» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
44 / 223
»»

uros86 ::

Reaper je izjavil:

OK.d je izjavil:

Samo bodi pozoren, ker če ga boš hotel uporabiti tudi kot mediaplayer boš razočaran, ker ne prebavi veliko stvari kot npr. samsung;)


za media player imam intel Nuc i3 tako da kar se tega tiče ni težav :) Prej sem imel pa za ta namen Ouyo.

Med 828 in 829 praktično ni razlike, le različna oznaka za različne trge. To je identičen TV, tudi na vseh testih online je to naveden kot en model.

uros86 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Vzami sony 828b model in ne 805b ali 815b,ker sta to slabša modela. 828b oz. 829 (to je identičen model le na različnih trgih ima različno oznako) ni zastonj najboljši tv kar se tiče cene/zmogljivosti in prekaša v kakovosti slike tudi tvje iz visokega cenovnega razreda. Ga imam tudi sam, 50" model in sem zadovoljen.


Kakšna pa je razlika med 828 in 815 modelom?
Razen med 600 in 800 Hz, kar pa nepredstavlja neke bitne razlike v gledanju. Razen na papirju :)


Zakaj bi dal 999€ za W815 če lahko daš za W828 780€? Pa dobiš novejši in močnejši model za manj denarja? Meni je teh 220€ dovolj velik razlog da sem vzel 828 in sem super zadovoljen. Razlika med njima je pa res samo v osveževanju slike in v barvi TV-ja. Eden je drebrn drug črn, to je to :)


Se popolnoma strinjam.
Nisem govoril glede cene, ampak same tv in podpore. Je pa zanimivo da je novejši model toliko cenejši.

Reaper ::

Sony posodablja sam, se je že nekajkrat zgodilo ko sem prižgal tv je bil na zaslonu napis, da je bila programska oprema posodobljena. Pa to ne pravim da bi začel kakšno vojno ampak samo kot informacija tisti, ki se mogoče odločajo za Sony Tv da vedo, da so posodobitve kar pogoste.

Ja ta W828 se v SLO uradno ne prodaja in nas lupijo za slabši model po višji ceni. Sem klical tudi na ACS Sony, ki so uradni uvoznik in mi je gospod povedal da je imel nekaj W828 modelov, da lahko parira zasebnikom, ki jih na lasno pest vozijo v SLO iz EU, ampak da se ga pa drugače ne da dobiti več in jih ima samo še nekaj komadov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Bauka ::

Zdravo,
zanima me ali se v podobnem cenovne rangu in velikosti da dobiti kaj boljšega od tega: http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Lp M

Domen1 ::

Živjo,
vidm, da vsi hvalite sonya: http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kdl-5...
ampak js sm v istem cenovnem rangu najdu samsunga: http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...
in zdj me zanima, če ma kdo izkušnje s tem samsungom, glede na to, da ma na raznih straneh, forumih podobno dobre ocene kot sony. Pomembnejše razlike, ki sm jih najdu so, da je sony boljši za igre ampak ima pa dost slabšo kvaliteto 3D. Spodej sm pripel še dva linka enga foruma kjer sm gledou ocene teh dveh tvjev.

https://www.avforums.com/review/sony-w8...
https://www.avforums.com/review/samsung...

MrStein ::

Ja, za Sony W82 (tak piše na škatli) testi ponavadi grajajo 3D.

Je sicer VA ekran, z vsemi lastnostmi VA.

Bom v prihodnjih dneh kaj več napisal (imam KDL-50W828B).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

uros86 ::

Ena stvar kaj pogrešam na Sonyovem pilotu je tipka LAST VIEW. Kar sem bil do zdaj zelo navajen in zadovoljen od Panasonica.

lowac ::

RejZoR je izjavil:

NOV DECEMBER 2014 FIRMWARE ZA PHILIPS 7809 serijo!

LINK: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...

Popravkov je kar nekaj, nisem pa še probal, glih downloadam...


tnx za obvestilo.. ravnokar nameščam!

OK.d ::

uros86 je izjavil:

Ena stvar kaj pogrešam na Sonyovem pilotu je tipka LAST VIEW. Kar sem bil do zdaj zelo navajen in zadovoljen od Panasonica.

Kaj a to več nima, na 5 let starem sony-u W4000 to namreč imam, ja se kar navadiš na to funkcijo:P
LPOK.d

uros86 ::

OK.d je izjavil:

uros86 je izjavil:

Ena stvar kaj pogrešam na Sonyovem pilotu je tipka LAST VIEW. Kar sem bil do zdaj zelo navajen in zadovoljen od Panasonica.

Kaj a to več nima, na 5 let starem sony-u W4000 to namreč imam, ja se kar navadiš na to funkcijo:P


Nima ne, sem probal vse mogoče s pilotom in nič, ter že iskal po spletu pa piše da nima. Razen če sem kje kaj spregledal.

scipascapa ::

kako hudimana inštaliraš firmware 7809 na usb? nikakor ne rata.

MrStein ::

Daljinec na Sony je res tak... skup nametano.
Enkrat greš nazaj z BACK, drugič z EXIT, včasih oba delujeta, včasih noben...

Smart del pa je še bolj... zmešan.

Kot Linux. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Podnapise ne kaže prav, ker zmotno misli, da je v UTF-16.

Ajaj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Thunder wave ::

Pritisni options medtem, ko gledaš film s pidnapisi in spremeni kodiranje pod nastavitvami podnapisom

MrStein ::

Vem, samo je en mali kiks...
(upam, da ni treba vsakič na novo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

uros86 ::

Pri podnapisih moraš imet UTF-16, drugače imaš podnapise same ????
Zanimiva je ta reč Sony 

RejZoR ::

scipascapa je izjavil:

kako hudimana inštaliraš firmware 7809 na usb? nikakor ne rata.

- Razpakiraj ZIP arhiv in fajl iz njega vrži na FAT32 formatiran ključek
- ključek daj v TV medtem ko je prižgan, počakaj, da te vpraša če hočeš nadgradit in potrdi
- ko konča, odstrani ključek in stisni gumb ponovni zagon
- ko se ponovno zažene jo ugasni na daljincu in izklopi iz elektrike za 1 minuto
- priklopi jo in prižgi, to je to
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

scipascapa ::

sej to je problem, nikakor ne uspem formatirat usbja na fat32....sprobal na 8gb in 16gb.

zakaj ne uredijo preko neta update?

hojnikb ::

formatiraj z sdformatter
#brezpodpisa

RejZoR ::

scipascapa je izjavil:

sej to je problem, nikakor ne uspem formatirat usbja na fat32....sprobal na 8gb in 16gb.

zakaj ne uredijo preko neta update?


In zakaj ne bi šlo? Že leta formatiram ključke do 32GB v FAT32 brez vsake težave. Windows 7 in Windows 8/8.1

Druga stvar pa so prenosni diski, kjer pa ti res ne pusti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fpbs ::

lowac je izjavil:

RejZoR je izjavil:

NOV DECEMBER 2014 FIRMWARE ZA PHILIPS 7809 serijo!
LINK: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...
Popravkov je kar nekaj, nisem pa še probal, glih downloadam...


Žalostno, da se s tem morajo ukvarjat lastniki TVejov. Ne vem kako to lahko uredi neka stara mamca. A ne morejo urediti avtomatsko posodablanje, kot
ima to LG in ostale boljše firme. To je še en velik minus za Philipsa.

Anney ::

Sej imajo, sam v philipsa še enkrat nisem ključka vtaknu, tudi prejšnji model. Gre tako žično kot brezžično.
Težko da ima kakšna omika TV povezan z netom, se ti ne zdi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Domen1 ::

Živjo, jes sm mal bl gor objavu dva televizorja v istem rangu (sony in samsung). Nism še mel 3D-ja in bi ga rd sprobou ampak kjerkol berem, vsi pravjo, da se ga naveličaš po parih filmih. Tko da, če prov razumem je Sony boljša opcija glede 2D slike ampak ima probleme s tem, da je smart del mal bl neumn od samsungovga in pa s podnapisi. Pa kokr štekam se z mal muje te manjkote da popravt? Kaj pa branje s ključka pr sony-u? al bere formate k so na partisu? predvsem mislm tle blu-ray pa 3d formate?
Glede na to, da mi je najbolj pomembna kvaliteta 2D slike se nagibam k Sonyu ampak me zanima, če je razlika v kvaliteti med sliko Sonya in pa Samsunga vredna vseh težav z povezljivostjo in branjem formatov in podnapisov, ki jih ima sony?

Anney ::

VSI medijski predvajalniki v VSEH TV-jih, so srednja žalost, nekaj dela na enih, drugo na drugih , nikjer pa ne vse kot mi moralo, zato se ne zanašaj na tole. WDTV player, ki ga praktično dobiš za drobiž na bolhi (2nd generation) prebavi vse, razen 3D iso formata (bluray plošček) in je vsekakor boljša izbira kot izbrati TV z nekim medijskim predvajalnikom s katerim boš slej ko prej imel težave s kakšnim formatom. Imš pa malo morje teh predvajalnikov. TV naj ti služi za sliko, za ostalo pa uporabi druge napreve saj so namenjene temu.

Glede 3Dja je takole, na začetku je super, kasneje pa se ti res redko kakšen film (večina je tako risank) zdi, da bi bila primerna za 3D, se pa najde tu pa tam kakšen, sam gledam predvsem ocene 3D-ja, če se izplača pogledati v 3D ali je bolje v 2D. Recimo Hobbiti in še kakšni spektakli so v 3D odlični že zaradi samega doživetja in globine slike, efektov ni na pretek, za pop-out efekte so pa odlični Avatar, večina risank, Drive angry, Imaxi (dokumentarci), The Final Destination ,....

Pa še ena odlična stran pri izbiri 3D filmov in risank: Cinemablend

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

OK.d ::

Kako pa je s predvajanjem dts-a na sony-u, samsung in lg ga prežvečita.
LPOK.d

uros86 ::

Rešiš vse težave z enim dobrim Blu-Ray playerom in NAS-om...ali se motim?

lowac ::

fpbs je izjavil:

lowac je izjavil:

RejZoR je izjavil:

NOV DECEMBER 2014 FIRMWARE ZA PHILIPS 7809 serijo!
LINK: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...
Popravkov je kar nekaj, nisem pa še probal, glih downloadam...


Žalostno, da se s tem morajo ukvarjat lastniki TVejov. Ne vem kako to lahko uredi neka stara mamca. A ne morejo urediti avtomatsko posodablanje, kot
ima to LG in ostale boljše firme. To je še en velik minus za Philipsa.


Philips izdaja avtomatske updejte (seveda prek neta) meni pri 5008k seriji javi avtomatsko za updejt, ko je nekaj časa že izdan, ker njega ne posodabljam ročno in takoj, ker ga gledam sila malo.
Da pa neka babica ima povezane TV v net pa rahlo dvomim ;) razen če ji je kak vnuk al pa kdo to narihtal (tisti ji bo tudi ustrezen manual pre-update, če ga bo potrebovala za gledanje tistih par TV programov) ;)
Ampak takrat ko je update že nekaj časa zunaj in dobro preverjen ga dajo v auto-update.
Mi ki smo bolj neučakani in želimo takoj namestiti posodobitve, ko jih izdajo pa naredimo to ročno (ampak sem sodimo večinoma tisti, ki TVja ne uporabljamo samo za gledanje kabelske televizije IPTV ali podobnega, zato tudi potrebujemo takšne in drugačne updejte).
Če pogledaš firmware changes notes itak ni nič pomembnega za "navadne" uporabnike.
Nisem še kupil TVja, ki bi iz out-of-the-box (brez najnovejših posodobitev) imel probleme z gledanjem kabelske ali auto-update res ni takoj potreben ko se izda nov firmare.

lowac ::

Domen1 je izjavil:

Živjo, jes sm mal bl gor objavu dva televizorja v istem rangu (sony in samsung). Nism še mel 3D-ja in bi ga rd sprobou ampak kjerkol berem, vsi pravjo, da se ga naveličaš po parih filmih. Tko da, če prov razumem je Sony boljša opcija glede 2D slike ampak ima probleme s tem, da je smart del mal bl neumn od samsungovga in pa s podnapisi. Pa kokr štekam se z mal muje te manjkote da popravt? Kaj pa branje s ključka pr sony-u? al bere formate k so na partisu? predvsem mislm tle blu-ray pa 3d formate?
Glede na to, da mi je najbolj pomembna kvaliteta 2D slike se nagibam k Sonyu ampak me zanima, če je razlika v kvaliteti med sliko Sonya in pa Samsunga vredna vseh težav z povezljivostjo in branjem formatov in podnapisov, ki jih ima sony?


Malo pogledaj na netu in youtube kaj je XBMC (Kodi) in kako izgleda (pri tem rabiš PC ali pa recimo rasberry pi vezje) kamor ga namestiš. Ko boš enkrat uporabljal par dni to neboš več razmišljal o kakšnem drugem predvajalniku (verjemi).
WD TV Live predvajalnik je zakon ampak sem ga po tem ko sem preizkusil XBMC in njegove bombončke, skine in nešteto možnosti prodal takoj :)

Imam 2 TVja (Philips 5008k in 7809) in oba sta 3D pa sem pogledal v 3D le kakšnih 5 filmov, tako da ja se hitro naveličaš.
Če si vsaj malo mahnjen na kvaliteto slike in gledaš večinoma BluRaye je 2D najboljše.
3D se "splača" it gledat samo v kino Hobbita v Cineplexx v 48fps HFR 4K vse ostalo je sranje.

lowac ::

Mimogrede še to za vse, ki še mogoče ne veste:

https://popcorntime.io/

Multimedjski online-stream predvajalnik, kjer imaš vse novejše filme in serije v HD 720p in HD 1080p kvaliteti.
Pri veliko filmih pa tudi slovenske podnapise (le spodaj v kotu pri podnapisih izbereš slovensko zastavo).
Moram reči, da deluje odlično in je prav fajn stvar za ogled kakšnega filma/serije na hitro če nimaš časa čakati na dol-poteg torrenta.
Slika je začuda zelo kvalitetna glede na to da je vse skupaj streamano in še zelo hitro deluje sam playback in previjanje (seveda odvisno od hitrosti interneta).

Lp

Remom123 ::

Naročil sem tv sony kdl50w828b pri trgovini makspro.si
Zanima me ali poleg tega tv-ja dobim 3D ocala, saj pod opisom pod dodatki nikjer niso ocala navedena.?
Hvala za odgovor.

Pithlit ::

Ja šment... njih vprašaj ane. Ti garantiram da imamo vsi tule kristalne kugle na servisih.
Life is as complicated as we make it...

DarwiN ::

Ja, dvoje očal dobiš zraven.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Domen1 ::

Najlepša hvala vsem za odgovore, bli ste mi ful v pomoč. Tale XBMC zgleda ful uporabna stvar tko da me za predvajanje raznih formatov sploh ne skrbi več :) Naroču sm sony kdl55w828b, pa da vidmo kaj bo :)

pia2001slo ::

@lowac

sedaj pa samo še popcorn spravimo na Samsung TV in je to to,brez prižganega pc-a

roCkY ::

brez vklopljenega PC-ja ni nič..

Pithlit ::

Če maš app na smartTV-ju... ne rabiš PC-ja. In to omenja pia. Bo pa trajalo nekaj cajta da se port nardi (al pa samsung na androida prešalta, tko kot nekateri philipsi).
Life is as complicated as we make it...

roCkY ::

ne se hecat
noben app ali skupina njih ne menja PC-ja in še zlepa ga ne bo

Pithlit ::

Govor, trenutno, je o popcorntime. Dela na robotku. Ergo ima da dela tud na TV-ju ki bazira na robotku. Ergo, za poganjat popcorntime ne rabiš PC-ja vklapljat. Pa XBMC tud dela na robotku. Tko da se PC lahko že kar pošteno zamenja. No... HTPC.
Life is as complicated as we make it...

diNero ::

Domen1 je izjavil:

Najlepša hvala vsem za odgovore, bli ste mi ful v pomoč. Tale XBMC zgleda ful uporabna stvar tko da me za predvajanje raznih formatov sploh ne skrbi več :) Naroču sm sony kdl55w828b, pa da vidmo kaj bo :)


Prosim za en kratek review ali je res top tv. Kamorkoli kliknem je W82x med top 3 tvji v skoraj vseh kategorijah razen 3D. Hvala.

Domen1 ::

Dinero, tut js sm enak zasledu ja, sporočim, ko dobim :)

puginho ::

diNero je izjavil:

Domen1 je izjavil:

Najlepša hvala vsem za odgovore, bli ste mi ful v pomoč. Tale XBMC zgleda ful uporabna stvar tko da me za predvajanje raznih formatov sploh ne skrbi več :) Naroču sm sony kdl55w828b, pa da vidmo kaj bo :)


Prosim za en kratek review ali je res top tv. Kamorkoli kliknem je W82x med top 3 tvji v skoraj vseh kategorijah razen 3D. Hvala.


Če ne rabiš 3D se splača pogledat za w7 serijo, praktično identična w8 samo brez 3D.

MrStein ::

Lahko bi odprli posebno temo o tej napravi, glede na število lastnikov.

Z moje strani: meniji in upravljanje je čisti kaos, skoraj vsak meni se obnaša drugače (enkrat so izbire vse prikazane in se pomikaš po njih, drugič vse izgine (nadmeniji) in je le ena vrstica/možnost prikazana in jo spreminjaš z gor/dol, tretjič spet nekaj čisto drugega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OK.d ::

A to so tudi pokvarili-preglednost menijev pri sony-u, kaj potem edino malo slika izstopa iz povprečja:P
LPOK.d

Reaper ::

Mene preglednost nič ne moti in se brez problema znajdem po menijih.

Thunder wave ::

Meniji so čisto normalno pregledni.

MrStein ::

Severnokorejcu je tudi čisto normalno jesti travo.

Primer od včeraj:
- priklopim PC in seveda manjka del slike (overšit, pardon, overscan)
- pogledam v meni "Picture", ni te opcije
- pogledam v meni "Screen", ni te opcije
- pogledam v meni "Scene" (tudi opcije za sliko, pa še kje bi se kaki meni za sliko našel), ni te opcije
- grem v app hub (home screen ali kako se že imenuje, nekakšen "desktop" od televizorjevega OS-a), ikona "Settings", spet meni "Picture" (podoben kot prej omenjeni, a ne isti*) in tu nekje je skrita opcija za nastavitev overscan-a

Pa prej omenjeni različni stili prikaza menijev.

Če je to pregledno, potem ... smo svetilnik evrope. ;)

* - "You are in a maze of twisty little passages, all alike"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lowac ::

MrStein overscan se ponavadi nastavlja v nastavitvah grafične kartice in je sila enostavno.
Primer za AMD:

MrStein ::

Meni je uspelo na TV.

Po tvoje bi PC skaliral sliko z 1920 na 1700, TV pa spet nazaj na 1920?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delfinus ::

Jep overscan se nastimava na graficni, ce imas HTPC. Imam Sony KDL-55W905A + Radeon HD6870. Vse kar sem naredil je, da sem potegnil regler (slika zgoraj) v skrajno desno 0% in slika je od roba do roba.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

lowac ::

delfinus je izjavil:

Jep overscan se nastimava na graficni, ce imas HTPC. Imam Sony KDL-55W905A + Radeon HD6870. Vse kar sem naredil je, da sem potegnil regler (slika zgoraj) v skrajno desno 0% in slika je od roba do roba.

lp, d.


Točno to sem naredil tudi jaz z r9 280x na Philips 7809 (pri 4K resoluciji pa overscan ni bil potreben). Na 1920x1080 pa je po defaultu po priklopu prek HDMI bil okrog in okrog cca. 2 cm črn nezapolnjen ekran.
Se pa spomnim, da sem podobno moral narediti tudi z GTX 660 v Nvidia control centru. Če mene vprašaš bo najbolj optimalna slika (kar se da dobro izrisana) le z overscanom v grafičnih nastavitvah PC-ja. TV pa mogoče s tisto tvojo funkcijo sliko le raztegne (popači) pa čeprav mogoče na prvi pogled tega nisi opazil.

lp

MrStein ::

Seveda raztegne. Po defoltu. In sem potem to izklopil, da je kazal 1:1 piksle.
Problem solved. Brez, da bi kaj čaral na PC.

(tisto, kar vi govorite je underscan - vidno tudi lepo iz pripete slike)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
44 / 223
»»