» »

Carinska pošta

Carinska pošta

koyotee ::

Ne, noben od nas še ni nič naročil iz tujine.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MeGreat ::

mislim da ni +6e ampak malo manj kot 5

facanikola ::

hahaha
A JE TAKO KOT SEM NAPISAL?

MeGreat ::

ja 22% je davka plus nek fiksen strošek 5e

facanikola ::

Hvala

St235 ::

fiksni strošek je kar dobrih 6€

GrimReaper ::

Dobil sem pošto iz carine za uro, ki sem jo poslal v Švico v garancijo.
Zdaj pa hočejo račun. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Ker za celo uro pa ne mislim plačevat carine, itak je bila kupljena iz Nizozemske, in takrat nisem plačal nobene carine, ker se gre za EU območje. Ampak pri Švici pa zgleda ni tako.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Zdaj sem jim poslal 3 slike, sliko ure v paketu, naslovno stran paketa ter screen email pogovora s prodajalcem kjer je razviden naslov v Švici.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

s6c-gEL ::

GrimReaper je izjavil:

Dobil sem pošto iz carine za uro, ki sem jo poslal v Švico v garancijo.
Zdaj pa hočejo račun. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Ker za celo uro pa ne mislim plačevat carine, itak je bila kupljena iz Nizozemske, in takrat nisem plačal nobene carine, ker se gre za EU območje. Ampak pri Švici pa zgleda ni tako.

http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_i...

http://www.carina.gov.si/si/novosti/sek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

GrimReaper ::

Če vse veš kako je treba, verjamem da ni problemov.
Odgovora od njih še ni bilo, sem pa zdej poslal še potrdilo o oddaji pošiljke.
To je drugače kar dobra praksa, da poslikaš vse dokumente in stvari.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

urosh ::

Moral bi poslati s carinske pošte. Tam bi potem tudi dobil potrdilo. Enako sem naredil jaz, ko je šla ura na servis.

GrimReaper ::

To zdej sploh ni več problem, samo da dobim uro.
Problem je, da že 1 teden niso odgovorili, čeprav sem jim že 3x pisal. Danes sem tudi prvič probal klicat, ampak je bila ura že 15:30.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bsslo ::

Eno vprašanje, da ne bom preveč časa izgubil...

Naročil sem športna očala iz Aliexpress, vrednosti 14 $ oz. 10 €, free shipping vključen. Danes sem dobil obvestilo od carine, kjer seveda zahtevajo račun in potrdilo o plačilu nakupa s ceno.

Hkrati piše, da mi bodo zaračunali carinski postopek v skladu z veljavnim cenikom Pošte Slovenije (podan link).
Kaj zdaj to pomeni? Glavo imam polno drugih stvari in se ne morem prebijati čez if/else pogoje.

Mi bodo zaračunali poštne storitve kljub temu, da je cena izdelka nižja od 22 €? Kljub temu, da je free shipping vključen?

WaterBoy ::

JA okrog 4€ boš moral doplačati. Pošli račun in to je to

bsslo ::

Verjetno je to bilo že prežvečeno, pa vseeno: kljub temu, da je naročilo legitimno (pod 22€), ker oni ne zaupajo in ne verjamejo, mi bodo zaračunali postopek? Zakaj pa ne zaračunajo pregled avta na pravi fizični meji?

Kako je sestavljenih teh 4 €? Zdaj gledam cenik. Je to carinski postopek (3€), obvestilo uporabniku (1,5€), tiskanje dokumentov (1,1€) = skupaj 5,6 € ???

Na obvestilu piše da je pošiljatelj neznan, spodaj pa da bo izdelek vrnjen pošiljatelju, če postopek ne bo končan v 30-ih dneh. Kako bodo pa to izvedli, ha?

RejZoR ::

Ma dej to so uvedli eno navadno odiranje folka. In to na legalen način. Ker je bilo cel kup paketov za drobnarije, od katerih niso imeli nič so uvedli absurdno drag "postopek", ki ti ga zalepijo na karkoli, tud če je izdelek vreden 2 EUR, ko ga pregledajo avtomatično pade not v ta blesav sistem (katerega izvajajo biolj vestno kot pa iskalci mamil in orožja na mejah). Jezst bi imel tud tako službo kjer bi vsaki stranki zaračunal 5 EUR pa tud če bi samo gledala izdelek in ga ne kupila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bsslo ::

Ok, glava se je malo ohladila. Torej to niso stroški carinjenja ampak stroški Pošte Slovenije.

Imam naslednje možnosti:
a) pošljem dokumentacijo, ki jo zahtevajo. Ko dobim paket preverim ali je CN22 obrazec pravilno izpolnjen. Če je, zahtevam vračilo stroškov od carine/pošte. Če ni pravilno izpolnjen, zahtevam vračilo stroškov od prodajalca AliExpress.

b) če grem osebno iskat zadevo, ne prihranim nič?

c) zadevo ignoriram ker ne morejo dokazati, da sem to jaz naročil in naročim nova očala. Od prodajalca pa zahtevam vračilo (kar pa ne bi bilo prav).

mihec87 ::

b-ne prihraniš nič
c-nikjer ne piše da ne bodo zaustavili tudi drugega in vse nadaljne pakete+ ob takem početju bodo prodajalci samo črtali slovenijo iz seznama kamor pošiljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bsslo ::

Pa je res kar sem implicitno zapisal:

pošljem dokumentacijo, ki jo zahtevajo. Ko dobim paket preverim ali je CN22 obrazec pravilno izpolnjen. Če je, zahtevam vračilo stroškov od carine/pošte. Če ni pravilno izpolnjen, zahtevam vračilo stroškov od prodajalca AliExpress.

oziroma eksplicitno: Če je obrazec CN22 pravilno izpolnjen in če je vrednost pošiljke manj kot 22€, mi ne smejo nič zaračunati?

St235 ::

ja, v teoriji. V praksi pa se to dogaja šele dober mesec tako, da dvomim, da ima kdo izkupnje s pritožbami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MeGreat ::

Jaz vedno pišem prodajalcu naj pravilno izpolni obrazec na paketu v angleščini ter naj da pravo vrednost izdelka.. do sedaj nisem imel problemov

bsslo ::

Ok, da povem nadaljevanje mojega primera. Poslal sem račun tako kot so zahtevali, paket sem dobil, vendar sem moral plačati odkupnino 4.05 €. Zraven paketa je račun od carinske pošte, kjer piše kaj so zaračunali, ne piše pa zakaj - razlog! Imam časa 8 dni, da se pritožim, če želim. Seveda mi bodo ponovno zaračunali ponovno obravnavo pošiljke če se izkaže, da je pritožba neupravičena.

Naj spomnim: Izdelek, ki sem ga naročil ima vrednost 14 $, na obrazcu pa je navedeno, da je to 'gift' ter da stane 6 $. Zadnjič sem klical na carinsko pošto, kjer mi je prijazna gospa povedala, da mora biti urejeno dvoje: izpolnjen CN22 obrazec + zraven paketa mora biti priložen račun o nakupu. Ne vem pa kje to uradno piše... (niti nisem raziskoval)

Alamar ::

Pritožba bo 100% zavrnjena, ker je bila carinska deklaracija popolnoma napačno označena.

bsslo ::

Seveda bo. Primerno bi bilo, da bi zraven računa pripisali razlog/prekršek zaradi česar je bila njihova storitev zaračunana.

St235 ::

Ja vsekakor, ker je povprečen uporabnik preneumen da bi vedel da 6$ ni enako 14$ in da je za izdelek dejasnko plačal in ni bil poslan kot darilo.

Kaj točno tukaj ni jasno:
Pošiljka mora biti opremlajna s PRAVILNO izpolnjenim CN obrazcem in računom. Če ni se zaračuna stroške kot je navedeno. Kakšne obrazložitve še rabiš?

bsslo ::

Jaz sem to izvedel preko forumov in po naknadnih klicih na carinsko pošto. Prej tega nisem vedel. Policaj, ki ti kazen napiše, ti tudi napiše kateri člen si kršil.

Bolj ko berem kaj so storitve pošte in kaj carine, bolj se mi zdi, da se bodo pojavili primeri z veljavnimi obrazci in z vso potrebno dokumentacijo, pod vrednostjo 22 €, nad katerimi bo opravljen pregled in bo tudi zaračunan.

darkolord ::

To ni nobena kazen, da bi ti morali neke člene navajati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

bsslo je izjavil:

Jaz sem to izvedel preko forumov in po naknadnih klicih na carinsko pošto. Prej tega nisem vedel. Policaj, ki ti kazen napiše, ti tudi napiše kateri člen si kršil.

Bolj ko berem kaj so storitve pošte in kaj carine, bolj se mi zdi, da se bodo pojavili primeri z veljavnimi obrazci in z vso potrebno dokumentacijo, pod vrednostjo 22 €, nad katerimi bo opravljen pregled in bo tudi zaračunan.


Saj ne gre za kršenje nikakršnega zakona, da bi ti moral navajat člene. Gre za storitev, ki jo opravijo zate. In sicer pridobitev ustreznih carinskih papirjev za uvoz pošiljke iz tretje države. Če bodo zaračunavali neupravičeno, boš seveda imel vso možnost da se pritožiš. V konkretnem priemr je bilo več kot očitno, da so priloženi papirji neustrezni in je bilo povsem upravičeno ravnanje pošte.

s6c-gEL ::

V konkretnem priemr je bilo več kot očitno, da so priloženi papirji neustrezni in je bilo povsem upravičeno ravnanje pošte.

Zakon je napisan tako, da ti lahko v vsakem primeru obesijo stroške carinjenja (tudi če so vsi papirji pravilno izpolnjeni & priloženi)...

bsslo ::

s6c-gEL je izjavil:

V konkretnem priemr je bilo več kot očitno, da so priloženi papirji neustrezni in je bilo povsem upravičeno ravnanje pošte.

Zakon je napisan tako, da ti lahko v vsakem primeru obesijo stroške carinjenja (tudi če so vsi papirji pravilno izpolnjeni & priloženi)...


To sem tudi sam želel izpostaviti. Hvala s6c-gEL

St235 ::

Aja, Prosim za link na "zakon" ki to določa? Ker drugače sta navadna nakladača, ki pljuvata in se usajata o stvareh o katerih nimata pojma.

bsslo ::

Link

Prejemnik plača dajatve skupaj z izvedbenimi in zaračunanimi poštnimi storitvami, ko pošiljko prejme. Poleg dajatev, ki jih obračunajo carinski organi, je prejemnik pošiljke dolžan poravnati še stroške zaradi carinskih formalnosti, ki jih pošta obračuna v skladu s cenikom poštnih storitev v mednarodnem poštnem prometu.

St235 ::

In kaj ti tukaj ni jasno?
Ja, kadar se plača carisnke dajatve se plača tudi manipulativne stroške pošte. Temu je tako že 25 let. Tole nima nikakršne veze z pošiljkami za katere se NE plača dajatev.

bsslo ::

Menim, da je carinska formalnost tudi pregled pošiljke za katero se ne plača dajatev. Ampak, da se debata ne bo vlekla v nedogled ostaniva vsak na svojem bregu.
Jaz vem le, da bom zdaj od vsakega pošiljatelja zahteval naj pravilno in korektno izpolni obrazec, priloži pa naj tudi račun, ker tega - priznam - prej nisem vedel.

St235 ::

Poleg dajatev, ki jih obračunajo carinski organi, je prejemnik pošiljke dolžan poravnati še stroške zaradi carinskih formalnosti, ki jih pošta obračuna v skladu s cenikom poštnih storitev v mednarodnem poštnem prometu.

Tac20 ::

Tudi jaz danes dobil listek da lahko pridem po paket, ki so ga predhodno ustavili in za katerega sem moral dokazovati, da je pod 22€, doplačat moram 4,05€, se pravi je to zdaj nova fora da tisto kar ustavijo, se doplača ta znesek. Kar je rahlo bedno ampak kaj čmo

Ustavijo pa ne vseeh ker sem prejšni teden dobil dva paketa iz kitajske ki sta bila tudi blizu 22€ meji pa sta šla direktno na moj naslov brez ustavljanja. Verjetno malo na pamet potežkajo itd. in izločijo bolj "sumljive" pakete.

St235 ::

Še eden pol pismen...

Ustavi se tiste, ki NIMAJO ustrezno izpolnjene deklaracije oziroma ni računa. Če bodo ustavljal pravilno označeme pošiljke pa se je seveda treba pritožit.

Tac20 ::

AJA?

Iz kitajske sem dobil ze cca. 100 paketov in sedaj imam prvic za karkol doplacat?

Se pravi 100x je bila ze pravilno izpolnjena deklaracija - ziher ja.

mzakelj ::

Ti cariniki so navadni cigani ( se opravičujem ciganom! ). Sem naročil paketič za 24€, pojasnil da je za darilo, kar je res, pa so mi nažgal 12€ stroškov, čeprav sem prevzem osebno na carini. S tem da je paket potoval iz kitajske 3 tedne, 5 dni na naši carini. Sem pa čez kak teden potem naročil iz iste trgovine za 50€ roke, vse živo, pa je šlo čez DHL in dobil v 2 dneh. Ker smo si z kolegi delili dhl poštnino je prišlo ceneje kot preko navadne pošte. Smo bili pripravljeni tudi na carino in ostale stroške. Po trackingu vidim da je prispel paket v LJ, in kličem na DHL na kateri email moram predložiti paypal račun in račun trgovine. Ženska na drugi strani mi reče prav prijazno da tako majhih zneskov NE CARINIJO ali obdavčijo !!!. Sedaj pa ne vem ali sem jaz smotan ali nateguje ta naša pošta da kar boli. No DHL dostavil tudi na drug naslov kateri je 20km odaljen od prvotne lokacije dostave brez dodatnih stroškov in kompliciranja. Tako da od sedaj samo še preko dhl če se splača, sploh kar je nad 22€ ker se ne grem več z to kurčevo pošto. Veliko kitajskih podjetji pa izredno radi vidijo da gre preko DHL ker so res zanesljivi in hitri. Nekako človek hitro pozabi tistih par € več za poštnino če gre vse po maslu.

karafeka ::

V mojem edinem primeru, ko sem naročeval prek dhl-a, je vse skupaj s poštnino vred prišlo ~150€ (tablica ampe a90, okrog 2 leti nazaj), pa prav tako nisem plačal uvoznega ddvja.

mzakelj ::

Saj pravim državni nateguni ta naša carinska pošta !!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

St235 ::

Tac20 je izjavil:

AJA?

Iz kitajske sem dobil ze cca. 100 paketov in sedaj imam prvic za karkol doplacat?

Se pravi 100x je bila ze pravilno izpolnjena deklaracija - ziher ja.


Lej lahko nehaš dokazovat, da ne veš o čem govoriš. Do spremembe je prišlo z letošnjim poletjem.

karafeka je izjavil:

V mojem edinem primeru, ko sem naročeval prek dhl-a, je vse skupaj s poštnino vred prišlo ~150€ (tablica ampe a90, okrog 2 leti nazaj), pa prav tako nisem plačal uvoznega ddvja.


Aja, kako pa to? A zato, ker ti ga je DHL že vračunal v poštnino? Al zato, ker nisi naročal izven EU?

mzakelj je izjavil:

Ti cariniki so navadni cigani ( se opravičujem ciganom! ). Sem naročil paketič za 24€, pojasnil da je za darilo, kar je res, pa so mi nažgal 12€ stroškov, čeprav sem prevzem osebno na carini. S tem da je paket potoval iz kitajske 3 tedne, 5 dni na naši carini. Sem pa čez kak teden potem naročil iz iste trgovine za 50€ roke, vse živo, pa je šlo čez DHL in dobil v 2 dneh. Ker smo si z kolegi delili dhl poštnino je prišlo ceneje kot preko navadne pošte. Smo bili pripravljeni tudi na carino in ostale stroške. Po trackingu vidim da je prispel paket v LJ, in kličem na DHL na kateri email moram predložiti paypal račun in račun trgovine. Ženska na drugi strani mi reče prav prijazno da tako majhih zneskov NE CARINIJO ali obdavčijo !!!. Sedaj pa ne vem ali sem jaz smotan ali nateguje ta naša pošta da kar boli. No DHL dostavil tudi na drug naslov kateri je 20km odaljen od prvotne lokacije dostave brez dodatnih stroškov in kompliciranja. Tako da od sedaj samo še preko dhl če se splača, sploh kar je nad 22€ ker se ne grem več z to kurčevo pošto. Veliko kitajskih podjetji pa izredno radi vidijo da gre preko DHL ker so res zanesljivi in hitri. Nekako človek hitro pozabi tistih par € več za poštnino če gre vse po maslu.


Nakladaš da glava peče. Pravila ob uvozu so jasna. DDV se ne plača kadar se skupna vrednot blaga manjša od 22€. Če si naročil nekaj za 24 je to pač več kot 22. Glede stoškov, ki jih DHL zaračuna si moraš pa pogledat njihov cenik in ti bo hitro jasno, da ne boš nič prihranil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mzakelj ::

Aja da nakladam ??? Glede na hitrost in prijaznost sem zmerom pripravljen plačat par € več že v štartu in to je to. Ne pa da pride na carinsko pošto potem pa 12€ nekih stroškov brezveznih. Zakaj pa pri DHL nisem tega plačal ??? Pri prodajalcu sem plačal poštnino in izdelek in DHL je dostavil brez vprašanj, pa je šlo za 50€ Ne vem no, res da se je plačalo 5€ več poštnine za dhl kot za klasično pošto, vendar glede na to da je prišlo v 2-3 dneh do mene brez kompliciranja pozabiš tistih 5€. Navadna pošta pa 3 tedne, potem še pri nas na carini neki blesavi stroški. Verjeti mi ni treba, vendar ne vem zakaj bi zaradi dobre storitve DHL-a lagal ? Ni smisla. Če pa delaš na carinski pošti pa povej šefom da naj se malo zamislijo, ti pa ne na netu viset ampak veselo pakete carinit, da bo ta tema lahko polna pljuvanja čez našo carinsko pošto. Enostavno ribajo ljudi. In to se verjetno strinja dosti ljudi !!!

St235 ::

Zakaj pa pri DHL nisem tega plačal ???

Seveda si plačal, kaj misliš, da za DHL veljajo drugačna pravila uvoza? To da si preneumen, da bi vedel kaj vse ti zaračunajo pač ni isto kot to, da pri DHLu ne rabiš plačevat DDV.

mzakelj ::

Čakaj plačal sem poštnino in artikel. Nikjer ni zavedeno kakšen davek ??

mihec87 ::

St235 je izjavil:

Zakaj pa pri DHL nisem tega plačal ???

Seveda si plačal, kaj misliš, da za DHL veljajo drugačna pravila uvoza? To da si preneumen, da bi vedel kaj vse ti zaračunajo pač ni isto kot to, da pri DHLu ne rabiš plačevat DDV.


In kje je v tem primeru plačal ddv itd?

Pri prodajalcu je nabavil robo za 50eur ter vzel dhl in plačal 5eur več poštnine kot če bi vzel klasično poštnino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

V indiji koromandiji.

Kaj misliš kaj je bol verjetno: Nakaladač na forumu, ali DHL, ki sistemsko krši obstoječo zakonodajo in na črno uvaža robo?

BO treba malce več informacij preden bo tej zgodbici za verjet.

Pravila glede oprostitve plačila davka so enaka za vse špediterje. Torej v tej zgodbi nekdo laže ali so bili DHL sporočeni ponarejeni podatki ali pa DHL robo uvaža na črno. Kateri scenarij je najbolj verjeten?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mzakelj ::

Evo še eden kateremu ni čisto jasno tvoja politika Lakotnik29. Tako da mi sedaj pojasni kdo je neumen :P Še zmerom je bil DHL cenejši od pošte pa obrni kakor hočeš. Da ne govorim da so hitrejši. Ko sešteješ poštnino pa hitrost + neki bedni stroški slovenske carine vidiš da je čisti nateg !

Alamar ::

Pač spregledali so ti en paketek, kar ne pomeni, da ti bodo vse naslednje. Poglej malo po netu, kake horror zgodbe imajo ljudje z DHLom in njihovimi (carinskimi) tarifami.

St235 ::

Dokler ne ločiš carine in pošte je vsaka debata s tabo brezpredmetna. Kaj misliš, da za DHL carinijo božičkovi palčki?


Tukaj imaš primer koliko zaračuna DHL za posredovanje pri carinjenju, da ne boš še naprej megle prodajal.
https://slo-tech.com/forum/t576986/0

Edini scenarij (polg velike malomarnosti ali naklepne goljufije) je, da si za poštnino plačal 28EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116264 (212) Machete
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519716 (9118) BorutK-73
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029909 (26477) Fritz

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839605 (35386) Tilen

Več podobnih tem