galaxy S II. Nabav si raje enga od teh dveh.

Mavrik ::

Prosim nehajte s takimi neumnostmi. Ne samo da je offtopic, samo Android telefoni se po kvaliteti programske opreme se vedno tezko primerjajo z iOS aplikacijami. Efektivno kupujes kup drag hardwara, ki ne zna nic uporabnega delat.
The truth is rarely pure and never simple.

LuGi ::

nightrage je izjavil:

Štos je res v temu, da pri Applu plačaš samo design. Trenutno najboljša telefona sta HTC Sensation in Samsung Galaxy S II. Nabav si raje enga od teh dveh.


Imata najboljsi hardware.. o vsem ostalem bi se dalo debatirati. :|

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nightrage ::

Mavrik je izjavil:

Prosim nehajte s takimi neumnostmi. Ne samo da je offtopic, samo Android telefoni se po kvaliteti programske opreme se vedno tezko primerjajo z iOS aplikacijami. Efektivno kupujes kup drag hardwara, ki ne zna nic uporabnega delat.


Lepo prosim, da tisti, ki nimate pojma o applovih telefonih ne odgovarjate. Sem imel sam iphona 2 dve leti, zdej grem pa na Samsung galaxy S II. Iphone mi samo šteka, baterija mi zdrži pol dneva, baterije se niti ne da zamenjati. Sem sam probaval iphone 4, ker ga imamo v službi za testiranje in programiranje aplikacij, pa vam lahko povem, da se vmesnik sploh ni spremenil že od druge generacije, pa še isti bo v petki. Iphone 4 je samo lepotec. Primerjava je tukaj -> iPhone 4 vs. Samsung Galaxy S II

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

@nightrage

OP pravi, da je 400€ preveč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

nightrage je izjavil:


Lepo prosim, da tisti, ki nimate pojma o applovih telefonih ne odgovarjate. Sem imel sam iphona 2 dve leti, zdej grem pa na Samsung galaxy S II. Iphone mi samo šteka, baterija mi zdrži pol dneva, baterije se niti ne da zamenjati. Sem sam probaval iphone 4, ker ga imamo v službi za testiranje in programiranje aplikacij, pa vam lahko povem, da se vmesnik sploh ni spremenil že od druge generacije, pa še isti bo v petki. Iphone 4 je samo lepotec. Primerjava je tukaj -> iPhone 4 vs. Samsung Galaxy S II


1.) S tvojega citata je razvidno, da iPhona4 sploh nimaš, niti nisi mel. Tako da tvoji komentarji o bateriji in štekanji niso resnični (a si mel prastari 3G?). Glede na to da vsi ostali trdijo da štirka dela popolnoma gladko in zdrži po dva dni, so tvoje izjave za nek drug telefon tule popolnoma nerelevantne.

2.) Tisti video spet samo primerja glupe tehnične specifikacije in ne pokaže kakšna žalost je s stališča kvalitete in količine aplikacij na Android marketu (dovolj da moje Android aplikacije ljudje na veliko razgrabijo ;) ).

Kot sem že rekel, Galaxy S II lahko kupiš, samo boš dobil kup dragega hardwara in nič z njim za delat. Kot da bi kupil gaming mašino z Linuxom ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

nightrage ::

Mavrik je izjavil:

nightrage je izjavil:


Lepo prosim, da tisti, ki nimate pojma o applovih telefonih ne odgovarjate. Sem imel sam iphona 2 dve leti, zdej grem pa na Samsung galaxy S II. Iphone mi samo šteka, baterija mi zdrži pol dneva, baterije se niti ne da zamenjati. Sem sam probaval iphone 4, ker ga imamo v službi za testiranje in programiranje aplikacij, pa vam lahko povem, da se vmesnik sploh ni spremenil že od druge generacije, pa še isti bo v petki. Iphone 4 je samo lepotec. Primerjava je tukaj -> iPhone 4 vs. Samsung Galaxy S II


1.) S tvojega citata je razvidno, da iPhona4 sploh nimaš, niti nisi mel. Tako da tvoji komentarji o bateriji in štekanji niso resnični (a si mel prastari 3G?). Glede na to da vsi ostali trdijo da štirka dela popolnoma gladko in zdrži po dva dni, so tvoje izjave za nek drug telefon tule popolnoma nerelevantne.

2.) Tisti video spet samo primerja glupe tehnične specifikacije in ne pokaže kakšna žalost je s stališča kvalitete in količine aplikacij na Android marketu (dovolj da moje Android aplikacije ljudje na veliko razgrabijo ;) ).

Kot sem že rekel, Galaxy S II lahko kupiš, samo boš dobil kup dragega hardwara in nič z njim za delat. Kot da bi kupil gaming mašino z Linuxom ;)


Nisi dobro prebral mojega posta. Imel sem IPhona II dve leti in vem kakšna je primerjava med vmesnikoma. Ni je. :)

Mavrik ::

Torej nisi mel iPhona 4. Pa o kakem vmesniku govoriš? Jaz govorim o bazi aplikacij in programske opreme. Saj ne kupuješ dragega smartphona da bi se pogovarjal z njim a ne?

Z iPhonom se da delati neprimerno več stvari (ker obstaja veliko širša baza aplikacij), praktično vsi vendorji najprej naredijo iOS app in potem Android z velikim zamikom, obenem pa se veliko bolj povezuje z ostalimi productivity aplikacijami.

Še dalje pa vse spletne strani ciljajo direktno na iPhone in ne Androide. Tako z iPhonom4 dobiš direkt bazo apliakcij, ki so vse primarno narejene direktno za tisto napravo, obenem pa tudi vsi ciljajo direktno na tvojo platformo. Kar za Android nikakor ne moreš reč.

Še enkrat: kaj ti kurc pomagajo tisti megaherci in ram, če ne moreš s tistim nič delat ker ni pametnega softwara?
The truth is rarely pure and never simple.

slovenc5 ::

mavrik ne nakladaj no
nevem kaj vam ni jasno-sgs2 je pač boljši od iphone4 v vseh pogledih
in se ga ne splača kupit napram sgs2

android vs. ios pa je stvar posameznika
nekaterim odgovarja android, nekaterim ios, mestem ko drugim wm7/simbyan
je pa android boljši od iosa, za vsako ios aplikacijo najdeš isto ali boljšo alternativo na androidu

Mavrik ::

je pa android boljši od iosa, za vsako ios aplikacijo najdeš isto ali boljšo alternativo na androidu

Res? Najdi OmniFocus, Reeder, Settlers IV, TinyWings, EpicWin, Pages, GoodReader, ... Pa še kero ti lahko najdem. Lahko so plačljive. Pogoj je da zgledajo podobno in so enako hitro in udobno uporabne.

nevem kaj vam ni jasno-sgs2 je pač boljši od iphone4 v vseh pogledih


Ni. In to da boš samo rekel "je boljši" tudi nikakor ne podpre ničesar :) Dokaži da je boljši. Sem že enkrat rekel pa bom še enkrat: megahertze in druge številke na papirju ima. Kaj pa lahko delaš z njim? ;) A so aplikacije hitrejše, bolj dostopne in se enako povezujejo z drugimi? Al si ga kupuješ sam zato da lahko drugim kažeš koliko OMG MEGAHERCOV ima telefon... potem pa pošilaš okoli SMSe? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

IvoJan ::

Mavrik je izjavil:

je pa android boljši od iosa, za vsako ios aplikacijo najdeš isto ali boljšo alternativo na androidu

Res? Najdi OmniFocus, Reeder, Settlers IV, TinyWings, EpicWin, Pages, GoodReader, ... Pa še kero ti lahko najdem. Lahko so plačljive. Pogoj je da zgledajo podobno in so enako hitro in udobno uporabne.

nevem kaj vam ni jasno-sgs2 je pač boljši od iphone4 v vseh pogledih


Ni. In to da boš samo rekel "je boljši" tudi nikakor ne podpre ničesar :) Dokaži da je boljši. Sem že enkrat rekel pa bom še enkrat: megahertze in druge številke na papirju ima. Kaj pa lahko delaš z njim? ;) A so aplikacije hitrejše, bolj dostopne in se enako povezujejo z drugimi? Al si ga kupuješ sam zato da lahko drugim kažeš koliko OMG MEGAHERCOV ima telefon... potem pa pošilaš okoli SMSe? ;)

Tiny wings=dillo hills
Ostalih se mi ne da iskat ampak si lahko ziher da so. Razen settlers. Ampak wtf bi to igral na telefonu?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Mavrik ::

Ostalih se mi ne da iskat ampak si lahko ziher da so. Razen settlers. Ampak wtf bi to igral na telefonu?


Kot razvijalec na obeh platformah ti povem da jih ni. Nič primerljivega. Android gReader appi so dost zanič, počasni in nepregledni, integracije z desktopom na ravni OmniFocusa ni, task managementa na ravni EpicWin niti približno, browser ne izrisuje tako konsistentno kot to dela Safari, urejanja dokumentov na ravni Pages ni, še manj branja in anotiranja dokumentov ter sinhronizacije zapiskov kot jo ponuja GoodReader.
Dajte prosim ne na pamet govorit no. Sam zato ker si prebral datasheet, kjer piše da ma S II več megahercov in rama ga ne naredi bolj uporabnega telefona.
The truth is rarely pure and never simple.

IvoJan ::

Nisem hvalil nobenega telefona, ampak pravim da so take podobne aplikacije ziher kje. Ce niso na marketu se ne pomeni da jih ni.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

Noben ne omenja megaherce in ram
S2 ima boljso kamero, boljsi in vecji zaslon, je lazji in tanjsi itd.
Bolsi procesorvon vec rama sta samo dodaten plus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

LuGi ::

Oh datasheet specs all over again [:))

jazbec ::

sem imel prej (še pred sgs) iphone4 tako, da ni to samo datasgeet

nightrage ::

Mavrik je tak uporabnik telefonov, da raje kupi krap kot pa dober izdelek za enako vsoto denarja. :) Samsung Galaxy S II je ima dober hardware in dober operacijski sistem, iPhone 4 ima slab hardware in bom rekel dober operacijski sistem, ki je že od druge generacije iPhonov enak. Jaz ne vem kako folk ne opazi, da Apple nateguje folk, da plačajo lepo vsoto denarja, samo zarad dezajna.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

nightrage je izjavil:

Mavrik je tak uporabnik telefonov, da raje kupi krap kot pa dober izdelek za enako vsoto denarja. :) Samsung Galaxy S II je ima dober hardware in dober operacijski sistem, iPhone 4 ima slab hardware in bom rekel dober operacijski sistem, ki je že od druge generacije iPhonov enak. Jaz ne vem kako folk ne opazi, da Apple nateguje folk, da plačajo lepo vsoto denarja, samo zarad dezajna.


V bistvu kupujem telefone, zato da lahko na njih testiram moje aplikacije (kar je nujno pri mobilnem razvoju).

In spet si isto rekel kot vsi ostali: samo o hardwaru govorite, noben pa ne pove da je software za ta krasen hardware slab in manjkajoč ;)
The truth is rarely pure and never simple.

nightrage ::

Mavrik je izjavil:

nightrage je izjavil:

Mavrik je tak uporabnik telefonov, da raje kupi krap kot pa dober izdelek za enako vsoto denarja. :) Samsung Galaxy S II je ima dober hardware in dober operacijski sistem, iPhone 4 ima slab hardware in bom rekel dober operacijski sistem, ki je že od druge generacije iPhonov enak. Jaz ne vem kako folk ne opazi, da Apple nateguje folk, da plačajo lepo vsoto denarja, samo zarad dezajna.


V bistvu kupujem telefone, zato da lahko na njih testiram moje aplikacije (kar je nujno pri mobilnem razvoju).

In spet si isto rekel kot vsi ostali: samo o hardwaru govorite, noben pa ne pove da je software za ta krasen hardware slab in manjkajoč ;)



Dej ne bluzi, da je slab software, ker s tem žališ programerje po celem svetu. Kaj a ti se pa imaš za dobrega programeja za smart phones? Bi rad videl kakšno tvojo optimizirano aplikacijo za kakšen telefon.

RejZoR ::

Ima Apple res tolk več in boljšega programja? Na Androidu sem sicer moral mal iskat ampak sem našel svašta res dobro narejenih aplikacij za vse mogoče stvari. Od tweakov, uporabnih orodij, pripomočkov in špilov. Pa gledam samo za free robo, pa sem našel praktično vse kar sem rabil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

Dej ne bluzi, da je slab software, ker s tem žališ programerje po celem svetu. Kaj a ti se pa imaš za dobrega programeja za smart phones? Bi rad videl kakšno tvojo optimizirano aplikacijo za kakšen telefon.


Poglej na Android Market. Pa prosim da prenehaš z osebnimi napadi, raje pokaži kako je Android software ekvivalenten iOS softwaru namesto da uporabljaš brezvezne ad hominem argumente.

Ima Apple res tolk več in boljšega programja? Na Androidu sem sicer moral mal iskat ampak sem našel svašta res dobro narejenih aplikacij za vse mogoče stvari. Od tweakov, uporabnih orodij, pripomočkov in špilov. Pa gledam samo za free robo, pa sem našel praktično vse kar sem rabil.


Špilov je definitivno neprimerno več in so tudi kvalitetnejši, kar gre predvsem na račun tega, da vsi veliki (EA, Gameloft, Epic Megagames...) ciljajo predvsem in samo iOS platformo. Enako se dogaja z ostalimi aplikacijami. Razlog? To, da programerji neprimerno več zaslužimo z AppStora kot z Android marketa. Ker (kot sam praviš) Androidovci hočejo samo free robo, kar pomeni da moje podjetje (in ostala) nima nekega interesa zakurit par mesecov razvojnega časa za piljenje aplikacije za Android. Za iOS pa je v to prisiljena, saj je treba za vidnost na AppStoru (in profit) narediti res dobro uporabniško izkušnjo.

Na žalost to ni nekaj kar bi videl na telefonu po enem dnevu uporabe, ampak je to slika, ki jo dobiš ko obe platformi uporabljaš par mesecev in ju sproti primerjaš - ne pravim da je Android kot taka slaba platforma (navsezadnje moj trenuten glavni telefon laufa Android 2.3 :) ), sem pa imel na iPhonu neprimerno bolj široko izbiro opcij, ko sem rabil kako aplikacijo, obenem pa se tudi na AppStoreu praktično tedensko pojavi kaj zanimivega. Na Marketu pa so featured ene in iste apliakcije praktično konstatno -_-.
The truth is rarely pure and never simple.

RejZoR ::

Čeprav pa je tud izbira istih zadev fajn. Včasih ti ena stvar ni všeč, ki pa jo ima nekdo drug narejeno kot ti odgovarja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava artiklov preko bolhe..

Oddelek: Loža
333383 (2447) St235
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24258550 (51677) PrimozR
»

Apple iPhone 3G oz. telefon do 150 evrov

Oddelek: Mobilne tehnologije
131826 (1628) krispe
»

ali je iphone ki ga nameravam kupiti ponaredek??

Oddelek: Kaj kupiti
335652 (4524) Turboslav
»

koliko doplačila če bi zamenjali samsung galaxy s za iphone4?

Oddelek: Kaj kupiti
4912538 (11769) CleanPower

Več podobnih tem