» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
170 / 223
»»

andrej69 ::

m0LN4r je izjavil:

Vprasanje za vas specialce, kateri 4K TVji 100% podpirajo HDR over HDMI ?
Namrec vedno naletim na take stvari:
https://community.sony.com/t5/4K-Ultra-...
Rezultat je bil, da je Sony iz opisa odstranil, da podpira HDR...

Torej TV oglasuje HDR v resnici pa to ne deluje tocno tako, kot pricakovano. Recimo PC->TV HDMI naveza.

Isto pri Hisense TVju kjer pise, da podpira HDR je en kup negativnih komentarjev, da zadeva ne deluje. Odgovor proizvajalca pa, da pride update, ki v bistvu ne pride.

Isto ima kolega Sonyja:
Each HDMI connector can be individually optimised for
HDMI UHD Color. However, HDMI UHD Color is available only with a video source featuring the specification of UHD 50P/60P 4:4:4 and 4:2:2.

Zadeva sicer dela na 60p 4:4:4 ne dela pa HDR

Na steamu pravijo, da Samsung KS8000 podpira HDR tako kot treba v recimo Shadow Warrior 2, kako pa je z Netflix in Prime, ko pridejo HDR vsebine?


Kar se tiče teh nadgradenj HDR, bo televizor v resnici prikazoval SDR vsebino ne pa HDR:)Kajti za pravo prikazovanje HDR vsebin, mora imeti televizor Hardwer, ki to podpira.To pa imajo v glavnem najvišji modeli televizorjev..

m0LN4r ::

Ja sj, jst bi mel nekak en enostaven seznam nekje, da bi vedel kateri to RES podpirajo NATIVE 4:4:4 12bpc 4K in 60Hz ne pa nekaj vmes. Zal ne najdem nikjer nek enostavn seznam.

Namrec eni 4K TVji podpirajo HDR, ampak potem z drobnim tiskom pa zvezdico cisto na koncu manuala pise, da samo pod taksnim in onaksnim pogojem.
Recimo en tipicen primer: blablabla TV HDR support pise YES, potem pa
*Only 1080p mode ali only at 4:2:0 pa take fore.
*Only on HDMI port 3
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

batista ::

bbobst je izjavil:


Jao,jao ,pa ja ne.
Upam, da pri mojem ne bo česa takega,... in tudi česa drugega ne,
ker je TV res super, kar se slike tiče.
Edino ,kar sem do sedaj opazil v minus je malo trzanja pri nogometu.
Pri drugih športih tega ni.


Kako je s tem "trzanjem", se da to odpravit z nastavitvami? Kolikor berem po forumih naj bi imeli nekateri letošnji samsungi probleme s tem...
primer judder pri filmu (ks8000):

andrej69 ::

batista je izjavil:

bbobst je izjavil:


Jao,jao ,pa ja ne.
Upam, da pri mojem ne bo česa takega,... in tudi česa drugega ne,
ker je TV res super, kar se slike tiče.
Edino ,kar sem do sedaj opazil v minus je malo trzanja pri nogometu.
Pri drugih športih tega ni.


Kako je s tem "trzanjem", se da to odpravit z nastavitvami? Kolikor berem po forumih naj bi imeli nekateri letošnji samsungi probleme s tem...
primer judder pri filmu (ks8000):


Kar se teh specifikacij tiče, sta Lg in Samsung nekaj zadaj napram Philipsa, Panasonica in Sonya.
Predvsem je kar nekaj težav, na modelih nižjega ranga.Da se to nekaj poboljšat z nastavitvami.Greš pod Costum nato opcija Blur Reduction kjer nastaviš na 10, nato nastaviš Judder Reduction na minimalnih 0, ter nato še izključiš Clear Motion. Tako je trzanja slike, nekoliko manj.

GoldenEye ::

Kateri Televizor mi predlagate?
Limit 800eur - 1100eur
Samsung ali Philips, Sony?

PHILIPS 49PUS7101
SAMSUNG UE49KS7090
Ali bi gdo predlagal kaj boljšega za ta denar?
Gor bo prikljopljen HARMAN KARDON 1619S

Zgodovina sprememb…

pixelzgaming ::

Pozdravljeni!

Iščem televizor s naslednjimi pogoji:
- do 300€
- 40" ali več
- 1080p
- vsaj 2x HDMI
Nanj bom priklopil PC in Wintel Box

Za enkrat sem gledal:
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Ima kdo izkušnje s VOX? Prvič slišim za firmo.

Potem pa sem še tega videl: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/w... ampak ne najdem nobene pametne povezave oz. official website.

Najraje bi vzel Philips TV ker je vsaj poznana znamka. Mnenja?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Tomson ::

GoldenEye je izjavil:

Kateri Televizor mi predlagate?
Limit 800eur - 1100eur
Samsung ali Philips, Sony?

PHILIPS 49PUS7101
SAMSUNG UE49KS7090
Ali bi gdo predlagal kaj boljšega za ta denar?
Gor bo prikljopljen HARMAN KARDON 1619S


Philips 7101 je TV s precej potenciala, a "out of the box" slika je kar veliko razočaranje. Da izkosristiš njegov potencial ga moraš profesionalno kalibrirat, kar pomeni cca. 250€ stroška. Boljša opcija je cenejši model 6501, ki ima "out of the box" zelo solidno kvaliteto slike za svoj cenovni rang.

Samsung KS7000/7002/7090 pa je dejansko največ kar lahko dobiš v tem cenovnem rangu. Odličen TV na praktično vseh področjih, brez izrazitih pomanjljivosti.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

pixelzgaming je izjavil:

Pozdravljeni!

Iščem televizor s naslednjimi pogoji:
- do 300€
- 40" ali več
- 1080p
- vsaj 2x HDMI
Nanj bom priklopil PC in Wintel Box

Najraje bi vzel Philips TV ker je vsaj poznana znamka. Mnenja?



Solidne opcije v tem cenovnem rangu so:

- 40" Philips 4101/4201
- 40" Samsung J5100
- 40" Panasonic C320

Sam bi rangiral takole: Samsung, Panasonic, Philips
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pixelzgaming ::

Tomson je izjavil:


- 40" Philips 4101/4201
- 40" Samsung J5100
- 40" Panasonic C320


Najlepša hvala za priporočila, najdel nekaj solidnih cen. Vsekakor raje vzamem nekaj poznanega.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Dumber ::

Pozdravjeni,

kaj bolj priporočate za android TV Sony ali Philips, ali nič od tega ? :)

webmaher ::

@Dumber , ko bom, če bom kupoval Android TV se bom prepričal najprej o tem... ima kdo nainštaliranega Kodija na android Sony-u ali Philipsu pa da mu vse dela gladko brez zatikanja...tudi UHD vsebina....
najbolj zanimivo je ko v specifikacijah piše vse živo, celo da je 4 jedrni procesor...koliko je pa RAMa in placa pa sam čarovnica ve :))

Dami ::

webmaher je izjavil:

@Dumber , ko bom, če bom kupoval Android TV se bom prepričal najprej o tem... ima kdo nainštaliranega Kodija na android Sony-u ali Philipsu pa da mu vse dela gladko brez zatikanja...tudi UHD vsebina....
najbolj zanimivo je ko v specifikacijah piše vse živo, celo da je 4 jedrni procesor...koliko je pa RAMa in placa pa sam čarovnica ve :))

Imam sony 65xd930. Ne vem točno kateri SoC je not, vendar kaže 2 cpuja/cora, rama pa je 1.5gb. Kodi mi zaenkrat prebavi 4k x265 in tudi 4k x264 (L5.1, 40gb fajl, zelo visok bitrate) brez problema. Netflixa nimam zato o njihovem 4k in hdr ne morem poročat. Youtube 4k seveda dela. Ne dela pa mi hi10 x264 vsebina, kar je logično kr ni hw podpore in je cpu prešvoh, kot tudi ne t2 iptv HD kanali, vendar tu moram še par stvari stestirat, ker drugim delajo brez problema s prve. Android je sicer ok, vendar počasen vmesnik. Nastavitve, ki jih ni v android vmesniku ampak so del tvja, so zelo čudno postavljene in jih je težko najti, še težje pa potem spreminjati kr je vmesnik grozen. Tako še vedno ne vem kaj priporočati, ali android tv ali nek poljubn tv in en htpc.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tomson ::

Za nenaprednega uporabnika je Android sigurno najmanj prijazen OS, z uporabniškega vidika. Kot si omenil, zadeva je kompleksna, ne dovolj pregledna, odzivnost ni na nivoju ostalih OSjev. Ima pa svoje prednosti.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Na Philipsu 6501, delujejo aplikacije brez težav.Res je ,da ima Philips štirijedrni procesor. 2×Arm Cortex-A17 in 2×Arm Cortex-A7.Sony XD9305 pa ima 2×Arm Cortex-A17.Oba pa imata 1,5GB rama in enako spomina.
Pride pa ta mesec novi Android 6.0.

Tomson ::

Android na nobenem TVju (Sony, Philip, Hitachi) ne deluje tako odzivno kot nekateri konkurenčni OSi.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Android na nobenem TVju (Sony, Philip, Hitachi) ne deluje tako odzivno kot nekateri konkurenčni OSi.


Sama odzivnost res ni tako hitra kakor pri Samsungu ali Lg, toda še vedno sprejemljiva..Tako, da ne rabiš iti vmes na kosilo..:))

OK.d ::

Nabavi se nvidia shield in imaš potem res pravi android tv in ne kakšen približek;)
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

MrStein ::

andrej69 je izjavil:


Oba pa imata 1,5GB rama in enako spomina.

Koliko pa je tega spomina?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bbobst ::

batista je izjavil:

bbobst je izjavil:


Jao,jao ,pa ja ne.
Upam, da pri mojem ne bo česa takega,... in tudi česa drugega ne,
ker je TV res super, kar se slike tiče.
Edino ,kar sem do sedaj opazil v minus je malo trzanja pri nogometu.
Pri drugih športih tega ni.


Kako je s tem "trzanjem", se da to odpravit z nastavitvami? Kolikor berem po forumih naj bi imeli nekateri letošnji samsungi probleme s tem...
primer judder pri filmu (ks8000):


K nogometu dodajam tudi rokomet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

andrej69 ::

MrStein je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Oba pa imata 1,5GB rama in enako spomina.

Koliko pa je tega spomina?


16gb

FTad ::

Kaksno je vase mnenje o tem LG-ju LG 49UH610V?

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

andrej69 ::

FTad je izjavil:

Kaksno je vase mnenje o tem LG-ju LG 49UH610V?

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


Soliden televizor in nič več:)

FTad ::

Se pravi za ta denar vredu?

andrej69 ::

FTad je izjavil:

Se pravi za ta denar vredu?


Da.

Tomson ::

Največji problem tega TVja (UH610) je izredno slaba (podpovprečna) uniformiranost zaslona ter prikaz črne barve. V zatemnjenem prostoru je črna siva. Za TV, ki se gleda podnevi, pa je precej soliden TV.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

webmaher ::

hvala vsem za pojasnila o Androidu... bi skoraj sodilo v rubriko saj ni res pa je... če bi v Gorenju imeli nekoga z ... bi z lahkoto povozili Sonije in Filipe a kaj češ... 6 let star HTPC je pravkar podpisal novo pogodbo do OI 2020 v Tokiu saj bo 4GB RAMa z I3 procesorjem z lahkoto obvladovalo Kodija, ki je edini razlog za moj morebitni nakup Android TV... Kot veste ali pa tudi ne so Japonci v Riu testirali 4 in 8k zatorej je pričakovati da bodo komplet igre v UHDju... se pravi bodo takrat IN 8k TVji... 3D pa je kot kaže pogorel po vsej črti...

bmwwww ::

Čist preprosto vprašanje. Kateri TV velikosti 49 ali 50", razdalja gledanja 2-3 metre, osvetlitev (okno je 1 meter vstran na istem zidu kot je TV, pa še to pozno popodan). Zaželjeno USB (ima itak večina), 4K ali FullHD in najbolj pomembno do 700EUR (tudi manj lahko). Aja gledanje TV zvečer, filmi itd...

Hvala.

Han ::

Če nimaš 4K vsebin, Samsung UE49K5502.

Tomson ::

bmwwww je izjavil:

Čist preprosto vprašanje. Kateri TV velikosti 49 ali 50", razdalja gledanja 2-3 metre, osvetlitev (okno je 1 meter vstran na istem zidu kot je TV, pa še to pozno popodan). Zaželjeno USB (ima itak večina), 4K ali FullHD in najbolj pomembno do 700EUR (tudi manj lahko). Aja gledanje TV zvečer, filmi itd...

Hvala.


Samsung 49KU6400 (4k VA)
Samsung 50KU6072 (4k VA)
Panasonic 50CX670 (4k VA)
Sony 50W755C (FHD VA)

Glede na gledanje TVja, filmov zvečer, predvidevam da v zatemnjenem prostoru bo VA panel prava izbira. Na voljo je kar nekaj precej solidnih modelov. Sony je odličen FHD TV, Panasonic pa zelo dober lanski 4k model. Samsunga sta letošnja modela (precej podobna) in sta tudi zelo dobra opcija.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

getfriky ::

Kateri tv bi zbrali ? Res da so različne velikosti..
Philips 55PFH6309
Grundig 55VLE8472BH
Sony KDL-50W808C
Philips 49puh4900/88

Prosim za svetovanje .
Hvala

Tomson ::

Definitivno Sony W85. Poglej še malo modele W805/07/08/09,pri 50/55",ki so praktično enaki, cene pa se kar razlikujejo, poiščeš najcenejšega. Tudi W755/756 preveri, je enak, a brez podpore za 3D.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kralnahribu ::

Pozdravljeni
Zanima me vaše mnenje o teh televizorjih
SONY KD55X8505B
SONY KD55X8509CB
PANASONIC TX-55CR730B
Gledalo se bo iz razdalje do 3m
Lp

Tomson ::

Sony X8505B je iz leta 2014, model X8505CB pa iz 2015. Obvezno torej glej, da je oznaka C ali CB. Razlik med verzijami X8505/07/08/09C praktično ni, tako da vzameš najcenejšega. Sicer je X8505C odličen 4k VA TV, a če imaš v mislih HDR, bodo naspošno modeli 2016 boljša izbira.

Panasonic CR730 je "curved" verzija "flat" modela CX700, ki je celo nekoliko boljši, poišči model CX700 ali CXW704, tudi malenkost nižji model, CX670 je odličen.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

m0LN4r ::

Kdor ma HDR lahko tle sproba: https://www.youtube.com/playlist?list=P...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alessio983 ::

Moje umesno mnenje ... :D Imam 60 " samsung ks 7002. Im mi je žal da sem toliko odštel zanga, pa 4K ,HDR in nevem kaj še če nimaš 1 programa, ter filmov kje dobiti :(. Gledam tako največ 1080 če sploh dobiš, večina je tako 720. (Nadaljevanje itd ...) Da sem pa bil naiven samo da imaš na papirju se pa tako ve za Slovenclne :)

Tomson ::

Če kupiš TV, ki je res dober na podoročjih kot omenjeni KS7000, je skoraj samoumevno, da ga tudi izkoristiš. Pozabi na programe, ti so povečini res 720p in 1080i, pa še to s takšno kompresijo da je škoda besed. Če si že zapravil toliko, zapravi še malo da izkoristiš potencial TVja, sicer je bilo res nesmiselno zapravljat. Se pravi: Netflix 4k naročnina, XboxS kot UHD Blueray predvajalnik in še konzola po vrhu ;), potem pa tu pa tam kakšen UHD Blueray disk, pa od streamanja imaš sedaj Youtube ki je 4k in HDR etc ... Sicer pa se, saj veš kje, najdejo tudi UHD Blueray ripi...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

webmaher ::

@Alessio983 lahko zamenjava za 55 LG :))
Če imaš možnost SAT nemški SKY ma krneki žogobrca v UHD pa filme mislimda tut...

Alessio983 ::

OK imam ps4 ... mogoče nabavim ps4 4k ko se zadeva malo umiri. Netflix pa sem imel samo ni bilo interesa drugih deliti s kom ker lahko imaš 3 ali 4 uporabnike. Tako da če ima kdo z veseljem delim stroške naročnine. Glede slike res ni pripomb. Seveda je kaksen dse in v čisti temi clouding samo more bit slika res čisto črna .... mislim da tako ni tvja brez tega v cenovnem razredu.

Tomson ::

Je tv brez tega za podobno ceno, LG EG910 OLED, ima pa seveda druge minuse...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

ne vem ali je ta predogled že bil omenjen:

XXL-PREVIEW: Panasonic Ultra HD-Flat-TV TX-58DXW904 - der starke Bild-Partner für 3.499 EUR?
http://www.areadvd.de/tests/xxl-preview...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

bbobst ::

Živjo.
Ali lahko kdo potrdi ali zanika,da pri Samsungu KS7002 dobiš dva daljinca , navadnega in smart-a.

andrej69 ::

bbobst je izjavil:

Živjo.
Ali lahko kdo potrdi ali zanika,da pri Samsungu KS7002 dobiš dva daljinca , navadnega in smart-a.


Z nakupom Samsunga KS700, dobiš dva daljinska upravljalnika.Enega klasičnega, in enega smart-tako imenovanega
Smart Control.

Longinus ::

V mojem paketu je bil samo smart upravljalnik brez klasičnega upravljalnika.

Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Tomson ::

Kot je razvidno na uradni Samsung strani, pod Tehnične spec in Dodatki, nista povsod priložena oba daljica, odvisno je, za kateri trg je TV namenjen.

Daljinski upravljalnik, model TM1680A (*BE,NL,LU: TM1680A + TM1240A)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Sam še vedno iščem eno bolj TOP televizijo samo 22 col. Kak dober nasvet ?

fpbs ::

LG 2017 OLED TVs to be named B7, C7, E7, G7 & W7 - come in 55-77" sizes
Te oznake sem pričakoval. Nekje sem zasledil, da bodo ponudili tudi manjše diagonale.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...

Han ::

Pri 22 colah nimaš TOP izbire. Lahko si vesel, če sploh kaj najdeš...

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Dami ::

fpbs je izjavil:

Nekje sem zasledil, da bodo ponudili tudi manjše diagonale.

Če najdeš povej prosim. Hočem kupit nekaj top do 46", ampak vsi dobri tvji so samo od 55" dalje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tomson ::

mat xxl je izjavil:

Sam še vedno iščem eno bolj TOP televizijo samo 22 col. Kak dober nasvet ?


TOP 22" ;) 22" se že najde, da bi kaj veliko izbiral pa res ne... Kot že nekaj omenjeno:

Philips 4000
LG LF450
Thomson FB3113
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

fpbs je izjavil:

LG 2017 OLED TVs to be named B7, C7, E7, G7 & W7 - come in 55-77" sizes
Te oznake sem pričakoval. Nekje sem zasledil, da bodo ponudili tudi manjše diagonale.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...


To bo moje, ko pride na 2 tisočaka za 55. :)
««
170 / 223
»»