» »

3D Igre na Eee PC

3D Igre na Eee PC

PCMan112 ::

No pač jz mam nasledni problem:
Mam Asus Eee 1101HA
Če je igra 3d, mi res velik šteka. Igre ki so 2d kot so naprimer na internetu dela use fajn, če pa recmo kšno snamem kot je "Armadillo Run" ki ne zahteva skoraj nič od računalnika, pa spet šteka..

Sm naredu poročiu z program AIDA64: http://bit.ly/qgYe1y

Res mi ni jasn zakaj ne dela :S Piše da mam 8mb grafične, sam sm googlau in nej bi biu ta spomin dimaničen. Nekje more bit problem v grafiki, driverje mam najnovejše z asusove strani. Kako bi prsilu da bi več kukr 8mb gonu ? Itak mam 2gb rama pa sm ga do zdej največ uporabil 1.5 GB, in me zanima če se da nastavt da bi vsaj recmo 256 za grafiko rezerviral ?

ker mam pa samo jz problem z tem, sm vidu na youtubu da je en igral GTA SA na enakem kompu, pa mu je delal use fajn, čeprov je z touch padom igral :D

Hvala v naprej ;)

Pentium ::

Računalnik preprosto ni dovolj zmogljiv za zahtevnejše 3D igre. Namen netbookov pa je tako ali tako dostop do interneta (ime NETbook). Grafični spomin se Intelovi grafiki dodeljuje dinamično in se tega ne opazi v sistemu. Pa če bi se dalo, bi si lahko dodelil tudi 1 GB graf. pomn., pa bi bilo katera igra še vedno delala počasi. Ker hitrost grafike ni v količini grafičnega RAM-a, ampak v hitrosti GPU-ja (grafični procesor). In GMA 500 je na nivoju kakega GeForca 2 MX 400 glede hitrosti v 3D.

PCMan112 ::

Ja sam po tej logiki..

Nevem zakaj temu dela GTA SA. Prvo sm jz tud mislil tako kot ti, sam ko sm vidu to in druge kako igrajo igre, mi ni postalo nič jasno.

Drugače pa Armadillo Run zgleda tako, pa useeno nedela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PCMan112 ()

Pentium ::

Lahko da ima kakšen "patch" za igro, ki zniža količino detajlov na minimum.

hojnikb ::

Še vseeno ne bo delal tak ko je treba, ker je GMA 500 enostavno prešvoh.
Če hočeš špilat igrce si nabavi za to primeren komp, netbooka pa mej za to kar je namenjen --> Internet
#brezpodpisa

RejZoR ::

http://my.opera.com/rejzor/blog/gaming-...

Sicer gre za drugačno grafično ampak performance je tam tam. Tud sam sem na GMA950 igral San Andreas. Delal je, ni pa višek izkušnje, ker dela zadeva precej počasi. Nisem pa uporabil nobenih posebnih tweakov, samo zmanjšal sem detajle na nulo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PCMan112 ::

jah ni zej problem v GTAju.. GTA je ful bl zahtevna igrca od pointa teme.. Problem je da men nobene kurčeve 3d grafike ne potegne. Aja pa še tole.. V DxDialogu sm mogu izklopt DirectDraw Acceleration kr čene se mi BS Player sesuje kr zard rendering.. ja vrjetn me boste vprašal zakaj ne uporablam druzga playerja. Preprosto spet neki problem v grafiki al neki podobnega, če vb rugih layerjih zvečam podnapise ali okno videa, postanejo podnapisi zelo grobi in se velik slabše bere.
Pa piše tud da naj bi 1080p predvajal BREZ problema, men tud spet zelo šteka...... Preveč ste zaidli, jz ne nameravam igrat GTA SA, ampak če to nekaterim uspe, bi men mogl predvajt eno kuč*** 3d animacijo :S
Jap probal sem ponovno namestit DirectX pa nuč novga. Te probleme mam pa odkar sm dal dol originalne Windows 7 in dal gor XP, in to je nedolgo nazaj. in JA sm zaprl usak antivirus in use, sam brez uspeha..

Drugače pa..

Armadillo Run requires a PC running Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista/7.
Minimum specifications
500MHz CPU
64MB RAM
OpenGL-compatible graphics card or motherboard OpenGL acceleration

Zej pa če to nedela.. I think we've got a problem !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PCMan112 ()

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

http://my.opera.com/rejzor/blog/gaming-...

Sicer gre za drugačno grafično ampak performance je tam tam. Tud sam sem na GMA950 igral San Andreas. Delal je, ni pa višek izkušnje, ker dela zadeva precej počasi. Nisem pa uporabil nobenih posebnih tweakov, samo zmanjšal sem detajle na nulo.


GMA 500 je dosti slabša od gma 950, pa še driverji niso glih dober spisani, tak da če stvar dela na gma 950. še ne pomen da bo tud na gma 500.

GMA 500 je low power chip osnovan okol PowerVR SGX 535 in ni mišljen za igre (je pa res da podpira novejše shaderje ko 950)

PCMan112 je izjavil:

jah ni zej problem v GTAju.. GTA je ful bl zahtevna igrca od pointa teme.. Problem je da men nobene kurčeve 3d grafike ne potegne. Aja pa še tole.. V DxDialogu sm mogu izklopt DirectDraw Acceleration kr čene se mi BS Player sesuje kr zard rendering.. ja vrjetn me boste vprašal zakaj ne uporablam druzga playerja. Preprosto spet neki problem v grafiki al neki podobnega, če vb rugih layerjih zvečam podnapise ali okno videa, postanejo podnapisi zelo grobi in se velik slabše bere.
Pa piše tud da naj bi 1080p predvajal BREZ problema, men tud spet zelo šteka...... Preveč ste zaidli, jz ne nameravam igrat GTA SA, ampak če to nekaterim uspe, bi men mogl predvajt eno kuč*** 3d animacijo :S
Jap probal sem ponovno namestit DirectX pa nuč novga. Te probleme mam pa odkar sm dal dol originalne Windows 7 in dal gor XP, in to je nedolgo nazaj. in JA sm zaprl usak antivirus in use, sam brez uspeha..

Drugače pa..

Armadillo Run requires a PC running Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista/7.
Minimum specifications
500MHz CPU
64MB RAM
OpenGL-compatible graphics card or motherboard OpenGL acceleration

Zej pa če to nedela.. I think we've got a problem !


Za video morš potweakat filtre v bsplayerju, da ti uporablja interni h.264 dekoder vgrajen v gma 500, ker je intel atom enostavno prešvoh da bi sam premlel 1080p.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in Intel grafika - Atom n2x00

Oddelek: Operacijski sistemi
101412 (1079) MrStein
»

PowerVR grafični čipi v novih Atomih?

Oddelek: Novice / Procesorji
215982 (5082) MrStein
»

Asus eee 1005 HA

Oddelek: Strojna oprema
51195 (1065) MKC00
»

Hitrejši Atomi

Oddelek: Novice / Procesorji
173998 (2550) Wirko
»

Microsoft priskočil na pomoč Intelu

Oddelek: Novice / Tožbe
113789 (2967) mtosev

Več podobnih tem