» »

nedelujoč PC

nedelujoč PC

Tim55 ::

Pozdrav,

imam 4 leta star PC in pred približno 2 meseci so se mi začeli pojavljati naslednji problemi:

ko pritisnem gumb za prižig PC-ja se zgodi naslednje: vse napajanje dela, diski laufajo, neonka se prižge, vendar ventilator od grafične tuli na max rpm (ostale ventilatorje reguliram ročno na kišti s potenciometri), ledica v usb miški ne sveti, tipkovnica se ne odziva na prižig caps/num locka, slike na zaslonu ne vidim (no signal).

Te problemi so se pojavljali ob prižigu pcja ali po prižigu iz stand-by, vedno pogosteje, do zdaj je vedno pomagal reset button...danes pa ne pomaga nič več...
nato sem ugasnil napajalnik, ga vnovič prižgal, pritisnil gumb za prižig...naredilo je klik in sedaj se sploh ne prižge...

Kakšna ideja, kaj bi lahko bilo narobe?

Gapi ::

Napajalnik ali plata fuč. Prvo probaj napajalnik zamenjat. Sposodi si nekje pri kolegu. Upam da si računalnik vsaj enkrat v tem obdobju dobro spihal prah vn. Prah je izolator in ne prevaja toplote zato se toplota zadržuje na(v) komponentah, posledično krajša življenska doba.
No person is rich enough,to buy back his past.

Tim55 ::

še nekaj sem se spomnil...čudno se mi zdi da mi je že tretjič v tem letu crknil isti disk: 1TB WD caviar green. (dvakrat naj bi mi v servisu zamenjali z novim) a mata lahko fuč plata/napajalnik kaj pri tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prižiganje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161103 (696) XLapse
»

Windows 8 pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
131610 (1228) krneki0001
»

računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
7589 (489) zondo
»

crknil?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7733 (629) šestglav
»

Menjava procesorja Dual -> Quad. Računalnik se prižiga in ugaša.

Oddelek: Pomoč in nasveti
192188 (1743) bluefish

Več podobnih tem