» »

Računalnik ne zapiska, na ekranu ni slike

Računalnik ne zapiska, na ekranu ni slike

nejodagreat ::

Ker sem v računalnik vgradil še en trdi disk, sem moral prej odklopit grafično kartico (ATI Radeon HD4870) da sem imel dovolj prostora...potem sem vse skupaj priključil in od takrat se računalnik ko ga prižgem sploh ne odziva. LED na matični plošči sveti, ventilatorji se vsi vrtijo, trdi disk se zažene (se sliši), POST pa ne zapiska.
Če ven poberem RAM računalnik spusti tipičen pisk, enako tudi če z grafične odklopim dodatno napajanje. Trdi disk, ki sem ga na novo priključil sem odklopil, pa ni spremembe. Tudi reset BIOSa ne pomaga. Matična plošča je Asus P5QL.
Ima kdo kakšno idejo, kaj še naj probam?

Prebral sem tudi to temo (http://slo-tech.com/forum/t323681), ampak mi nič ne pomaga.

solatko ::

Poizkusi z drugim napajalnikom.
Delo krepa človeka

darkolord ::

Si priklopil morebitne dodatne kable za napajanje grafične kartice?

nejodagreat ::

Dodatno napajanje za grafično je priključeno ja. Drugega napajalnika pa nimam na voljo, ta ki je zdaj v kišti je pa nek 550W LC Power. Grafična kartica je sicer nova, računalnik pa je pred dvema dnevoma prišel z servisa, kjer so jo menjali, ker mi je prej crknila.

solatko ::

Si imel vklopljen napajalnik, ko si menjal grafično kartico? Pri menjavi ali izklopu grafike, je dobro, da potegneš kabel iz elektrike in računalnik poženeš, da pobere vse napetosti, pri menjavi rama ali procesorja, moraš pa odklopit vse kable iz napajalnika na plošči 24 in 4 pinski.
Ta napajalnik ki ga imaš, je precej na meji, za poganjanje te grafične kartice, ki je kar precej požrešna.
Delo krepa človeka

nejodagreat ::

Ok, zdaj je prasec vžgal. Sem odstranil enega izmed RAM modulov, pa zdaj dela BP. Z ugotavljanjem če je RAM crknil ali ne se bom pozabal pozneje, zdaj je računalnik okupiral mlajši brat. :))
Hvala vsem za predloge in pomoč!

Pa še eno vprašanje.. nekje maja mi je računalnik v enem mesecu "pokvaril" oba enaka RAM modula (bila sta Crucial Ballistix 2 GB). Malo kasneje mi je "skuril" že grafično in se računalnik sploh ni hotel prižgat, kar so zdaj uredili na servisu (vsa čast servisu trgovine sestavi.si, so vse super zrihtal, čeprav sem jim zakompliciral stvar). Je možno, da bi to pomenilo kakšno napako na matični plošči ali napajalniku (sploh zdaj, ko je mogoče skurilo še en RAM)?

opeter ::

nejodagreat je izjavil:

Je možno, da bi to pomenilo kakšno napako na matični plošči ali napajalniku (sploh zdaj, ko je mogoče skurilo še en RAM)?


Seveda obstaja ta možnost. Možnost pa je tudi, da si dejansko dobil dvakrat pokvarjene RAMe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

Z Everestom poglej koliko so stabilne linije napajanja.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923797 (6554) hojnikb
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
71256 (1074) Map
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354865 (2993) Riff
»

Računalanik se prižge vendar slike ni (blackscreen)!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91028 (934) Zero0ne
»

Kako ugotoviti, kaj ne funkcionira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134110 (3865) monster-x

Več podobnih tem