» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
163 / 223
»»

Melanholija ::

Kaj pa Panasonic TX65DX902B, sem bral same dobre stvari?

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Zanimajo me vaša mnenja o tem tvju:

Sharp AQUOS 43" (109cm) LC-43XUF8772ES 4k | DVB-T/T2/C/S2 | HEVC, MPEG-4, MPEG-2 | BlueTooth, USB 3.0, 12 bits/s channel

http://www.sharp.eu/av/product/8770-2/4...
https://www.amazon.de/LC-43XUF8772ES-Fe...

Kolega namreč kupuje nov TV,ker mu je star ckrnil in me zanima če je to dobra izbira, Pripravljen pa je odšteti okoli 650EUR za nov TV.
Več kot 43 inch-ov ne gre v njegovo omaro, tako da je 43ka maximum.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

gorann ::

jebemti omaro

da mi omara pove kaksno tv vzet fuknem babo in omaro skup na dinos

Spc ::

gorann je izjavil:

jebemti omaro

da mi omara pove kaksno tv vzet fuknem babo in omaro skup na dinos

Meni osebno je tudi dovolj 43 inch-ev. 65 inchev je že hudo veliko, resolucija pa ostane enaka in ni razlike.
 

gorann ::

zena sef, vem kako je to:)

mat xxl ::

Da ne grem sedaj spet odkrivati tople vode me ena znanka sprašuje za TV verjetno tam od 48 - 55 col, več ne , naj bo smart dovolj samo hd pa ne rabi biti raketa , ne sme pa osirati, zato Philips odpade. Kaj svetujete da ni predrago, pa da je top nakup.

gorann ::

sony W755C

neuro ::

Tut jaz nabavljam nov tv. Glede da sem na telemachu zbiram med te 4 modele sam na netu ne najdem nic pametnega..
55LH604V SMART TV; 55UH615 UHD SMART; KD55XD7005BAEP UHD 4K ANDROID; sony kdl55w755 (tega na zalost nimajo vec)
Me pa zanima pri Sonyju ta android tv, lahko nalagam aplikacije iz googla play kot na telefonu ( kodi, iptv itd..) al sem kaj omejen.
vnaprej tnx za info

Simke76 ::

Kupil Philips 55PUS6501.Star je 1 teden.Slika drugače ok. Gledam veliko nogometa, kjer pa nastane težava. Ko je kamera bolj oddaljena, se pravi ni toliko zoomirana nastanejo na TVju vertikalne črte ki so zelo moteče. Ali gre to za napako Tvja ali je kaj drugega. Ali ima kdo podobno težavo s tem modelom?Razmišljam o reklamaciji. Ali se to sploh da popraviti? Nekdo mi je rekel, da je to zaradi back lights v panelu in da gre za slabost panela. Opazi se predvsem ko je na zaslonu predvsem ena barva in oddaljena kamera( pri nogometu vidne črte v zeleni barvi).Zelo moteče. Prosim za pomoč in nasvete.

Tomson ::

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bocafan ::

Zdravo,
tudi sam sem pred nakupom tv-ja in bi bil vesel vaše pomoči, predlogov... TV kupujem prvič tako da nimam izkušenj z nobeno znamko, sem pa prebral že ogromno testov, forumov ampak se enostavno ne znam odločiti,...
velikost tv-ja 50" ali 55" (raje večji), budget do 1.000 EUR, želel bi ločljivost 3840×2160, z opericijskim sistemom (saj je že skoraj pri vseh vključen), drugih posebnih zahtev nimam, pač nekaj dobrega za dalj časa...
nekaj kar mi je zanimivo:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

hvala za vsak nasvet

Tomson ::

neuro je izjavil:

Tut jaz nabavljam nov tv. Glede da sem na telemachu zbiram med te 4 modele sam na netu ne najdem nic pametnega..
55LH604V SMART TV; 55UH615 UHD SMART; KD55XD7005BAEP UHD 4K ANDROID; sony kdl55w755 (tega na zalost nimajo vec)
Me pa zanima pri Sonyju ta android tv, lahko nalagam aplikacije iz googla play kot na telefonu ( kodi, iptv itd..) al sem kaj omejen.
vnaprej tnx za info


Od naštetih treh opcij je Sony XD7005 najboljša izbira.

bocafan je izjavil:

Zdravo,
tudi sam sem pred nakupom tv-ja in bi bil vesel vaše pomoči, predlogov... TV kupujem prvič tako da nimam izkušenj z nobeno znamko, sem pa prebral že ogromno testov, forumov ampak se enostavno ne znam odločiti,...
velikost tv-ja 50" ali 55" (raje večji), budget do 1.000 EUR, želel bi ločljivost 3840×2160, z opericijskim sistemom (saj je že skoraj pri vseh vključen), drugih posebnih zahtev nimam, pač nekaj dobrega za dalj časa...
nekaj kar mi je zanimivo:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

hvala za vsak nasvet


Če poveš malo več info, bo lažje svetovat. Na kakšni razdalji bo TV, kakšne bodo predvsem vsebine (TV SD/HD, 720p/1080p ripi, Blueray, 4k ...) in namen uporabe (TV kanali, filmi serije, igranje iger ...) ter kdaj in kako se bo povečini gledal TV (čez dan, zvečer, zatemnjen prostor, koliko ljudi, direktno pred TVjem ali naokoli).

Kot si zasledil imaš v osnovi dva panela, IPS in VA. Prvi ima boljše vidne kote a slab prikaz črne in slabše kontraste, drugi obratno. Potem pa je še kopica drugih dejavnikov, a pri vrsti panela so največje razlike.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

Spc je izjavil:

Zanimajo me vaša mnenja o tem tvju:

Sharp AQUOS 43" (109cm) LC-43XUF8772ES 4k | DVB-T/T2/C/S2 | HEVC, MPEG-4, MPEG-2 | BlueTooth, USB 3.0, 12 bits/s channel

http://www.sharp.eu/av/product/8770-2/4...
https://www.amazon.de/LC-43XUF8772ES-Fe...

Kolega namreč kupuje nov TV,ker mu je star ckrnil in me zanima če je to dobra izbira, Pripravljen pa je odšteti okoli 650EUR za nov TV.
Več kot 43 inch-ov ne gre v njegovo omaro, tako da je 43ka maximum.


Naj vzame nekaj od sledečih:

- Sony 43W809C (odličen FHD VA 100hz)
- Philips 43PUS6501 (dober 4k IPS 100hz)
- Samsung 43KU6072 (tudi ok 4k VA 50hz)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Simke76 ::

Tomson kaj bi ti storil na mojem mestu. A je kakšna rešitev če gre tv na popravilo( servis-garancija)?

andrej69 ::

Simke76 je izjavil:

Tomson kaj bi ti storil na mojem mestu. A je kakšna rešitev če gre tv na popravilo( servis-garancija)?


Imaš zasebno sporočilo.

Tomson ::

Prisluhni Andreju, če ima kakšno rešitev, sicer pa, če je ni, in je to težava omenjenega modela, čeprav si prvi, ki si jo izpostavil, razmisli o uveljavljanju stvarne napake in zamenjaj TV ali zahtevaj povračilo kupnine.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tt1024 ::

Dobrodosel v klub "nategnjenih" lastnikov Philips televizorjev. Ce koga zanima si lahko pride do mene ogledati 5k € vreden (ppc ob nakupu pred dobrim letom in pol), nedelujoc okrasek na steni na katerem pise philips. Sedaj bo pocasi 3 mesece odkar je tv v garanciji nehal delovati. Ja vem, da bi ze zdavnaj lahko zahteval vracilo kupnine, samo ker sem bedak in nisem hotel teziti, sem dober mesec cakal na nadomestni televizor, za katerega se je izkazalo sedaj, da ga ne philips slovenija ne more dobaviti,... philips ne hvala.

Simke76 ::

In kaj ti bodo sedaj dali?

tt1024 ::

Prvo mi je bila ponujena 7101... tukaj sem jih vprasal po zdravju, potem mi je bila ponujen 7601 ok, matricni zaslon, samo 3 stranski ambilight, zato sem rekel ne. Potem so rekli, da lahko se pa zmenimo za 8901(ambilux), sem rekel ok, samo da se zakljuci in da imam delujoc tv,... no po skoraj enem mesecu nategovanja z dobavo so javili, da ga ne morejo dobiti. Potem sem se zmenil za 8601 in se kaksen bonus zraven zaradi razlike v ceni,... no ta petek sem dobil info da je uvoznik zadnjega prodal in da je ta model EOL in ga ne bo vec, torej ne vem kaj narediti, ker jih imam poln k...
sploh ne vem vec kaj narediti, ok vracilo denarja ampak kaj pa to da se 3 mesece ze ukvarjam s tem, moj cas in vse,...

Okapi ::

Tvoj problem, kaj si pa kompliciral. Če se televizor pokvari, in vsak se lahko pokvari, ga zapelješ na servis. Če ga v 45 dneh ne uspejo popravit, zahtevaš vračilo kupnine in kupiš novejši, boljši tv.

tt1024 ::

Se strinjam, ja bil sem bedak ampak res mi je bil ambilight kul in sem zelel nekaj s tem, no sedaj pa imam :(

emnv ::

Koliko je vreden dobro leto rabljen Samsung UE40H6400? Oz. za koliko % se zniža vrednost tvju po enem letu v primeru, da ni nobenih poškodb ali okvar? Hvala.

Okapi ::

tt1024 je izjavil:

Se strinjam, ja bil sem bedak ampak res mi je bil ambilight kul in sem zelel nekaj s tem, no sedaj pa imam :(
Saj bi lahko kupil tudi nov tv z ambilightom. Philips ima že dolgo časa največji tržni delež pri nas - a misliš, da bi ga imel, če bi se bolj kvaril kot drugi?

tt1024 ::

Okapi je izjavil:

tt1024 je izjavil:

Se strinjam, ja bil sem bedak ampak res mi je bil ambilight kul in sem zelel nekaj s tem, no sedaj pa imam :(
Saj bi lahko kupil tudi nov tv z ambilightom. Philips ima že dolgo časa največji tržni delež pri nas - a misliš, da bi ga imel, če bi se bolj kvaril kot drugi?


Seveda bi lahko, problem je da identicnega ali boljsega modela ni v ponudbi (4 stranski ambilight in matricni zaslon).

Lahko se vprasamo zakaj Philips v severni in Z evropi ne dosega niti priblizno podobnega trznega deleza, kot pri nas.

andrej69 ::

tt1024 je izjavil:

Okapi je izjavil:

tt1024 je izjavil:

Se strinjam, ja bil sem bedak ampak res mi je bil ambilight kul in sem zelel nekaj s tem, no sedaj pa imam :(
Saj bi lahko kupil tudi nov tv z ambilightom. Philips ima že dolgo časa največji tržni delež pri nas - a misliš, da bi ga imel, če bi se bolj kvaril kot drugi?


Seveda bi lahko, problem je da identicnega ali boljsega modela ni v ponudbi (4 stranski ambilight in matricni zaslon).

Lahko se vprasamo zakaj Philips v severni in Z evropi ne dosega niti priblizno podobnega trznega deleza, kot pri nas.


Po mojih službenih podatkih v celotni Evropi, največ televizorjev proda Samsung, nato pa je Philips in Lg.
Toda tudi ta slika se počasi spreminja, kajti Philips počasi dohiteva Samsung.Tole so podatki za leto 2015.
Z letošnjim letom pa kolikor kaže, bo Philips dohitel Samsunga in ga celo presegel..

Kopovsky ::

Kupujem nov tv, na katerem se bo predvsem igral ps4. Rad bi da je televizor 4k in velikost med 40-43. Nakup televizorja bom napravil v italiji. Budget je okrog 550€ . Hvala za pomoc.

Tomson ::

V tem budgetu, primarno za gaming je najboljša opcija ali Samsung 43KU6000 (19.8 ms input lag in 18.7 ms response time) ali Samsung 43KU6400 (24ms input lag in 20ms response time). Če pa nisi hud hardcore gamer in vsaka milisekunda ne šteje, je "overall" zelo solidna opcija tudi Philips 43PUS6501 (36ms input lag), kjer je teh 36ms še vedno zelo solidno za "avarage" gamerja. V primeru, da se bo "gejmalo" povečini zvečer, v temnem prostoru, je Philips zaradi IPS panela malo slabša opcija, ker črna ne bo tako črna kot na VA panelih.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

rini ::

emnv je izjavil:

Koliko je vreden dobro leto rabljen Samsung UE40H6400? Oz. za koliko % se zniža vrednost tvju po enem letu v primeru, da ni nobenih poškodb ali okvar? Hvala.


Samsung 40h6400 se je v decembru 2015 prodajal v Spar trgovini v neki akciji na točke. Bil je 280 EUR, imam račun. Jaz sem kupil 3 mesece starega od neke osebe za 300 eur, saj je imel TV še tovarniško folijo okoli ekrana in res vidno minimalno v uporabi. Sem zadovoljen.

Cena po enem letu recimo vsaj 1/3 manj, torej največ 200 eur. Letos aprila je Makspro prodajal 55h6400 za 710 eur, za primerjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

Tomson ::

Precej relativno in predvsem odvisno od dejstva ali sploh najdeš kupca ali ne. Za primerjavo, v Sloveniji še najdeš nove 48H6400 za 700EUR, v tujini za 600EUR, na bolhi pa imaš npr. oglas 40H6400 za 350EUR. Koliko je sicer trenutno cena novega, za koliko si ga sam kupil pa sploh ni pomembno, ker vsak bo najprej preveril kaj dobi za podoben denar od novejših TVjev, ki so spet nekoliko boljši. Za 300EUR dobiš nove 40" modele Samsung J5100, Panasonic CS320, Philips 5501, za 400EUR Sony WD650, Panasonic DS400, za 450EUR pa že odlične Sony W705C, Panasonic CS630. Računico si naredi vsak sam, koliko pa je vreden predvsem je odvisno od dejstva, koliko ti bo za njega nekdo pripravljen plačat. Sam bi rekel, ker gre dejansko za precej soliden TV, nekje na rangu modela J6300, da se lahko nadejaš nekje do 250EUR, 300EUR max, če imaš srečo in nekdo išče dotičen model.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bocafan ::

Tomson je izjavil:

neuro je izjavil:

Tut jaz nabavljam nov tv. Glede da sem na telemachu zbiram med te 4 modele sam na netu ne najdem nic pametnega..
55LH604V SMART TV; 55UH615 UHD SMART; KD55XD7005BAEP UHD 4K ANDROID; sony kdl55w755 (tega na zalost nimajo vec)
Me pa zanima pri Sonyju ta android tv, lahko nalagam aplikacije iz googla play kot na telefonu ( kodi, iptv itd..) al sem kaj omejen.
vnaprej tnx za info


Od naštetih treh opcij je Sony XD7005 najboljša izbira.

bocafan je izjavil:

Zdravo,
tudi sam sem pred nakupom tv-ja in bi bil vesel vaše pomoči, predlogov... TV kupujem prvič tako da nimam izkušenj z nobeno znamko, sem pa prebral že ogromno testov, forumov ampak se enostavno ne znam odločiti,...
velikost tv-ja 50" ali 55" (raje večji), budget do 1.000 EUR, želel bi ločljivost 3840×2160, z opericijskim sistemom (saj je že skoraj pri vseh vključen), drugih posebnih zahtev nimam, pač nekaj dobrega za dalj časa...
nekaj kar mi je zanimivo:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

hvala za vsak nasvet


Če poveš malo več info, bo lažje svetovat. Na kakšni razdalji bo TV, kakšne bodo predvsem vsebine (TV SD/HD, 720p/1080p ripi, Blueray, 4k ...) in namen uporabe (TV kanali, filmi serije, igranje iger ...) ter kdaj in kako se bo povečini gledal TV (čez dan, zvečer, zatemnjen prostor, koliko ljudi, direktno pred TVjem ali naokoli).

Kot si zasledil imaš v osnovi dva panela, IPS in VA. Prvi ima boljše vidne kote a slab prikaz črne in slabše kontraste, drugi obratno. Potem pa je še kopica drugih dejavnikov, a pri vrsti panela so največje razlike.



hvala za odziv. torej, razdalja bo cca 2,8m, vsebine v večini hd programi, namen TV kanali (šport največ), kakšen film in kakšna igra od časa do časa, 95% časa se bo gledal zvečer, 1-3 osebe direktno pred TV!
glede panela - v mojem primeru bi potem bolj prišel v poštev VA panel. hvala

Tomson ::

Če imaš možnost nakupa v Italiji, dobiš za tisočaka odlične 50" modele:
- Samsung 49KS7000 (res odličen 4k VA 100Hz)
- Panasonic 50DX750 (tudi zelo dober 4k VA 100Hz)

V Slo, pa za malo več, za 1.080EUR:
- Panasonic 50DX750/780

Imaš pa za 850EUR v Slo odličnega
- Panasonic 50CX700 (sicer lanski, a odličen za svojo ceno 4k VA 100Hz)

Pa tudi zelo ugodnega Philipsa 49PUS6501 za 700EUR (sicer IPS, a dober 4k 100hz TV)

Od 55" trenutno v Italiji nič posebno cenejšega ...

V Sloveniji pa:
- Philips 55PUS6501 za 792EUR (sicer IPS, a overall precej dober 4k IPS 100hz)
- Samsung 55KU6000 za 900EUR (dober 4k VA 50Hz)
- Sony 55XD7005 (podoben Philipsu, 4k IPS 50Hz)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bocafan ::

super hvala, najbolj se nagibam k Philips 55PUS6501, po moje je to kar to!

Kopovsky ::

Tomson je izjavil:

V tem budgetu, primarno za gaming je najboljša opcija ali Samsung 43KU6000 (19.8 ms input lag in 18.7 ms response time) ali Samsung 43KU6400 (24ms input lag in 20ms response time). Če pa nisi hud hardcore gamer in vsaka milisekunda ne šteje, je "overall" zelo solidna opcija tudi Philips 43PUS6501 (36ms input lag), kjer je teh 36ms še vedno zelo solidno za "avarage" gamerja. V primeru, da se bo "gejmalo" povečini zvečer, v temnem prostoru, je Philips zaradi IPS panela malo slabša opcija, ker črna ne bo tako črna kot na VA panelih.


Tomson prvo hvala za prejsnji odgovor. Nisem neki zaprisezen gejmer, na tv se bo gledalo tudi dosti sportnih kanalov in pa filmov. Gledal sem tudi da bi te raje vzel mogoce 49 velikost ekrana(ni pa nujno) zato sem se tudi odloco odstet nekaj vec denarja, tam nekje do 700€. Razdalja do tvja bo priblizno 2m. Malo sem prevero ponudbo in se najbolj nagibam k
Samsung EU49KU6500. Predvsem me zanima ce se za ta denar splaca kaj drugega? Hvala

neuro ::

Tomson je danes ob 10:40:34 izjavil:
neuro je danes ob 07:44:06 izjavil:
Tut jaz nabavljam nov tv. Glede da sem na telemachu zbiram med te 4 modele sam na netu ne najdem nic pametnega..
55LH604V SMART TV; 55UH615 UHD SMART; KD55XD7005BAEP UHD 4K ANDROID; sony kdl55w755 (tega na zalost nimajo vec)
Me pa zanima pri Sonyju ta android tv, lahko nalagam aplikacije iz googla play kot na telefonu ( kodi, iptv itd..) al sem kaj omejen.
vnaprej tnx za info


Od naštetih treh opcij je Sony XD7005 najboljša izbira.

Ojla Tompson,
Priporačal si mi Sony XD7005... sam ko gledam po tem forumu vsi se izogibajo tvju z 4k za tako nisko ceno..sicer mam tv v razdalji 4metre. moja uporabo bo mogoce ps4 kaka igrica drugače sam tv in filmi..to bo moja uporaba..glede android tv nisem našel noben info...maš ti kaj već?

Tomson ::

Kopovsky je izjavil:

Tomson je izjavil:

V tem budgetu, primarno za gaming je najboljša opcija ali Samsung 43KU6000 (19.8 ms input lag in 18.7 ms response time) ali Samsung 43KU6400 (24ms input lag in 20ms response time). Če pa nisi hud hardcore gamer in vsaka milisekunda ne šteje, je "overall" zelo solidna opcija tudi Philips 43PUS6501 (36ms input lag), kjer je teh 36ms še vedno zelo solidno za "avarage" gamerja. V primeru, da se bo "gejmalo" povečini zvečer, v temnem prostoru, je Philips zaradi IPS panela malo slabša opcija, ker črna ne bo tako črna kot na VA panelih.


Tomson prvo hvala za prejsnji odgovor. Nisem neki zaprisezen gejmer, na tv se bo gledalo tudi dosti sportnih kanalov in pa filmov. Gledal sem tudi da bi te raje vzel mogoce 49 velikost ekrana(ni pa nujno) zato sem se tudi odloco odstet nekaj vec denarja, tam nekje do 700€. Razdalja do tvja bo priblizno 2m. Malo sem prevero ponudbo in se najbolj nagibam k
Samsung EU49KU6500. Predvsem me zanima ce se za ta denar splaca kaj drugega? Hvala


Sasmung KU6500 ima ukrivljen zaslon, res to potrebuješ? Sicer je isti kot KU6000 (v ameriki KU6300)... Katerikoli od naštetih je dober, ne boš zgrešil in boš zadovoljen. Philips je sicer IPS a "overall" dober 4k 100Hz TV, Samsung pa VA, sicer 50Hz, a se ne pozna prav dosti, je pa res odličen upscaler. Skratka, your call...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

neuro je izjavil:

Tomson je danes ob 10:40:34 izjavil:
neuro je danes ob 07:44:06 izjavil:
Tut jaz nabavljam nov tv. Glede da sem na telemachu zbiram med te 4 modele sam na netu ne najdem nic pametnega..
55LH604V SMART TV; 55UH615 UHD SMART; KD55XD7005BAEP UHD 4K ANDROID; sony kdl55w755 (tega na zalost nimajo vec)
Me pa zanima pri Sonyju ta android tv, lahko nalagam aplikacije iz googla play kot na telefonu ( kodi, iptv itd..) al sem kaj omejen.
vnaprej tnx za info


Od naštetih treh opcij je Sony XD7005 najboljša izbira.

Ojla Tompson,
Priporačal si mi Sony XD7005... sam ko gledam po tem forumu vsi se izogibajo tvju z 4k za tako nisko ceno..sicer mam tv v razdalji 4metre. moja uporabo bo mogoce ps4 kaka igrica drugače sam tv in filmi..to bo moja uporaba..glede android tv nisem našel noben info...maš ti kaj već?


Od naštetih je omenjeni Sony dejansko najboljša izbira ...

Android na TVju deluje na podoben način kot na telefonu, le da imaš v izboru manj aplikacij, ki so do določene mere prilagojene delovanju na TVju, a je teh še vedno zelo zelo veliko, predvsem pa najdeš vse, kar resnično potrebuješ.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OK.d ::

Bolj točno 95% manj aplikacij;)
LPOK.d

Okapi ::

Jaz sem bil tudi malo razočaran, ker sem mislil, da bo na televizorju normalen android. Računal sem predvsem na par igric.

Tomson ::

Proti ostalim operacijskim sistemom je aplikacij še vedno zelo veliko ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ismon11 ::

Jaz sem se odločil za nadgradnjo:

iz LG 60PM680S 3D na SONY KD-65SD8505 (naročil pri Unieuro, prevzem v Unieuro Muggia). Cena pri Unieuro je bila še do včeraj 1.999 EUR, danes pa vidim, da popusta ni več in je zrasla na 2.500 EUR. Bla težka odločitev med LG OLED, ampak cena 65" OLED je malo previsoka...

neuro ::

hvala za info,
sicer me je zanimala prav dolocena aplikaciaj "xtreme codes iptv" prek katere se da gledat vse iptv.. sprobano že na telefonu in če je možno kašno aplikacijo nalozit tut prek ključka ali obvezno samo prek njihovega umesnika.
Sam sem še vedno v dvomu če vzet ta tv 4k ker tukaj vsi navijajo ua fhd za tako ceno.

Tomson ::

Kolikor gledam, lahko omenjeno aplikacijo naložiš pod KODI Add-ons, KODI pa preverjeno deluje na Android TVjih. Malo preveri sam TUKAJ.

Ni pomembno kdo za kaj navija, pomembno je, kaj je v tvojem cenovnem rangu bestbuy, glede na tvoje želje, zahteve, potrebe. Defenitivno na 4m ne boš izkoriščal 4k vsebin v detajlih, ki so vidni na 1.5m, ker pač človeško oko tega ni zmožno, a med modeli (omejil si se na tri modele!) ki si jih naštel je omenjeni 4k Sony boljši nakup od ostalih dveh LGjev (Drži pa, da je LH604 defenitivno boljši nakup, je boljši TV kot pa UH615 in dejansko gre za dober FHD TV). TV ni samo skupek pikslov ampak je največ odvisno od kvalitete, lastnosti panela, video procesiranja, raznih algoritmov, itd... Tako Sony XD7005 kot LG LH604 bosta popolnoma zadovoljila tvoje potrebe, a razlike med njima defenitivno so in katere lastnosti so tebi bolj pomembne veš samo ti. Oba sta IPS 50Hz panela, LG prikazuje bolje črno barvo, ima boljše kontraste, Sony pa ima boljše video procesiranje in upscaling. LG bo boljši zvečer v zatemnjenem prostoru, Sony ima bistveno, bistveno več aplikacij kot LG, ki je na tem področju zelo omejen, pa še pri tem modelu je vmesnik precej počasen.

Ne odločaj se na podlagi FHD vs 4K, ker je to brezpredmetno, ampak na podlagi vseh ostalih lastnosti, ki so tebi pomembne. Evo, preberi si oemenjena testa ter se odloči! LG LH604 vs Sony XD7005
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanPa ::

ismon11 je izjavil:

Jaz sem se odločil za nadgradnjo:

iz LG 60PM680S 3D na SONY KD-65SD8505 (naročil pri Unieuro, prevzem v Unieuro Muggia). Cena pri Unieuro je bila še do včeraj 1.999 EUR, danes pa vidim, da popusta ni več in je zrasla na 2.500 EUR. Bla težka odločitev med LG OLED, ampak cena 65" OLED je malo previsoka...


Počakaj par dni ker bo spet akcija..vsaj tako se dogaja, da je "akcija" potem kao poteče in čez par dni je spet.

Tomson ::

Je napisal, da je že naročil za 2k ...

LG 65B6 ima res kar visoko ceno, predvsem napram 55", 1.600€ vs 3.000€, to je praktično dvojna cena za 10" več ... Sicer pa so vsi 65 flagship modeli med 2.500 in 3.000€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

glede android tv platforme

ali lahko na tv z androidom nalagam vse aplikacije, igre... isto kot na telefon, kako jih potem upravljam, z pilotom oz telefonom?
oz se lahko na tv da samo aplikacije ki so prilagojene za tv?

ali se da naložit kodi in tudi dodatke za kodi kot npr exodus ipd?

hvala

LP

Okapi ::

Smo ravnokar pisali o tem - preberi zadnjih nekaj prispevkov.

yxiz ::

sem js edini, ki mu prevzete nastavitve slike (sony w755) bolj ustrezajo, kot pa kalibrirane, pobrane iz kake strani, kjer jih nastavljajo strokovnjaki? sploh pri slabih sd kanalih je ogromna slika, pa še pri kao izboljšanih nastavitvah je vse megleno, blede barve

Tomson ::

Ker so te kalibracisjke nastavitve mišljene za zelo kvaliteten vir (blueray) in gledanje v zatemnjenem prostoru, kamor nasičene barve in močna svetilnost ne sodijo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

yxiz je izjavil:

sem js edini, ki mu prevzete nastavitve slike (sony w755) bolj ustrezajo, kot pa kalibrirane, pobrane iz kake strani, kjer jih nastavljajo strokovnjaki? sploh pri slabih sd kanalih je ogromna slika, pa še pri kao izboljšanih nastavitvah je vse megleno, blede barve


gre za dve različni zadevi:

1 slika ki je všeč uporabniku, 100 ljudi, vsak ima svoje preference glede slike, torej lahko 100 različnih nastavitev

2 slika se prikaže takšna kot je želel avtor (režiser) ko je ustvaril vsebino, ta druga opcija je veliko bolj pravilna od prve, ponavadi se da tv v cinema mode ipd ter spremeni nekatere nastavitve, vivid, dynamic ipd nastavite ne prikažejo pravilne slike

marsikomu taka slika ni všeč in gre nazaj na normal, dynamic, sport ipd ipd...kar pa za pravilen / realen prikaz ni pravilno

LP

Okapi je izjavil:

Smo ravnokar pisali o tem - preberi zadnjih nekaj prispevkov.


oprosti, sem spregledal ;)
sedaj je več jasno, hvala
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

kumer ::

tukaj je vodič v pravilne nastavitve TV-ja

https://www.avforums.com/PicturePerfect/

LP
««
163 / 223
»»