» »

Carinska pošta

Carinska pošta

Tilen ::

Ne boš verjel, kljub vsem tem cenam, Pošta še vedno posluje z izgubo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

cortez je izjavil:

Mal sem šel pogledat stara carinjenja, in lejga, res nas nategujejo ko stare kante.
--------------------------------------------------------------------------------------
predložitev pošiljke v carino - 3,5EUR (poda cariniku za sosednjo mizo)
obvestilo uporabniku, da predloži listine za carino - 1,28EUR (pošlje mejl, da pošlješ nazaj print screen računa)
tiskanje dokumentov za carinjenje - 1,02EUR (prepošlje tvoj email do sodelavca carinika )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Se pravi 5,8EUR na pošiljko zaračuna Monopolist pošta za to delo, ki ga opravi ena oseba.
Če ima taka oseba 50 takih paketov, samo s pošiljanjem emailov nagrebe 290EUR na dan .
Če ta oseba na pošti samo to dela, in ima povprečno 50 paketov na dan, si zasluži svojo neto plačo 700EUR v 4 dneh !

Ostalih 16 dni dela za dobiček pošte.

vir :

http://shrani.najdi.si/?2N/Iq/4ogMdE4D/...


Kako se rešit teh voluharjev ?

Če kupiš blago izven EU, obvezno naročit prodajalcu, da da zraven račun (paypal bill ali podobno). Sam s tem se rešiš samo 1,28EUR.

Ma še kdo kakšna priporočila ?


a. Ne kupovat v tujini
b. naroči si na poštno ležeče v Avstriji. Sicer te bodo birokratski stroški prišli še dražje, ampak vsaj ne boš plačal Sloveniji. Ker pol je pa kar naenkrat ok.

Izpisek iz paypala, ki ga priloži prodajalec ni dovolj, obstaja carinski obrazec, ki mora bit predložen.

koyotee ::

Kupuj v sloveniji? Najprej daš 4€,za poštnino in pol še 1€ jebeni pošti ker plačaš po povzetju!!!!!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

St235 ::

koyotee je izjavil:

Kupuj v sloveniji? Najprej daš 4€,za poštnino in pol še 1€ jebeni pošti ker plačaš po povzetju!!!!!


To bo praznik, ko bodo ljudje za svoje odločitve nehal krivit vse druge.

Aston_11 ::

koyotee je izjavil:

Kupuj v sloveniji? Najprej daš 4€,za poštnino in pol še 1€ jebeni pošti ker plačaš po povzetju!!!!!
A tudi pošta bi morala opravljati storitve zastonj?

koyotee ::

Čak a nimajo 4€ dost za en paket?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aston_11 ::

Dovolj ali ne dovolj, to cena paketa. Transakcija denarja bi morala biti zastonj?

koyotee ::

Zakaj mi ne zaračunajo pol še bencin, vinjeto, cestnino, zavarovanje, penzijo poštarja, 4 zimske gume?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aston_11 ::

Saj ti.

koyotee ::

Točno to! Človek bi pričakoval da so v poštnini vključeni VSI stroški!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aston_11 ::

Kaj pa v primeru, ko ti paket pošljejo in ne plačaš odkupnine, potem bi se pa pizdil, da si plačal enako ceno kot tisti, ki je naročil še odkupnino. Pa mešaš stroške pošte in tvoja naročila, potem pa to trosiš po forumu. Dobro da je anonimen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

koyotee ::

Dej mi povej kje je logika? Poštar opravi čisto isti postopek, odkupnina ali ne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aston_11 ::

Ti očitno nimaš pojma. Če naročiš dve storitvi, ki jih računajo, plačaš za dve storitvi, tudi če jih opravi računalnik v miljoninki cajta kot poštar. Pa ni res, da bi poštar opravil enak postopek. To si si izmislil.

koyotee ::

Ja, poleg tega da mu daš denar v roke je to to.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

St235 ::

koyotee je izjavil:

Dej mi povej kje je logika? Poštar opravi čisto isti postopek, odkupnina ali ne.


normalno, ker ni nobene razlike ali mora poštar vrč kuverto v nabiralnik, ali pobrat XY denarja za nek izdelek. Da o temu, da je potem denar potrebno še dostavit pošiljatelju ne govorimo. Ampak ja, to je vse isto... Denar se pa tako ali tako čudežno teleportira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

koyotee ::

Ti ne podpišeš nikoli pisma ali česarkoli, aka priporočeno? Zakaj pa tega ne računajo? Aja, to plačaš že ob pošiljanju, tako kot naj bi vse ostalo... Uuuu, denar je treba dostavit pošiljatelju, res? Saj ne da to naredijo z enim klikom ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

St235 ::

Ob pošiljanju plačaš storitev dostave paketa na XY mesto. V primeru odkupnine pa je potrebno plačat še dostavo denarja nazaj. Ker ob pošiljanju ne pošta ne pošiljatelj ne vesta ali bo dejansko potrebno denar nakazat nazaj se to zaračuna posebej, as simple as that.

Uuuu, denar je treba dostavit pošiljatelju, res? Saj ne da to naredijo z enim klikom ;)


idotizem da glava peče, ne vem zakaj potem še pri elektronski banki, kjer sam vneseš vse podatke računajo provizijo za nakazilo.

cortez ::

St235 je izjavil:

Ob pošiljanju plačaš storitev dostave paketa na XY mesto. V primeru odkupnine pa je potrebno plačat še dostavo denarja nazaj. Ker ob pošiljanju ne pošta ne pošiljatelj ne vesta ali bo dejansko potrebno denar nakazat nazaj se to zaračuna posebej, as simple as that.

Uuuu, denar je treba dostavit pošiljatelju, res? Saj ne da to naredijo z enim klikom ;)


idotizem da glava peče, ne vem zakaj potem še pri elektronski banki, kjer sam vneseš vse podatke računajo provizijo za nakazilo.


A Lakotnik spet nabija v 3 krasne ?

Tle ne govorimo, da se ne plača el. bančništva; govorimo o tem, da so cene nakazil oderuške, monopolistične, ne ponujajo ti pa možnosti, da plačaš stroške preko net banke, ki bi defacto pohitrila poslovanje in omejila človeški faktor.

Da so cene oderuške ti pove že podatek, da ti za 1 natisnjen list paypal računa računajo več kot 1€.

darkolord ::

včeraj sem na pošti kupi upn obazec(položnico). Jebena 2,5€ za 1/4 formata A4
UPN obrazec stane neke 3 cente.

koyotee ::

Aja, mogoče v knjigarni, ki pa je v mojem kraju ni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Na pošti.

St235 ::

cortez je izjavil:

St235 je izjavil:

Ob pošiljanju plačaš storitev dostave paketa na XY mesto. V primeru odkupnine pa je potrebno plačat še dostavo denarja nazaj. Ker ob pošiljanju ne pošta ne pošiljatelj ne vesta ali bo dejansko potrebno denar nakazat nazaj se to zaračuna posebej, as simple as that.

Uuuu, denar je treba dostavit pošiljatelju, res? Saj ne da to naredijo z enim klikom ;)


idotizem da glava peče, ne vem zakaj potem še pri elektronski banki, kjer sam vneseš vse podatke računajo provizijo za nakazilo.


A Lakotnik spet nabija v 3 krasne ?

Tle ne govorimo, da se ne plača el. bančništva; govorimo o tem, da so cene nakazil oderuške, monopolistične, ne ponujajo ti pa možnosti, da plačaš stroške preko net banke, ki bi defacto pohitrila poslovanje in omejila človeški faktor.

Da so cene oderuške ti pove že podatek, da ti za 1 natisnjen list paypal računa računajo več kot 1EUR.


pa ti uspeš sledit temi?

koyotee joka, ker je pri naročilu robe z odkupnino plačal 1EUR za povratno poštnino za denar.

In kot že 100x rečeno, res ne vem zakaj robo naročate iz preko pošte, če so cene tako oderuške. Imaš kup privatnih firm, ki ti z veseljem za neoderuške (a 10x višje cene) naredijo enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Redorange ::

koyotee je izjavil:

Kupuj v sloveniji? Najprej daš 4€,za poštnino in pol še 1€ jebeni pošti ker plačaš po povzetju!!!!!

1,05 plačaš provizijo isto kot ko greš plačat položnico od elektro, vode, komunale, rtv,... pa se tam ne jeziš?
Na KBM je še dražja provizija. Za ostale banke ne vem.

UPN obrazec je 0,03€
kopiranje strani na pošti je 0,07 če se ne motim

WaterBoy ::

Danes po 40 dneh od naročila dobim prelepo pismo od carine da moram poslati račun. Kako dolgo potrebuje carina da paket spravijo naprej, račun sem jim poslal po mailu?

Aston_11 ::

1 dan, če se jim kaj ne sprdne. Jutri (sobota) ali v ponedeljek boš imel doma.

WaterBoy ::

Plača se pa seveda poštarju?

Mi je pa zanimivo, z prijateljem sva oba naročila isti dan, on z banggoda v vrednosti 38€ jaz pa iz DX v vrednosti 30€. Je dobil on paket več kot 2 tedna prej in direktno na dom, mojega so pa ustavili :)

Aston_11 ::

Odvisno. Meni niso nič računali, ker je bila vrednost nizka in ni bilo carine ali davka. POštar je samo pustil v kaselcu.

koyotee ::

Ja, plačaš poštarju.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

WaterBoy ::

Hvala

slomakita ::

http://4d.rtvslo.si/arhiv/dobra-ura/174...

cca 26.minuta....
na aliexpressu so od 7€ naprej....
nesposobneži...

cortez ::

Splet neko flancanje pošte. Treba bi bilo skinit ta monopol.

St235 ::

spet so povedali isto. Ker se pri uvozu pošiljk masovno goljufa morajo ogromno tega preverit. Tudi v tej novici izvemo točno to. Kitajsci so na pošiljko napisali nerealno vrednost pošiljke zato je bilo potrebno pridobit dodatne dokumente. To stane in to je treba plačat. Če ti ni všeč kako posluje pošta potem ne uporabljaj pošte. DHL te bo več kot vesel.

facanikola ::

Živjo
A mi lahko nekdo pove koliko časa traja carinski postopek.
Sem naročil stvarco nad 25 eur pa mi bodo verjetno zaračunali carino.
Odgovor rabim zelo nujno.:)

koyotee ::

Dan 1 Če pošiljka prispe v Slovenijo do 19h.
Dan 2 Domov dobiš obvestilo o prispeli pošiljki in odgovoriš z emailom.
Dan 3 Če si pravočasno poslal mail boš dobil pošiljko z redno dostavo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

facanikola ::

Ampak čakam že 3 dni pa nisem dobil nobenega obvestila.

koyotee ::

Potem pokliči in vprašaj če je tam. Pa si prepričan da je že v Sloveniji? Imaš sledenje?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

facanikola ::

Na strani od pošte slovenije piše da je še vedno v carinskem postopku in je pisalo že v soboto

in to je pisalo že v soboto

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Sporoči, koliko extra stroškov bo.

facanikola ::

Ali mi lahko samo še nekdo pove kam naj kličem na strani piše da je v pošti SILJUA pa nevem kam nej pokličem.

Rabim telefonsko
Na internetu so telefonske raznih enot v raznih mestih sam nevem kje je ta SILJUA

Bom sporočil koliko bo stroškov ampak na internetu sem že nekaj gledal in sem izračunal da bo okoli 20 eur

cena paketa: 50 eur
20% DDV-ja + 6 eur pošta
ker do 150 eur ni carine je nisem izračunal

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Carinska pošta: 01 476 7663

Pa DDV je 22%.

Zgodovina sprememb…

facanikola ::

OK
hvala

A lahko če ti samo ni problem mi napišeš še mail.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

1004.ljubljana@posta.si

facanikola ::

hvala

facanikola ::

Ali mogoče kdo ve koliko časa rabijo da odgovorijo na mail.

koyotee ::

Ne bit tok paničen ker ne bo nič prej :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

facanikola ::

ok

koyotee ::

email: Carinska.posta1004@posta.si
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

facanikola ::

A ni ta email: 1004.ljubljana@posta.si

darkolord ::

Ja, je.

Pa če si že tolk živčen se zapelji do tja in pošiljko prevzemi osebno.

Zgodovina sprememb…

facanikola ::

Ma ne se mi neda.;)

A ma mogoče že kdo iskušnje s tem a na carini res izračunajo samo DDV(22%)+pošta(6 eur)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116366 (314) Machete
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519869 (9271) BorutK-73
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030175 (26743) Fritz

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839887 (35668) Tilen

Več podobnih tem