» »

Carinska pošta

Carinska pošta

Tilen ::

Ne bodo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Furbo ::

Probaj ane. Sicer je pa verjetno kak podatek o pošiljatelju na kuverti.
Niti ne vidim smisla takih vprašanj, če bi ti mi rekli, da bodo težili, bi pa naredil kaj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Brias ::

@furbo

tezili sem mislil v smislu, da bi po svoje ocenini vecjo vrednost ( imam cca 10 prihajajocih posiljk, vse HK, vse pod 20 eur ... ) in z tem dajatve ...


ce bi bilo temu tako, potem bi si vzel vec casa za dopis, limal linke od ebaya kjer govorijo o tezenju HK carine ... etc etc ,,,,,


sedaj sem samo forwardiral paypall racun z linkom na oglas in kodo win itema ...


zanimalo me je ali naj kompliciram ali naj naredim simple ...

Furbo ::

Narediš simpl. Če oni komplicirajo, pač pojasniš.
Če boš birokratu začel preveč razlagati, ga boš samo vrgel ven iz njegovega komfortnega območja, potem se bo v nedogled resetiral in bluescreenal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

mihec87 ::

Zakaj komplicirat ko ti pošljejo dopis jim pošlješ mail(kot je navedeno na dopisu) ter z računom ali pa izpisek z ebay v priponki(sam običajno dam v .pdf) pa dosedaj še ni bilo problema..

urosh ::

In potem prides do sledece tezave:
Artikel, ki si ga kupil iz USA ne deluje kot mora. Seveda si placal davek itd. In sedaj bi rad artikel poslal nazaj kupcu, da ga zamenja in ce ne zelis za zamenjan artikel spet placati dajatev, moras za iti na carinsko posto v LJUBLJANO in tam izpolniti en obrazec in pred njimi zalepiti in poslati paket. Samo na ta nacin se lahko izognes ponovnemu placilu vseh dajatev. In seveda smo cisto vsi slovenci v LJUBLJANI doma, ne?
Kljub 68.000 carinikom (karikirana stevilka) in 15.000 postam lahko to storis samo in izkljucno v LJUBLJANI. In zdaj se naj peljem skoraj cez pol Slovenije, da bo oni manijak tam pogledal in rekel, da je vse ok in potem lahko paket posljem. In mi bo vdaril tisti stempl gor, da je vse kot oni zelijo.
Mamicujim...

Furbo ::

To se ve in upošteva ko nabavljaš iz ZDA in si obetaš prihranek...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

urosh je izjavil:

In potem prides do sledece tezave:
Artikel, ki si ga kupil iz USA ne deluje kot mora. Seveda si placal davek itd. In sedaj bi rad artikel poslal nazaj kupcu, da ga zamenja in ce ne zelis za zamenjan artikel spet placati dajatev, moras za iti na carinsko posto v LJUBLJANO in tam izpolniti en obrazec in pred njimi zalepiti in poslati paket. Samo na ta nacin se lahko izognes ponovnemu placilu vseh dajatev. In seveda smo cisto vsi slovenci v LJUBLJANI doma, ne?
Kljub 68.000 carinikom (karikirana stevilka) in 15.000 postam lahko to storis samo in izkljucno v LJUBLJANI. In zdaj se naj peljem skoraj cez pol Slovenije, da bo oni manijak tam pogledal in rekel, da je vse ok in potem lahko paket posljem. In mi bo vdaril tisti stempl gor, da je vse kot oni zelijo.
Mamicujim...


wow, mamo pa zajeban sistem. me zanima kako imajo druge države rešeno. Pomoje v avstirji pride carinik na dom in te še zmasira medtem ko pripravljata pošiljko za v ZDA. In kaj točno imajo število pošt s tem? Od kdaj so kar vse pošte pooblaščene za urejanje carinskih zadev? Ravno tako je to da moraš v Ljbuljano totalen bull shit. Greš do katerekoli špediterske službe in ti to uredijo. enako ti na domu uredi zadevo DHL, UPS in podobni. Ampak te storitve je treba plačat.

urosh ::

Lakotnik29, da si nebos kaj naredil. In ne bom se spuscal na tvoj nivo.

St235 ::

nope, spustil si se krepko nižje, tako kot večina slovenčkov, ki za vsako stvar najde krivdo v nekom tretjem, z državo kot dežurnim krivcem na čelu.

k3k3tz ::

Če spraviš vse papirje od poslane pošiljke + kšn mail al pa RMA obrazec, ponavadi ne komplicirajo hudo. Morš pa znat na lep način razložit kako in kaj.
Predpisi so pa pač taki, da zahtevajo nek obrazec za začasni izvoz, ki ga pa res lahko dobiš samo v Ljubljani.

St235 ::

ŠE enkrat - začasni izvoz ti lahko uredi vsaka šedicijska družba ali kurirski servis, ki ima tudi špedicijo. SEveda zadeva v tem primeru ni zastonj.

micka15 ::

St235 je izjavil:

ŠE enkrat - začasni izvoz ti lahko uredi vsaka šedicijska družba ali kurirski servis, ki ima tudi špedicijo. SEveda zadeva v tem primeru ni zastonj.

če te ne pride ceneje bencin do lj in nazaj, ker te kurirske službe so drage v 3pm za posameznike

Hayabusa ::

V Slo je 10 carinskih uradov, tako bi se dalo urediti tako, da gre uporabnik do njemu najbližje enote CU, ne pa iz MS v LJ.
http://www.carina.gov.si/si/kontakti/kr...

urosh ::

Žal se da to samo v lj. Ostali ne delajo tega. Špedicije in ostali pa majo nenormalne cene. Preverjeno.

micka15 ::

špedicija se splača samo če si firma, ki pošilja večje količine robe in maš pogodbo z njimi, pol ni tok drago

al pa če mora neki res nujno prid v parih dneh na drug konc sveta (al pa naslednji dan po evropi)

St235 ::

ne govorimo o temu kaj se splača. Govorim o tem večnem jokanju slovenčkov, da jim mora bit vse zastonj pred nosom, ko je treba kak davek plačat je pa ogenj v strehi.

Alamar ::

urosh je izjavil:

In potem prides do sledece tezave:
Artikel, ki si ga kupil iz USA ne deluje kot mora. Seveda si placal davek itd. In sedaj bi rad artikel poslal nazaj kupcu, da ga zamenja in ce ne zelis za zamenjan artikel spet placati dajatev, moras za iti na carinsko posto v LJUBLJANO in tam izpolniti en obrazec in pred njimi zalepiti in poslati paket. Samo na ta nacin se lahko izognes ponovnemu placilu vseh dajatev. In seveda smo cisto vsi slovenci v LJUBLJANI doma, ne?
Kljub 68.000 carinikom (karikirana stevilka) in 15.000 postam lahko to storis samo in izkljucno v LJUBLJANI. In zdaj se naj peljem skoraj cez pol Slovenije, da bo oni manijak tam pogledal in rekel, da je vse ok in potem lahko paket posljem. In mi bo vdaril tisti stempl gor, da je vse kot oni zelijo.
Mamicujim...
Shrani vse papirje in komunikacijo, plus Američanu naroči naj nalima tole nalepko gor na novo poslan paket.

St235 ::

ta nalepka ima točno toliko teže kot, ko kitajc gor napiše Gift.

Daliborg ::

Lakotnik29 ima prav. Lahko limajo kar želijo na pakete. Upošteva se samo nalepke skladne s pravilniki.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mihec87 ::

St235 je izjavil:

ne govorimo o temu kaj se splača. Govorim o tem večnem jokanju slovenčkov, da jim mora bit vse zastonj pred nosom, ko je treba kak davek plačat je pa ogenj v strehi.


Tukaj se ne joka o davku pač pa kasiranju pod mejo za davek-saj sedaj ti lahko vsakič ko boš dobil domov pošto da predložiš račun zakasirajo 2eur, ter zakaj ne more računa ki ga dobi po mailu pogledat na računalniku namesto da ga sprinta ter ti zaruži 1eur..Tako da prosim ne z slovenčki..

Pa ne sedaj not vlačit špedicijske službe, ker za par eur vredn artikl se enostavno ne izplača niti ni racionalno razen če rad za uvoz plačaš več kot je artikl vredn oz še lahko razmetavaš z euri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

mihec87 je izjavil:

St235 je izjavil:

ne govorimo o temu kaj se splača. Govorim o tem večnem jokanju slovenčkov, da jim mora bit vse zastonj pred nosom, ko je treba kak davek plačat je pa ogenj v strehi.


Tukaj se ne joka o davku pač pa kasiranju pod mejo za davek-saj sedaj ti lahko vsakič ko boš dobil domov pošto da predložiš račun zakasirajo 2eur, ter zakaj ne more računa ki ga dobi po mailu pogledat na računalniku namesto da ga sprinta ter ti zaruži 1eur..Tako da prosim ne z slovenčki..

Pa ne sedaj not vlačit špedicijske službe, ker za par eur vredn artikl se enostavno ne izplača niti ni racionalno razen če rad za uvoz plačaš več kot je artikl vredn oz še lahko razmetavaš z euri...


daj preberi temo preden se oglašaš. Govora je bilo o temu kako uredit zadeve, če gre za začasni izvoz. Če želiš pač pluvat tja v tri dni si odpri svojo temo.

mihec87 ::

HUH sploh nisem v tapravi temi..sorry lakotnik29.. mod lahko briše ta in prejšnji post..

Daliborg ::

Pa saj mate tu : http://www.carina.gov.si/si/carinski_po... obrazložen začasni izvoz. Za začasni uvoz je pa treba obrazložiti ali gre za oplemenitenje(oz. plačljivo oz. neplačljivo popravilo) ali pa začasni uvoz za testiranje oz kake prezentacije. Sta pač različna obrazca. A to da noben ne naredi tega brezplačno se pa buni na državo. Ajmo peticije podpisovat pa referendume delat. Sam ne mi potem stat pred parlamentom pa rožice policajem talat!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Alamar ::

St235 je izjavil:

ta nalepka ima točno toliko teže kot, ko kitajc gor napiše Gift.
Verjetno imaš prav, a sam se trikrat dobil vrnjeno prodano robo iz USA v vrednosti med 50 in 100$ in niso na carini nič zahtevali. Je prišlo direktno v nabiralnik. Res pa je, da je bilo na carinski deklaraciji napisano "vračilo robe" in označena prava vrednost. Mogoče samo sreča...

St235 ::

al pa sposoben prodajalec in je bila zadeva tako deklarirana, da carina ni imela razloga da zahteva dodatna pojasnila.

koyotee ::

Ali mi lahko nekdo pojasni, zakaj sem moral plačati Obvestiuo uporabniku, da predloži listine , potrebne za carinski pregled 1,28€ in Tiskanje dokumentov 1,02€, za izdelek, čigar cena je bila 11,35$!!!???
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tilen ::

Mogoče zato, ker paket ni vseboval omenjenih listin?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

koyotee ::

Niloli še nisem plačal za pakete, ki niso čez 22€, tudi če so bili odprti na carini...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tilen ::

Kdaj si pa nazadnje naročal? V zadnjem tednu ali dveh imamo precej takšnih primerov, kot je tvoj. Pobrskaj po forumu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mihec87 ::

k3k3tz je izjavil:

Uvedli so novo storitev - "tiskanje dokumentov" - ki jo plačaš tudi, če je pošiljka sproščena brez uvoznih dajatev. Seveda samo, če so morali natisniti dokumente, ki si jih poslal po e-pošti.
Baje pa se obeta tudi plačljivo obveščanje strank - če ti pošljejo obvestilo, ti ga zaračunajo.
Tkole znajo fiksni stroški kar fajn narast: za pošiljke pod 22EUR cca 2EUR in za dražje cca 9EUR + dajatve.
A je v sosednjih državah tud tako? Pa EU, a kdo ve?
Aja... to je uvedla pošta. Carina s tem nima nič.

izi12 ::

Lep pozdrav!
Iz ebaya sem narocil paket v vrednosti 28,90$, kar je 21,75€ s postnino vred, poslal sem racun, paket pa sem dobil domov, na katerem so mi zaracunali:
Vplacnina 1,5€
Predlozitev posiljke v carinski pregled-uvoz 3,05€
obvestilo uporabniku 1,28€
tiskanje dokumentov 1,2€
Uvozne dajatve 52,66€
Kaj so te uvozne dajatve, za paket ki je vreden slabih 22€ sem carini placal 2x vec kot je njegova vrednost?

mailer ::

Pa si dejansko to že plačal? Ker če si so te lepo nategnili, davek nad 22€ vredne pošiljke je 22% kar za tvojo pošiljko ne znese več kot 5€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

izi12 ::

Ja, ata je placu ker ni vedu zakaj se gre...Ka pa lahko zdej naredim, se lahko kam pritozim?

RejZoR ::

Upam da nisi že plačal, ker to nikakor ne more bit prav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

izi12 ::

Žal je že plačano, a lahko se kej naredim zdej?

Furbo ::

Hja nesi nazaj na carinsko pošto vse skupaj in poklepetaj z njimi o tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Kakšna je pa realna vrednost artikla?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hayabusa ::

Iz ebaya sem narocil paket v vrednosti 28,90$, kar je 21,75€ s postnino vred,

RejZoR ::

Tilen je izjavil:

Kakšna je pa realna vrednost artikla?


Če je dejansko tolk plačal, pol realna vrednost nima nobene veze. Drugo je če bi dejansko plačal 50 EUR, carini pa bi prikazal kot 20 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Seveda ima veze. Lahko se dogovorim s prijateljem v US, da mi pošlje nov odklenjen iPhone 5S za 50 EUR, pa to ne pomeni, da bo 22% ddv na 50 EUR. V kolikor se pri pregledu ugotovi veliko odstopanje, se ugotovi realna vrednost ter nanjo zaračuna dajatve.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Hayabusa ::

Nam zaupaš kaj si naročil (link oglasa) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

izi12 ::

http://www.ebay.com/itm/251066388634?ss...
narocil sem tole melaso iz sladkornega trsa, ki NE vsebuje tobaka, nikotina in katrana, zdej sm pa vidu, da so mi obracunal trosarine na tobak.

igor0203 ::

Pojdi nazaj na carino in zahtevaj obrazložitev zakaj so ti toliko računali.

izi12 ::

Torej je najbolje da grem kar osebno tja, bi znal bit problem ker je paket ze odprt ane?

igor0203 ::

Tilen je izjavil:

Seveda ima veze. Lahko se dogovorim s prijateljem v US, da mi pošlje nov odklenjen iPhone 5S za 50 EUR, pa to ne pomeni, da bo 22% ddv na 50 EUR. V kolikor se pri pregledu ugotovi veliko odstopanje, se ugotovi realna vrednost ter nanjo zaračuna dajatve.


Kar se odstopanja tiče, imaš prav. Ampak če ti je nekdo dejansko prodal iPhone za 50EUR (in to lahko dokažeš z računom/izpiskom/whatever), potem je vrednost za carinit 50€. Ne 500€.

Meni se je kake dve leti nazaj zgodilo na DHL carini, da carinik ni hotel carinit po ceni, ki je bila zapisana na fakturi, češ da je cena prenizka.
Naročenih sem imel cca. 2000 470ohm uporov, pri kitajcu sem plačal dobesedno drobiž, faktura ni bila nič prirejena. Z njim sem porabil 3 dni, vmes sem mu dal celo mail kitajca, da je še njega povprašal po vrednosti paketa. Na koncu sem popustil in mu rekel, da carini po ceni kakršna se njemu zdi prav.

Tilen ::

Kar se odstopanja tiče, imaš prav. Ampak če ti je nekdo dejansko prodal iPhone za 50EUR (in to lahko dokažeš z računom/izpiskom/whatever), potem je vrednost za carinit 50EUR. Ne 500EUR.


Hočeš reči, če bi v US kolega sklenil naročnino in dobil iPhone 5S free ali za 50 EUR z računom, da ne bi plačal davka na realno vrednost, ko bi poslal v Slovenijo? Kar probaj. Samo ne potem rečt, da prvič slišiš za cenitev po realni/tržni vrednosti.

V tvojem primeru je bil kupljen artikel dejansko zelo malo vreden. Urejal si le formalnosti s carino in ni šlo za nateg.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

igor0203 ::

Kaj pa če se recimo odloči (in ima viška denarja) odloči, da ti telefon proda za 50EUR? Kako potem?

Tilen ::

Ne more. Seveda v skrajnem primeru, ko se carinska pošta obesi na (nepravilno) vrednost tvojega paketa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gruntfürmich ::

igor0203 je izjavil:

Naročenih sem imel cca. 2000 470ohm uporov, pri kitajcu sem plačal dobesedno drobiž, faktura ni bila nič prirejena. Z njim sem porabil 3 dni, vmes sem mu dal celo mail kitajca, da je še njega povprašal po vrednosti paketa. Na koncu sem popustil in mu rekel, da carini po ceni kakršna se njemu zdi prav.

če je imel na spletni strani zapisano ceno, potem to ne bi bil problem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116350 (298) Machete
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519835 (9237) BorutK-73
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030098 (26666) Fritz

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839828 (35609) Tilen

Več podobnih tem