» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
214 / 223
»»

mailer ::

Veliko govora je bilo o Hisense, Panasonica sploh nebi gledal zaradi manjše diagonale v primerjavi z ostalima dvema. Za kvalitetnega Philipsa naj bi gledal vsaj serijo 7xxx, kolikor sem nekajkrat prebral na forumu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Tomson ::

MarkoDon je izjavil:

Če bi morali izbirat med temi televizorji kaj bi izbrali:

HISENSE HE65K5510
PHILIPS 65PUS6521
PANASONIC TX-58DX750E


Hisense in Panasonic imata VA panel, Philips pa IPS.

Če velikost ni pomembna, je Panasonic "overall" najboljša opcija. Philips je tudi ok, če ti lastnosti IPS panela ustrezajo ter ne boš "heavy user" smart platforme, da te Android ne bo spravljal v slabo voljo. Hisense pa je defenitivno daleč, daleč najboljša opcija kar se tiče razmerja cena/velikost/kvaliteta.

Osebno, glede na svoje navade in potrebe pri gledanju TVja bi se odločal med Panasonic in Hisense. Oba sta dobra TVja, kar se kvalitete slike tiče, Panasonic ima nekoliko boljše video procesiranje in pa precej boljšo Smart platformo. Osebno mi je slika na Panasonicu malo bolj všeč, mi deluje bolj naravno v primerjavi z M5510, ki je praktično enak modelu K5510. A razlike niso velike. Je pa Panasonic 7" manjši in 150€ dražji.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

MarkoDon je izjavil:

Če bi morali izbirat med temi televizorji kaj bi izbrali:

HISENSE HE65K5510
PHILIPS 65PUS6521
PANASONIC TX-58DX750E


Jaz bi ti priporočil Philips model.Sicer imajo vsi Va panele, toda Philips ima Direct Led panel, kar je vsekakor prednost.In pa tudi samo zatemnenje, je zelo dobro na Philips televizorju.Panasonic sicer ima nekaj boljšo svetilnost, toda nič kar bi v praksi delalo razliko..Sicer pa so vsi ti modeli zelo dobri.

krepki ::

Miran5 je izjavil:

krepki je izjavil:

Vojo je na Philips smart tvjih.

krepki mi lahko prosim poveš na katerih modelih,verjetno je na kakem dražjem,na mojem ga ni ,hvala,Rad bi vedel glede primerjave.

Jaz mam Philips 47PFK7179 in aplikacija za vojo je naložena in tudi Facebook.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

MarkoDon ::

Hvala vsem za odgovore...izbira še vedno ni nič lažja...Hisense je bil sicer moja prva opcija
vendar me skrbi ker ni servisa v SLO.

andrej69 ::

MarkoDon je izjavil:

Hvala vsem za odgovore...izbira še vedno ni nič lažja...Hisense je bil sicer moja prva opcija
vendar me skrbi ker ni servisa v SLO.


Potem pa vzami Philips ali Panasonic.Karkoli boš vzel boš zadovoljen.

leiito ::

Tomson je izjavil:

MarkoDon je izjavil:

Če bi morali izbirat med temi televizorji kaj bi izbrali:

HISENSE HE65K5510
PHILIPS 65PUS6521
PANASONIC TX-58DX750E


Hisense in Panasonic imata VA panel, Philips pa IPS.

Če velikost ni pomembna, je Panasonic "overall" najboljša opcija. Philips je tudi ok, če ti lastnosti IPS panela ustrezajo ter ne boš "heavy user" smart platforme, da te Android ne bo spravljal v slabo voljo. Hisense pa je defenitivno daleč, daleč najboljša opcija kar se tiče razmerja cena/velikost/kvaliteta.

Osebno, glede na svoje navade in potrebe pri gledanju TVja bi se odločal med Panasonic in Hisense. Oba sta dobra TVja, kar se kvalitete slike tiče, Panasonic ima nekoliko boljše video procesiranje in pa precej boljšo Smart platformo. Osebno mi je slika na Panasonicu malo bolj všeč, mi deluje bolj naravno v primerjavi z M5510, ki je praktično enak modelu K5510. A razlike niso velike. Je pa Panasonic 7" manjši in 150€ dražji.


Tomson, bi ti, če bi kupoval tivi za max €2k, poskušal najti za ta denar 55-inčni B6 (B7 tako nizko letos gotovo še ne bo), ali bi raje izbral kaj 65-inčnega, ali kaj tretjega? Za potrebe gledalca, ki od tv programov gleda samo šport, sicer si pa vsebine bodisi downloada, večinoma HD, 4K, kolikor je pač dostopno, kakih 20% predstavljajo videoti z youtuba, vedno več pa uporablja streaming service in pričakuje vedno več legalno dostopnih ažurnih vsebin, v 4K, kjer je. Soundbar že ima, downloadane vsebine pa predvaja s Synology NAS naprave via Apple TV?

gorann ::

leiito je izjavil:

Tomson je izjavil:

MarkoDon je izjavil:

Če bi morali izbirat med temi televizorji kaj bi izbrali:

HISENSE HE65K5510
PHILIPS 65PUS6521
PANASONIC TX-58DX750E


Hisense in Panasonic imata VA panel, Philips pa IPS.

Če velikost ni pomembna, je Panasonic "overall" najboljša opcija. Philips je tudi ok, če ti lastnosti IPS panela ustrezajo ter ne boš "heavy user" smart platforme, da te Android ne bo spravljal v slabo voljo. Hisense pa je defenitivno daleč, daleč najboljša opcija kar se tiče razmerja cena/velikost/kvaliteta.

Osebno, glede na svoje navade in potrebe pri gledanju TVja bi se odločal med Panasonic in Hisense. Oba sta dobra TVja, kar se kvalitete slike tiče, Panasonic ima nekoliko boljše video procesiranje in pa precej boljšo Smart platformo. Osebno mi je slika na Panasonicu malo bolj všeč, mi deluje bolj naravno v primerjavi z M5510, ki je praktično enak modelu K5510. A razlike niso velike. Je pa Panasonic 7" manjši in 150€ dražji.


Tomson, bi ti, če bi kupoval tivi za max €2k, poskušal najti za ta denar 55-inčni B6 (B7 tako nizko letos gotovo še ne bo), ali bi raje izbral kaj 65-inčnega, ali kaj tretjega? Za potrebe gledalca, ki od tv programov gleda samo šport, sicer si pa vsebine bodisi downloada, večinoma HD, 4K, kolikor je pač dostopno, kakih 20% predstavljajo videoti z youtuba, vedno več pa uporablja streaming service in pričakuje vedno več legalno dostopnih ažurnih vsebin, v 4K, kjer je. Soundbar že ima, downloadane vsebine pa predvaja s Synology NAS naprave via Apple TV?




nisem tomson, bi pa tole priporocal za ta denar

http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

car100 ::

krepki je izjavil:

Miran5 je izjavil:

krepki je izjavil:

Vojo je na Philips smart tvjih.

krepki mi lahko prosim poveš na katerih modelih,verjetno je na kakem dražjem,na mojem ga ni ,hvala,Rad bi vedel glede primerjave.

Jaz mam Philips 47PFK7179 in aplikacija za vojo je naložena in tudi Facebook.


Tud zadna serija Philips 2016 modelov z androidom 5.1 oz sedaj 6.0 ima voyo, FB, youtube, KODI, za FB niti ne vem kako deluje ker ni toliko primerno za TV, ostalo pa deluje primerno v skladu kot se pričakuje za TV aplikacije tud 4k vsebine. Voyo vsebine so slabe kvalitete tako, da škoda denar zapravljat.

V kolikor rabiš samo pamet na tvju lahko dokupiš zunanje predvajalnike za 30€+ iz kitajske ali pa povežeš PC z HDMI kablom okol 10€ in je.
Slabši modeli imajo pod smart funkcijo mišljeno, da predvaja prek usb filme (še to ponavadi brez podnapisov), slike, glasbo + mogoče kakšne okorne aplikacije za youtube, vreme itd.

4knative ::

leiito: niti tomson, niti vidoviti milan ti ne bi znala odgovoriti na to vprašanje. Iz kakšne razdalje misliš gledat TV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Tomson ::

leiito je izjavil:


Tomson, bi ti, če bi kupoval tivi za max €2k, poskušal najti za ta denar 55-inčni B6 (B7 tako nizko letos gotovo še ne bo), ali bi raje izbral kaj 65-inčnega, ali kaj tretjega? Za potrebe gledalca, ki od tv programov gleda samo šport, sicer si pa vsebine bodisi downloada, večinoma HD, 4K, kolikor je pač dostopno, kakih 20% predstavljajo videoti z youtuba, vedno več pa uporablja streaming service in pričakuje vedno več legalno dostopnih ažurnih vsebin, v 4K, kjer je. Soundbar že ima, downloadane vsebine pa predvaja s Synology NAS naprave via Apple TV?


Namesto tebe se res ne morem odločit, lahko pa projeciram svoje osebno razmišljanje v tej smeri, saj imam tudi sam letos namen kupiti TV v rangu do 2k in se poraja podobna dilema med 55/65".

Tvoje navedbe se skoraj v 90% ujemajo z mojimi, šport sicer ni v ospredju, a je tudi na sporedu. Sedaj pa k izboru modela.

Že konec leta 2015 sem se ogrel za odličen Samsung 55JU7000 model, pa potem nekak zaradi ugodne cene razmišljal o OLEDu LG 55EG910, ki pa ga zaradi precej slabe slike pri nižjeločljivostnih in predvsem nižjekakovostnih virih ter tudi še nekaj težav z uniformiranostjo zaslona nato nisem vzel. Pa sem počakal do 2016, seveda razmišljal o odličnem Samsung KS7000, pa precej ugodnem OLED LGju 55B6 ter upal, da bo padla cena 65B6 na 2k, kar ni, niti približno. Kakšen Samsung 65KS7000 bi bil seveda zelo racionalna opcija, ampak sem se nekako odločil za OLED. Kljub temu, da je pri meni razdalja gledanja malo čez 2m, kar je precej blizu in bi že 55" model bil primeren, pa se v praksi človek tako hitro navadi na malo večji TV, da bi po enem mesecu že razmišljal o 65" modelu. :) seveda še vedno špekuliram na ugodno ceno LG 65" OLEDa, mogoče proti koncu leta 2017. Vmes pa me mogoče z ugodno ceno vseeno prepriča kakšen 55" Sony OLED A1, ki pride na trg s ceno 3500€, kar bo proti koncu leta mogoče 2500€, še vedno precej zasoljeno, podobna situacija s Philips OLED 55POS901, ki je zaenkrat bistveno precenjen. Računam pa na res spektakularno ceno novega LG OLEDa B7 proti koncu leta. Kaj se bom na koncu odločil, zaenkrat res ne vem.

Če bi se ta trenutek moral odločit za TV bi osebno vzel, sicer z malo grenkega priokusa (zaradi velikosti in slabšega upscalinga v primerjavi z Sony/Philips OLED modeloma) LG 55B6 za 1.700€ čez mejo. Sam po večini gledam TV zvečer, v zatemnjenem prostoru in mi prikaz črne ter visoko kontrastno razmerje veliko pomeni (poleg ostalih pomembnih lastnosti slike). Če pa bi resnično prevladala 65" opcija bi se najverjetneje odločil za Samsung 65KS7000 in verjetno bi celo dobro razmislil tudi o zelo dobrem Philipsu 65PUS7601, zaradi full-array local dimming.

Pri tebi pa je na koncu res najbolj pomemben, odločilen dejavnik, razdalja gledanja. Če si že precej nad 3m bi sam obvezno gledal 65", do 2.5m pa bo verjetno dober 55" tudi povsem na mestu. Skratka, na tvojem mestu bi se odločal med 55" LG B6 ali Samsung 65KS7000 ali Philips 65PUS7601. Panasonic DX750 je slabša opcija od vseh naštetih, zato ga bi sam v tem primeru izločil.

Problem pa je, ker TVji vsako leto prinesejo nekaj napredka pri splošni kvaliteti slike, malo boljšo podporo novitetam itd. in lahko na koncu človek čaka v nedogled, zato pravim, če TV potrebuješ danes, pač vzameš najboljše kar ta trenutek trg ponuja, če pa se ne mudi, bo nakup proti koncu leta najbolj smiseln, saj bodo tudi vsi letošnji modeli takrat v trgovinah že po precej ugodnih cenah.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gorann ::

ej tomson, ko si ze glih kle

tam na joker en fant sprasuje kateri kodi player vzet za mal dnarja, pa da dela dobr

Tomson ::

Sam bi se odločal med slednjimi (glede na najboljšo podporo ter zadovoljstvo med kupci in seveda testi, ki so na voljo), razvrščeni po ceni:

Scishion V88 Pro S905 8/1 Android 6.0 za 30€
Mini M8S II S905 16/2 Android 6.0 za 40€
Beelink GT1 S912 16/2 Android 6.0 za 50€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gorann ::

ok bom linkal povezavo do tega posta
hvala

leiito ::

Hvala Tomson, gorann.

Ja, gorann, dilema podobno kot pri Tomsonu, OLED ali 65" 7000. Razdalja ni problem, sedežna je cca. dva metra od tivija, jaz dam pa lazyboy-a še malo bližje (Sedež je, btw, tudi audiovideo element, kjer se zdi dokaj težko najti optimalen izdelek za zmerno ceno. Zaenkrat je najboljše, kar sem našel, fotelj s tistim delom spredaj za noge, ni pa optimalna rešitev), ampak 65" je res fuck off diagonala. Mogoče delno zato, ker jo gledam pri frendu parkrat na mesec, ampak čeprav sem navajen na 55, se zdi 65 gigantska in za razliko od 55, sicer morda le psihološko, že v kategoriji "pro" tivijev.

Meni se tudi ne mudi posebej, komot bi čakal tudi do konca leta, če bi vedel, da bo B7 res 2 jurja. Tomson, kje si pa našel B6 za €1.700?

A1 je tudi meni vrhunski v vseh pogledih, celo to Sonyu verjamem, da ni življenjska doba panela nič krajša kljub stalnemu tresenju za ustvarjanje zvoka.

OK, počakajmo malo, kakšne bojo retail cene B7 in kako se bojo gibale.

Tomson ::

LG 55B6 od 1.730 dalje: KLIK
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Miran5 ::

krepki,moj tv se ne more z tvojim sploh primerjat ne more,niti p od philipsa

Miran5 ::

sicer sem jaz dobil informacijo od strokovnega eksperta pri tp vision podjetja ki ustvarja philipsove tv,in človeka ki je ustvaro vse priročnike v slo jeziku.Če je on mene napizdo potem jaz vas farbam naprej.Sicer je tv drugače ok,od slike do zvoka in tudi uporaba je čisto enostavna.

leiito ::

Tomson je izjavil:

LG 55B6 od 1.730 dalje: KLIK


Thx, sej se spomnim že enkrat prej, da sem videl na trovaprezzi extra ugodne cene. A je kdo že kupil kdaj prek katere od teh italijanskih firm? Kako da je taka razlika med Italijo in Avstrijo, v Avstriji mislim, da ga komaj najdeš pod dva jurja, tu pa kar €1.730?

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Tomson je izjavil:

LG 55B6 od 1.730 dalje: KLIK


Thx, sej se spomnim že enkrat prej, da sem videl na trovaprezzi extra ugodne cene. A je kdo že kupil kdaj prek katere od teh italijanskih firm? Kako da je taka razlika med Italijo in Avstrijo, v Avstriji mislim, da ga komaj najdeš pod dva jurja, tu pa kar EUR1.730?


Zato ker ti ponujajo televizor, ki je že bil v okvari ali pa je bil razstavni exponat..Zato ga dobijo za majhen denar od dobaviteljev.Dečki kupujte televizorje pri nas,če se hočete ogniti težavam:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

Andrej, lepo da vzpodbujaš in zagovarjaš slovensko gospodarstvo in potrošnjo a takšne izjave bo kdo vzel tudi zares! Če bi tvoja izjava držala, bi se v Italiji, glede na ugodne cene vseh modelov, prodajali samo še rabljeni, okvarjeni in obnovljeni TVji, pa mislim da vsi vemo da temu ni tako.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Andrej, lepo da vzpodbujaš in zagovarjaš slovensko gospodarstvo in potrošnjo a takšne izjave bo kdo vzel tudi zares!


Verjami mi kaj sem napisal:)Čes čas, mi boš to tezo potrdil..Saj se lepo vidi v servis menuju, ali pri sprejetju televizorja na popravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

Drži. In to lahko vsak kupec preveri in v takšnem primeru brez vprašanja vrne TV. Tako kot v Sloveniji, kjer je možnost da preko spleta ne dobiš popolnoma novega TVja, je ista možnost seveda tudi v Italiji. Da pa bi imeli ugodne cene izključno iz navedenih razlogov v prejšnjem postu pa res ne verjamem.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Drži. In to lahko vsak kupec preveri in v takšnem primeru brez vprašanja vrne TV. Tako kot v Sloveniji, kjer je možnost da preko spleta ne dobiš popolnoma novega TVja, je ista možnost seveda tudi v Italiji. Da pa bi imeli ugodne cene izključno iz navedenih razlogov v prejšnjem postu pa res ne verjamem.


Od Italijana ne smeš niti jabolka kupit, kaj šele kaj bolj vrednega:):D

gorann ::

leiito je izjavil:

Hvala Tomson, gorann.

Ja, gorann, dilema podobno kot pri Tomsonu, OLED ali 65" 7000. Razdalja ni problem, sedežna je cca. dva metra od tivija, jaz dam pa lazyboy-a še malo bližje (Sedež je, btw, tudi audiovideo element, kjer se zdi dokaj težko najti optimalen izdelek za zmerno ceno. Zaenkrat je najboljše, kar sem našel, fotelj s tistim delom spredaj za noge, ni pa optimalna rešitev), ampak 65" je res fuck off diagonala. Mogoče delno zato, ker jo gledam pri frendu parkrat na mesec, ampak čeprav sem navajen na 55, se zdi 65 gigantska in za razliko od 55, sicer morda le psihološko, že v kategoriji "pro" tivijev.

Meni se tudi ne mudi posebej, komot bi čakal tudi do konca leta, če bi vedel, da bo B7 res 2 jurja. Tomson, kje si pa našel B6 za €1.700?

A1 je tudi meni vrhunski v vseh pogledih, celo to Sonyu verjamem, da ni življenjska doba panela nič krajša kljub stalnemu tresenju za ustvarjanje zvoka.

OK, počakajmo malo, kakšne bojo retail cene B7 in kako se bojo gibale.

ce denar ni problem, sem prejle v bigbangu videl, da prodajajo sony ZD9 105"?? za 74keur

:))

mgermo ::

Dobra cena, ampak a je dostava vključena?

gorann ::

verjetno ne, ker je ugodna cena

ne vem zakaj je pisalo, da je 105", oziroma 266cm

a sploh obstaja ta velikost zd9?

4knative ::

Kdo ma blizu Italijo, naj vzame LG 55 B6 za 1800 tam. Kdo ma blizu Avstrijo pa mislim da je cena 1950.
andrej69 laže o tem, da po tujini prodajajo rabljeno in poškodovano robo. Ne nasedajte.

Dostava iz Italije ni možna, ker gre za špedicijo in ne za navadno poštno dostavo. Od 55 dalje je špedicija.

andrej69 ::

gorann je izjavil:

verjetno ne, ker je ugodna cena

ne vem zakaj je pisalo, da je 105", oziroma 266cm

a sploh obstaja ta velikost zd9?


Na voljo so te velikosti.
ZD9(Flat - active 3D)
KD-100ZD9 BAEP
KD-75ZD9 BAEP
KD-65ZD9 BAEP

fpbs ::

4knative je izjavil:

Kdo ma blizu Italijo, naj vzame LG 55 B6 za 1800 tam. Kdo ma blizu Avstrijo pa mislim da je cena 1950.
andrej69 laže o tem, da po tujini prodajajo rabljeno in poškodovano robo. Ne nasedajte.
Dostava iz Italije ni možna, ker gre za špedicijo in ne za navadno poštno dostavo. Od 55 dalje je špedicija.

Z ozirom na to, da je uvoznik za Slovenijo LG Electronics Austria GmbH, domnevam ?, da za te v Avstriji kupljene TVeje velja garancija tudi v Sloveniji.
Odgovor se dobi na LG klicni servis: 080 543 543

Anney ::

Tomson je izjavil:

Sam bi se odločal med slednjimi (glede na najboljšo podporo ter zadovoljstvo med kupci in seveda testi, ki so na voljo), razvrščeni po ceni:

Scishion V88 Pro S905 8/1 Android 6.0 za 30€
Mini M8S II S905 16/2 Android 6.0 za 40€
Beelink GT1 S912 16/2 Android 6.0 za 50€


A ni malo čudno da ne podpirajo .srt podnapisov in večkanalnih zvokov?

Support 5.1 Surround Sound Output: No
External Subtitle Supported: No
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Tomson ::

Tele specifikacije so precej površno napisane. Že najcenejši Scishion podpira HD Audio (7.1CH) passthrough in vse podnapise, ki so že itak preko KODIja podprti.

Izsek iz testa Scishion V88 Pro:
"... and audio - DTS and AC3. Dolby Digital 5.1 passthrough worked fine via HDMI."
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

krepki ::

Miran5 je izjavil:

krepki,moj tv se ne more z tvojim sploh primerjat ne more,niti p od philipsa

Glej za mene te stvari niso pomembne,vojota nimam naročenega,ker se mi zdi,da za to ceno ponuja bore malo,sd vsebin praktično skoraj da ne gledam,facebook mi na tv ne sede,mislil sem da bi na novem tv ju z adronoidom uporabljal kodija ampak vidim,da ima siol to slabo porihtano,saj moraš port dat na video,potem ne moreš koristit ostalih bombončkov.

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Samsung pa je zastavil visoke cene, ker je pač primoran. Izgubil je zajeten kos dobave LCD panelov, ki jih je nadomestil z dražjimi paneli konkurenta, na mobilnem področju kuje realno izgubo že nekaj let, skratka, pač krizni ukrepi. Bodo pa sigurno tudi cene teh "QLED" TVjev padle na realna tla, ko bodo kupci ugotovili, da kupujejo malo naprednejši SUHD TV po premium ceni.

Tudi podkupnine veliko stanejo: https://www.nytimes.com/2017/01/15/worl...

jonystar ::

Pozdravljeni!

Rabim nov TV, cenovni rang max 400€(če je manj še tolk bolš) in sicer se bo uporabljal za gledanje športa in filmov. Pomembna mi je kvaliteta slikam, tako, da mi ostali bonbončki, kot so smart funkcije in internet ne pomenjo velik. TV bo povezan na računalnik preko HDMIja in na T2-jev komunikator. Tako, da rezen 2 HDMI priključkov drugego nepotrebujem. Ogledane imam naslednje TVje:

SONY KDL-40RD450B
http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kdl-4...

SONY KDL-40WD650B
http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kdl-4...

SAMSUNG UE40K5179
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

SAMSUNG UE40K5502
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

SHARP LC-40CFE6352E
http://www.moj-tv.com/led-tv/sharp-lc-4...

Zanima me kje bi našel dobre review-je za omenjene modele. Našel sem review za SONY KDL-40RD450A , ta ki jo imam ogledano je na koncu B . Sedaj pa nevem, koliko sta si ta modela podobna.

Tomson ::

Začni TUKAJ, trenutno najboljši 40/43" modeli, po različnih cenovnih razredih ...

Ko boš imel kakšno konkretno vprašanje, vprašaj.

Sony RD450 pozabi, imaš dosti boljše opcije. Model WD650 je že ena od njih. Samsung K5179 tudi, model K5502 ni vreden višje cene. Za Sharpa testov žal ni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

vrunc ::

Da ne mečem denarja stran ? ali se te slušalke https://www.mimovrste.com/brezzicne-slu... povežejo na televizor LGUH770 preko bloetooth povezave. Če ne, katere se?

Melanholija ::

Sam nebi kupoval Bose. Samo preplačaš znamko.

vrunc ::

Katere potem predlagaš, da se bodo povezale s televizorjem, več kot 150 eur nebi dal zanje.

humaxboy ::

Tomson je izjavil:



Namesto tebe se res ne morem odločit, lahko pa projeciram svoje osebno razmišljanje v tej smeri, saj imam tudi sam letos namen kupiti TV v rangu do 2k in se poraja podobna dilema med 55/65".

Tvoje navedbe se skoraj v 90% ujemajo z mojimi, šport sicer ni v ospredju, a je tudi na sporedu. Sedaj pa k izboru modela.

Že konec leta 2015 sem se ogrel za odličen Samsung 55JU7000 model, pa potem nekak zaradi ugodne cene razmišljal o OLEDu LG 55EG910, ki pa ga zaradi precej slabe slike pri nižjeločljivostnih in predvsem
nižjekakovostnih virih ter tudi še nekaj težav z uniformiranostjo zaslona nato nisem vzel. Pa sem počakal do 2016, seveda razmišljal o odličnem Samsung KS7000, pa precej ugodnem OLED LGju 55B6 ter upal, da bo padla cena
65B6 na 2k, kar ni, niti približno. Kakšen Samsung 65KS7000 bi bil seveda zelo racionalna opcija, ampak sem se nekako odločil za OLED. Kljub temu, da je pri meni razdalja gledanja malo čez 2m,
kar je precej blizu in bi že 55" model bil primeren, pa se v praksi človek tako hitro navadi na malo večji TV, da bi po enem mesecu že razmišljal o 65" modelu. :) seveda še vedno špekuliram na
ugodno ceno LG 65" OLEDa, mogoče proti koncu leta 2017. Vmes pa me mogoče z ugodno ceno vseeno prepriča kakšen 55" Sony OLED A1, ki pride na trg s ceno 3500EUR, kar bo proti koncu
leta mogoče 2500EUR, še vedno precej zasoljeno, podobna situacija s Philips OLED 55POS901, ki je zaenkrat bistveno precenjen. Računam pa na res spektakularno ceno novega LG OLEDa B7 proti koncu leta. Kaj se bom na koncu odločil, zaenkrat res ne vem.

Če bi se ta trenutek moral odločit za TV bi osebno vzel, sicer z malo grenkega priokusa (zaradi velikosti in slabšega upscalinga v primerjavi z Sony/Philips OLED modeloma) LG 55B6 za 1.700EUR čez mejo.
Sam po večini gledam TV zvečer, v zatemnjenem prostoru in mi prikaz črne ter visoko kontrastno razmerje veliko pomeni (poleg ostalih pomembnih lastnosti slike). Če pa bi resnično prevladala 65" opcija
bi se najverjetneje odločil za Samsung 65KS7000 in verjetno bi celo dobro razmislil tudi o zelo dobrem Philipsu 65PUS7601, zaradi full-array local dimming.

Pri tebi pa je na koncu res najbolj pomemben, odločilen dejavnik, razdalja gledanja. Če si že precej nad 3m bi sam obvezno gledal 65", do 2.5m pa bo verjetno dober 55" tudi povsem na mestu. Skratka
, na tvojem mestu bi se odločal med 55" LG B6 ali Samsung 65KS7000 ali Philips 65PUS7601. Panasonic DX750 je slabša opcija od vseh naštetih, zato ga bi sam v tem primeru izločil.

Problem pa je, ker TVji vsako leto prinesejo nekaj napredka pri splošni kvaliteti slike, malo boljšo podporo novitetam itd. in lahko na koncu človek čaka v nedogled, zato pravim, če TV potrebuješ danes,
pač vzameš najboljše kar ta trenutek trg ponuja, če pa se ne mudi, bo nakup proti koncu leta najbolj smiseln, saj bodo tudi vsi letošnji modeli takrat v trgovinah že po precej ugodnih cenah.


@Tomson - tole pa je post in pol :D. Dobil sem občutek, kot da bi opisoval tudi mojo situacijo a se bojim, da se bova še načakala ali pa se bova na koncu morala odločiti za nekaj. Kolikor berem po tujih forumih bo menda cena 55" Sony OLED A1 tam nekje med 3500 in 4000 EUR,
kot si predvidel, ampak pod 2500 EUR definitivno ne bo šlo letos .. In ravno zaradi te cenovne politike Sony žal ne bo moj naslednji model. Sem pa skoraj siguren, da bo Sony boljši pri procesiranju slike in upscalingu od B6.

Po drugi strani pa naj bi pri LG z letošnjimi modeli B7 ravno popravil upscaling. Pustimo se presenetiti...
Nažalost sem še vedno primoran vzeti model z dobrim upscalingom, ker 20-30% so še vedno SD signali kljub odličnim sourcem, ki jih imam (T2, satelit, etc...) in tako bo ostalo še nekaj časa (beri : nekaj let...).

Torej : če bo B7 boljši pri upscalingu kot B6 in če bodo vodili vsaj podobno cenovno politiko kot pri B6 (se pravi cca 1800 - 2000 EUR proti koncu leta)
potem bom ciljal na tega.
Če pa ne, se bojim, da mi Samsung 55KS7000 ne uide...
Humaxboy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humaxboy ()

car100 ::

To že samo še vedno je velikost sam 55" za večjo spalnico bi ga še mel, da bom dal pa par tisoč in mel 55" v dnevni sobi pa mislim, da ni vredno. Cene prehitro padajo + navaden led je tok poceni sploh 55 da z dobrim virom 1080p+ ža poda čisto solidno sliko. Tud diagonala pričara boljše doživetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

andrej69 ::

car100 je izjavil:

To že samo še vedno je velikost sam 55" za večjo spalnico bi ga še mel, da bom dal pa par tisoč in mel 55" v dnevni sobi pa mislim, da ni vredno. Cene prehitro padajo + navaden led je tok poceni sploh 55 da z dobrim virom 1080p+ ža poda čisto solidno sliko. Tud diagonala pričara boljše doživetje.


Se strinjam.Trenutno se najbolj isplača kakšen Led tv 65 diagonale, kot so modeli Philips 7601, Samsung KS700, ali Panasonic DX780.Nihče ne potrebuje več od tega:)Kajti OLED televizorji, še trenutno preveč stanejo in so tudi precenjeni.Bo pa zanimivejše v letu 2018/2019, ko bodo začeli Kitajci z izdelavo OLED panelov.Takrat, bodo cene seveda precej padle,do takrat pa bodo cene še vedno visoke..

bojanpo ::

Andrej69, se kar strinjam. Bom s svojim "precenjenim" 65b6 kar lepo užival do 2018/2019, saj bo ze počasi takrat dobro 3 leto odkar si ga (bom) lastil. Nepremerljiva izkušnja, pa si dosti kolegov lasti razne Samsunge/Philipse iste velikosti ;)

andrej69 ::

bojanpo je izjavil:

Andrej69, se kar strinjam. Bom s svojim "precenjenim" 65b6 kar lepo užival do 2018/2019, saj bo ze počasi takrat dobro 3 leto odkar si ga (bom) lastil. Nepremerljiva izkušnja, pa si dosti kolegov lasti razne Samsunge/Philipse iste velikosti ;)


Seveda za extremne gledalce, je ta televizor zelo dobra opcija.Toda za širšo populacijo, so modeli , ki sem jih naštel več kot dovolj:)Teh se tudi daleč največ proda, napram OLED televizorjem.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Trenutno se najbolj isplača kakšen Led tv 65 diagonale, kot so modeli Philips 7601, Samsung KS700, ali Panasonic DX780.Nihče ne potrebuje več od tega:)Kajti OLED televizorji, še trenutno preveč stanejo in so tudi precenjeni.Bo pa zanimivejše v letu 2018/2019, ko bodo začeli Kitajci z izdelavo OLED panelov.Takrat, bodo cene seveda precej padle,do takrat pa bodo cene še vedno visoke..

Kar se precenjenosti OLEDov tiče, so pri LGeju lani jasno povedali, da z lahkoto prodajo vse OLEDe za cca 1000$ višjo ceno, kot ostala konkurenca svoje najboljše LED modele. Te, ki jih pa ti zgoraj omenjaš pa spadajo v srednji razred. Kaj se pa komu bolj splača, se pa vsak sam odloči. Glede kitajske OLED konkurence boš moral par let še počakat, ker bodo morali najprej doseči nivo LGeja, šele potem se bo tekma začela.

car100 ::

Kitajci bojo že začel samo cena vseeno ne bo toliko hitro padla, vse priznane firme bojo postavle konkretne cene z konkretno maržo tako kot je že sedaj, kitajci imajo svoj trg z nižjo ceno in ponavadi tudi slabšo kvaliteto, kdo hoče par let met tv pa mu čistokrvni kitajski TV odsvetujem. Za moje pojme so že priznane firme lih na meji s kvaliteto -> loterija pač. Drug problem je pa če bo vrednost valute € padala potem kr prpravte dodatne zelence (je pomoje kr velka verjetnost padanja valute € napram drugim).

4knative ::

Če bi jaz bil profesionalni gledalec televizorja, bi si tudi sam verjetno kupil OLED in to 77 za 24 jurjev z brezplačno dostavo!!!

andrej69 ::

car100 je izjavil:

Kitajci bojo že začel samo cena vseeno ne bo toliko hitro padla, vse priznane firme bojo postavle konkretne cene z konkretno maržo tako kot je že sedaj, kitajci imajo svoj trg z nižjo ceno in ponavadi tudi slabšo kvaliteto, kdo hoče par let met tv pa mu čistokrvni kitajski TV odsvetujem. Za moje pojme so že priznane firme lih na meji s kvaliteto -> loterija pač. Drug problem je pa če bo vrednost valute € padala potem kr prpravte dodatne zelence (je pomoje kr velka verjetnost padanja valute € napram drugim).


Saj ne boš imel nobeden televizor tako dolgo, pa ne glede na znamko..

4knative je izjavil:

Če bi jaz bil profesionalni gledalec televizorja, bi si tudi sam verjetno kupil OLED in to 77 za 24 jurjev z brezplačno dostavo!!!


Potem pa pravijo, da je v Sloveniji finančna kriza:):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Lg Nano Cell tehnologija.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

leiito ::

Nano Cell je nekaj a la quantum dot pri Samsungu, yes? Izboljšan SUHD s HDR efektom na SD vsebinah.

Kdaj bojo začeli pa pri nas tivi signal v 4K oddajat, sdr ali hdr? RTV pobere pa na leto kok, kakih €100 mio zihr, in to v obliki skritih davkov, da se jih ne moreš nikakor neboleče rešiti, kot slepič.
««
214 / 223
»»