» »

Dolgo zaganjanje Windowsa

Dolgo zaganjanje Windowsa

Arndovia ::

Živijo. Sicer sem že malo prečekiral forum in probal sam diagnosticirat, ampak raje pustim komu, ki se mogoče bolje spozna.

Zadeva je ta, da sem pred kakim tednom dni preselil računalnik (fizično) in od takrat naprej je malce počasnejši v nalaganju Windowsov. Pač, boota fajn hitro, kot vedno, vpišem geslo, pol pa ko se naloži namizje pa je namizje prazno in kaki 2 minuti stoji vse na miru pol pa se pojavijo vse ikone in začne računalnik nalagat vse programe, ki jih pač mora (Avast, AdAware, ZoneAlarm... ) Pač ti programi, ki vedno delajo v ozadju.

Sem že prečekiral svoj boot v msconfig in ni nič takšnega kar se ne bi smelo bootat. Sprememb v OS, programih, strojni opremi ni bilo. Edino pač ta selitev.

Drugače pa imam sledečo mašino:
- AMD 3800+ (1 jedrni)
- RAM 2GB
- Trdi disk 320GB
- OS XP 32bitni SP3

Aja, javlja mi še ma ama vedno, da ima Windows Update stvari, ki jih mora naložit (un rumen klicaj) in to veeeedno, ko se naloži... a jih ne zna inštalirat al kaj? (če grem fizično na Microsoftovo stran mi tam javi, da mam vse up to date).

Disk je defragmentiran, tudi pregledan, tko da fizično bi moral bit ok, če je kaj z njim narobe mogoče... pa relativno prazen je, ker sem pred kratkim pobrisal velik stvari dol...

Anyone got an idea :)?

Enron x86 ::

Tisti rumeni klicaj verjetno pomeni "limited or no connectivity" - mrežna kartica ima težave s pridobivanjem IP-naslova. Poskusi določiti statičen IP-naslov (control panel -> network connections -> klikneš z desno na povezavo mrežne kartice "local area connection" -> properties -> izbereš Internet Protocotl (TCP/IP) in gumb Properties). Nato izbereš "use the following IP address" in vpišeš npr. 192.168.1.5, subnet mask 255.255.255.0; default gateway pa 192.168.1.1. (tako je pri modemu Sinope za SiOL; nevem, katerega ponudnika interneta imaš). Poskusi.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Arndovia ::

Sicer sem zdaj tole ponastavil (hvala za info ;)) ... Ampak... Misliš, da je tale IP naslov begal računalnik, da se je tako dolgo nalagal? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6517016 (15696) imagodei
»

ne dela mreža preko crossover kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171673 (1516) Invictus
»

DNS ne mora pridobiti IP naslova?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141842 (1646) samomas
»

Prokleto domace omrezje.

Oddelek: Omrežja in internet
283262 (2204) darkolord
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212436 (2085) gumby

Več podobnih tem