» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
168 / 223
»»

Tomson ::

Ker nismo na tekočem kakšne so tvoje želje, navade, potrebe, težko konkretno svetujemo.

1. V kakšnem ambientu se bo po večini gledal tv (dnevna soba, okno in direktna svetloba, ponoči v čisti temi) ?
2. Kako pomembni so vidni koti (IPS/VA panel), bo TV večinoma gledan direktno ali vedno pod večjim kotom z več osebami ?
3. Na kakšni razdalji se bo gledal TV ?
4. Kakšne vsebine bodo prevladovale (TV program, SD ali HD programi, 4k vsebine, filmi prek multimedijskega predvajalnika, igralne konzole..) ?
5. Finančni okvir, maksimalna zgornja meja ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

celastala ::

Pozdravljeni,

Preštudiral sem kar precej strani te teme, vendar nisem našel nasveta za mojo situacijo, tako da bi vas prosil če lahko svetujete še meni.
60inch, budget 1300€, 4k, gledamo po večini kar kabelsko tako da je pomemben dober upscaling in pa filmi v full HD, vidni koti niso problem, gleda se večinoma zvečer. Razdalja gledanja je cca 3m

Tomson ::

Pri 60" je zelo malo izbire. Še najboljša opcija je Samsung 60KU6072 ali Panasonic 58DX700. Oba za cca. 1.100€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

celastala ::

Kateri pa ima boljši upscaling? Najbolj me je strah namreč tega da bojo sd kanali čisto kockasti. Imaš mogoče kake reviewe?
Kupil bi načeloma tudi 55inch ampak ne vem, vedno ko kupim tv se mi zdi da bi bilo še boljše če bi bil večji... Mnenje?
Hvala za info

andrej69 ::

celastala je izjavil:

Kateri pa ima boljši upscaling? Najbolj me je strah namreč tega da bojo sd kanali čisto kockasti. Imaš mogoče kake reviewe?
Kupil bi načeloma tudi 55inch ampak ne vem, vedno ko kupim tv se mi zdi da bi bilo še boljše če bi bil večji... Mnenje?
Hvala za info


Ti časi so mimo, ko so bili SD programi kockasti:)Danes imajo v glavnem vsi televizorji, dober upscaling.
Nekateri malo boljšega, nekateri malo slabšega.

Tomson ::

Pri upscalingu so razlike manjše kot so bile nekaj let nazaj, defenitivno pa so še danes na oko opazne. Najboljši upscaling letos imajo, po vrsti: Samsung, Panasonic, Sony, Philips, LG ...

Se strinjam, TV je vedno hitro premajhen! ;) Odločit se moraš torej ali ti je več vreden večji, soliden TV ali zelo dober malo manjši TV. Med 55" in 60" ni tako drastične razlike kot med 55" in 65". Ali ti je teh nekaj inčev vredno kompromisa na račun kvalitete slike in ali si tako kritičen, da boš to sploh opazil veš pa le ti sam ...

TESTI:
Samsung KU6000: klik, klik
Panasonic DX700: klik, klik, klik

Če se pa odločiš za 55" pa za 1.400€ dobiš npr. res izjemen Samsung 55KS7002, v tujini od 1.200€ dalje ...

TESTI: klik, klik, klik, klik
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Okapi ::

Se strinjam, TV je vedno hitro premajhen!
Ja, prodajalci televizorjev bi te že radi v to prepričali. >:D Sicer pa se vsedeš malo bližje in televizor čudežno zraste.;)

celastala ::

Hvala vsem za čas in predloge, bom malo preštudiral vse te podatke :)

kalamar ::

V bistvu je pri meni podobna situacija kot pri "celastala", s tem da imam omejitv širine na max. 135 cm. V razredu 55" je več izbire.
A je Samsung 55KS7002 (1400,00) toliko boljši od Philips 55PUS6501 (800,00)
LP

MadMax ::

Tomson, hvala za usmeritev pri moji dilemi :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Okapi ::

kalamar je izjavil:

V bistvu je pri meni podobna situacija kot pri "celastala", s tem da imam omejitv širine na max. 135 cm. V razredu 55" je več izbire.
A je Samsung 55KS7002 (1400,00) toliko boljši od Philips 55PUS6501 (800,00)
LP

Odvisno, koliko ti pomeni 600 evrov. Če je to en dan dela, potem ja, če je to en mesec dela, potem ne.

Tomson ::

Defenitivno je razlika opazna. Na vseh področjih. Zame osebno je KS7000 vreden 1.400€. Ampak! Tako kot pri vsaki tehnološki napravi razlike v ceni, ki hitro rastejo z višanjem cenovnega razreda skoraj nikoli niso premosorazmerne z razlikami v kvaliteti. Kar pomeni, omenjeni Samsung je 80% dražji od Philipsa, ni pa toliko boljši. A nekomu, ki je bolj kritičen, že 10% izboljšanja pomeni veliko, komu drugemu pa niti 50% ne.

Preberi sam oba testa, pa presodi koliko ti je vredna razlika med TVjema.

Philips: klik, klik
Samsung: klik, klik
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

kalamar je izjavil:

V bistvu je pri meni podobna situacija kot pri "celastala", s tem da imam omejitv širine na max. 135 cm. V razredu 55" je več izbire.
A je Samsung 55KS7002 (1400,00) toliko boljši od Philips 55PUS6501 (800,00)
LP


Kar se tiče Samsunga, je precej boljši kar se tiče HDR vsebin napram Philipsu.Kar pa se ostalih vsebin tiče, pa ni ne vem kakšne razlike. Torej, če bo televizor namenjen HDR vsebinam, ko jih bo na voljo več potem je Samsung dober nakup.Če pa boš gledal normalne 4K,HD, vsebine, pa Samsung ni vreden te razlike v denarju:)

Tomson ::

Seveda je razlika Andrej, tudi pri neHDR vsebinah. Že dejstvo, da gre za IPS vs VA panel, ti pove, da bodo razlike. In v eno in v drugo smer.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Seveda je razlika Andrej, tudi pri neHDR vsebinah. Že dejstvo, da gre za IPS vs VA panel, ti pove, da bodo razlike. In v eno in v drugo smer.


O teh razlikah v panelih, je ta debata že mala obrabljena fraza:)Saj se ve, da vsak panel ima svoje prednosti..Sicer pa sem napisal, da je razlika samo ne velika, treba samo dobro prečitat:)Za mene osebno pa tudi kar se tiče potrošnikov, so mnenja , da Samsung ni vreden te razlike v denarju..

Longinus ::

Moj KS7002 ze dela probleme
 Samsung KS7002

Samsung KS7002


Mogoce ve kdo kak bi lahko to tezavo odpravil ?

Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

andrej69 ::

Longinus je izjavil:

Moj KS7002 ze dela probleme
 Samsung KS7002

Samsung KS7002


Mogoce ve kdo kak bi lahko to tezavo odpravil ?

Lp


Tudi na drugih forumih, že ljudje pišejo glede težav z Samsung modeli KS. Najverjetneje so težave z panelom, lahko pa tudi z kakšnimi kondenzatorji na matični pološči. Enostavno Samsung še naprej vgrajuje, zelo poceni Hardwersko tehnologijo, zato vsako leto iste težave:)Glavno, da ima televizor odličen prikaz HDR in ostalih vsebin, pa čeprav dela par mesecev ali pa še manj..Kdor ima preveč denarja, kupi Samsung televizor.

Tomson ::

Hmm... Če se ne motim, si le malo nazaj pisal, kako vsi proizvajalci vgrajujejo precej podobno, če ne isto, poceni hardwersko tehnologijo! ;) Seveda so težave pri Samsungu, v okviru tistih 5%, ki sem jih prilepil na tabeli eno stran nazaj, tako kot je iz tabele razvidno, da so vsi proizvajalci v okviru 4-6% reklamacij. Za Philips je še več težav, sploh na tem forumu, pa te nikoli ne slišim kako bentiš čez Philips!? ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Hmm... Če se ne motim, si le malo nazaj pisal, kako vsi proizvajalci vgrajujejo precej podobno, če ne isto, poceni hardwersko tehnologijo! ;) Seveda so težave pri Samsungu, v okviru tistih 5%, ki sem jih prilepil na tabeli eno stran nazaj, tako kot je iz tabele razvidno, da so vsi proizvajalci v okviru 4-6% reklamacij. Za Philips je še več težav, sploh na tem forumu, pa te nikoli ne slišim kako bentiš čez Philips!? ;)


Philips ima ali jih je imel, predvsem z Softwerjem, ki pa se dajo odpravit..Samsung pa ima težave predvsem z paneli in z ostalo elektroniko..Tukaj pa žal ne moreš ničesar storiti, razen da gre na servis.Tukaj je razlika:)Pa kar se tiče te kompanije, nimajo težav samo z televizorji,temveč tudi z drugimi produkti:)Enostavno je politika Samsunga, ohranit primat največjega proizvajalca elektronike, pa četudi na račun zelo slabe kvalitete proizvodov:)In ravno to se danes dogaja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

Ne bo držalo. Kot je razvidno iz tabele je tudi Philips v okviru 5% reklamacij na račun "product reliability survey" kar sodi pod hardwerske težave.

Se pa strinjam, da Samsungu ne bi škodil malo večji "quality control"... Pravzaprav bo glede na spodletelo Note 7 serijo telefonov v to kar prisiljen.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Ne bo držalo. Kot je razvidno iz tabele je tudi Philips v okviru 5% reklamacij na račun "product reliability survey" kar sodi pod hardwerske težave.


Toda verjemi mi kaj ti govorim:)Toliko težav kot jih ima Samsung, nima nobeden drug proizvajalec, kar se tiče elektronike!)

Tomson ::

Verjamem, samo moraš vzet v zakup, da tudi proda toliko elektronike kot noben drugi proizvajalec. In 5%, če govorimo o TVjih, pač na koncu pomeni posledično tudi večjo število reklamiranih aparatov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Longinus ::

Vidim da sem imel izdredno srečo da sem med tistimi 5% :)
A je mozno to napako uveljavljat kot stvarno napako ?
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Verjamem, samo moraš vzet v zakup, da tudi proda toliko elektronike kot noben drugi proizvajalec. In 5%, če govorimo o TVjih, pač na koncu pomeni posledično tudi večjo število reklamiranih aparatov.


To drži.Toda kar se tiče garancijskih rokov, tukaj Samsung prednjači seveda v negativnem smislu:)
To govorim iz mojih izkušenj.Toliko zaenkrat.

Longinus je izjavil:

Vidim da sem imel izdredno srečo da sem med tistimi 5% :)
A je mozno to napako uveljavljat kot stvarno napako ?


Tukaj si preberi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

MrStein ::

Longinus je izjavil:

Vidim da sem imel izdredno srečo da sem med tistimi 5% :)
A je mozno to napako uveljavljat kot stvarno napako ?

Itak.
(ni pa nujno, da bo prodajalec enakega mnenja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bbobst ::

Longinus je izjavil:

Moj KS7002 ze dela probleme
 Samsung KS7002

Samsung KS7002


Mogoce ve kdo kak bi lahko to tezavo odpravil ?

Lp


Jao,jao ,pa ja ne.
Upam, da pri mojem ne bo česa takega,... in tudi česa drugega ne,
ker je TV res super, kar se slike tiče.
Edino ,kar sem do sedaj opazil v minus je malo trzanja pri nogometu.
Pri drugih športih tega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

celastala ::

Btw, nekaj strani nazaj sem zasledil slavospeve OLED LGju in potem neke bizarne cene ala 1400€, kje ste vi to nasli, sam najdem najceneje 1999€

Tomson ::

V Italiji so ga nekaj časa imeli za 1.590€, trenutno je najcenejši za 1.770€. Pač malo počakaš, pa bo cena spet kaj padla, če ne prej, v decembru ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Za 1.400€ ga še nikoli nikjer niso prodajali. Če govorimo o LG 55B6 OLEDu. Za 1.400€ je bilo govora o Samsungu 55KS7002.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

aalbre ::

Malo bi si sposodil temo ce dovolite.

Kot vidim je tukaj govora predvsem o high end TV sprejemnikih, vendarle me zanima, ce lahko priporočite tudi kakšno cenejso varianto? namrec imel sem v mislih budget cca 300 eur in kupil bi rabljeno cca 1 leto, torej verjetno 2014 in 2015 modeli. Malo iscem po bolhi pa po pravici povedano pojma nimam kaj je "good deal" :) ne bi pa rad kupil šodr od šodra...

Mi lahko kaj svetujete? je 300 eur premalo za nekaj spodobnega?

TV bi se uporabljal za gledanje tv, igre odpadejo, ni direktne svetlobe, aja sej res, velikost pa cca 32''-43''...

hvala vnaprej

OK.d ::

LPOK.d

Tomson ::

Za 300EUR v SLO lahko dobiš tudi povsem soliden nov TV:

- 32" Philips 5501
- 32" Sony WD600
- 40" Philips 4101/4201
- 40" Samsung J5100
- 40" Panasonic C320
- 43" LG LH500/LH541
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

aalbre ::

hvala obema za hiter odgovor. Sklepam da gre v vseh primerih za nove Tv-je? Smem vprašat zakaj priporočata te modele? kakšna posebna stvar ki izstopa ali so nasplošno po kvaliteti slike, zvoka, itd. to najbolj optimalne zadeve, ki si jih človek lahko privošči za cca 300 EUR?

V čem se ti TV-ji v večji meri razlikujejo od lepotcev za 800+ EUR? je razlika v kvaliteti slike zelo opazna (bi opazila tudi moja bakica) ali gre bolj za dodatne funkcije (3D, itd.)? bi lahko dobil za 400 EUR občutno boljši TV? Namreč, če potegnem paralelo s prenosniki, ne bi nikoli kupil laptopa za 300 EUR, še za mojo mamo ne, pa definitivno ni neki težki user. Zanima me če je pri TV-jih podobna situacija?

Imata morda v mislih tudi kakšen 1-2 leti star model, ki je bil v preteklosti "bomba" in bi ga mogoče lahko dobil z druge roke?

Vem da tezim z vprasanji samo nekako imam obcutek, da ste domači v tem, če sklepam glede na hitrost vaših odgovorov.

Res hvala... vsaka info mi je v veliko pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aalbre ()

Han ::

Odgovore si podal v svojem prvem odstavku. Samsung J5100 je lanski model, ki je še v prodaji. FullHD TV s klasičnim daljincem, logičnim menijem, lepo sliko, solidnim zvokom, kanale lahko s posebnim programom urejaš tudi na PC.

aalbre ::

@ Han
Pa bi si ti hipotetično kdaj kupil tak TV ali osebno nikoli ne bi mogel gledat stvari na tako "poceni" zadevi?

@ Tomson
Si jih dal po preferenci (vrstni red) ali je itak vse bolj ali manj ista pašta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aalbre ()

Tomson ::

Našteti modeli so novi TVji, v cenovnem rangu okoli 300€, ki so glede na "overall" kvaliteto slike najboljša izbira. Med njimi so letniki 2015 in 2016 ter velikost od 32" do 43". Pri 43" dobiš precej osnoven vstopni model, ki niti ni tako slab, pri 32" pa že precej boljši TV.

Razlike TVja za 300€ in 800€ so seveda na oko precej očitne. Enim manj, drugim več, odvisno od kritičnosti gledalca. Med 300€ in 400€ pa bistvenih razlik ni, če gledaš isto velikost TVja.

Kolikor gledam na Bolhi ni kakšne pametne ponudbe ultimativnega TVja starega leto ali dve za 300€, edina solidna opcija je tale 43" Philips, star 4mesece, še v garanciji.

Nima smisla spraševat druge, kaj bi hipotetično kupili ali gledali, ker ima vsak drugačne želje, potrebe, navade. Če kupuješ TV za 300€ se osredotoči na modele, ki so na voljo.

TVji iz spiska so sortirani po velikosti, sicer bistvenih razlik med isto velikostjo ni. Sam se moraš odločit kaj ti je pomembneje, velikost ali kvaliteta slike, boš pa najverjetneje, predvidevam da nisi hudo kritičen, glede na budget, zadovoljen z vsemi iz seznama.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

aalbre ::

To sem rabil. Svaka cast fantje za vas hiter response.
Bom malo pretehtal variante, pa ce se mi utrne se kaksno vprasanje upam da se lahko obrnem na vas...

aalbre ::

@ Tomson
Torej če te prav razumem je po kvaliteti (slika, zvok,itd.) torej tudi tudi 40" TV nekoliko boljši od 43" (če govoriva samo o modelih s tvojega seznama)?
Če je temu tako, potem raje vzamem 40" pa malo boljša zadeva, kot pa 43" in malo slabši. 32" pa mi je skoraj malo majhen ker imam razdaljo cca 2,3 m... kolebam namrec med 40" Samsung J5100 in 43" LG LH541...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aalbre ()

Blazz ::

aalbre je izjavil:

@ Tomson
Torej če te prav razumem je po kvaliteti (slika, zvok,itd.) torej tudi tudi 40" TV nekoliko boljši od 43" (če govoriva samo o modelih s tvojega seznama)?
Če je temu tako, potem raje vzamem 40" pa malo boljša zadeva, kot pa 43" in malo slabši. 32" pa mi je skoraj malo majhen ker imam razdaljo cca 2,3 m... kolebam namrec med 40" Samsung J5100 in 43" LG LH541...


za to razdaljo ti bo vsak inč prišel prav. 32 je definitivno premajhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Han ::

Če bi kupoval zase, za gledanje TV programa in H264 vsebin s ključka, bi bil z J5100 za 300 eur povsem zadovoljen. TV je malo bolj plastičen na otip, stojalo ne sodi med bolj stabilne, a opravlja svojo funkcijo, izgled celote pa je dokaj všečen. Ima ga teta, sicer 32 palčnega, HD slika je odlična, zvok dober, nastavitve preproste, skratka vse deluje tip-top že eno leto.

Tomson ::

aalbre je izjavil:

@ Tomson
Torej če te prav razumem je po kvaliteti (slika, zvok,itd.) torej tudi tudi 40" TV nekoliko boljši od 43" (če govoriva samo o modelih s tvojega seznama)?
Če je temu tako, potem raje vzamem 40" pa malo boljša zadeva, kot pa 43" in malo slabši. 32" pa mi je skoraj malo majhen ker imam razdaljo cca 2,3 m... kolebam namrec med 40" Samsung J5100 in 43" LG LH541...


Prav razumeš, a razlika med 40" in 43" seveda ni takšna kot med 32" in 43".

Če kolebaš med Samsung J5100 in LG LH541, je gledano na kvaliteto slike Samsung nekoliko boljši, ima boljši upscaling in video procesiranje, dosti boljši prikaz črne in kontraste, ker pač ima VA panel. LG ima IPS panel in posledično boljše (širše) vidne kote, a precej slabše prikazuje črno, kar je precej opazno ponoči v zatemnjenem prostoru. Ima pa Samsung malo bolj opazen "motion blur" pri športu. Z malo sreče dobiš pri Samsungu boljšo uniformiranost zaslona kot pri omenjenem LGju, ni pa nujno. Na bestbuy ima npr. LG oceno 4.5/5 (561 ocen kupcev), Samsung pa 4.6/5 (1013 ocen kupcev).

Lahko si pa tudi prebereš testa na Rtings in sam presodiš: Samsung 6.7/10 vs LG 6.6/10
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Han ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sasoe ::

MrStein :: 25. okt 2016, 14:55:11
darkozz :: 26. okt 2016, 01:12:58

HVALA!
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

sasoe ::

Mene pa zanima, kateri TV ima najmanj težav s hitrimi scenami
(doma imam plazmo in sem razvajen, slika res teče gladko, nobenih senc in popačenja, nikoli!)

Ker recimo pri vseh na spletni strani http://www.s21.com/tv.htm
Samsungov KU6000, Sonyjev X8305C, LG UH668V, Panasonic CX680B ....
je navedena ta težava ob gledanju filmov in športa
motion judder, motion blur, not good motion response, soap opera effect ...

ali dražji LED modeli popolnoma odpravijo to pomankljivost LED TVjev?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

Tomson ::

100% se ne da odpravit, do nivoja, ko očesu ni več moteče, nekaterim tudi več ni opazno, pa nedvomno. Od LCDjev so letos na tem podočju najboljši Samsungi KS9500/9000/8000) ...

KS8000 ... it is the best LED TV we tested for watching sports this year.

Motion looks good on the Samsung KS8000. There isn't much motion blur thanks to the good response time. Movies play smoothly over any source and content can be interpolated up to the panel's native refresh rate of 120Hz.

This isn't the fastest response time we've seen but it won't be a problem in most cases. The trail behind our logo has an average length but is faint enough not to be an issue in regular content.

24p sources is always judder-free no matter the TV settings. To remove judder from 60p and 60i sources, set 'Auto Motion Plus' to 'Custom' and both sliders to 0. This won't add the soap opera effect (SOE).

Great input lag, even for competitive gaming. Not to say that this TV will make anyone's skills improve but those who like to have every little advantages on their side will enjoy that low of an input lag. The overall experience feels very responsive even for the games that requires very fast reflexes. To get that low input lag, 'Game' mode has to be enabled. When sending and HDR signal under game mode at an 1080p resolution, the input lag is 22.6ms.


OLEDi so na tem področju boljši od najboljših LCDjev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kozorog ::

Tomson je izjavil:

Za 300EUR v SLO lahko dobiš tudi povsem soliden nov TV:

- 32" Phillips 5501
- 32" Sony WD600
- 40" Philips 4101/4201
- 40" Samsung J5100
- 40" Panasonic C320
- 43" LG LH500/LH541


Je že res ja.
Malo Rabljeno 1 leto raje hoce.Potem lahko že boljše , večji se ujaga.

300€plus se še najde kaj na bolhi dobrega in tudi večje veličine tv.

Sasoe.
Tudi srednji rang teve imajo normalno gibanje slike in ni teh težav pri hitrimi scenami.Maš modele višjega ranga in,če je vse povišano v nastavitvah na full ,nebo lepo kazalo ,tud če maš Real 100Hz(800Hz pmr recimo)panel ki ima že večina tv(razen 32"nažalost ni več na razpolago Best modelov ,da bi zberal,le najnižje serije).Morda se kdo tle ne strinja,ampak tko je.
Še nekaj ,date opozorim oz. lahko reče ker mam tudi plasmo.Tako glatko mehke tekoče slike prijazno do uporabnika kot maš zdaj na plasmi doma,na LCD je skoraj ni,vseeno pa ne boš razočaran nad led TV definitivno.Glej pa čegre,vsaj nekaj "step" variante in nebo problemov.
Pa diagonala je velik plus čeje vecja od mišljene kupljene.Hitro pride zakaj ni vsaj 10cm večja, vsaj male 3".

sasoe ::

Tomson

Hvala ... OLED je v planu, ko mi plazma crkne :) zaenkrat še diha, razen prednje steklo sem zahebo, čistil z krpo, kjer sem menil, da je prišla v stik samo z vodo, pa ni ... zgornja plast filma se mi je začela luščit in zdaj je grda ko smrt ... na srečo, ko je prižgana, stvar ni tako zelo opazna, da bi bilo moteče, svetoloba slike to precej skrije, seveda pa ni pa več to to, saj ima ta film tudi funkcijo, da zmanjša špegl efekt TVja in črno naredi še bolj črno ... in pa kot pravim, TV je tudi del interiera, ko ni prižgana, zgleda grozno.


kozorog

Hvala ...
imam že 50" plazmo, in mi je velikost takrat leta nazaj predstavljala prvi pogoj ob nakupu, čim večja (50" je takrat veljala kr za ogromno), ker to je vse, kar ostane, VELIKOST!!!, tehnologija gre naprej.
sedaj za nov sekundarni TV bo pa 50 tudi čist dovolj, oddaljenost gledanja je cca 2m, in veliko se bo gledalo tudi SD signal + omejen budžet.
Drgač za HD filme pa bi seveda tudi meni pasal čim večji, mogoče kdaj pade 65+??? Ne bo pa to takrat samo finančni problem, ampak tudi "domač" (kdor je poročen, ve o čem govorim, že za 50" je žena (in tašča) takrat jamrala, pa kaj bo tako velik (ja ironično, da se ženska pritožuje nad velikostjo:)))), no saj sedaj ji pa paše, tašča je pa tudi hitro po mojem nakupu menjala in šla tudi sama na večjega :)))
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

sasoe ::

CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

aalbre ::

Tomson je izjavil:


Prav razumeš, a razlika med 40" in 43" seveda ni takšna kot med 32" in 43".

Če kolebaš med Samsung J5100 in LG LH541, je gledano na kvaliteto slike Samsung nekoliko boljši, ima boljši upscaling in video procesiranje, dosti boljši prikaz črne in kontraste, ker pač ima VA panel. LG ima IPS panel in posledično boljše (širše) vidne kote, a precej slabše prikazuje črno, kar je precej opazno ponoči v zatemnjenem prostoru. Ima pa Samsung malo bolj opazen "motion blur" pri športu. Z malo sreče dobiš pri Samsungu boljšo uniformiranost zaslona kot pri omenjenem LGju, ni pa nujno. Na bestbuy ima npr. LG oceno 4.5/5 (561 ocen kupcev), Samsung pa 4.6/5 (1013 ocen kupcev).

Lahko si pa tudi prebereš testa na Rtings in sam presodiš: Samsung 6.7/10 vs LG 6.6/10


Na strani od Rtings je narejen review od Samsung J5200 in ne J5100. Je to ena in ista pašta?
Hvala za link. Obstaja še kakšna dobra stran s "comprehensive" TV review-i? kaj takega kot je npr. GSMArena za telefone?
Drugače pa se bolj nagibam k J5100 kot LH541, ker se bo gledalo TV dokaj direktno, torej IPS panel ne igra velike vloge, se pa velikokrat gleda TV zvecer, torej je črna barva dokaj pomembna. Športa pa po pravici ne gledamo veliko :)
Še to... je še kaka dobra alternativa 43", ali je za moj budget LG LH541 najboljša opcija?

Zgornji linki in prednosti/slabosti vsakega so mi v veliko pomoč. Hvala ti...

Han ::

J5200 in J5100 imata enak VA panel. Razlikujeta se predvsem v Smart funkcijah (internet prek LAN ali WiFi), ki jih J5100 nima. Za okrog 300 eur žal ni prav veliko (dobre) izbire.
««
168 / 223
»»