» »

Menjava artiklov preko bolhe..

Menjava artiklov preko bolhe..

Anubis161 ::

Pozdravljeni!

Potreboval bi en nasvet.
Na bolhi sem imel namreč objavlen en oglas, konkretno je šlo za telefon (Iphone 3g), ki ba žal ni bil brezhiben. Sprejemal sem tudi menjave.
Čez nekaj časa, se mi oglasi en fant, in hoče zamenjat svoj telefon za mojega.
V mailu sem mu še enkrat napisal kaj je narobe z njim, in kaj treba popravit. Enako je on povedal tudi meni (pa čeprav ne vse)
Ker sva se pač strinjala, sva si telefone izmenjala preko pošte.

Ko sem dobil njegov telefon, sem si ga pač popravil (bil je brickan Galaxy S), vendar pa fotoaparat dela nekakšne črne packe na sredini slike, ampak ok, je za preživet..
Ko sem ga vprašal kaj je to za pack, sem dobil odgovor od njega: A dela?? (predpostavljam da je z tem mislil na telefon)
Čez nekaj časa pa še, da če moj telefon ne bo dober, da bova menjala nazaj.
Zdaj ko ga je dobil, pa dejansko hoče menjat nazaj pod pretvezo da je "moj" dosti slabše ohranjen od njegovega.

Jaz sem mu pač razložil, da je vedel v kakšnem stanju je iz prvič iz oglasa, ponovno sem mu to razložil preko maila, vendar še kar vztraja da hoče menjat nazaj.
Iz mojega vidika, menjava nazaj pač ne pride v poštev, ker sem porabil par ur da sem "njegov" telefon nazaj usposobil, ker je pač bil brickan, in kot drugo mu enostavno ne zaupam več, ker nevem kaj dobim sploh nazaj. Tako da kar se mene tiče menjava nazaj odpade....

Torej, prosil bi, če je kdo izmed vas imel kakšne podobne izkušnje, da mi svetuje kako naprej, ker se bojim da nebi tip pač šel javit da je telefon "kao" ukdraden..

LP

Edit: pa še to. Kot vzameno za nastale stroške ki bi jih imel z popravilom (pa čeprav to ni nujno) sem mu še celo ponudil zastonj nerabljen USB čitalec prstnih odtisov, ampak on le vztraja, da hoče svoj (zdaj popravljen) telefon nazaj...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo pa še to povrh vsega:
To je bil moj oglas: http://www.bolha.com/telefoni-iphone/ip...

Danes je tip objavil oglas za telfon ki ga je prejel: http://www.bolha.com/telefoni-iphone/ip...

Po čudežu je telefon naenkrat odlično ohranjen, tako da opozorilo vsakomur, izogibajte se ga v velikem loku ker je očitno nategator...

freesty ::

Ja, ce imas shranjene maile in kaksne pisne dokaze ti tak nic ne more.
Jaz sploh nebi nic menjaval. Tudi, ce bi ga ti nalasc nategnil dvomim, da bi te on lahko "prisilil", da nazaj menjata...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Mesar ::

Lahko ga nazaj brickaš pa mu ga vrneš, pa poveš, da je v takšnem stanju kot je bil in da mu lahko samo takšnega vrneš. Potem verjetno več nebo tok zainteresiran.
Your turn to burn!

amigo_no1 ::

Pošlji ga v pm, menjava je opravljena.Konec zgodbe.

Anubis161 ::

Mesar je izjavil:

Lahko ga nazaj brickaš pa mu ga vrneš, pa poveš, da je v takšnem stanju kot je bil in da mu lahko samo takšnega vrneš. Potem verjetno več nebo tok zainteresiran.


Fora je v tem, da je napisal da hoče menjavo nazaj, pa da lahko software zbrišem..
Tako da jaz mislim da je on bil siguren da se ga več ne da popravit, zato tudi tisti začuden "A dela?"

Mesar ::

Zakaj mu nebi razjasnil v kakšnem stanju dobi telefon nazaj? Povrh tega bi mu še rekel, da hočeš tvojga pregledat če je vse brezhibno oz. takšno kot je bilo.
Your turn to burn!

cebelar123 ::

Ti nisi resen, točno je vedl kaj je dobil,bodi det pa mu napiši da ni šans. Ne pa da take smešne postaš.

Mesar ::

Software zbrišeš? Poveš mu tak bo tako delal kot je njemu delal prej, a boš spravil vse v prvotno stanje torej mu "nebo delal".

Al pa da mu ga vrneš če ti plača stroške popravil (500EUR)

8-)
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

amigo_no1 ::

Na bolhi sem imel namreč objavlen en oglas, konkretno je šlo za telefon (Iphone 3g), ki ba žal ni bil brezhiben.

Kaj ne dela ?

bluefish ::

Anubis161 je izjavil:

Fora je v tem, da je napisal da hoče menjavo nazaj, pa da lahko software zbrišem..
Tako da jaz mislim da je on bil siguren da se ga več ne da popravit, zato tudi tisti začuden "A dela?"
Če je bil tvoj mobilnik v takem stanju kot si ga oglaševal, potem se nima kaj pritoževat in je zate konec zgodbe. V primeru težav pa imaš maile.

floyd1 ::

Zakaj sploh sprašuješ? Ni govora o kaki menjavi, če sta se prej vse tako zmenila, kot pišeš. Kako naj sploh veš, kaj vse je on naredil s tvojim telefonom, ko ga je poskušal "popraviti". Tudi jaz bi nekomu dal (morda zdaj po njegovih posegih že) popolnoma uničen telefon da bi dobil v zameno enega dobrega s slabše delujočim fotoaparatom.

St235 ::

Menjavo sta izvedla soglasno in ni popolnoma nobenega razloga, da bi lahko on karkoli zahteval.

KruceFix ::

Menjava je narejena in naj te ne skrbi glede ničesar! Naj se mulc na glavo postavi!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Anubis161 ::

amigo_no1 je izjavil:

Na bolhi sem imel namreč objavlen en oglas, konkretno je šlo za telefon (Iphone 3g), ki ba žal ni bil brezhiben.

Kaj ne dela ?


To je še moj oglas, ki ga še pač nisem zbrisal:
http://www.bolha.com/telefoni-iphone/ip...

Pa potem sem mu še enkrat v mailu razložil:
-----Original Message-----
> From: ****************
> Sent: 8/28/2012 8:33:55 PM
> To: **********
> Subject: RE: Odg.: Re: Obvestilo k vašemu oglasu: Iphone 3g 8gb - možne menjave
>
> V kakšnem stanju pa je drugače?
> Ohranjen, kaj popraskan ali kaj podobnega? Kakšno sliko mi lahko pošlješ?
>
> No iphone pa kot povedano, oz. napisano v oglasu.. Ohišje je novo.
> Potrebno je menjat vezje home tipke, na playgame.biz stane 10€, menjaš pa v dobrih 10 minutah lahko sam. Za silo, ker pač tipka ne dela, je naložen en program ki simulira tipko ko streseš telefon ali pa pritisneš na zgornjo vrstico kje je ura, tako da menjava tipke sicer ni nujna. Kot drugo pa včasih izgubi stik z sim kartico, ko jo odstraniš in ponovno vstaviš pa spet dela. Če pa jo z čim podstaviš da bolj pritiska na kontakte pa dela cel cajt.. Jaz sumim da je krivo to ker ni original sim tray, nisem pa siguren.. Je jailbrakan na najnovejši software, vse ostalo razen omenjenega pa dela kot mora.. Naložen je program cydia, z katerim lahko zastonj potegnes tudi druge aplikacije ki so sicer v apple storu plačljive, ali pa jih tam sploh ni za najti..

St235 ::

Če niso še kakšne druge napake z katere bi moral pri prodaji ti vedet, potem ne more nič.

RejZoR ::

Zabrickaj Galaxyja nazaj in ga vrni :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

turk1990 ::

Ma zakaj bi sploh vrnil? Menjali ste in konc.

black ice ::

Lahko bi odprli temo namenjeno samo takšnim zgodbicam. Včasih se res nasmejiš kakšni predlogi pridejo na dan.

menjalnik ::

Zanimivo! Tega tipa pomoje poznam, ker stanuje blizu mojih starih stršev :) Aja, hodi še v OS, če ga vidim mu bom povedal naj se ne igra z ognjem >:D



Njegov facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: menjalnik ()

draciel ::

Ma da mu ne bi vrnil tudi če se na glavo postavi. Menjava je narejena in konec. Ne mu več pisati nazaj, ali imet kakršnega koli kontakta z njim. Konec zgodbe. Za dokaze imaš pa itak maile. Naj te ne skrbi.

vorantz ::

v kratkem pričakujem temo na slo-tech o tegobah fantiča, ki je pred kratkim opravil menjavo telefonov :))

Relanium ::

Očitno te je hotel nategnit, kot bi rad nategnil naslednjega ki bi kupil tvoj bivši iPhone, ker niti obeh problemov v svojem oglasu ni omenil, samo brezhibno pa super pa vse najboljše.

Pač nategovalec amater :P
(poleg tega pa še tehnično nepodkovan)

PS: pošlji mu link do te teme, da si prebere kaj si mislimo o njemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Anubis161 ::

No vredu, hvala vsem zaenkrat, sem vsaj delno pomirjen da mulc ne more nič v tem primeru.
Upam pa da mu ne bo kdo nasedel pri tem Iphonu, oz. če mu že bo, da bo fasal eno konkretno ovadbo ali kaj podobnega..
Zaenkrat več ni glasa od njega, bom pa javil če bo kaj novega..

LP

#000000 ::

No ja sej niti ni tak nategator, prodaja za nekje 30 evrov dražje, je pa očitno pomislil da bi menjal nazaj sedaj ko si ga popravil :)

menjalnik ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: menjalnik ()

Anubis161 ::

#000000 je izjavil:

No ja sej niti ni tak nategator, prodaja za nekje 30 evrov dražje, je pa očitno pomislil da bi menjal nazaj sedaj ko si ga popravil :)


Prodaja za 25€ dražje, in pod pretvezo da je odlično ohranjen. Kot pa piše v mojem prejšnjem oglasu, ne dela home tipka (treba vezje menjat), in pa včasih izgubi stik z sim kartico..

francek1 ::

Ko delam take in podobne posle, pogovore vedno snemam. Tako onemogočim vse nategatorje, ki jih v Sloveniji ne manjka. Kot ti je nekdo napisal; pošlji ga, odkoder se je skotil.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

snemas kako?

floyd1 ::

S telefonom? Sploh pa - a je problem danes z vso to tehniko pogovor posnet?
Dokaz pa snemanje "na črno" itak ni, v bistvu sploh ne smeš snemat, razen če to sogovorniku to poveš.

para! ::

Ni nobenega razloga, da bi se sploh ukvarjal z ljudmi, ki ne razumejo videno kupljeno sistema. Ignoriraj.
Death before dishonor!

francek1 ::

Janac je izjavil:

snemas kako?

S programom Call recorder.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

menjalnik ::

francek1 je izjavil:

Janac je izjavil:

snemas kako?

S programom Call recorder.


Hvala ti! Sem šel na android market in tudi sam snel program dol "auto call recorder" da se zaščitim


L.p

NeMeTko ::

Snemanje pogovora je vprašljivo, sploh če se oni drugi ne strinja s snemanjem.

Bolje je na papirju napisati menjalno oz. kupoprodajno pogodbo in notri navesti svoje pogoje - tudi stanje v katerem predajaš izdelek.
Ko se druga stran enkrat podpiše, sicer še lahko od tega odstopi, vendar samo določen čas (mislim da tam nekje en teden?), pa tudi v primeru odstopa lahko zapišeš 'pogodbeno kazen', recimo 10% vrednosti posla, da ne bo v takšni skušnjavi kot zgoraj omenjeni mulc.

St235 ::

Ko se druga stran enkrat podpiše, sicer še lahko od tega odstopi, vendar samo določen čas

To je vse stvar dogovora, kar tako ne more nihče odtopit od pogodbe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24259047 (52174) PrimozR
»

Apple iPhone 3G oz. telefon do 150 evrov

Oddelek: Mobilne tehnologije
131831 (1633) krispe
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319078 (8539) RejZoR
»

ali je iphone ki ga nameravam kupiti ponaredek??

Oddelek: Kaj kupiti
335672 (4544) Turboslav
»

koliko doplačila če bi zamenjali samsung galaxy s za iphone4?

Oddelek: Kaj kupiti
4912648 (11879) CleanPower

Več podobnih tem