» »

Na voljo iOS 4.3.4, zapira varnostno luknjo za jailbreak

Na voljo iOS 4.3.4, zapira varnostno luknjo za jailbreak

TechCrunch - Včeraj je Apple izdal novo podrazličico svojega mobilnega operacijskega sistema, iOS 4.3.4. S seboj ne prinese velikega števila popravkov, pravzaprav je vključen samo en, ki onemogoča poganjanje zle kode v modificiranem dokumentu PDF. Gre seveda za slavno luknjo v pregledovalniku dokumentov PDF, prek katere je bilo izvedenih zadnjih nekaj untethered jailbreakov, ki omogočajo enostavno ugašanje in ponovno prižiganje naprav, brez da bi jih bilo pri zagonu potrebno priklapljati na računalnik in ponovno poganjati orodje za pridobivanje polnega dostopa do operacijskega sistema.

Le vprašanje časa je, kdaj bodo razvijalci teh orodij našli novo luknjo oz. koliko jih že poznajo, a jih niso izkoriščali ter so jih tako skrili pred Applom. Če imajo varnostno luknjo na zalogi, bo popravek orodij seveda hiter, sicer pa bi znal biti odklep polnega dostopa do iOS 4.3.4 nekoliko trši (dolgotrajnejši) oreh.

34 komentarjev

ufek ::

Sem že updejtal. Za jailbreak pa mi je čisto vseeno, ker se ga ne poslužujem in se ga niti ne mislim! :)

LuGi ::

iOS 4.3.4 jailbroken with PwnageTool on iPod Touch, iPhone and iPad 1 (redsn0w update)
:))

Samo tethered ampak zacetek je =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

skika ::

ufek je izjavil:

Sem že updejtal. Za jailbreak pa mi je čisto vseeno, ker se ga ne poslužujem in se ga niti ne mislim! :)


Enako tu.

neonX ::

ufek je izjavil:

Sem že updejtal. Za jailbreak pa mi je čisto vseeno, ker se ga ne poslužujem in se ga niti ne mislim! :)


enako in ne razumem ljudi, ki to počno.

LuGi ::

Razlogov je veliko, ampak večina zaradi installous ;)

nekikr ::

iOS 4.3.4 jailbroken with PwnageTool on iPod Touch, iPhone and iPad 1 (redsn0w update)

"Stare" naprave niso bile problematične in jailbreak se pričakuje v pol dneva po releasu. Težavna stvar je bila iPad 2...

smash ::

neonX je izjavil:

ufek je izjavil:

Sem že updejtal. Za jailbreak pa mi je čisto vseeno, ker se ga ne poslužujem in se ga niti ne mislim! :)


enako in ne razumem ljudi, ki to počno.


zakaj ne razumeš..jaz imam ipad JB-jan od prvega dne...si drugače sploh ne predstavljam, da bi dajal denar nekam , kamor ni treba

neonX ::

@smash in kaj si pridobil s tem, da si naredil JB? lastil sem si vse iPhone in iPad različice do sedaj. JB sem naredil le na prvi iPhone različici, od takrat dalje več to ne počnem.

techfreak :) ::

Domnevam, da misli da mu ni treba plačevati za aplikacije, če ima JB.

Gandalfar ::

full problem dat tistih 5 evrov vsak mesec za 0.79 EUR aplikacije

FireSnake ::

Enim je pač problem dat, je to tako težko za razumet?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

smash ::

Gandalfar je izjavil:

full problem dat tistih 5 evrov vsak mesec za 0.79 EUR aplikacije


jaz imam nameščenih aplikacij in iger vsaj za kaksnih 200 evrov..će ne bi imel JB..bi verjetno v to vložil max 20€

že tko je zadeva "predraga", pol pa naj bi dajal še za aplikacije

avister ::

smash je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

full problem dat tistih 5 evrov vsak mesec za 0.79 EUR aplikacije


jaz imam nameščenih aplikacij in iger vsaj za kaksnih 200 evrov..će ne bi imel JB..bi verjetno v to vložil max 20€

že tko je zadeva "predraga", pol pa naj bi dajal še za aplikacije


Če daš za aplikacije, gre vsaj nekaj razvijalcem.

smash ::

avister je izjavil:

smash je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

full problem dat tistih 5 evrov vsak mesec za 0.79 EUR aplikacije


jaz imam nameščenih aplikacij in iger vsaj za kaksnih 200 evrov..će ne bi imel JB..bi verjetno v to vložil max 20€

že tko je zadeva "predraga", pol pa naj bi dajal še za aplikacije


Če daš za aplikacije, gre vsaj nekaj razvijalcem.


res je, svet je krut, mene tudi obirajo povsod kjer lahko

nekikr ::

A kruh tudi ukradeš, kadar prodajalka ne gleda?

LuGi ::

Če bi bilo tako lahko krasti (in brez posledic) stvari bi jih vecina brez skrbi..

Kako mi gre ta primerjava na j.

techfreak :) ::

LuGi je izjavil:

Kako mi gre ta primerjava na j.

Prav imaš, ni popolnoma natančna. Pri kraji kruha delaš v škodo prodajalca, z nedovoljeno uporabo pa delaš v škodo proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

Enim je pač problem dat, je to tako težko za razumet?

Ja, ker jim ponavadi ni problem dat vsak 2. večer za 10 pirov.

link_up ::

kaj ste nekateri smesni...:) kakor, da pa zdaj razvijalci teh aplikacij zaradi nekaj tistih, ki celo znajo sesut zascito, nic ne zasluzijo...bi prej rekel, da sluzijo na tistih, ki tega ne pocnejo...sicer logicno, pa vseeno, bi rekel da so prej zadovoljni, kot ne...saj ravno od teh ponavadi dobijo najbolj uporaben feedback...
In and Out

techfreak :) ::

Nekaj tistih redkih, ki znajo obiskati jailbrakeme.com ali podobno stran in klikniti na gumb?

nekikr ::

Meni je smešno to, da ni problem, ko je treba odcolati 700€ za telefon ali 500€ za tablico, problem je, ko je treba dati 79 centov za aplikacijo. Takrat bi uporabnik naredil vse, da ne bi bilo potrebno. Torej, 700€ ni problem, 5€ mesečno (maximalno recimo) to je pa zalogaj, za katerega je potrebno narediti finančni plan. Smeh v glavnem.

PrimozR ::

link_up je izjavil:

kaj ste nekateri smesni...:) kakor, da pa zdaj razvijalci teh aplikacij zaradi nekaj tistih, ki celo znajo sesut zascito, nic ne zasluzijo...bi prej rekel, da sluzijo na tistih, ki tega ne pocnejo...sicer logicno, pa vseeno, bi rekel da so prej zadovoljni, kot ne...saj ravno od teh ponavadi dobijo najbolj uporaben feedback...

Za nekatere appe je piratiziranje velik problem, sem ravno nekaj dni nazaj bral nekaj na to temo.

smash ::

nekikr je izjavil:

Meni je smešno to, da ni problem, ko je treba odcolati 700€ za telefon ali 500€ za tablico, problem je, ko je treba dati 79 centov za aplikacijo. Takrat bi uporabnik naredil vse, da ne bi bilo potrebno. Torej, 700€ ni problem, 5€ mesečno (maximalno recimo) to je pa zalogaj, za katerega je potrebno narediti finančni plan. Smeh v glavnem.


igračko sem si želel, pripravljen sem bil dati zanjo malo več, s tem da za aplikacije nič, ker sem vedel, da jih lahko dobim zastonj....drugače naprave verjetno sploh nebi kupil, ker bi me potem stala 700-800€

kaj ti tu ni jasno? če bi bila naprava 200€, bi mogoče raje stisnil tudi teh par evrov za aplikacije...enostavna matematika, vsaj za moj proračun

thramos ::

Kraja telefona je neprimerno težja in bolj tvegana, kot kršenje avtorskih pravic, zato se je poslužuje relativno malo ljudi ... je to tako težko za razumet?

mp3killer ::

Kaj mi nuca jailbreak, če pol Galcon Fusion ne morm špilat prek neta! (ali pač??)

Iatromantis ::

Kaj mi nuca jailbreak, če je ajfon še vedno zaklenjen na AT&T?

Gandalfar ::

mp3killer je izjavil:

Kaj mi nuca jailbreak, če pol Galcon Fusion ne morm špilat prek neta! (ali pač??)


kupi ga?

PrimozR ::

Iatromantis je izjavil:

Kaj mi nuca jailbreak, če je ajfon še vedno zaklenjen na AT&T?

Kaj so pa to za ene blodnje? o_O

mp3killer ::

Gandalfar je izjavil:

mp3killer je izjavil:

Kaj mi nuca jailbreak, če pol Galcon Fusion ne morm špilat prek neta! (ali pač??)


kupi ga?


Saj sem ga, ravno v tem je fora! Po jailbreaku mi ne bo vec delal multiplayer.

Gandalfar ::

ni to xbox live, multiplayer ti bo se delal, ce ne dela galcon kaj cudnega

Iatromantis ::

PrimozR je izjavil:

Iatromantis je izjavil:

Kaj mi nuca jailbreak, če je ajfon še vedno zaklenjen na AT&T?

Kaj so pa to za ene blodnje? o_O


Niso blodnje, samo u zda je kupljen...

techfreak :) ::

Jailbreak nima veze s tem.

AndrejS ::

Kaj se zgodi če imaš jailbreakan telefon in naložiš zadnji iOS ?

opeter ::

FireSnake je izjavil:

Enim je pač problem dat, je to tako težko za razumet?


A telefon je tudi ukradel?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na voljo iOS 4.3.4, zapira varnostno luknjo za jailbreak

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3410940 (9530) opeter
»

Prvi jailbreak novega iOS 4.3.4 še terja vsakokratno povezavo z računalnikom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
93984 (3220) Spc
»

Iz iOS odstranjeno zaznavanje jailbreaka

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
247589 (6696) matejdro
»

iOS 4.2 že razbit

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73524 (2587) zee

Več podobnih tem