» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
164 / 223
»»

buttcrack ::

a se da slučajno kje nastavit (sony w800 ali w755 varianta), da ti slika ne žmiga ob enakem kadru zaradi podnapisov?

Načeloma nimam nič proti TVju, je pa malo moteče, da se spreminja osvetljenost zaradi samih podnapisov (preko USBja) in ne slike kadra.

Dami ::

buttcrack je izjavil:

a se da slučajno kje nastavit (sony w800 ali w755 varianta), da ti slika ne žmiga ob enakem kadru zaradi podnapisov?

Načeloma nimam nič proti TVju, je pa malo moteče, da se spreminja osvetljenost zaradi samih podnapisov (preko USBja) in ne slike kadra.

Tudi mene zanima, vendar dvomim, ker je vzrok verjetno edgelit.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Coreyt ::

Lep pozdrav!Zanimam se za nakup Philips 4K TV 55PUS6561 in me zanima strokovno mnenje glede omenjenega tv-ja.Predvsem me zanima kakovost slike,ambilight je baje u redu.Razdalja gledanja je cca 250cm,namen pa predvsem siol tv,netflix in pa filmi oz. serije iz zunanjega diska.Prosim tudi za kakšno alternativo 55" 4k v rangu do 1000 eurov.Hvala!

JanPa ::

Coreyt je izjavil:

Lep pozdrav!Zanimam se za nakup Philips 4K TV 55PUS6561 in me zanima strokovno mnenje glede omenjenega tv-ja.Predvsem me zanima kakovost slike,ambilight je baje u redu.Razdalja gledanja je cca 250cm,namen pa predvsem siol tv,netflix in pa filmi oz. serije iz zunanjega diska.Prosim tudi za kakšno alternativo 55" 4k v rangu do 1000 eurov.Hvala!


test je tukaj.

https://www.avforums.com/review/philips...

55" dobiš za < 800EUR

Melanholija ::

http://www.hdtvtest.co.uk/news/category...
Dobra stran z testi, če koga zanima.

Coreyt ::

JanPa je izjavil:

Coreyt je izjavil:

Lep pozdrav!Zanimam se za nakup Philips 4K TV 55PUS6561 in me zanima strokovno mnenje glede omenjenega tv-ja.Predvsem me zanima kakovost slike,ambilight je baje u redu.Razdalja gledanja je cca 250cm,namen pa predvsem siol tv,netflix in pa filmi oz. serije iz zunanjega diska.Prosim tudi za kakšno alternativo 55" 4k v rangu do 1000 eurov.Hvala!


test je tukaj.

https://www.avforums.com/review/philips...

55" dobiš za < 800EUR



Super,hvala za info.Vprašal bi še za TCL U58S7806S,mnenje o tem tv-ju?Vidim da je cenovno izredno ugoden,na karakteristike se ne spoznam najbolje..V primerjavi z zgornje omenjenim philipsom,kateri tv je boljša izbira?

MrStein ::

Tomson je izjavil:

Ker so te kalibracisjke nastavitve mišljene za zelo kvaliteten vir (blueray) in gledanje v zatemnjenem prostoru, kamor nasičene barve in močna svetilnost ne sodijo.

Torej "laboratorijske" (as in: nimajo veze s prakso, vsaj ne tipično)?
:)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Seveda imajo veze s prakso, a v smislu, da iz TVja potegnejo maximum, ves možen potencial, za to pa se seveda potrebuje tudi maksimalno kvalitetna vsebina - vir.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

To je tak, kot če bi rekel: Na Grobniku (dirkališče) je najboljši avto A.
Kupec: Kaj pa če ne hodim na dirkališča?
Prodajalec: Aja, pol pa... ne vem. Takih stvari ne testiramo.
Kupec: Ampak, saj večina ljudi ne dirka.
Prodajalec: Ja, kaj zdaj težite, no !

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Dobro, sedaj si šel iz ene skrajnosti v drugo. ;) Nihče ne rabi zares uporabljati "calibration settings" raznih testnih strani, ki so pač namenjene tistim entuziastom, ki želijo iz TVja potegnit največ, nimajo pa financ, da bi si privoščili profesionalno kalibracijo za 250€, ki za cenejše TVje niti ni smiselna, ker je predraga, TV pa nima tako velika potenciala kot dražji modeli. Objavljene nastavitve so dobro izhodišče za optimalne nastavitve vsakega posameznika, ki si jih z nekaj časa in volje prilagodi lastnim željam.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Kot sem že spraševal za eno znanko nezahtevno iščem TV, 55 je prevelik tam okoli 50 pa še gre ...

Dovolj bi bilo hd, vendar sem potem našel letnik 2016 UHD za ugoden denar tole:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Kaj menite ima kdo namig za boljšo ceno ali boljši tv za tako ceno ?

Šlo bi samo še Sony, Philips odpade....

neuro ::

Hvala tomson za info..
Glede na to da gledam filme zvečer v temi se bol nagibam na lgja..sicer moram sprobat kaj to pomeni počasen vmesnik ..kolko je to moteče..4k vsebin pa veretno jih ne bom še dosti časa gledal razen za ps4 sam mislim da tega bom tega preživel...

Tomson ::

mat xxl je izjavil:

Kot sem že spraševal za eno znanko nezahtevno iščem TV, 55 je prevelik tam okoli 50 pa še gre ...

Dovolj bi bilo hd, vendar sem potem našel letnik 2016 UHD za ugoden denar tole:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Kaj menite ima kdo namig za boljšo ceno ali boljši tv za tako ceno ?

Šlo bi samo še Sony, Philips odpade....


V tem cenovnem rangu je omenjeni Samsung KU6072 (2016 4k VA 50Hz) kar dobra opcija. Alternativa je npr. še Panasonic CX670 (2015 4k VA 50Hz) ali Sony W756C (2015 FHD VA 100Hz) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kumer ::

ne vem ali se to dobi pri nas oz v bližnji okolici...

Hisense H65M5500 UHD 4K TV Review
https://www.avforums.com/review/hisense...

Tomson ::

Za 1.100€ ga imaš v MaksPro ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Tomson, hvala za namig za Panasonica, ga imam doma podobnega in morda glede na to, da je 200 hz celo boljša izbira od Samsunga, če je ta res samo 50 hz.

Cenovno je pa tam tam, prodaja pa samo Big Beng ...... drugih Google ne najde....

andrej69 ::

kumer je izjavil:

ne vem ali se to dobi pri nas oz v bližnji okolici...

Hisense H65M5500 UHD 4K TV Review
https://www.avforums.com/review/hisense...


Jaz bi ti definitivno priporočil tale model.
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...

matogato ::

Pozdravljeni,

iščem Sony TV 48 -50, na Amazon sem videl tega:
https://www.amazon.de/Sony-KDL-50W809C-...
ki je vsaj 150€ cenejši kot ostali, ki jih gledam v tem rangu.

TV gledam izključno zvečer in še to samo filme z USB ključa.
Ali bi lahko na ta TV priklopil tudi sobno anteno, da še kakšen film na Slo1 ujamem.

LP in hvala za odgovore
Matej

JanPa ::

kumer je izjavil:

ne vem ali se to dobi pri nas oz v bližnji okolici...

Hisense H65M5500 UHD 4K TV Review
https://www.avforums.com/review/hisense...


Za manj kot 1300 EUR dobiš M7000 65"
55" pa za 900 EUR

Missi ::

Sem pred nakupom Tvja.

Velikost: 50-55
Resolucija: Raje dober FHD kot slab 4K
Budget: 800-1000 EUR (Visja cena mora biti opravicena)
Panel: Vidni koti niso nekaj pomembni, tako, da je lahko VA
Uporaba: Predvajanje vsebin iz rPi Kodi-ja, YT, netflix, obcasno kabelska

Prosim za priporocila, nakup lahko opravim v SLO ali AT.

Spc ::

Gledam malo te panele.
Nekateri so RGB, nekateri RGBW in na koncu še RGBY.

Samsung pravi, da če ima TV RGBW ima 3k resolucijo ?

A nima tv z RGBW več "subpixlov" ? saj je en pixel |RGBW| torej bi po logiki moral takšen panel imeti več subpixlov kot RGB panel.
3840 pixlov |RGBW| × 2160 |RGBW| je verjetno več subpixlov kot samo 3840 pixlov |RGB| × 2160 |RGB| ali se motim ?
 

andrej69 ::

Spc je izjavil:

Gledam malo te panele.
Nekateri so RGB, nekateri RGBW in na koncu še RGBY.

Samsung pravi, da če ima TV RGBW ima 3k resolucijo ?

A nima tv z RGBW več "subpixlov" ? saj je en pixel |RGBW| torej bi po logiki moral takšen panel imeti več subpixlov kot RGB panel.
3840 pixlov |RGBW| × 2160 |RGBW| je verjetno več subpixlov kot samo 3840 pixlov |RGB| × 2160 |RGB| ali se motim ?


Tukaj si poglej.

Spc ::

Se pravi je rgb boljši.
Glede na to, da RGBW pixli niso zloženi skupaj ampak so pometani.

RGBW bi naj tako izgledala:
RGB
BWR
RGB
BWR
RGB


Jaz sem pa mislil, da RGBW tako izgleda:
RGBW
RGBW
RGBW
RGBW
RGBW



Se pravi če kolega vzame "slabši" model bo imel RGB panel in z tem normalno RGB matriko.

RGBW PANEL:
Sharp LC-43XUF8772ES (Višja serija)
http://www.sharp.eu/av/product/8770-2/4...

RGB PANEL:
Sharp LC-43CUF8462ES (Nižja serija)
http://www.sharp.eu/av/product/8460-2/4...
 

andrej69 ::

Spc je izjavil:

Se pravi je rgb boljši.
Glede na to, da RGBW pixli niso zloženi skupaj ampak so pometani.

RGBW bi naj tako izgledala:

RGB
BWR
RGB
BWR
RGB


Jaz sem pa mislil, da RGBW tako izgleda:

RGBW
RGBW
RGBW
RGBW
RGBW



Se pravi če kolega vzame "slabši" model bo imel RGB panel in z tem normalno RGB matriko.

RGBW PANEL:
Sharp LC-43XUF8772ES (Višja serija)
http://www.sharp.eu/av/product/8770-2/4...

RGB PANEL:
Sharp LC-43CUF8462ES (Nižja serija)
http://www.sharp.eu/av/product/8460-2/4...


Karkoli vzame, bo zadovoljen..
Glavna razlika med RGB in RGBW je v svetlobi bele barve, ki je na RGBW zaradi enobarvnih LED diod lepša, in ima ob enaki porabi dvakrat višjo svetilnost.

Spc ::

andrej69 je izjavil:

Karkoli vzame, bo zadovoljen..
Glavna razlika med RGB in RGBW je v svetlobi bele barve, ki je na RGBW zaradi enobarvnih LED diod lepša, in ima ob enaki porabi dvakrat višjo svetilnost.

To že ampak če ga uporabi kot monitor pride do tega:




To pa je kar velika razlika, če gledaš neko stvar pri 4:4:4
 

andrej69 ::

Da tukaj so vidne razlike recimo pri igrah.

yxiz ::

pred dnevi so bli tukaj objavljeni slabi reviewi philipsove serije 7101.

ma še kdo link mogoče?

Tomson ::

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

humaxboy ::

Tomson lahko eno direktno vprašanje : veš da se zagrevam za LG-55B6V OLED. Ali je to trenutek res best buy, če imaš budget med 1500 in 2000 EuR ? Kaj bi ti kupil ta trenutek s takih budgetom ? Vem da je najbolj pomembnejše kakšne source imaš, ker vsi vemo, da SD na 4K ni ravno blesteč. A ker smo pri nas obsojeni na SD signali še nekaj časa, brez tega pač ne gre. Trenutno so pri meni najboljši sourci kar je mogoče (t2 HD, sat HD -> kasnejša možnost nadgradnja na 4K).

Zanima me tvoje osebno mišljenje...
Humaxboy

mtosev ::

za naš tv 43lf630v iščem smart daljinec. na edigital sem ga našo za 35eur. pozna še kdo, če je še kje še cenejši
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tomson ::

humaxboy je izjavil:

Tomson lahko eno direktno vprašanje : veš da se zagrevam za LG-55B6V OLED. Ali je to trenutek res best buy, če imaš budget med 1500 in 2000 EuR ? Kaj bi ti kupil ta trenutek s takih budgetom ? Vem da je najbolj pomembnejše kakšne source imaš, ker vsi vemo, da SD na 4K ni ravno blesteč. A ker smo pri nas obsojeni na SD signali še nekaj časa, brez tega pač ne gre. Trenutno so pri meni najboljši sourci kar je mogoče (t2 HD, sat HD -> kasnejša možnost nadgradnja na 4K).

Zanima me tvoje osebno mišljenje...


Moje osebno mnenje je sledeče.

LG Oled B6 je trenutno eden najboljših TVjev na trgu (poleg ostalih 2016 LG Oledov) in na praktično nobenem področju nima konkurence s strani LCD modelov. Razen ... ;) Upscaling. Trenutno je na tem področju najmočnejši Samsung, z 2016 modeli. LG žal na tem področju nikoli ni blestel. Letos so naredili velik korak naprej, a še vedno stopajo za Samsung/Sony/Panasonic modeli, so pa razlike bistveno manjše. Če torej govorimo o SD TV signalu, obstajajo LCD modeli, ki ga bodo prikazali bolje. Ne dosti, a vidno na oko.

Če te torej zanima izključno gledanje TV programov v slabši kvaliteti (SD), ostalih, višjeločljivostnih in bolj kvalitetnih vsebin pa praktično ne bo, (pravtako vsebin, ki bi se gledale v zatemnjenem prostoru, kjer tista globoka črna in neksončen kontrast prideta do izraza), potem omenjeni OLED ni najboljša opcija. V tem primeru je boljša opcija Samsung 55KS8000, se ga čez mejo dobi že za 1.400EUR ali še za odtenek bolje, Samsung 55KS9000 (če ti je ukrivljenost kewl), za 1.500EUR.

Kakor pa se začnemo pogovarjati o vsebinah 720p in navzgor in sploh non TV vsebinah, ki niso tako kompresirane, je LGjev B6 kar nekaj korakov pred konkurenco, na vseh področjih, ki štetejo. (uniforiranost zaslona, kontrast, prikaz črne, procesiranje gibanja, šport, igre, vidni koti, HDR vsebine ...)

Skratka, če bi sam ta trenutek kupoval, bi se definitivno odločil za LG B6, ker gledanje TV programov zajema manjši del vsebin, ki jih spremljam na TVju, pa še te so skoraj vse HD, vsaj 720p. Če pomislim še na lastnosti, ki so mi res pomembne (naštete odstavek višje), sam nimam nikakršnih pomislekov. Moj edini pomislek je, da mi 55" mogoče več ni takšen "gušt", bi si res želel 65", pa čeprav gledam TV na dva metra in mi je trenutno 42" plazma (zaenkrat) še čisto ok ... Moja osebna preferenca ta trenutek bi torej bila LG 65B6! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

rini ::

Tomson, imam občutek, da ljudje že zaradi tvoje prepričljivosti razbijajo šparovce in jemljejo posojila :)

Vid09 ::

:D
Tako je. Tomsonova oda oledu je pri meni zaigrala na čustva in šparovc je bil razbit, 55B6 naročen in me sedaj že čaka pri italijančku čez mejo za neverjetnih 1.6k eur. Čez vikend bodo otroci prikrajšani
za očeta. 8-)

Tomson ::

hehe, kaj naj rečem, OLED je končno med nami, težav več nima, cene so prijazne, počasi bom tudi sam lahko upokojil mojo plazmo. Samo še tri tisočake potrebujem ... :8)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fiti ::

Kolikor sem bral na AVS forumu ima OLED še nekaj težav pri procesiranju gibanja pri hitrih akcijskih filmi (npr. Mad MAX) ki so posneti v 24fps (večian filmov je posnetih v 24fps), ker se pojavlja t.i. "trganje" zaslona. Dotični LG ima funkcijo True motion in kolikor sem prebral na AVForums je potrebno kar nekaj igranja z nastavitvami, da se dobi zadovoljiv učinek.

gorann ::

problem bi bil, ce ne bi imel moznosti nastavit

BigFoot ::

fiti je izjavil:

Kolikor sem bral na AVS forumu ima OLED še nekaj težav pri procesiranju gibanja pri hitrih akcijskih filmi (npr. Mad MAX) ki so posneti v 24fps (večian filmov je posnetih v 24fps), ker se pojavlja t.i. "trganje" zaslona. Dotični LG ima funkcijo True motion in kolikor sem prebral na AVForums je potrebno kar nekaj igranja z nastavitvami, da se dobi zadovoljiv učinek.

Ja to je edina stvar, ki me pri mojem OLEDu malo moti. Samo se da kar dobro nastaviti, malo se pa tudi navadiš.
Je pa res, da je to en aspekt TVjev, ki je pri Sonyju in Samsungu pač boljši.

Itak je pa pri vseh TVjih potrebno sprejeti kakšen kompromis.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Tomson ::

Jup, predvajanje 24p žal ni perfektno, sicer pa:

"To play 24p source material without judder, you need to activate 'RealCinema' option under 'Setting'->'Picture options'. Although inconsistent, for 60p and 60i sources set 'Trumotion' to user and set 'De-Judder' and 'De-Blur' to 0 to remove judder."
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fiti ::

Sam imam Pioneer Kuro 5090H plazmo in jo LG OLED v vseh segmentih poseka z izjemo procesiranja gibanja. Bi moral videti koliko je zadeva realno moteča, preden bi se odločil za zamenjavo. Ali imajo pri nas tele LG kje na zalogi? Big Bang? Harvey Norman?

@gorann
da se nastaviti, ampak glede na prebrano še vedno ni tako kot bi moralo biti.

andrej69 ::

Tukaj so nastavitve za OLED televizor B6.Je pa še nekaj anomalij,napaka v nijansah sive,refleksije panela-rahlo motni obrisi predmetov na panelu,rahlo zadrževanje statične slike,kar pa se tiče 24Hz vsebin pa je brez interpolacije nekaj trzanja slike, kar je tako standartno za Lg televizore.

andrej69 ::

fiti je izjavil:

Sam imam Pioneer Kuro 5090H plazmo in jo LG OLED v vseh segmentih poseka z izjemo procesiranja gibanja. Bi moral videti koliko je zadeva realno moteča, preden bi se odločil za zamenjavo. Ali imajo pri nas tele LG kje na zalogi? Big Bang? Harvey Norman?

@gorann
da se nastaviti, ampak glede na prebrano še vedno ni tako kot bi moralo biti.


Seveda je na zalogi, toda je precej dražji.

Tomson ::

fiti je izjavil:

Sam imam Pioneer Kuro 5090H plazmo in jo LG OLED v vseh segmentih poseka z izjemo procesiranja gibanja. Bi moral videti koliko je zadeva realno moteča, preden bi se odločil za zamenjavo. Ali imajo pri nas tele LG kje na zalogi? Big Bang? Harvey Norman?

@gorann
da se nastaviti, ampak glede na prebrano še vedno ni tako kot bi moralo biti.


Do tega trenutka (od CRTjev dalje) še ni prišel na trg TV, ki bi bil perfekten na vseh področjih, je pa trenutno LG OLED 2016 najbližje temu. Saj flagship modeli Sony/Panasonic/Samsung bodo bolje opravili z 24p, bodo bolje upscalali slab material, a imaš po drugi strani cel kup področij, kjer so omenjeni modeli še bistveno dlje od perfektnosti in imajo gledano "overall" bistveno več minusov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

knap ::

android tv, predvajanje mkv iz usb ključa oz diska, mreže...
ali tv predvaja tudi zvočne formate kot so dts hd ma, dolby true hd ipd
oz je za to potrebno imet ločen predvajalnik kot npr android box ipd

LP

Tomson ::

Naložiš KODI pa imaš zmogljiv multimedijski predvajalnik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BigFoot ::

^ To ja, samo TVji še vedno ne prežvečijo HD audia. Za to rabiš ločen predvajalnik.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

BigFoot ::

Ne vem zakaj mi "edit" ne dela.

Anyway, hotel sem dodati še to da TVji HD audio pretvorijo v ne-HD audio. Se pravi DTS HD MA v navaden DTS, Dolby True HD pa v Dolby Digital.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Gatsu ::

Pa kaj dejansko obstaja tukaj folk, ki da za TV prek 1000€ in nima proper ozvočenja z receiverjem in zvočniki? TVji imajo itak zvočnike več ali manj samo za okras...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

BigFoot ::

^ Sej tle se ne gre za predvajanje zvoka preko zvočnikov od TVja, ampak kakšen zvok je TV sposoben preko HDMI-ARCa poslat nazaj na receiver.
Sam recimo na TVju gledam filme in serije preko Netflixa in Plexa. Zvok (večinoma 5.1) mi TV preko ARCa pošlje na receiver. In to bi bilo carsko če bi TV lahko predvajal HD audio. Ampak na žalost ga ne.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

bojanpo ::

Vid09 je izjavil:

:D
Tako je. Tomsonova oda oledu je pri meni zaigrala na čustva in šparovc je bil razbit, 55B6 naročen in me sedaj že čaka pri italijančku čez mejo za neverjetnih 1.6k eur. Čez vikend bodo otroci prikrajšani
za očeta. 8-)


Kje si pa narocil? Preko yeppon.it ali unieuro.it ? Cene pod 1,7 ne najdem.

knap ::

glede zvoka, vsi niso filmofili ipd, nimajo ločenih receiverjev, predvajalnikov, 5.1 zvočnikov... in zgornja informacija da tv pretvarja zvok v dd oz dts je super

še eno offtopic vprašanje, morda je že kje tema pa je ne najdem, ali se da v slo gledat netflix usa oz uk...?
ker koliko sem slišal slo netflix ima zelo malo vsebin, veliko slabše kot usa ipd...

hvala

LP
««
164 / 223
»»