» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
43 / 223
»»

Remom123 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Remom123 ()

DarwiN ::

57 ms input laga v game mode... Ni ravno kul.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

vilonja ::

http://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/60...
Kaj pa pravte na tale tv, če se bo na njem igralo igre, ali ima input lag majhen.

Thunder wave ::

Daleč najmanjše input Lage imajo Sonyi, pa tudi nekateri Panasonici.

Remom123 ::

Potem mi ne preostane drugega kot da kupim tale sony: https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... ?

DarwiN ::

Jaz bi vzel LG650V ali Sony 828.. Oba imata nizek input lag in podpirata 4:4:4 chroma subsampling...

Evo ti review za Sony 828/829.. To je to!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

vilonja ::

Mene zanima če ima tale lg, ki sem prilepil link nizek input lag, saj ga dobim po ceni 800 eur novega.

Remom123 ::

Ko sem bil v bigbangu so mi trgovci govorili da za igranje konzol so najbolsi panasonic in samsung.
Vsec mi je bil samo panasonic in tudi vi ste rekli da je panasonic dokaj uredu za to, tako da bom skoraj zagotovo kupil panasonic samo se odlociti se moram kateri model bi bil za to najbolsi.

Anney ::

Najbolje da vzameš tistega, katerega ti priporoča prodajalec.

sarkazem off

Beri kaj ti je darwin napisal.

Remom123 ::

Potem mi samo se svetujte katerega kupiti ogledana imam 2:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

In tale:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Hvala za odgovor!

Reaper ::

Vzami sony 828b model in ne 805b ali 815b,ker sta to slabša modela. 828b oz. 829 (to je identičen model le na različnih trgih ima različno oznako) ni zastonj najboljši tv kar se tiče cene/zmogljivosti in prekaša v kakovosti slike tudi tvje iz visokega cenovnega razreda. Ga imam tudi sam, 50" model in sem zadovoljen.

OK.d ::

Samo bodi pozoren, ker če ga boš hotel uporabiti tudi kot mediaplayer boš razočaran, ker ne prebavi veliko stvari kot npr. samsung;)
LPOK.d

Remom123 ::

Reaper lahko kaksen link od tega tv- ja?
Jaz ga ne najdem na mimovrste ali bigbangu..
Hvala

Thunder wave ::

Remom123 je izjavil:

Potem mi samo se svetujte katerega kupiti ogledana imam 2:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

In tale:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Hvala za odgovor!

Poglej na moj tv, tam maš tega Sonya za 780 €.

Remom123 ::

O hvala za stran..
Zakaj je med SONY KDL-50W829B in KDL-50W828B taksna razlika v ceni (220EUR)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Remom123 ()

rogi2010 ::

TV za gledanje video vsebin 720/1080p, youtube, povezan na predvajalnk (racunalnik) preko hdmi. Razdalja gledanja okrog 3-4 metre, Mislil sem okrog 50". 3D ne rabim, wifi ne rabim, usb vhoda ne rabim, mreza je opcijska ampak naceloma ne rabim. Lahko bom živel tudi ce bo lanjski model. Okvirna cena 500eu raje manj. Kaj je p/p? LP

OK.d ::

LPOK.d

MrStein ::

Sony
http://www.sony.de/electronics/fernsehe...

A "močnejši" modeli ne omogočajo snemanje na HDD?
vrstica "USB-Festplattenaufzeichnung"

Ali je stran postavljal "kitajec"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DarwiN ::

rogi2010 je izjavil:

TV za gledanje video vsebin 720/1080p, youtube, povezan na predvajalnk (racunalnik) preko hdmi. Razdalja gledanja okrog 3-4 metre, Mislil sem okrog 50". 3D ne rabim, wifi ne rabim, usb vhoda ne rabim, mreza je opcijska ampak naceloma ne rabim. Lahko bom živel tudi ce bo lanjski model. Okvirna cena 500eu raje manj. Kaj je p/p? LP

Samsung H5000 bo dober, ampak ne pozabi izbrat oz. poimenovat vhoda "PC" (mislim da moraš dejansko ročno preimenovat), ker drugače ne omogoča 4:4:4 spektra barv..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Remom123 ::

DarwiN je izjavil:

rogi2010 je izjavil:

TV za gledanje video vsebin 720/1080p, youtube, povezan na predvajalnk (racunalnik) preko hdmi. Razdalja gledanja okrog 3-4 metre, Mislil sem okrog 50". 3D ne rabim, wifi ne rabim, usb vhoda ne rabim, mreza je opcijska ampak naceloma ne rabim. Lahko bom živel tudi ce bo lanjski model. Okvirna cena 500eu raje manj. Kaj je p/p? LP

Samsung H5000 bo dober, ampak ne pozabi izbrat oz. poimenovat vhoda "PC" (mislim da moraš dejansko ročno preimenovat), ker drugače ne omogoča 4:4:4 spektra barv..



Mi lahko prosim razlozis razliko med sony W828b in W829b saj si ti napisal da je to najbolse zame..
Hvala za odgovor

DarwiN ::

Mi lahko prosim razlozis razliko med sony W828b in W829b saj si ti napisal da je to najbolse zame..
Hvala za odgovor


Googlaj...

Nobene razlike ni.. Baje je 829 samo ekskluzivni model za določene trgovine oz. območja... Sicer je pa tudi cena obeh v tujini enaka, vsaj v primeru 50" različice.. Skratka, očitno je razlika le v nabavnih cenah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jeronimo ::

Bi mi lahko mogoče kdo razložil, kako to, da je starejši televizor in mogoče tudi malo slabši, dražji od novejšega?

Primer:

https://geizhals.at/samsung-ue65h6470-a... - 1600€
https://geizhals.at/samsung-ue65h6400-a... - 2000€

Slednjega imajo na mimovrste:

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... - 1700€

Tx
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

DarwiN ::

@Jeronimo, sej vidiš, da tega za 2000€ "nikjer" nimajo... Proizvodnja in zaloga torej... Podoben efekt je skoraj pri vseh izdelkih, ki se umikajo iz prodaje, da jim takrat cena poskoči za ~50%... Klikni na evropsko zastavico in je razlika med njima naenkrat samo še 100€.

So se odločili forsirat 6470 model, ki je boljši na papirju... Tega 6400 pa forsirajo v pri nas.. Za nas je vse dobro. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Oba modela sta enako stara (letnik 2014), razlika je le v DVB-S tunerju, ki ga 6400 nima.

Thunder wave ::

MrStein je izjavil:

Sony
http://www.sony.de/electronics/fernsehe...

A "močnejši" modeli ne omogočajo snemanje na HDD?
vrstica "USB-Festplattenaufzeichnung"

Ali je stran postavljal "kitajec"?

Kolikor vem omogočajo.

Goody ::

fpbs je izjavil:

MrStein je izjavil:

A sploh kateri TV podpira USB 3.0?
Za snemanje in predvajanje videjev je USB 2.0 dovolj in "na blef" noben ne bo šel vgrajevati 3.0, pa čeprav bi stalo 1 EUR več.

Ja dovolj, če te ne moti, da ti TV šteka in čaka na podatke.
TVeji, ki podpirajo USB 3.0 :
https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=3952_...


Tile seznami so krneki, Samsung HU8500 preverjeno podpira USB 3.0 (2*2.0, 1*3.0), verjetno podpira tudi HU7200 (ge še nisem videl).

Slopek ::

Oj,
Tudi sam sem pred nakupom večjega tv-ja-55". Naj bi bil smart, 3d niti ni obvezen, pa čeprav je to danes že težko dobiti. Bo v dnevni, kot primarni display za pc oz. večino časa bo na tv ju XBMC. Seveda se bo nanj gledalo tudi tv program, vendar tv program gledamo res malo, mogoče kako uro na teden. Obvezno najmanj full hd, saj uhd verjetno nič ne bo pripomogel k boljši izkušnji gledanja filmov. Se mogoče motim? Nadalje bo tv povezan na av reciever, prav tako, kot računalnik(ati radeon hdmi) in amisov tv box.
Gledal sem rang od samsung 55 6400, pa do philips 55 pus7908, katera pa je uhd. Nekdo na bolhi pa prodaja lg 55 650v za 670€. Lg me mika zaradi cene, vendar res ne vem, če je to ok tv. Philipsa pa dobim recimo za 1000€. Kaj mi ponuja smart opcija zares, pa še niti ne vem, saj zdaj tega nimam in niti ne vem kaj točno, bo to doprineslo k moji multimediji hehe.
Malo sem na dolgo, vendar boste verjetno znali svetovati kaj potrebujem, glede na napisano ;)

Goody ::

Pojdi pogledal nekam dobre UHD televizorje, recimo Sony 9005 serijo ali pa Samsung 8500 pa reci naj ti dajo gor SD in 1080 signal. Pa boš videl kaj dela dober scale up - slika je v obeh primerih (da ne govorimo o UHD signalu seveda) definitivno boljša kot pri HD televizorjih...

Remom123 ::

Ali je že kdo naročal preko moj-tv.si? Narocil bi televizijo in me zanima ali je vse uredu z to stranjo..
Hvala za odgovor!

Slopek ::

Ok...zgleda, da bi moral vseeno napisat, da ne iščem tv ja od 1500€ naprej, kot tudi vem, da je sony za 2590€ super hehe.
Se pravi, lahko sklepam, da je philips pus7809 best buy za 1000€?

DarwiN ::

@Logi, tale Philips ne podpira HEVC in nima HDMI 2.0, torej ima propustnosti le za 30Hz pri 4k... Skratka, eden slabših 4k TVjev, oziroma 4k "prve generacije".. Tudi sama slika menda ni presežek.

V tem cenovnem in velikostnem rangu bo najbrž bolje, da se osredotočiš na HD..

Sony W828B velja za enega najboljših, verjetno kar za najboljšega v tem razredu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Map ::

Mene pa samo informativno zanima, zakaj vsi prodajalci tako vneto priporočajo Sharpa in njegovo četrto, rumeno diodo. Ali je slika res toliko lepša? Tukaj ga nihče ne priporoča, grdi so za znoret, pa marsikomu je to bolj kot ne neznana firma. Zagotovo pa lahko zaradi četrte diode iz kupcev izvlečejo več denarja.

Pithlit ::

Map je izjavil:

Mene pa samo informativno zanima, zakaj vsi prodajalci tako vneto priporočajo Sharpa in njegovo četrto, rumeno diodo. Ali je slika res toliko lepša?

Pusti ti prodajalce ki v gromozanski večini nimajo pojma o čem sploh govorijo. Kar se njih tiče: bigger=better.

Color researchers at Queen Mary University of London investigated the Quattron technology and found that although Quattron does have 4 physical color sub-pixels it does not have a fourth primary in the backlight to drive it (yellow is approximately 575 nm). Quattron has a yellow sub-pixel but the manufacturer has not made any provision to produce the yellow light needed to pass through it. On that basis they conclude that it serves no useful function.[11]

The lack of a fourth primary is clearly shown by a spectrogram where the red primary is given separately from the green primary. Yellow may be seen to be simply the sum of red and green. A yellow push may also be observed when yellow is compared with the red and green primaries. The spectral power of yellow is approximately twice that of red and green. Yellow colors will therefore appear more prominently on a Quattron display than red or green colors, but this is because the manufacturer has 'pushed' yellow to a higher luminance rather than having improved the color to more closely approximate a natural yellow (such as the yellow of a sunflower), which has a flat spectral power distribution from lime-green to deep red wavelengths. Green dominates the Quattron yellow and this is confirmed perceptually by color matching.[11] The human visual system is particularly sensitive to yellow, and as a result of the lack of a yellow primary (or a yellow boost to either red or green) there will be difficulty in discriminating between green, red and yellow. The reproduction of a yellow image will as a result always be perceived as slightly green or slightly red (or orange) but never a pure natural yellow.
Life is as complicated as we make it...

Slopek ::

@Darwin, vzeto na znanje. Vseeno pa me zanima, kateri samsung bi bil opcija? Spremljam tudi bolho. Kar je dobrega gre v parih urah, kot kaže :/

DarwiN ::

@logi: Samsung H6470 ti je opcija, ampak ima malo višji input lag (okrog 50ms), kar je sicer še sprejemljivo za PC, ampak Sony ima pol manjšega in še kakšne druge malo boljše specifikacije na papirju..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Goody ::

logi nič ne piše o igranju iger, za XBMC pa input lag nima nobene veze. Pri Samsungu pa z novimi firmwarei precej znižujejo lag. Pri seriji 8500 so ga recimo z 76ms znižali že pod 40ms....

(glede zgornjih tvjev je meni osebno tudi predlagan Sony bolj všeč....)

SumTingWong ::

Kaj pravite na Mediamarket.si? Sem jih klical, servise imajo preko pooblaščenih, naročajo pa iz Nemčije. Zgleda zaupljivo. Pa še 8EUR ceneje, kot drugje. Gre se za nakup Samsung UE40H6470. Edini bodo dobili 7.1.2015, vsi drugi dobijo po sredini januarja. Vsaj rečeno je bilo tako, vse sem že klical.

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

Goody je izjavil:

logi nič ne piše o igranju iger, za XBMC pa input lag nima nobene veze. Pri Samsungu pa z novimi firmwarei precej znižujejo lag. Pri seriji 8500 so ga recimo z 76ms znižali že pod 40ms....

(glede zgornjih tvjev je meni osebno tudi predlagan Sony bolj všeč....)

Iger res ne mislim igrati. Časi ko sem nažigal CS so minila hehe...HL1 in CS ah kje je že to.....:/
Tudi meni je ta sony ok. Bega me le to označevanje. Berem, da je to isti model kot 805b.
Zdaj sta že dva za sonyja, pa bom ponovil vprašanje. Je sony 828b best buy do 1000EUR? ;)
Aja... Pa zvok mi tudi ni pomemben. Imam " samo" stereo sistem z infinity alpha 120 zvočnikoma. Vsekakor boljše kot tv ji.

Odločeno...SONY bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

delfinus ::

SumTingWong je izjavil:

Kaj pravite na Mediamarket.si? Sem jih klical, servise imajo preko pooblaščenih, naročajo pa iz Nemčije. Zgleda zaupljivo. Pa še 8EUR ceneje, kot drugje. Gre se za nakup Samsung UE40H6470. Edini bodo dobili 7.1.2015, vsi drugi dobijo po sredini januarja. Vsaj rečeno je bilo tako, vse sem že klical.


Pri njih sem ze leta 2006 vzel dve plazmi. Kasneje se Marantz A/V receiver. Dobavljeno hitro, kot dogovorjeno. Vse ok, nobenih problemov nikoli. lp, d.

Goody ::

delfinus je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Kaj pravite na Mediamarket.si? Sem jih klical, servise imajo preko pooblaščenih, naročajo pa iz Nemčije. Zgleda zaupljivo. Pa še 8EUR ceneje, kot drugje. Gre se za nakup Samsung UE40H6470. Edini bodo dobili 7.1.2015, vsi drugi dobijo po sredini januarja. Vsaj rečeno je bilo tako, vse sem že klical.


Pri njih sem ze leta 2006 vzel dve plazmi. Kasneje se Marantz A/V receiver. Dobavljeno hitro, kot dogovorjeno. Vse ok, nobenih problemov nikoli. lp, d.


+1

uros86 ::

Reaper je izjavil:

Vzami sony 828b model in ne 805b ali 815b,ker sta to slabša modela. 828b oz. 829 (to je identičen model le na različnih trgih ima različno oznako) ni zastonj najboljši tv kar se tiče cene/zmogljivosti in prekaša v kakovosti slike tudi tvje iz visokega cenovnega razreda. Ga imam tudi sam, 50" model in sem zadovoljen.


Kakšna pa je razlika med 828 in 815 modelom?
Razen med 600 in 800 Hz, kar pa nepredstavlja neke bitne razlike v gledanju. Razen na papirju :)

Anney ::

Fantje, odlični TVji so tudi tile, vendar so malo težje dobavljivi pri nas, se pa splača malo potrudit.
Vizio P serija.

 Vizio P vs. F8500 plasma

Vizio P vs. F8500 plasma

scipascapa ::

Zakaj eni tok dajate na TVje? Ko pa ni takih hudih razlik in v roku do 5 let 100% boste vsi zamenjali TVje :)

Pithlit ::

Zakaj pa ne... če lahko? Zakaj ljudje tolk dajo na cunje? Avte? Elektroniko? Whatever? Ker lahko.
Life is as complicated as we make it...

Domen1 ::

mene pa zanima kaj si mislite o tej primerjavi: https://www.zps.si/index.php/component/...
in
https://www.zps.si/index.php/component/...

Po ceni se razlikujeta za 40€ ampak po kvaliteti pa je LG (če je verjeti zvezi potrošnikov) občutno boljši? al sm kej spregledou?

scipascapa ::

zps pa ja ni merilo primerjalnih testov? ;)

Domen1 ::

:) ok.. kdo pa je?

Pithlit ::

Raje grem teste za vsak tv posebej brat po netu... kot pa da bi zaupala presoji zps ko se gre za elektroniko.
Life is as complicated as we make it...

Reaper ::

OK.d je izjavil:

Samo bodi pozoren, ker če ga boš hotel uporabiti tudi kot mediaplayer boš razočaran, ker ne prebavi veliko stvari kot npr. samsung;)


za media player imam intel Nuc i3 tako da kar se tega tiče ni težav :) Prej sem imel pa za ta namen Ouyo.

Med 828 in 829 praktično ni razlike, le različna oznaka za različne trge. To je identičen TV, tudi na vseh testih online je to naveden kot en model.

uros86 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Vzami sony 828b model in ne 805b ali 815b,ker sta to slabša modela. 828b oz. 829 (to je identičen model le na različnih trgih ima različno oznako) ni zastonj najboljši tv kar se tiče cene/zmogljivosti in prekaša v kakovosti slike tudi tvje iz visokega cenovnega razreda. Ga imam tudi sam, 50" model in sem zadovoljen.


Kakšna pa je razlika med 828 in 815 modelom?
Razen med 600 in 800 Hz, kar pa nepredstavlja neke bitne razlike v gledanju. Razen na papirju :)


Zakaj bi dal 999€ za W815 če lahko daš za W828 780€? Pa dobiš novejši in močnejši model za manj denarja? Meni je teh 220€ dovolj velik razlog da sem vzel 828 in sem super zadovoljen. Razlika med njima je pa res samo v osveževanju slike in v barvi TV-ja. Eden je drebrn drug črn, to je to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

RejZoR ::

NOV DECEMBER 2014 FIRMWARE ZA PHILIPS 7809 serijo!

LINK: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...

Popravkov je kar nekaj, nisem pa še probal, glih downloadam...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
43 / 223
»»