» »

Carinska pošta

Carinska pošta

k3k3tz ::

Za tobak in njegove nadomestke, namenjene kajenju, ne velja oprostitev 22€.

izi12 ::

Aja, torej se ubistvu to steje kot nadomestek. Jaz pa sem gledal pod kategorijo melase in je stopnja veliko nizja.

izi12 ::

Samo se eno vprasanje.
Do 50g tobaka si oproscen placila trosarin. Torej ce npr. narocim 200g (4x50g) tobaka in se z posiljateljem dogovorim da mi zapakira vsakih 50g v svoj paket in poslje vsak paket posebej, bom prav tako oproscen trosarin ali na carini kje belezijo, kaj sem ze narocil in bom prav tako moral placati trosarine?
Hvala in lp.

St235 ::

če bo v štirih pošiljak načeloma ne bo problema, boš pa seveda palčal 4x poštnino. Če se bo to pojavljalo večkrat pa te znajo na kaka razgovor povabit.

igor0203 ::

Če dobi vsa štiri naenkrat, znajo združit v eno. Znancu so to naredili, sicer na DHL-u, vendar so mu 5 naročil združili v enega.

k3k3tz ::

Oproščen si samo v primeru, da gre za darilo - fizična oseba drugi fizični osebi, brezplačno, kot če ti teta iz Amerike pošlje paket piškotov. Čim zgleda kot kupljeno blago, ti plačilo dajatev ne uide. Boš pa moral dokazat darilno naravo pošiljke.

Goody ::

Vsem carina nabije DDV in carino tudi na stroške pošiljanja??? Račun je uraden iz USA - USPS.

St235 ::

normalno, zakaj se na storitev ne bi plačalo DDV?

Goody ::

Mogoče zato ker je bila opravljena v tujini?

Vrocipes ::

Goody je izjavil:

Mogoče zato ker je bila opravljena v tujini?


Tu ne moreš nič. Pri DDV se upošteva tudi poštnina, torej celotni znesek.

k3k3tz ::

Uvozne dajatve plačaš na VSE stroške, ki si jih imel s pošiljko.

Uvoz blaga preko pošte

OT:
A bi lahko moderatorji tisto, že enkrat združeno temo o carini, dal med sticky-je, da jo bo lažje najti.

St235 ::

Goody je izjavil:

Mogoče zato ker je bila opravljena v tujini?


in? saj je bil izdelek tudi kupljen v tujini? Sloveniji (pa tudi vsem ostalim državam) bolj kot ne dol visi, kaj in komu si ti plačal. Če uvažaš izdelek/storitev itd. se zaračuna lokalni DDV in to je to.

Goody ::

St235 je izjavil:

Goody je izjavil:

Mogoče zato ker je bila opravljena v tujini?


in? saj je bil izdelek tudi kupljen v tujini? Sloveniji (pa tudi vsem ostalim državam) bolj kot ne dol visi, kaj in komu si ti plačal. Če uvažaš izdelek/storitev itd. se zaračuna lokalni DDV in to je to.


No ja, če opravi Slo firma storitev v tujini Sloveniji ddv ne plača. Storitev nisem nič uvozil ampak je bila izvedena v tujini.

St235 ::

Mešaš hruške in jabolka. Ne govorimo o temu kaj in kje plača firma, ki storitev izvaja ampak o temu kaj plača potrošnik, ki storitev naroči.

Če bo nekdo iz srbije naročil storitev od slovenske firme je prav tako dolžan plačt srbski DDV, če storitev uvozi v Srbijo. Drugo vprašanje je, koliko storitev lahko carina dajansko zazna in ocarini. Ampak konkretno pri poštnini to ni problem, ker je storitev vezna na konketen izdelek.

Če tega ne razumeš, potem pač ne naročat iz tujine.

Goody ::

St235 je izjavil:

Mešaš hruške in jabolka. Ne govorimo o temu kaj in kje plača firma, ki storitev izvaja ampak o temu kaj plača potrošnik, ki storitev naroči.

Če bo nekdo iz srbije naročil storitev od slovenske firme je prav tako dolžan plačt srbski DDV, če storitev uvozi v Srbijo. Drugo vprašanje je, koliko storitev lahko carina dajansko zazna in ocarini. Ampak konkretno pri poštnini to ni problem, ker je storitev vezna na konketen izdelek.

Če tega ne razumeš, potem pač ne naročat iz tujine.


Če ti ne razumeš kar jaz pišem ti tudi ni treba odgovarjat. Na storitev, ki je bila izvedena v tujini pač načeloma potrošnik ne plača domači DDV. Pri poštnini je pa očitno drugače.

St235 ::

edini, ki ima probleme z razumevanjem si ti, pa vseno kar nabijaš tja v tri dni.

Kako točno je storitev dostave na naslov v Sloveniji izvedena v tujini veš samo ti v svojih blodnjah.

Na blago in storitve, ki se uvažajo v državo se plača DDV (če ni z meddržavnim sporazumom drugače določeno).

Če bi bila sotoritev dostave dejansko izvedena v tujini potem ne bi bilo problema. Naroči si robo v italijo ali srbijo namesto v slovenijo, pa ne boš plačal slovenskega DDV. Boš pa seveda italianskega/srbskega itd... Pač države v katero si storitev uvozil.

Goody ::

Sem ti lepo rekel da neodgovarjaš če sploh ne veš kaj pišem. Pa ti ni dalo miru a ne...

Furbo ::

Goody je izjavil:

Če ti ne razumeš kar jaz pišem ti tudi ni treba odgovarjat. Na storitev, ki je bila izvedena v tujini pač načeloma potrošnik ne plača domači DDV. Pri poštnini je pa očitno drugače.


Če boš plačal DHLu da nese nekaj iz New York v Denver, potem ne bo carine. Če bo pa v Slovenijo, boš pa lepo plačal DDV. In ko se usajaš čez to, samo kažeš svojo nerazgledanost, to obstaja že od pamtiveka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Ja hudič je to, ko človek blodi v temah o katerih nima pojma in potem razen brezveznih osebnih napadov nima nič konstruktivnega za povedat.

Kot že rečeno, če je naročanje iz tujine nepresega intelektualni nivo posameznika potem naj se temu izogiba. Večini funkcionalno pismenih ljudi pa je kristalno jasno, da je pri uvozu blaga in storitev iz tretjih držav potrebno plačat DDV in carino v skladu z obstoječo zakonodajo. Je pa res, da umsko omejenim to omogoča da tja v tri pluvajo po državi, pošti, carini, vremenu... in pri tem veselo delajo budalo iz sebe.

Za vse ostale pa so pravila jasna.

Blago do vrednosti 22EUR je oproščeno plačila DDV in carine. Za blago, ki to presega in je hkrati manj vredno od 150EUR se za celotno carinsko vrednost (ki vključuje tako blago kot z njim povezane storitve - poštnina, zavarovanje, morebitne predelave itd.) plača DDV. Za dražje stvari pa se v skladu s carinskim stopnjami TARIC zaračuna še carina.

In pri tem ne gre za nikakršno slovensko posebnost, birokratizacijo in ne vem še kaj. Zgoraj navedeno velja za popolnoma vse EU članice in tudi veliko večino ostalih držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Goody ::

Je hudič ko nekdo na forumu pametuje in trosi nekaj za kar ga nekdo drugi (kateremu kao odgovarja) sploh ni prosil:

Se nisem usajal nad ničemer, sem zgolj postavil vprašanje na katerega je uporabnik k3k3tz hitro in kultivirano odgovoril. To pa seveda ni ustavilo uporabnika Lakotnika 29 da ne bi uletel s svojim modrovanjem in osebno diskvalifikacijo za kar seveda sedaj obtožuje mene.

(in ja zakonodaja je takšna kot je, o logičnosti le-te (velika večina storitve je pač opravljena v tujini) pa še vedno menim da je možno razpravljati, pa čeprav vehementni lakotnik29 meni da je kristalno logično in da če kdo v to logičnost dvomi, da je najmanj funkcionalno nepismen ali pa kar en velik idiot).

@Furbo; te "nerazgledanosti" da do sedaj nisem vedel (ali pa sem pač pozabil) da se na poštnino zaračuna DDV me pa res ni povsem nič sram.

St235 ::

in kljub temu, da sam priznavaš, da o zadevi nimaš pojma te to ni ustalivo, da ne bi pametoval naprej?

_commandos_ ::

k3k3tz je izjavil:

Uvozne dajatve plačaš na VSE stroške, ki si jih imel s pošiljko.

Uvoz blaga preko pošte

OT:
A bi lahko moderatorji tisto, že enkrat združeno temo o carini, dal med sticky-je, da jo bo lažje najti.


Kaj pa če bi prebral malo zadeve na linku ki si ga predložil.

Oprostitev DDV
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).

Goody ::

St235 je izjavil:

in kljub temu, da sam priznavaš, da o zadevi nimaš pojma te to ni ustalivo, da ne bi pametoval naprej?


Če se potrudiš in pogledaš svoje in moje poste ter za referenco še post k3k3tz ti bo (no vsaj upam) kristalno jasno kdo je tu količinsko in "umotvorno" pametoval....

St235 ::

se globoko opravičujem, če dolžina mojih postov zaradi konkretnih primerov in argumentov presega tvoje bralne sposobnosti.

_commandos_ je izjavil:

k3k3tz je izjavil:

Uvozne dajatve plačaš na VSE stroške, ki si jih imel s pošiljko.

Uvoz blaga preko pošte

OT:
A bi lahko moderatorji tisto, že enkrat združeno temo o carini, dal med sticky-je, da jo bo lažje najti.


Kaj pa če bi prebral malo zadeve na linku ki si ga predložil.

Oprostitev DDV
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).


Tukaj je treba nujno ločit dve stvari. Eno je kdaj je pošiljka oproščena plačila vseh dajatev. To je takrat ko je VREDNOST BLAGA manjša od 22€. Drugo pa je carinska osnova, ki se upošteva pri obračunu DDV in carine. Tukaj pa se šteje tako vrednost blaga, kot z blagom povezane storitve. Največkrat je to še poštnina, ni pa nujno, da je to edino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

M@73Y ::

To je tobak za šišo. Od julija 2013 tudi ta spada pod carinjenje in plačilo trošarin. Tako sem se jaz zafrknil novembra ko sem od Izraelca kupil 200g Al Fakher "tobaka" za šišo.
..jump into psytrance tunnel..

Goody ::

Svašta, znaš ti en sam post napisat brez osebne diskvalifikacije? Pa dolžine tvojih postov so res "malo" smešne, še posebej v luči dejstva da je še pred tvojimi traktati en drug uporabnik s kratkim linkom v popolnosti odgovoril na moje vprašanje.

St235 ::

glede na tvoje nabijanje o temu kje firma plača DDV in neumnosti, da se pri dostavi pošte v Slovenijo celotna storitev opravi v tujini, bi rekel da ti je tudi link delal velike probleme.

Goody ::

Še enkrat: Svašta, znaš ti en sam post napisat brez osebne diskvalifikacije? Se trudim da sam ne bi šel na osebni nivo, pa mi žal tega ne dopustiš. Še enkrat preberi svoje in moje poste, pa za pomoč prosi koga ki je funkcionalno pismen pa se ti bodo mogoče malenkost razširila obzorja. Bom pa tule zaključil s tabo, ker navzkrižno žaliti se z neznancem preko tastature res ni moj ideal preživljanja popoldneva...Fajn se imej.

St235 ::

Še dobro, da si forum za razliko od tebe zapomni kaj je kdo napisal:

cink44: Na storitev, ki je bila izvedena v tujini pač načeloma potrošnik ne plača domači DDV. Pri poštnini je pa očitno drugače.


cink44: No ja, če opravi Slo firma storitev v tujini Sloveniji ddv ne plača. Storitev nisem nič uvozil ampak je bila izvedena v tujini.


Tako, da prosim, da si vzameš čas in si razširiš obzorja, ker tukaj se lahko skriješ za tipkovnico v resničnem življenju pa to precej težje.

Goody ::

Glede na to da si pravnik (?) bi človek mislil da ti je jasno kaj je razlika med "celotni" in "pretežni". In ja DDV se plača na celotno storitev, za katero pa sam nikjer nisem napisal (si zgolj ti) da se je "celotna" opravila v tujini.

Ps.: upam da je sedaj jasno da se ne pogovarjava o sami zakonodaji ampak o logičnosti le-te
Ps.1; odgovarjam zgolj zato ker si se v zadnjem odgovoru uspel zadržati in pretežno nisi uporabil osebne diskvalifikacije (če odmislimo skrivanja za tastaturo...)

St235 ::

bo že tako, da sem jaz čuden, da si pod stavkom "storitev nisem nič uvozil ampak je bila izvedena v tujini" in Na storitev, ki je bila izvedena v tujini pač načeloma potrošnik ne plača domači DDV. predstavljam, da se nekaj zgodi samo v tujini.

ampak ja smo razumeli, si se pač zmotil in naskočil napačno luknjo. Se zgodi tudi najboljšim.

O logičnosti ureditve, ki jo uporablja praktično cel svet pa na tem nivoju res nima smisla razpravljat.

Se pa kar bojim vprašat kako si ti predstaljaš logično zakonsko ureditev plačevanja dajatev pri uvozu. Da vsaka država ustavi pošiljko in za ustrezen delež poti zaračuna DDV? Potem bi šele folk jokal ko bi 5x plačal administrativne stroške in nakazoval DDV v pet držav...

Ampak kot ponavadi, kritizirat zna vsak šank majster, samo konkretnih rešitev pa ponavadi hitro zmanjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Goody ::

bo že tako, da sem jaz čuden, da si pod stavkom "storitev nisem nič uvozil ampak je bila izvedena v tujini" in Na storitev, ki je bila izvedena v tujini pač načeloma potrošnik ne plača domači DDV. predstavljam, da se
nekaj zgodi samo v tujini.

Pa si malo čuden veš, kako si lahko predstavljaš da se je storitev zgodila samo v tujini, če smo v temi Carinska pošta in če si odgovarjal na vprašanje ali je pravilno da je carina obračunala DDV tudi na poštnino??? (beyond me, pa verjetno pač ne razumem, ne se sekirat)

No pa mi ti povej o logičnosti le tega:
- storitev je v celoti plačana v USA, kupec plača USPS
- storitev je bila pretežno opravljena v tujini
- levji delež je (verjetno, podatka o razdelitvi nimam) pokasirala USPS (sigurno ga pa ni pošta Slovenije
- DDV se na celotni znesek plača v Sloveniji

Sej verjetno nič ne razumem ampak meni je bolj logično da se dajatve na takšno storitev pač ne plačajo oziroma se plačajo v deželi nakupa.

St235 ::

Slovenije dajatve plačane v indiji koromandiji nič ne zanimajo in od njih nima ne država ne državljani nič. Državo in tudi mene kot državljana zanima samo to, da se na blago in storitve, ki se uvažajo v našo državo enako zaračuna DDV kot, če bi to kupil pri nas.

Ker takšna logika seveda vodi v situacijo, ker bi 15 držav po poti zaračunalo svoj delež imamo mednarodne dogovore, ki to področje urejajo. Ti dogovori potem omogočajo ali dejansko obdavčitev v državi izvora (recimo znotraj EU) ali na povračilo davka plačanega v tretji državi ali pa na to, da se blago in storitve obdavči samo na destinaciji. Ravno ti dogovori zagotavljajo, da si vsaka država po poti ne more in ne sme zmislit nekih ekstra tarif in obdavčitev za tranzitno blago. Če tega ne bi bilo pridemo v situacijo, ki jo imamo pri nakazilih v kakšne banana republike, ko gre zadeva preko 10 bank in si vsaka zaračuno xy provizijo, na destinacijo pride pa pol manj denarja kot bi moralo.

ČE si boš vsel pet minut čas, pa razmislil o stvareh, ki si jih napisal boš videl da "pravična in logična" ureditev, kjer se dejansko obdavči neko storitev po fazah kot potuje iz države v državo ni smiselna. Ravno tako pa ni v interesu države, pa tudi njenih državljanov, da se uvoz vrši brez plačevanja DDV.

Goody ::

Zopet mi polagaš v usta nekaj kar nisem rekel. Nikjer nisem napisal da bi bila pravična in logična ureditev za storitev po fazah potovanja. Napisal sem da bi bilo logično da se dajatve na storitev poštnine plačajo zgolj v državi nakupa izdelka. Pa uvoz se seveda ne bi vršil brez plačevanja DDV, DDV na sam uvožen izdelek bi se še vedno normalno plačal, sam govorim o DDVju na storitev poštnine.

k3k3tz ::

_commandos_ je izjavil:

k3k3tz je izjavil:

Uvozne dajatve plačaš na VSE stroške, ki si jih imel s pošiljko.

Uvoz blaga preko pošte

OT:
A bi lahko moderatorji tisto, že enkrat združeno temo o carini, dal med sticky-je, da jo bo lažje najti.


Kaj pa če bi prebral malo zadeve na linku ki si ga predložil.

Oprostitev DDV
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).


Preden komentiraš preberi (in poskusi razumeti), kaj sem napisal. Pa ne prvič.
Če dajatve plačaš (ker pač nisi upravičen do oprostitve), jih plačaš na VSE stroške, ki si jih imel s pošiljko.

St235 ::

Goody je izjavil:

Zopet mi polagaš v usta nekaj kar nisem rekel. Nikjer nisem napisal da bi bila pravična in logična ureditev za storitev po fazah potovanja. Napisal sem da bi bilo logično da se dajatve na storitev poštnine plačajo zgolj v državi nakupa izdelka. Pa uvoz se seveda ne bi vršil brez plačevanja DDV, DDV na sam uvožen izdelek bi se še vedno normalno plačal, sam govorim o DDVju na storitev poštnine.


vidiš in to je tista ozkost razmišljanja. Kaj misliš, da je poštnina edina storitev, ki se uvaža? Al po tvoje treba uvest poseben sistem, da se za tvojo robo kupljeno preko ebaya ne obdavči za poštnino? Po možnosti se potem še nhče ne sme vtaknit v to, da je izdelek po računu vreden 30€ poštnina pa 400€?

V čem točno je poštnina tako unikatna storitev, da naj bi bila oproščena davka?

Hayabusa ::

Če iz ne eu držav kupiš na ne_podjetje plačaš ddv 2x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Daliborg ::

Goody je izjavil:

Zopet mi polagaš v usta nekaj kar nisem rekel. Nikjer nisem napisal da bi bila pravična in logična ureditev za storitev po fazah potovanja. Napisal sem da bi bilo logično da se dajatve na storitev poštnine plačajo zgolj v državi nakupa izdelka. Pa uvoz se seveda ne bi vršil brez plačevanja DDV, DDV na sam uvožen izdelek bi se še vedno normalno plačal, sam govorim o DDVju na storitev poštnine.

To izhaja iz naslova preprodajalcev ki izdelke prodajajo v tretjih državah kar pomeni da si vsak prodajalec nabije "MARŽO" v to pa vključi tudi "POŠTNINO" oziroma nam bolj znan izraz je tovornina katero vsak prodajalec porazdeli na celoten nakup fakture oz. prodajalčevega računa. Ampak pazi nabavna cena NI prodjalčev račun ampak je račun+tovornina+carina+vsi stroški povezani z dobavo blaga do skladišča=nabavna cena!
Oprosti za tiste par fizičnih oseb ne bodo delal izjeme. Ker tudi ti lahko nastopiš kot preprodajalec. V nadaljevanju glede kdo je dolžan kaj plačati si pa lahko pogledaš INCOTERMS paritete, in malce prebereš glede DDV-ja, kaj kmalu ti bo vse to jasno zakaj so se države tako odločile. Ni najboljš ampak dokler ni drugega sistema je ta.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

cortez ::

Glede prevelikih stroškov pri carini :

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/posebna-...


od 7 minute naprej.

darkolord ::

Hayabusa je izjavil:

Če iz ne eu držav kupiš na ne_podjetje plačaš ddv 2x.
Ne?

k3k3tz ::

cortez je izjavil:

Glede prevelikih stroškov pri pošti :

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/posebna-...


od 7 minute naprej.


Tko. Sm popravu namest tebe.

Hayabusa ::

Od 8:30 dalje je.
Bo potrebno Kitajcev težiti, naj prilagajo zraven izpolnjen cn22 obrazec.
Vendar prispevek ne pove, zakaj so začeli zaračunavati stroške carinjenja sedaj, prej pa niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

WaterBoy ::

MI lahko pove kratko obnovo prispevka o carini ker preprosto ne morem gledati prispevka. Kar nalaga in nalaga in nič ne naloži

Hvala

St235 ::

Hayabusa je izjavil:

Če iz ne eu držav kupiš na ne_podjetje plačaš ddv 2x.


imaš pravico zahtevat povračilo davka plačanega v tujini. Večina ljudi se še spomni kako se je to delalio z robo iz nemčije in italije. Ni nič drugače.

Hayabusa je izjavil:

Od 8:30 dalje je.
Bo potrebno Kitajcev težiti, naj prilagajo zraven izpolnjen cn22 obrazec.
Vendar prispevek ne pove, zakaj so začeli zaračunavati stroške carinjenja sedaj, prej pa niso.


edina logična razlaga je da zato, ker je preprosto preveč paketkov iz kitajske brez ustreznih papirjev in ima pošta polne roke s tem da prosi za papirje. Je to postalo tak strošek, daw ga ni več možno potlačit med dnevno poslovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

cortez ::

k3k3tz je izjavil:


Tko. Sm popravu namest tebe.


Ne bi bilo treba, ker je že prvič bilo pravilno. Res da stroški nastanejo pri pošti, vendar samo takrat, ko gre za carinsko pošto izven EU.

A mogoče ve, kakšni so podobni stoški pri DHL, Fedex, TNT itd. ?

Looooooka ::

k3k3tz je izjavil:

cortez je izjavil:

Glede prevelikih stroškov pri pošti :

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/posebna-...


od 7 minute naprej.


Tko. Sm popravu namest tebe.

Ravno slisal za tocno to oddajo danes.
Dan prej so bili stroski printanja papirja, obdelave papirja in posiljanja papirja do mene dejansko drazji kot ddv pri paketu. Zaracunali skoraj 12...pa razbili na ene 5 postavk, da zgleda bolj normalno...ce je printanje papirja za skoraj 2 eur normalno seveda.

"Ce bi bila posilja opremljena pravilno".
Hmm...to pomeni, da so vse posiljke, ki sem jih v zadnjih letih kupil iz tujine "napacno opremljene".
Folku v SLoveniji ocitno se zmeraj ni tezko lagati...in to kar pred kamero :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

cortez ::

Mal sem šel pogledat stara carinjenja, in lejga, res nas nategujejo ko stare kante.
--------------------------------------------------------------------------------------
predložitev pošiljke v carino - 3,5EUR (poda cariniku za sosednjo mizo)
obvestilo uporabniku, da predloži listine za carino - 1,28EUR (pošlje mejl, da pošlješ nazaj print screen računa)
tiskanje dokumentov za carinjenje - 1,02EUR (prepošlje tvoj email do sodelavca carinika )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Se pravi 5,8EUR na pošiljko zaračuna Monopolist pošta za to delo, ki ga opravi ena oseba.
Če ima taka oseba 50 takih paketov, samo s pošiljanjem emailov nagrebe 290EUR na dan .
Če ta oseba na pošti samo to dela, in ima povprečno 50 paketov na dan, si zasluži svojo neto plačo 700EUR v 4 dneh !

Ostalih 16 dni dela za dobiček pošte.

vir :

http://shrani.najdi.si/?2N/Iq/4ogMdE4D/...


Kako se rešit teh voluharjev ?

Če kupiš blago izven EU, obvezno naročit prodajalcu, da da zraven račun (paypal bill ali podobno). Sam s tem se rešiš samo 1,28EUR.

Ma še kdo kakšna priporočila ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Looooooka ::

Ni 2x za rect, da bodo zahtevali se en izpis s tvoje strani, da preverijo, da s prodajalcem ne goljufata.
Ker mimogrede...moja posiljka je imela zraven tocno to. Sprintan racun iz paypala...pa sem jim moral vseeno poslati identicno stvar z moje strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

cortez ::

No, še ena postavka manjka

Vplačilo vplačilnega dokumenta - 1,05€ omogoča prenos plačanega zneska odkupnine prek plačilnih sistemov do prejemnika sredstev.

Se pravi, prenos denarja na bančni račun carine je 1,05€, ne dajo ti pa možnosti, da bi takoj nakazal na TRR, kar bi vsekakor pohitrilo poslovanje in mi nebi pršu novi poštar potem moledovat, da mi je pozabu računat in če ne plačam, najebe on, ker mi je dal paket brez plačila.

In tudi če bi razdelili na 2 TRR-ja (eno carina, eno pošta) bi prišel znesek manj, kot pa oni zaračunavajo.

koyotee ::

Ma kaj se pizdite, včeraj sem na pošti kupi upn obazec(položnico). Jebena 2,5€ za 1/4 formata A4, in pol še 2,07€ za storitev...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116259 (207) Machete
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519709 (9111) BorutK-73
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029903 (26471) Fritz

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839592 (35373) Tilen

Več podobnih tem