» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
213 / 223
»»

Gatsu ::

Ja ker v Evropi bodo vsaj 20% višje...

4knative ::

S cenami kaže slabo oz. vsako leto slabše. Je kar realno če 30% prišteješ US ceni, ki je brez davka, čeprav je USD zaenkrat še šibkejši od EUR.

Tomson ::

Ne bi rekel da so cene vsako leto slabše, če govoriš o cenah TVjev na splošno. Če gledaš na velikost in kvaliteto zaslonov zadnja leta, cene lepo padajo, no, vsaj navidezno. Realno pa so ves čas enake, samo zaradi napredka tehnologije pač vsako leto "dobimo več".

Samsung pa je zastavil visoke cene, ker je pač primoran. Izgubil je zajeten kos dobave LCD panelov, ki jih je nadomestil z dražjimi paneli konkurenta, na mobilnem področju kuje realno izgubo že nekaj let, skratka, pač krizni ukrepi. Bodo pa sigurno tudi cene teh "QLED" TVjev padle na realna tla, ko bodo kupci ugotovili, da kupujejo malo naprednejši SUHD TV po premium ceni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

Pred skoraj 6 leti je stal "best-buy" 46 palčen FHD ca. 1400 eur. Danes dobiš enakovrednega novega 49 palčnega za 500 eur.

Višje cene -> manj povpraševanja -> slabša prodaja -> padec cen, popusti, akcije...

4knative ::

Bolj sem mislil naše cene glede na ameriške in razmerje dolar/euro. Cena tehnologije pa itak gre dol vsako leto. Vprašanje je zdaj kam bo LG nastavil cene OLEDov če bo Samsung zasolil ceno QLEDov. TV kartel pa to... :D

mgermo ::

LGjeve cene so znane. Škoda je edino, da Samsung ni izbral dumpinške stategije ie volume x nižji profiti je še vedno bolje kot visoka cena in nizka prodaja.

OK.d ::

Saj pri nas verjetno ni nič boljše, edino da se sploh folk ne zaveda da se to dogaja;)
https://www.engadget.com/2017/02/06/viz...
LPOK.d

fpbs ::

LG Display to Construct World's First Production Lines for 10th Generation OLEDs:
http://english.etnews.com/20170207200001
Na sliki že po številu žerjavov vidiš, kako se mudi.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

LG Display to Construct World's First Production Lines for 10th Generation OLEDs:
http://english.etnews.com/20170207200001
Na sliki že po številu žerjavov vidiš, kako se mudi.


Kaj pomaga število žerjavov,če pa so v uporabi samo trije ali štirje, ostali ne delujejo:):))

4knative ::

Lepo je razvidno da 2 ne delujeta. Striček v prvem telefonira in pije pivo, v drugem pa mojster prebira časopis. andrej69 ima prav. Samo štirje žerjavi gradijo in sklepamo lahko, da bodo cenejši OLED TVji zamujali za kakšno leto do dve. Torej okoli 2021 bodo cene drastično padle.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Lepo je razvidno da 2 ne delujeta. Striček v prvem telefonira in pije pivo, v drugem pa mojster prebira časopis. andrej69 ima prav. Samo štirje žerjavi gradijo in sklepamo lahko, da bodo cenejši OLED TVji zamujali za kakšno leto do dve. Torej okoli 2021 bodo cene drastično padle.


Če pa ne bodo sklenili dogovor z žerjavisti kakor v luki Koper, pa bo proizvodnja stekla še kasneje..:))

fpbs ::

Ali si lahko predstavljaš veličino: 382m dolgo, 265m široko in 100m visoko zgradbo.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Ali si lahko predstavljaš veličino: 382m dolgo, 265m široko in 100m visoko zgradbo.


Vidim, da si se zelo poglobil v tole zadevo.:)

4knative ::

fpbs je izjavil:

Ali si lahko predstavljaš veličino: 382m dolgo, 265m široko in 100m visoko zgradbo.


6x več kot Tesla Gigafactory? 8-)

fpbs ::

Ja, če bi bila to ena normalna zgradba, se verjetno nebi zapomnil njene mere.
S to Teslino Gigafabriko nas praktično vsak dan bombardirajo o njeni obsežnosti in istočasno skrivajo, da je to tehnološko, kot tudi v precejšnji meri finančno, Panasonic.

ciao ::

Tomson je izjavil:

Ne bi rekel da so cene vsako leto slabše, če govoriš o cenah TVjev na splošno. Če gledaš na velikost in kvaliteto zaslonov zadnja leta, cene lepo padajo, no, vsaj navidezno. Realno pa so ves čas enake, samo zaradi napredka tehnologije pač vsako leto "dobimo več".

Samsung pa je zastavil visoke cene, ker je pač primoran. Izgubil je zajeten kos dobave LCD panelov, ki jih je nadomestil z dražjimi paneli konkurenta, na mobilnem področju kuje realno izgubo že nekaj let, skratka, pač krizni ukrepi. Bodo pa sigurno tudi cene teh "QLED" TVjev padle na realna tla, ko bodo kupci ugotovili, da kupujejo malo naprednejši SUHD TV po premium ceni.


a samsung zastavlja visoke cene, al trgovci nabijajo cene kukr se da? men se zdi da tud k trgovc iz 3000k spusti na 1500k, ma še vedno dobiček.

JakaB ::

andrej69 je izjavil:

JakaB je izjavil:

@Tomson
Hvala za odgovor in link za tivije :)

Tudi sam se nagibam k Samsungu saj mi je že v BB padel v oči!
Me pa zanima če lahko priklopiš bluetooth slušalke na tv oz. povežeš?


lp,jaka


Ne moreš povezat slušalk, kajti nima bluetooth opcije.Pa tudi nima izhoda za slušalke.



Sem našel na njihovi strani da podpira priklop BT slušalk z mikrofonom je pa res da nima navadnega izhoda za slušalke ima samo optični izhod!
Zdej pa samo še v BB pa da mi priklopi BT slušalke in če dela rečem samo še račun prosim :D

4knative ::

Samo mimogrede. Na electronic4you.si je spet brezplačna poštnina za tega lepotca:
http://www.electronic4you.si/lg-77g6v-o...

kriko07 ::

Zdravo. Namem imam kupiti Televizor. (55inch) Obvezno Smart tv.
Vendar nevem katero znamko bi kupil (LG,SAMSUNG) Kaj mi vi predlagate? Odločam se pa med tem 2.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

leiito ::

4knative je izjavil:

Samo mimogrede. Na electronic4you.si je spet brezplačna poštnina za tega lepotca:
http://www.electronic4you.si/lg-77g6v-o...


Zakaj je pa ta tivi $25.000, če dobiš za $8.000 65 inčni Wallpaper?

4knative ::

leiito je izjavil:

4knative je izjavil:

Samo mimogrede. Na electronic4you.si je spet brezplačna poštnina za tega lepotca:
http://www.electronic4you.si/lg-77g6v-o...


Zakaj je pa ta tivi $25.000, če dobiš za $8.000 65 inčni Wallpaper?


Zaradi brezplačne dostave.

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mgermo ::

leiito je izjavil:

4knative je izjavil:

Samo mimogrede. Na electronic4you.si je spet brezplačna poštnina za tega lepotca:
http://www.electronic4you.si/lg-77g6v-o...


Zakaj je pa ta tivi $25.000, če dobiš za $8.000 65 inčni Wallpaper?


Zato, ker je ta 77 inčni.
BZV LGjeva nova fabrika naj bi uporabljala večji substrat kot je bilo sprva predvideno kar bi pomenilo nove velikosti ie. 60 inčni in 70 inčni paneli. 70" leta 2020 za cca 2k? Čisto možno.

kriko07 ::

kriko07 ::

http://www.makspro.si/index.php/led-tv-... Za to ceno,mislim da je ta televizor vredu.

Han ::

Se bojim, da ga za to ceno ne boš dobil, ker je to "garažna" štacuna brez zaloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

4knative ::

Ne vidiš da majo namesto logotipa ZANESLJIV TRGOVEC.

kriko07 ::

Televizija že naročena,sem jo pa naročil pri Makspro :)

fpbs ::

mgermo je izjavil:

BZV LGjeva nova fabrika naj bi uporabljala večji substrat kot je bilo sprva predvideno kar bi pomenilo nove velikosti ie. 60 inčni in 70 inčni paneli. 70" leta 2020 za cca 2k? Čisto možno.

Sedanja veličina substratov je 2200x2500mm, in jih potem režejo na manjše mere.

leiito ::

fpbs je izjavil:

mgermo je izjavil:

BZV LGjeva nova fabrika naj bi uporabljala večji substrat kot je bilo sprva predvideno kar bi pomenilo nove velikosti ie. 60 inčni in 70 inčni paneli. 70" leta 2020 za cca 2k? Čisto možno.

Sedanja veličina substratov je 2200x2500mm, in jih potem režejo na manjše mere.


Kaj pa tisto, kar ostane na robovih? Za telefone?

4knative ::

Tisto je za pametne ure za jurja.

Miran5 ::

Pomembno obvestilo za vse ki nameravate kupiti smart tv.Kupil sem novi philips smart tv 43pfs5301/12 in po enem mesecu ugotovil da nima nekaterih podpor za slovenijo.Manjkajo nekatere slovenske aplikacije ki jih je philips namerno umaknil,kot so voyo.mediateka,tudi facebook.Aplikacija you tube ne predvaja 95% podnapisov,čeprav so pripeti na filmih,ker je naložena osnovna verzija in se je prek njh neda posodobit.Tako da tisti ki ga hočete kupit vam priporočam da rajši kupite drugi model ali drugo znamko,kar mam bolj svetujem.

mat xxl ::

Ja nekateri vseskozi trdimo, da je Philips bolj ali manj CREAP med TV ji.

Andrej69 nas prepričuje, da so letošnji modeli briliantni.

No očitno le niso tako zelo OK. :(.

Modri dirkač ::

lol, Miran, to so pa take buče ...
Vse aplikacije so na voljo, pred dvemi tedni je bil pa celo update na Maršmelov ...
Everybody lies!

andrej69 ::

mat xxl je izjavil:

Ja nekateri vseskozi trdimo, da je Philips bolj ali manj CREAP med TV ji.

Andrej69 nas prepričuje, da so letošnji modeli briliantni.

No očitno le niso tako zelo OK. :(.


Jaz podajam priporočila glede kvalitete slike zvoka itd..Kajti še vedno je primarno televizor narejen, za gledanje slike manj pa za ostale stvari..Moram pa povedat, če imaš navaden smart da ne moreš pričakovat ne vem kaj, kar se tiče aplikacij:)Za to pa obstajajo modeli z Android sistemi, kjer imaš precej več možnostosti kar se tiče raznih aplikacij..Nekaj teh, sem tudi par postov nazaj tudi objavil.

mgermo ::

fpbs je izjavil:

mgermo je izjavil:

BZV LGjeva nova fabrika naj bi uporabljala večji substrat kot je bilo sprva predvideno kar bi pomenilo nove velikosti ie. 60 inčni in 70 inčni paneli. 70" leta 2020 za cca 2k? Čisto možno.

Sedanja veličina substratov je 2200x2500mm, in jih potem režejo na manjše mere.


Drži, ampak nova bo najverjetneje 2850mm X 3050mm, ki bi omogočala 6x 70" panele.

fpbs ::

To nisem nikjer zasledil, pričenjajo pa s pilotno proizvodnjo printanja OLEDov:
http://english.etnews.com/20161026200001

Blazz ::

Tomson je izjavil:

Ne bi rekel da so cene vsako leto slabše, če govoriš o cenah TVjev na splošno. Če gledaš na velikost in kvaliteto zaslonov zadnja leta, cene lepo padajo, no, vsaj navidezno. Realno pa so ves čas enake, samo zaradi napredka tehnologije pač vsako leto "dobimo več".

Samsung pa je zastavil visoke cene, ker je pač primoran. Izgubil je zajeten kos dobave LCD panelov, ki jih je nadomestil z dražjimi paneli konkurenta, na mobilnem področju kuje realno izgubo že nekaj let, skratka, pač krizni ukrepi. Bodo pa sigurno tudi cene teh "QLED" TVjev padle na realna tla, ko bodo kupci ugotovili, da kupujejo malo naprednejši SUHD TV po premium ceni.


QLED je samo rebrand quantum dot Leda.

Miran5 ::

Modri dirkač je izjavil:

lol, Miran, to so pa take buče ...
Vse aplikacije so na voljo, pred dvemi tedni je bil pa celo update na Maršmelov ...

Potem takem imaš ti isti televizor kot jaz?!
To mi je potrdil eden od vodilnih mož pri philips Slovenija,ne pa operativec po telefonu ki nima pojma

Miran5 ::

pa še nekaj marshmallow je android,jaz pa imam osnovni smart tv.

andrej69 ::

Miran5 je izjavil:

pa še nekaj marshmallow je android,jaz pa imam osnovni smart tv.


Kaj pa si pričakoval glede televizorja , ki ima osnovni smart sistem..?

Miran5 ::

Pač nisem preveril pred nakupom,pa tudi noben prodajalec v mercatorju mi ni znal povedati čisto nič.Vsaka šola stane.

andrej69 ::

Miran5 je izjavil:

Pač nisem preveril pred nakupom,pa tudi noben prodajalec v mercatorju mi ni znal povedati čisto nič.Vsaka šola stane.


Pred nakupom se treba prej malo pozanimat, da pozneje ne pride do kakšnih razočaranj-presenečenj.Je pa tudi res, da je večina prodajalcev tehnično slabo podkovana.Kajti nekakšne osnovne stvari, že mora prodajalec vedet.Sedaj veš za drugič, ko boš kupoval drug televizor.

leiito ::

Prvič slišim, da obstajajo osnovni in neosnovni smart sistemi televizorjev. Če piše smart tv, bi jaz tudi pričakoval, da na njem teče nek operacijski sistem in aplikacije. V čem je potem pametnost tazga tivija?

Miran5 ::

andrej69 je izjavil:

Miran5 je izjavil:

Pač nisem preveril pred nakupom,pa tudi noben prodajalec v mercatorju mi ni znal povedati čisto nič.Vsaka šola stane.


Pred nakupom se treba prej malo pozanimat, da pozneje ne pride do kakšnih razočaranj-presenečenj.Je pa tudi res, da je večina prodajalcev tehnično slabo podkovana.Kajti nekakšne osnovne stvari, že mora prodajalec vedet.Sedaj veš za drugič, ko boš kupoval drug televizor.

Andrej imaš prav.Upam da se bodo novi potencialni kupci smart tv pravilno odločili in da jim bo moja izkušnja prišla prav.

krepki ::

Vojo je na Philips smart tvjih.

fpbs ::

Blazz je izjavil:

Tomson je izjavil:

Ne bi rekel da so cene vsako leto slabše, če govoriš o cenah TVjev na splošno. Če gledaš na velikost in kvaliteto zaslonov zadnja leta, cene lepo padajo, no, vsaj navidezno. Realno pa so ves čas enake, samo zaradi napredka tehnologije pač vsako leto "dobimo več".
Samsung pa je zastavil visoke cene, ker je pač primoran. Izgubil je zajeten kos dobave LCD panelov, ki jih je nadomestil z dražjimi paneli konkurenta, na mobilnem področju kuje realno izgubo že nekaj let, skratka, pač krizni ukrepi. Bodo pa sigurno tudi cene teh "QLED" TVjev padle na realna tla, ko bodo kupci ugotovili, da kupujejo malo naprednejši SUHD TV po premium ceni.

QLED je samo rebrand quantum dot Leda.

Ko je Samsung objavil nakup licence za 70 mililonov dolarjev za prave samosvetleče QD displeje in proizvodnjo pravih QLED TVejev že za leto 2018, so pri LGeju izjavili, da bo tudi LG razvil QLEDe na svoj način in brez nakupa licence. Tako, da prave QLEDe prej pričakujem od LGeja, kot od Samsunga.

4knative ::

krepki je izjavil:

Vojo je na Philips smart tvjih.


Voyo je zadosti dober samo za mobilne naprave. V najboljšem primeru dobiš iz njega zelo skompresiran 720p. Preizkusil 10 minut na 4k TVju in je negledljivo. (VOYO STOP na 3232)
Kakšen kvaliteten 720p je lahko komot gledljiv, ampak ta voyo je pa dosti preveč skompresiran...

Miran5 ::

krepki je izjavil:

Vojo je na Philips smart tvjih.

krepki mi lahko prosim poveš na katerih modelih,verjetno je na kakem dražjem,na mojem ga ni ,hvala,Rad bi vedel glede primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miran5 ()

MarkoDon ::

Če bi morali izbirat med temi televizorji kaj bi izbrali:

HISENSE HE65K5510
PHILIPS 65PUS6521
PANASONIC TX-58DX750E
««
213 / 223
»»