» »

Symbian Anna

Symbian Anna

«
1
2

Fuks ::

Torej Symbian Anna bo uradno navoljo za obstoječe S^3 naprave konec avgusta.
Ampak glede na to da naj bi s 7.7 začeli pošiljati na prodajne police druge naprave s prednameščeno Anno, ni čudno da jim je tudi verzija za N8 ušla. Verzija je kitajska, kar pomeni da sta možna samo kitajščina in angleščina.

Jaz sem ravnokar sflešal in še nisem dobro preizkusil kaj je novega in kaj ne. Ampak sodeč po postih na tujih forumih ki sem jih prebral pa je tako:

+ končno qwerty (dela tudi swype)
+ browser opazno boljši
+ nove ikone
+ UI manjše spremembe tu pa tam
+ opazna boljša odzivnost in boljša preciznost UI in sistema
- kamera dela še po starem (priporočam MOD)
- qwerty splitscreen naj bi bil implementiran vendar ga bo morala podpreti še vsaka aplikacija posebej (ie. ga trenutno ni)

Vir:
http://www.n8fanclub.com/2011/07/leaked...

Flashanje je hitro in preprosto :)

Margecan ::

Ja bom počakal pa naložil na c7 zgleda kar obetavno sploh nova potoba ikon in ostaliga

Fuks ::

No jaz sem od takrat že šeenkrat flashal, ker je prišla ven še verzija "HACKED by ivo777", ki je praktično enaka, le da nima preverjanja certifikatov aplikacij :)
Dela res dosti bolje :)

JoskoMacher ::

Na moji N8 so po novem opazne sledeče spremembe:
Prej sem vizitkam pripel sličico v *.jp2 formatu.(datokeka max. 20 kbytov)
Zdaj to ne dela več, dopušča pa še vedno *.jpg format in sicer le velikosti
290 pixlov v vsako smer. Ne morem se znebiti občutka, da so posledično sličice občutno
slabše kvalitete. A je kdo kaj probal s tem v zvezi?
Pa še razlika je ta, da zdaj med slikami ne kaže več slik iz vseh map hkrati.
Zdaj se prikažejo le slike, ki so dejansko v mapi "Images"

jusv ::

Me resno zanima če bo tale zadeva boljš aod Symbiana, ker to kar Nokia ponuja zadnje čase je en velik nateg!

Ahiles ::

Mate vi tud update samo v angleskem jeziku (ni se slovenske verzije) ali mi je napacno verzijo dol potegnil?

Fuks ::

Anna je out in brezveze. Spremembe glede na osnovni Symbian^3 so minimalne. Priporočam da naložite Symbian Belle (leakano verzijo). To je pa skoraj čisto nov operacijski sistem... res v nulo bolj dodelan od Anne, res precej boljša uporabniška izkušnja. Tak bi moral bit S^3 v štartu pa mu noben nebi nič očital.

Čisto za primerjavo... interna verzija softwarea
Symbian^3 (PR01.2): 13.xy (mislim da)
Anna (PR02): 22.xy
Belle (PR03): 113.xy

Dobite ga tlele: http://forum.dailymobile.se/index.php?t...
;)

harvey ::

Symbian Belle in action, kdaj bo pa uradno na voljo pa nisem zasledil več kot soon.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jusv ::

Tudi jaz sem gledal tole Symbian Anno in me ni preveč navdušila, ker so razike res minimalne, tako da pričakujem boljše rešitve in boljše spremembe!

Fuks ::

Nevem v čem je problem. Preizkusi neuradno različico ;)
Bugi so zelo redki, v vsakem primeru pa je možen downgrade na Official Anno.
Jaz vam zagotavljam da vam nebo žal ;)

harvey ::

Popravek Anna je krasen "pokvarek" music playerja ;((. Različne izvajalce istega albuma zmeče ločeno, zelo, zelo nadležno. Druga zadeva pa je, da shuffle mal zmrzne.

Belle bo očitno to odpravil, do tedaj pa ne preostane drugega kot ročno potagirati (ID3v2) parameter - ALBUM ARTIST, ki ga po novem uporablja Anna za sortiranje, če želimo različne izvajalce imeti v istem albumu npr. kak soundtrack iz filma ali pa downgrade. Skratka mimosuk tale "pokvarek"....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ahiles ::

ne pricakovat uradnega Belle za n8 se vsaj pol leta ne min.

AvtoR ::

Osebno sem od Anne pričakoval več. Pa še nekaj bugov je. Po novem ne moreš beležit prometa 3G in WLAN, Pa bug Music playerja omenjen že par postov nazaj. Pa še občutek imam, da mi baterija zdrži manj kot pred nadgradnjo.
Torej upam da bo Belle boljša. Uradno Belle sigurno ne bomo dobili letos.
Leak verzije pa ne naložim, dokler ne podpira vsaj slovenske tipkovnice.

Fuks ::

Leak verzija podpira slovensko tipkovnico.

AvtoR ::

Fuks je izjavil:

Leak verzija podpira slovensko tipkovnico.

Hvala za informacijo!
Ali imaš kake osebne izkušnje s to verzijo? So kakšni bugi.
Kako je kaj z odzivnostjo in lag-om, pa beleženjem prometa, trajanje baterije...
Aja pa še to me zanima, koliko je prostega pomnilnika po zagonu telefona?

Fuks ::

Tukaj imaš v prvem postu vse možne tipkovnice.
Pomeni tudi to da datoteko s tipkovnico lahko dodaš kateri koli verziji leakanega Bella.

Kakšnih hudih bugov ni, razen web browserju se pozna da je še beta, včasih ne dela tako kot je treba (mogoče je tudi to že okej, jaz imam release iz pred enega meseca). Sicer pa mislim da obstaja delujoča verzija opere za Belle.

Odzivnost mnogo boljša, lag manjši. Po slikovni galeriji drvi kot zmešan ;) Najbolj mi je pa osebno všeč ker je vmesnik končno malo bolj standardiziran. To pomeni da imaš vedno enake geste za npr. dodatne opcije (pridržiš objekt). Ker prej je bilo to v glavnem meniju za ikone premikat malo drugače, pa na namizju spet drugače... Težko opišem z besedami, boš videl ko boš sprobal :)
Pa recimo to da se sporočila odpirajo vedno v conversatione, to je tudi 1A.

Z baterijo nisem opazil pri nobeni verziji nobenih razlik. Dobim Tiste 2-3 dni odvisno od uporabe.
Pomnilnika... odvisno od števila homescreenov, namreč v Belle jih maš lahko neomejeno :D

Po zagonu pri meni:
RAM: 124.8 MB / 245 MB
C: 71MB / 254 MB

Aja za merjenje prenosa uporabljam že skozi Data Counter Widget in dela bp.

tado6 ::

Jaz sem z Androida prešel nazaj na Symbian. In sem zelo zadovoljen.

djordjevic ::

Seriously? Ne morem da verjamem. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

tado6 ::

Se kar nekaj okvarjam z mobilno tehnologijo in to, pa sem res šel nazaj na Symbian. Pa ne vem kako naj obrazložim.
Uporabljal sem že Galaxy S i9000, Huawei Ideos X5, HTC Wildfire, SE X10. Sedaj imam sicer C6-01, a čakam na 701 ali N9. Ne vem no. Poleg kakovosti izdelave samega telefona sem tudi zelo zadovoljen s samim OS-om.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tado6 ()

TOP ::

Ja to tud jaz težko verjamem,sam sem prišel iz Nokije 5230 na Huawei X5 se pravi Andrenoid in ne grem več nazaj,ker andrenoid je zakon vsaj meni.

djordjevic ::

tado6 je izjavil:

Se kar nekaj okvarjam z mobilno tehnologijo in to, pa sem res šel nazaj na Symbian. Pa ne vem kako naj obrazložim.
Uporabljal sem že Galaxy S i9000, Huawei Ideos X5, HTC Wildfire, SE X10. Sedaj imam sicer C6-01, a čakam na 701 ali N9. Ne vem no. Poleg kakovosti izdelave samega telefona sem tudi zelo zadovoljen s samim OS-om.

Jaz sem prešel na htc legend z nokie e71, pa ne si kar ne morem predstavljati, da bi v dogledni prihodnosti šel nazaj na symbian. No way. Edina možna varianta bi bil prestop na ios, pa še to bi me morala zadeva pošteno prepričat. Legenda sem si tako lepo uštimal in naflikal s pravimi aplikacijami, da je veselje. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

tado6 ::

Vse kar pogrešam so aplikacije. Sem pa optimist, saj vem.

Steinkauz ::

Jst sm mel nokio 5800, zdej mam huwai x5.
Par for ima symbian vseeno boljše narejenih. Je pa hitrost neprimerljiva(proc je sicer še enkrat hitrejši, sam razlika je precej večja)

Izaso ::

Jaz sem včeraj naložil tale Symbian Anno in niti ni ne vem kakšnih sprememb. Tudi sam čakam na tale Belle, upam da pride kmalu!

lopov ::

Kolegica ima C7 od mobitela, danes smo posodobili preko Ovi, snelo okoli 320Mb in nato naložilo. Pravi, da je Anna.

Vseeno je na levi strani še nekaj posodobitev in sicer Anna 1/2 in 2/2 (26 in 28Mb), pa Ovi store, NFC in Socials. Anna je "required" in se ne da odznačiti in ko rečem install faila -- something went wrong.

Je kakšen poseben postopek? Posodablja se na Win7 x86 preko kabla, kot jezik se želi obdržati slovenščina.

In še to -- sam imam N900 tko da se na symbian ne spoznam, kje najdem podatke o telefonu?

AvtoR ::

Poskusi direkno s telefona preko WiFija.

lopov ::

AvtoR je izjavil:

Poskusi direkno s telefona preko WiFija.

Nima na izbiro, bomo jutri probal še1x preko suite, sem nekje na netu zbrskal da zna reinstall pomagat. Bom(o) videli :)

lopov ::

Danes sva spet poskusila in update 1/2 se je naložil, pri 2/2 pa zopet javi napako.

Jaz bi sice probal še par trikov, a je obupala in pravi, da se ne gre več -- naj ostane tko kot je :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

AvtoR ::

Kolikor je meni znano update 2/2 ni obvezen. To so aplikacije ki jih lahko naložiš naknadno ročno: Ovi store, Ovi Maps, Quick Office, QT itd...
Jaz sem naredil nadgradnjo preko wifi direktno s telefona. Potem sem naredil reset in vse te aplikacije še enkrat naložil ročno.Katero verzijo symbiana pokaže telefon?

lopov ::

Nekje na netu sem našel da je problem v QT, tko da sem ročno naložil 3 fajle z nokiinih serverjev in nato je naložilo 1/2. Poskusil sem z brisanjem temporary *.sisx fajlov na E:, pa ni bilo kaj brisat ker jih ni.

2/2 je kao obvezen.

Ovi store, NFC in mape so nato posebej a do njih ne pride, ker mora pred tem naložiti 2/2.

Tko iz glave -- 022.014 .. nekaj v tem smislu in nekje v podatkih telefona tudi piše Anna.

Če namesto aplikacij izberem reinstall gre lepo čez.

WiFi kot rečeno nimava, zato sem not vtaknil mojo SIM na kateri mam za 2Gb podatkov in poskusila z OTA, pa ne najde ničesar. Sem premaknil datun naprej kar naj bi kao resetiralo DL cache, pa tudi ne mrda.

Jaz pa že čist napaljen da si omislim C7 al pa 701 8-)

tado6 ::

Počakaj na 701.

AvtoR ::

Baje je že dobavljiva:
http://www.bolha.com/telefoni-nokia/nok...
Cena: 310€
Se mi zdi precej boljša opcija kot C7. Več rama, hitrejši procesor, ostalo je več ali manj enako...

betko007 ::

A kdo slučajno ve kako se da ponovno it iz Symbian Anna nazaj na navaden Symbian? Ker ta Anna je kar neki, zeko nepregleden...imam pa Nokio C7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: betko007 ()

lopov ::

Kle je vodič, sicer za N8 in "leaked" verzijo Anne, samo dobiš idejo o postopku.
http://forum.pnht.pl/showthread.php?349...

Rabiš Phoenix flasher in ustrezen rom za C7.

Edit: razen ikon pravzaprav ne opazim bistvenih razlik pred in potem. Nekaj novih aplikacij in NFC, ostalo pa (meni) zgleda čisto enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

betko007 ::

lopov je izjavil:

Kle je vodič, sicer za N8 in "leaked" verzijo Anne, samo dobiš idejo o postopku.
http://forum.pnht.pl/showthread.php?349...

Rabiš Phoenix flasher in ustrezen rom za C7.

Edit: razen ikon pravzaprav ne opazim bistvenih razlik pred in potem. Nekaj novih aplikacij in NFC, ostalo pa (meni) zgleda čisto enako.


Hvala bom probal.
Meni pa se ne zdi čisto enako. Že ko si v imenikku in hočeš vpisati iskanje se ti pojavi navdna ali qwerty tipkovnica, ampak to je slabše za moje potrebe...celotna teme je vse črno ni videti nič in še bi lahko naštevali. Da ne omenim da ne morem niti updatat trenutne verzije, imam pa prvotno Anno...

AvtoR ::

Edin resen pomislek imam glede portrait querty tipkovnice v imeniku. Res so male črke za na hitro iskat. Ne vem pa zakaj bi šel nazaj na Symbian 1.2?. Če ti ni všeč tema, pojdi na Nokia store. Gor imaš na stotine različnih tem...! Meni je najbolj všeč minimalisična Dark Outline for Anna.

betko007 ::

Ha, zdaj sem probal na nek način flashati mobitel, še prej naredil shranil celoten mobitel, hvala bogu!
Flashanje ni bilo OK, mi je vrglo neki error in zdaj ne morem nikakor vstopiti v mobitel, niti normalno ga vklopiti niti preko USB. Računalnik mi zazna da je naprava priklopljena, vendar ne morem z istim programm ponovit oz. karkoli narediti.
Prosim za resno pomoč, ker to je službeni mobitel in sem resno najeba* če ga ne popravim. Hvala

lopov ::

Kako si flashal -- s katerim programom, kje si dobil rom (in kateri)?

Če maš Win7 x64 je fino, da se tega lotiš na XP ali pa vsaj na Win7 x86 ker lahko USB zajebava, recimo flasher za mojo N900 na x64 ne dela (dela v XP mode).

Še zmeraj lahko neseš na servis pa rečeš, da je nadgradnja preko OTA zj****a telefon ;)

betko007 ::

Sem delal s porgram ki je tudi zgoraj naveden, Phoenix service software. Bom probal na XP...

Fuks ::

Uf, prepozno videl temo.. sem se držal za glavo že ko si omenjal da bi rad šel iz Anne nazaj na PR 1.2.
Zadeva je namreč taka da se iz Anne ne da downgradat... oz ko downgradaš dobiš mrtev telefon. (Da se downgradat Belle -> Anna).

Ponavadi se da zadevo rešit tako da izvedeš dead flash na Anno.
Torej Anno (ali pa kar leaked Belle) daj v Phoenixa in daj kljukico pri dead flash. Potem flashah pri ugasnjenem telefonu.

Če ne bo šlo preglej malo forum.dailymobile.se tam sem zasledil da jih je več imelo enake težave.

betko007 ::

Ja problem je v tem da mi ne Phoenix ne zazna mobitela in ne morem niti tega narest kar ti opisal...

;-) ::

Imam C7 z Anno naloženo, zanima me kaj pridobim z Belle.

In kje je kak spisek slovenskih aplikacij. Rabil bi nekaj v stilu Odpiralni Časi na Androidu. Da mi v bljižini poišče hrano, pijačo, zabavo, bencinske in me vodi do tja.

lopov ::

Hja, zdaj se 2 dni igram z E7 in sem najprej naredil "nadgradnjo" na Belle.

Dela hitro, tu ni pripomb, je pa tko da so določeni "widgets" v primerjavi z Anno fail (opozarjanje na klice in sporočila, ura, ni kombiniranega kjer maš uro, profil pa še nekaj kombinirano ...).

Pridobiš pa boljši SW za kamero, odzivnejši sistem, hitri dostop za vklop bt/wifi/data/profili, 7 zaslonov brez da hekaš ...

Na labsih imaš od včeraj najnovejši (beta) Map suite -- maps, drive, weather, public transport (v slo podpira le ljubljano, pa še to samo usmerjanje), guides in to kar ti sprašuješ -- Check In (na podlagi lokacije ti pove kaj je v bližini, zahtevana je prijava v nokia servise). Pulse (če prav štekam je to nekaj podobnega 4square) je samostojna aplikacija.

Glede hitrosti lahko primerjam s C7 od sodelavke k še ni nadgradila Anne in je definitivno vse hitreje, boljša qwerty tipkovnica s tem, da sem namestil beta swype in dodal slovenščino in sem naravnost navdušen.

Ostalo nimam pojma ker je moj prvi telefon s symbianom za čas, ko čakam na N9 :)

;-) ::

C7 mi ne zazna Belle posodobitve...kaka ideja ?

lopov ::

Nekje sem zasledil da je edino E7 dobil nov FW, N8 in C7 dobita v kratkem. Bi rekel da to drži ker imam E7 z "balkans" FW in na spisku piše da se FW zanj čaka, tako kot za ostale modele

-- > http://europe.nokia.com/find-products/n...

;-) ::

kje bi dobil belle za c7 ? so lahko kaki problemi ?

harvey ::

Najprej preveri product code > vtipkaš *#0000#
Tabelica s statusom posodobitve pa tule.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

;-) ::

059f7j8 imam slov. sploh ni na seznamu

Cooper ::

Poglej še enkrat, jaz jo vidim.

;-) ::

Zdaj bom preverjal neke pizdarije da bom videl da še ni na voljo ? Nebom sprašujem kje drugače dobiti ker eni že imajo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549475 (7416) krneki0001
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402537 (1959) krneki0001
»

Nokia N8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
719456 (5605) umexteacher
»

Nokia bell

Oddelek: Mobilne tehnologije
283816 (2817) ;-)
»

Symbian Anna na voljo za prenos

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
388468 (5588) neptun319

Več podobnih tem