» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
157 / 223
»»

baksi ::

Pozdravljeni,

sem čisto sveže pečeni na forumu in me zanimajo sledeča mnenja oziroma nasveti.Čeprav sem forum prelistal po dolgem in počes,prebral nekaj review in se nikakor ne morem odločiti kateri tv je primernejši.Namreč kupujem nov 55" tv in imam v glavi nekako izdelan ožji izbor TV.: SONY KD-55XD8588, PANASONIC TX-58DX780E in LG 55UH8507(55UH850V).Zanimajo me vaša mnenja ter + in - za omenjene modele. Lahko tudi kakšen nasvet,namig za kateri drugi model. Hvala že v naprej vsem za podane odgovore in mnenja.


Lp

fpbs ::

Blazz je izjavil:

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....

To drži, samo cene lanskih modelov so padle skoraj za polovico.

JanPa ::

fpbs je izjavil:

Blazz je izjavil:

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....

To drži, samo cene lanskih modelov so padle skoraj za polovico.


vseeno se mi zdi malo preveč denarja.

kaj pravite na Philips PUS6501?

Blazz ::

JanPa je izjavil:

fpbs je izjavil:

Blazz je izjavil:

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....

To drži, samo cene lanskih modelov so padle skoraj za polovico.


vseeno se mi zdi malo preveč denarja.

kaj pravite na Philips PUS6501?


zdej ne vem a nas zajebavaš al nimaš pojma kaj bi rad... iz high end screena si prešaltal na low end ... kupi KS7002 od samsunga.

JanPa ::

Blazz je izjavil:

JanPa je izjavil:

fpbs je izjavil:

Blazz je izjavil:

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....

To drži, samo cene lanskih modelov so padle skoraj za polovico.


vseeno se mi zdi malo preveč denarja.

kaj pravite na Philips PUS6501?


zdej ne vem a nas zajebavaš al nimaš pojma kaj bi rad... iz high end screena si prešaltal na low end ... kupi KS7002 od samsunga.


zato se tukaj in sprašujem. Nisem poznavalec TV-jev in zato potrebujem nasvet saj če bi bil poznavalec ne bi tukaj spraševal temveč bi si sam kaj omislil.
Ker mi je 1500eur malo preveč, se da kaj dobiti v velikosti 55", 100MHz za nekje 1000eur? večinoma se bo gledal iptv ali kar preko antene..filmi, youtube itd v manjšem obsegu.

Tomson ::

OLED 2015 se ne splača kupit, ker so razlike med 2016 modeli prevelike, edini, ki je še pogojno vreden nakupa je model EF950 (če bi ga dobil za 1.500€), ki pa ima praktično isto ceno kot 2016 modeli.

Seveda dobiš TV za 1.000€, tudi za 500€ ga dobiš, od tebe pa je odvisno kaj od tega TVja pričakuješ. Glede na napisano boš največ dobil trenutno pri lanskem Sony modelu 55X8509C za 1.200€. Za 200€ več pa vzameš Samsung 55KS7002. Oba TVja sta zelo dobra, Samsung je seveda še nekoliko boljši, pri tebi se bo to poznalo pri vsebinah slabšega vira, ki jih omenjeni Samsung res več kot odlično upscala...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mktg ::

Tomson je izjavil:

OLED 2015 se ne splača kupit, ker so razlike med 2016 modeli prevelike, edini, ki je še pogojno vreden nakupa je model EF950 (če bi ga dobil za 1.500€), ki pa ima praktično isto ceno kot 2016 modeli.

Seveda dobiš TV za 1.000€, tudi za 500€ ga dobiš, od tebe pa je odvisno kaj od tega TVja pričakuješ. Glede na napisano boš največ dobil trenutno pri lanskem Sony modelu 55X8509C za 1.200€. Za 200€ več pa vzameš Samsung 55KS7002. Oba TVja sta zelo dobra, Samsung je seveda še nekoliko boljši, pri tebi se bo to poznalo pri vsebinah slabšega vira, ki jih omenjeni Samsung res več kot odlično upscala...


vidim da sem narobe citiral...;((

karkoli sem jaz v isti dilemi oz podobni..meni se ne mudi, beri mesec dva..lahko zberem še kak evro pa vzamem Samsunga ki pa žal čez mejno ni nič cenejši :| oz vsake toliko imajo kakšno akcijo ko je kaka zadeva zelo poceni.

JanPa je izjavil:

Blazz je izjavil:

JanPa je izjavil:

fpbs je izjavil:

Blazz je izjavil:

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....

To drži, samo cene lanskih modelov so padle skoraj za polovico.


vseeno se mi zdi malo preveč denarja.

kaj pravite na Philips PUS6501?


zdej ne vem a nas zajebavaš al nimaš pojma kaj bi rad... iz high end screena si prešaltal na low end ... kupi KS7002 od samsunga.


zato se tukaj in sprašujem. Nisem poznavalec TV-jev in zato potrebujem nasvet saj če bi bil poznavalec ne bi tukaj spraševal temveč bi si sam kaj omislil.
Ker mi je 1500eur malo preveč, se da kaj dobiti v velikosti 55", 100MHz za nekje 1000eur? večinoma se bo gledal iptv ali kar preko antene..filmi, youtube itd v manjšem obsegu.


v ita imaš 55" PUS7181 za 1100EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mktg ()

baksi ::

baksi je izjavil:

Pozdravljeni,

sem čisto sveže pečeni na forumu in me zanimajo sledeča mnenja oziroma nasveti.Čeprav sem forum prelistal po dolgem in počes,prebral nekaj review in se nikakor ne morem odločiti kateri tv je primernejši.Namreč kupujem nov 55" tv in imam v glavi nekako izdelan ožji izbor TV.: SONY KD-55XD8588, PANASONIC TX-58DX780E in LG 55UH8507(55UH850V).Zanimajo me vaša mnenja ter + in - za omenjene modele. Lahko tudi kakšen nasvet,namig za kateri drugi model. Hvala že v naprej vsem za podane odgovore in mnenja.


Lp


A res ni nobenega junaka,da bi mi lahko svetoval glede zgoraj omenjenih TV sprejemnikov,ali cel podal kakšen drugi model.Skratka tv da je kvalitetna slika in ni pretikanja med aplikacijami,programi itd...seveda v rangu omenjenih.

Hvala

B

Tomson ::

V košari imaš 2 IPS panela (Sony in LG) ter 1 VA panel (Panasonic). Najprej se torej odloči a želiš boljše vidne kote in slabši prikaz črne in posledično slabše kontraste (IPS) ali obratno (VA). Generalno gledano je VA panel boljši po vseh lastnostih kvalitete slike, razen pri vidnih kotih. Ko bo to jasno, bo lažje svetovat o primernem TVju ...

Panasonic DX780 je oblikovno dražja opcija od DX750, a v tem cenovnem rangu je Samsung 55KS7002 za 100€ manj boljša opcija (1.400€ trenutno pri Mimovrste), praktično povsod je malenkost boljši, le 3" je manjši in nima 3D podpore, ki se itak poslavlja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Blazz ::

mktg je izjavil:

Tomson je izjavil:

OLED 2015 se ne splača kupit, ker so razlike med 2016 modeli prevelike, edini, ki je še pogojno vreden nakupa je model EF950 (če bi ga dobil za 1.500€), ki pa ima praktično isto ceno kot 2016 modeli.

Seveda dobiš TV za 1.000€, tudi za 500€ ga dobiš, od tebe pa je odvisno kaj od tega TVja pričakuješ. Glede na napisano boš največ dobil trenutno pri lanskem Sony modelu 55X8509C za 1.200€. Za 200€ več pa vzameš Samsung 55KS7002. Oba TVja sta zelo dobra, Samsung je seveda še nekoliko boljši, pri tebi se bo to poznalo pri vsebinah slabšega vira, ki jih omenjeni Samsung res več kot odlično upscala...


vidim da sem narobe citiral...;((

karkoli sem jaz v isti dilemi oz podobni..meni se ne mudi, beri mesec dva..lahko zberem še kak evro pa vzamem Samsunga ki pa žal čez mejno ni nič cenejši :| oz vsake toliko imajo kakšno akcijo ko je kaka zadeva zelo poceni.

JanPa je izjavil:

Blazz je izjavil:

JanPa je izjavil:

fpbs je izjavil:

Blazz je izjavil:

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....

To drži, samo cene lanskih modelov so padle skoraj za polovico.


vseeno se mi zdi malo preveč denarja.

kaj pravite na Philips PUS6501?


zdej ne vem a nas zajebavaš al nimaš pojma kaj bi rad... iz high end screena si prešaltal na low end ... kupi KS7002 od samsunga.


zato se tukaj in sprašujem. Nisem poznavalec TV-jev in zato potrebujem nasvet saj če bi bil poznavalec ne bi tukaj spraševal temveč bi si sam kaj omislil.
Ker mi je 1500eur malo preveč, se da kaj dobiti v velikosti 55", 100MHz za nekje 1000eur? večinoma se bo gledal iptv ali kar preko antene..filmi, youtube itd v manjšem obsegu.


v ita imaš 55" PUS7181 za 1100EUR


izogibaj se 71x1 serije, bolj polomljenega tvja ni...

JanPa ::

Blazz je izjavil:

mktg je izjavil:

Tomson je izjavil:

OLED 2015 se ne splača kupit, ker so razlike med 2016 modeli prevelike, edini, ki je še pogojno vreden nakupa je model EF950 (če bi ga dobil za 1.500€), ki pa ima praktično isto ceno kot 2016 modeli.

Seveda dobiš TV za 1.000€, tudi za 500€ ga dobiš, od tebe pa je odvisno kaj od tega TVja pričakuješ. Glede na napisano boš največ dobil trenutno pri lanskem Sony modelu 55X8509C za 1.200€. Za 200€ več pa vzameš Samsung 55KS7002. Oba TVja sta zelo dobra, Samsung je seveda še nekoliko boljši, pri tebi se bo to poznalo pri vsebinah slabšega vira, ki jih omenjeni Samsung res več kot odlično upscala...


vidim da sem narobe citiral...;((

karkoli sem jaz v isti dilemi oz podobni..meni se ne mudi, beri mesec dva..lahko zberem še kak evro pa vzamem Samsunga ki pa žal čez mejno ni nič cenejši :| oz vsake toliko imajo kakšno akcijo ko je kaka zadeva zelo poceni.

JanPa je izjavil:

Blazz je izjavil:

JanPa je izjavil:

fpbs je izjavil:

Blazz je izjavil:

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....

To drži, samo cene lanskih modelov so padle skoraj za polovico.


vseeno se mi zdi malo preveč denarja.

kaj pravite na Philips PUS6501?


zdej ne vem a nas zajebavaš al nimaš pojma kaj bi rad... iz high end screena si prešaltal na low end ... kupi KS7002 od samsunga.


zato se tukaj in sprašujem. Nisem poznavalec TV-jev in zato potrebujem nasvet saj če bi bil poznavalec ne bi tukaj spraševal temveč bi si sam kaj omislil.
Ker mi je 1500eur malo preveč, se da kaj dobiti v velikosti 55", 100MHz za nekje 1000eur? večinoma se bo gledal iptv ali kar preko antene..filmi, youtube itd v manjšem obsegu.


v ita imaš 55" PUS7181 za 1100EUR


izogibaj se 71x1 serije, bolj polomljenega tvja ni...


ok hvala za info :)lahko poveš kaj več na to temo?

Tomson ::

Flatpanelshd.com:

Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanPa ::

Tomson je izjavil:

Flatpanelshd.com:

Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.


super novica :|
že od nekdaj mi Philips ni všeč, sedaj mi je še manj

fpbs ::

Tomson je izjavil:

V košari imaš 2 IPS panela (Sony in LG) ter 1 VA panel (Panasonic). Najprej se torej odloči a želiš boljše vidne kote in slabši prikaz črne in posledično slabše kontraste (IPS) ali obratno (VA). Generalno gledano je VA panel boljši po vseh lastnostih kvalitete slike, razen pri vidnih kotih. Ko bo to jasno, bo lažje svetovat o primernem TVju ... Panasonic DX780 je oblikovno dražja opcija od DX750, a v tem cenovnem rangu je Samsung 55KS7002 za 100€ manj boljša opcija (1.400€ trenutno pri Mimovrste), praktično povsod je malenkost boljši, le 3" je manjši in nima 3D podpore, ki se itak poslavlja ...

To seveda ne drži. Generalno gledano je VA panel boljši, če sediš direktno pred TVejem in samo še par stopinj levo in desno. Pri večjih kotih pa nudijo IPS paneli boljšo sliko, boljši prikaz črne in boljši kontrast.
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/c...
Kar se tiče 3D, se je poslovila aktivna 3D, ki je bila praktično neuporabna, ki je zahtevala za gledanje kup predpriprav, težka očala, izpadanje sinhronizacije, ....in moteče temno sliko. Za tako temno sliko smo v časih katodnih televizorjev strankam svetovali menjavo ekrana, ali pa da si zatemnijo prostor. In zanimivo lastnikom aktivne 3D se je pa svetovalo, da morajo zatemnit prostor zaradi "ugodnosti ambienta".
Poseben užitek, je gledanje 3D na 4k televizorju, za kar se splača odšteti nekaj evrov več ob nakupu.

Tomson ::

Seveda drži. Narobe tolmačiš. Same karakteristike VA panele so, kar se kvalitete slike tiče, boljše kot pri IPS panelu. In večina ljudi, ki sedi v rangu optimalnih kotov gledanja, tudi pri VA panelu, bo imela več od VA panela. Da je treba gledat VA panel direktno, ne drži. V povprečju imajo VA paneli optimalen kot gledanja do 20°, IPS paneli pa do 35°. Ko pa pogledaš v praksi, so razlike na oko manjše. Primer: Samsung KS8000 (VA) ali Sony XD850 (IPS). Skratka, odvisno od potreb, navad in želj uporabnika, a generalno gledano je VA panel po karakteristikah boljši, za tiste, ki potrebujejo malo širše vidne kote pa se ve, da je IPS bolj primeren ali OLED seveda.

Kar se tiče 3D, defenitivno je pasivni 3D neprimerljivo boljši od aktivnega, a to ne spremeni dejstva, da se 3D hitro poslavlja. Velika večina proizvajalcev je že opustila 3D v svojih modelih, v 2017 jih bo še več. HDR je pač novi 3D. Večji kot je namreč kontrast, večji je občutek globine, zato npr. OLED na trenutke skoraj deluje, kot bi gledal 3D sliko. In ne potrebuješ očal. 3D bo še nekaj časa prisoten v kinomatografiji, a tudi tam se zadeve počasi premikajo v nove tehnologije, ki omogočajo ogled 3D filma brez očal - KLIK. Da ne govorimo o VR, ki zna, če se bodo "veliki" tako odločili postati nov napredni 3D format. Predstavljaj si npr. film Hardcore Henry z VR očali, ko imaš pogled vse naokoli. Nora zadeva. Sicer nikoli ne bo "mainstream" zaradi potrebne opreme, je pa korak naprej od klasičnih 3D filmov. Za maso, pa kot rečeno, HDR je nov 3D.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rini ::

Tomson je izjavil:

Flatpanelshd.com:

Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.


Me zanima še mnenje Andreja69, ki pravi nasprotno, da novejši philipsi nimajo več problemov

Tomson ::

Firmware ne more popravit težav panela kot so:

- Woefully bad black-level
- Poor contrast
- Clouding issues
- Noticeable motion blur

Zadnji, precej svež review:

The problem is, quite simply, that the screen's black-level response is poor. The combination of an IPS panel with no local dimming and an edge LED lighting system serves up a more or less perfect storm of light control limitations, resulting in dark scenes that are aggressively blighted by tell-tale low-contrast grey misting.

The screen's inability to deliver a convincing black colour makes dark scenes look artificial and short on detail and depth. Dark colours across the red, green and blue spectrum also look unconvincing because of the impact of the mist of greyness, while the lack of a deep black against which the rest of the colour palette can stand out makes predominantly dark images feel low on dynamics.

This is in fairly stark contrast to the punchy look the TV achieves with bright scenes, and makes for a viewing experience that feels inconsistent and one that's even harder in which to become immersed.

As if the lack of contrast wasn't damaging enough, the backlighting in the 55PUS7101 suffers noticeable clouding issues - where some areas look brighter than others - and colour inconsistency, with some parts of the image take on a slightly yellow tone while others take on a slightly blue tone.

Remember that all these issues are in play with non-native HDR sources. With true HDR, and its expanded luminance range, I can only imagine that at least some of the problems will become even more glaring.


The cool design and Ambilight tech show traces of Philips' past innovative spirit, but the 55PUS7101 is a big disappointment where picture performance is concerned.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanPa ::

sem bil malo po štacunah pogledati..zdaj ne vem a sem jaz barvno slep oz mi potrebujejo očala (sicer baje imam zelo oster vid) ampak pogledal sem KS7000, JU6872 in PUS6501...meni Samsung ni všeč, sploh pa 7000, preveč kontrastno in plastična ne realna slika..mi ni to to. Že 6872 mi je boljša slika, medtem ko ima Philips PUS6501 manj kontrastno in meni bolj všeč - bolj realno.
Ne vem kaj vidijo ostalo ampak...izredno pod pričakovanji tale KS7000. Če gledam tv gledam s tem da bo čimbolj realno ne da bom gledal MXGP in ne bom vedel ali v sosednji sobi otrok igra xbox in mi predvaja na TV.
To je moje mnenje, vsak ima svoje želje in zahteve

Tomson ::

To, kar so ti videl v trgovini je lep dokaz tega, da se TVjev ne kupuje v trgovini! ;-) TVji nastavljeni na Demo ali dinamični mode pač niso namenjeni za domače okolje ampak izključno za trgovine, saj imajo presaturirane barve, nasičene kontraste, vse deluje umetno, nenaravno. Ko daš TV v cinema mode pa se vse skupaj spremeni, a v trgovini z veliko svetlobe so žal vsi TVji v zgoraj omenjenem načinu...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanPa ::

Tomson je izjavil:

To, kar so ti videl v trgovini je lep dokaz tega, da se TVjev ne kupuje v trgovini! ;-) TVji nastavljeni na Demo ali dinamični mode pač niso namenjeni za domače okolje ampak izključno za trgovine, saj imajo presaturirane barve, nasičene kontraste, vse deluje umetno, nenaravno. Ko daš TV v cinema mode pa se vse skupaj spremeni, a v trgovini z veliko svetlobe so žal vsi TVji v zgoraj omenjenem načinu...


žal te bom razočaral saj je bila ravno pred mano stranka in so dali vse tv na anteno HD (Slo 2), ni bilo nobenega demo posnteka itd..

andrej69 ::

JanPa je izjavil:

Tomson je izjavil:

To, kar so ti videl v trgovini je lep dokaz tega, da se TVjev ne kupuje v trgovini! ;-) TVji nastavljeni na Demo ali dinamični mode pač niso namenjeni za domače okolje ampak izključno za trgovine, saj imajo presaturirane barve, nasičene kontraste, vse deluje umetno, nenaravno. Ko daš TV v cinema mode pa se vse skupaj spremeni, a v trgovini z veliko svetlobe so žal vsi TVji v zgoraj omenjenem načinu...


žal te bom razočaral saj je bila ravno pred mano stranka in so dali vse tv na anteno HD (Slo 2), ni bilo nobenega demo posnteka itd..



Saj tukaj ni nikakršnega dvoma.Philips procesira najbolj kvalitetno sliko, kar se tiče barvnega razpona.
Če pa temu dodamo še Ambilight, pa noben televizor predvsem z zamračenem prostoru, ne ponudi takšno izkušnjo gledanja.Tudi potrošniki , ki pri nam testirajo razne parametre gledanja, so nabolj navdušeni nad Philips televizorji.

leiito ::

Kako pa potrošniki pri vas "testirajo razne parametre gledanja"? K mogoče res ne bi blo slabo kakšno double blind študijo narest, da potrdi superiornost Pfilipsov. Kar se barvnega razpona tiče. Folk ma rad barve, ne bi se čudil, če bi res tivije izbiral po tem kok lepe barve so.

MacoLa27 ::

Tomson je izjavil:

Flatpanelshd.com:

Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.


Kaj pa 8601? Še vedno me rajca s svojim 4-sided ambilightom - obešen na steno mora bit fenomenalen... :)

andrej69 ::

MacoLa27 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Flatpanelshd.com:

Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.


Kaj pa 8601? Še vedno me rajca s svojim 4-sided ambilightom - obešen na steno mora bit fenomenalen... :)


Saj tudi je fenomenalen..

matejkr91 ::

Pozdravljeni,
Kupujem ultra hd lcd televizor. Odločam se med samsung UE55JU6872 in LG 55UH615V. Katerega mi priporočate, klub temu da je samsung izdelan leta 2015, LG pa 2016 (a ima to kaj veze sploh).
Hvala za vas odgovor.
MK

MrStein ::

JanPa je izjavil:


žal te bom razočaral saj je bila ravno pred mano stranka in so dali vse tv na anteno HD (Slo 2), ni bilo nobenega demo posnteka itd..

Demo so nastavitve, ne pa vsebina.
Torej maksimalna svetlost, maksimalen "color vibrance" itd...
Da ja iz druge strani trgovine vidiš, kako žarečo rdečo lahko kaže ta TV.
Tečno in "umetno".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JanPa ::

MrStein je izjavil:

JanPa je izjavil:


žal te bom razočaral saj je bila ravno pred mano stranka in so dali vse tv na anteno HD (Slo 2), ni bilo nobenega demo posnteka itd..

Demo so nastavitve, ne pa vsebina.
Torej maksimalna svetlost, maksimalen "color vibrance" itd...
Da ja iz druge strani trgovine vidiš, kako žarečo rdečo lahko kaže ta TV.
Tečno in "umetno".


No potem takem so vse tv v demo mode in se vidi razlike med posamezno tv. Zame osebno je od ks7000 preveč kičasta slika, dosti bolse je 6872.

MrStein ::

Kako veš da so _vse_ v demo mode?
Kaj pa če ima trgovec navodila "prodaj N aparatov te znamke"? ;)

Razen tega je možno, da ima en aparat razumen razpon nastavitev in je na maksimalnem še OK, drug pa "nerazumen".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

JanPa ::

Pa je kdo tukaj ki je videl vse te modele v živo in jih lahko objektivno primerja med seboj?

baksi ::

Tomson je izjavil:

V košari imaš 2 IPS panela (Sony in LG) ter 1 VA panel (Panasonic). Najprej se torej odloči a želiš boljše vidne kote in slabši prikaz črne in posledično slabše kontraste (IPS) ali obratno (VA). Generalno gledano je VA panel boljši po vseh lastnostih kvalitete slike, razen pri vidnih kotih. Ko bo to jasno, bo lažje svetovat o primernem TVju ...

Panasonic DX780 je oblikovno dražja opcija od DX750, a v tem cenovnem rangu je Samsung 55KS7002 za 100€ manj boljša opcija (1.400€ trenutno pri Mimovrste), praktično povsod je malenkost boljši, le 3" je manjši in nima 3D podpore, ki se itak poslavlja ...


A so res tako slabi LG modeli serije 8,zaradi IPS panela. Verjamem,da ni temu tako ali se motim. In sicer kaj je tisto kaj je najpomembneje gledat oziroma vedet pred nakupom tv. Zame kot lajika me vsi ti podatki begajo in je zato toliko tezja odlocitev. Pomeni samsung 7002 je v tem cenovnem rangu najboljsa izbira.

Tomson ::

JanPa je izjavil:

MrStein je izjavil:

JanPa je izjavil:


žal te bom razočaral saj je bila ravno pred mano stranka in so dali vse tv na anteno HD (Slo 2), ni bilo nobenega demo posnteka itd..

Demo so nastavitve, ne pa vsebina.
Torej maksimalna svetlost, maksimalen "color vibrance" itd...
Da ja iz druge strani trgovine vidiš, kako žarečo rdečo lahko kaže ta TV.
Tečno in "umetno".


No potem takem so vse tv v demo mode in se vidi razlike med posamezno tv. Zame osebno je od ks7000 preveč kičasta slika, dosti bolse je 6872.


Čisto z napačnega zornega kota si se lotil tolmačiti zadeve. Ni pomembno kakšno sliko imajo omenjeni TVji v demo nacinu, pomembno je kakšno sliko imajo v cinema ali nekem expert načinu, ki je najboljši (ima najbolj primerne nastavitve za gledanje TVja doma). Da je imel Samsung veliko bolj saturirane barve, večjo svetilnost in močne kontraste pove samo to, da je v osnovi panel, napram Philipsu, ki je imel bolj sprane barve in temnejšo ter manj kontrastno sliko sposoben dosti več in bo HDR na precej višjem nivoju, nič pa ne pove o kvaliteti slike, ki jo boš gledal doma, ki nima prav nobene veze z demo ali dinamičnim načinom v trgovini. Da Tv doseže svoj potencial mora biti pravilno nastavljen. Razlika med pravilno in nepravilno nastavljenim TVjev je kot dan in noč...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

JanPa ::

Tomson je izjavil:

JanPa je izjavil:

MrStein je izjavil:

JanPa je izjavil:


žal te bom razočaral saj je bila ravno pred mano stranka in so dali vse tv na anteno HD (Slo 2), ni bilo nobenega demo posnteka itd..

Demo so nastavitve, ne pa vsebina.
Torej maksimalna svetlost, maksimalen "color vibrance" itd...
Da ja iz druge strani trgovine vidiš, kako žarečo rdečo lahko kaže ta TV.
Tečno in "umetno".


No potem takem so vse tv v demo mode in se vidi razlike med posamezno tv. Zame osebno je od ks7000 preveč kičasta slika, dosti bolse je 6872.


Čisto z napačnega zornega kota si se lotil tolmačiti zadeve. Ni pomembno kakšno sliko imajo omenjeni TVji v demo nacinu, pomembno je kakšno sliko imajo v cinema ali nekem expert načinu, ki je najboljši (ima najbolj primerne nastavitve za gledanje TVja doma). Da je imel Samsung veliko bolj saturirane barve, večjo svetilnost in močne kontraste pove samo to, da je v osnovi panel, napram Philipsu, ki je imel bolj sprane barve in temnejšo ter manj kontrastno sliko sposoben dosti več in bo HDR na precej višjem nivoju, nič pa ne pove o kvaliteti slike, ki jo boš gledal doma, ki nima prav nobene veze z demo ali dinamičnim načinom v trgovini. Da Tv doseže svoj potencial mora biti pravilno nastavljen. Razlika med pravilno in nepravilno nastavljenim TVjev je kot dan in noč...


po tem takem se tv kupuje na spletu brez pogleda v živo v trgovinah kar se mi zdi zgrešeno. Nekomu paše bol kontrastna slika drugim manj itd...kot da bi kupil avto na internetu in ga ne bi pogleda...ne vem če bi šlo.

Tomson ::

Po tem takem, pa brez zamere, ne vem kaj počneš tukaj! ;-) V trgovini ne dobiš realne slike, le ta je daleč od slike, ki jo bo ob pravilnih nastavitvah prikazal tvoj novi Tv doma in v veliko večjo pomoč in realno sliko, kot ogled TVja v trgovini je en kup testov in primerjav med TVji, ki so testirani v detajle, pod pravimi pogoji ambienta ter pod strokovno roko zelo izkušenih mojstrov z veliko prakse. Če ti to ni dovolj in ne vliva potrebnega zaupanja ne išči odgovora po forumih, pojdi v trgovino ter kupi Tv, ki se ti najbolj odpade.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

thramos ::

MrStein je izjavil:

Kako veš da so _vse_ v demo mode?
Kaj pa če ima trgovec navodila "prodaj N aparatov te znamke"? ;)


To sem se tudi jaz spraševal ... le zakaj imajo večino TVjev na šit resoluciji Kanala A, samo recimo dva pa na 4k predstavitvenem videu.

fpbs ::

JanPa je izjavil:

po tem takem se tv kupuje na spletu brez pogleda v živo v trgovinah kar se mi zdi zgrešeno. Nekomu paše bol kontrastna slika drugim manj itd...kot da bi kupil avto na internetu in ga ne bi pogleda...ne vem če bi šlo.

Normalno da ne. To je samo poskus prodaje mačka v žaklju. Svetujem večkratni obisk različnih trgovin, zahtevati telekomando, poleg slike je pomemben OS in ostale funkcije, marsikaj razkrije pogovor z različnimi trgovci in raznimi forumi, ki so si dostikrat v nasprotju, ker nikdar ne veš, zakaj nekdo neko stvar tako vneto hvali in zagovarja.
Ko sem jaz pred leti kupoval nov TV, sem se tudi pozanimal za mišljenje po forumih. Najbolj sta dva "poznavalca" hvalila Samsung in Philips. Ko sem se kasneje malo bolje pozanimal, sem ugotovil, da je eden od njiju Samsungov zastopnik, drugi pa serviser Philipsov.

JanPa ::

Se strinjam s tem da bi morali imeti vse tv na istem programu itd..se pa mi porajajo različne misli okoli vseh testov itd...namreč tej testi se delajo v nekem "laboratorijskem" okolju z različnimi orodji itd..pri katerem papovprečen uporabnik ne verjamem da bi opazil vse "pomankljivosti" posameznega modela.

kumer ::

ali morda veste če se da kje dobit navodila za uporabo v pdf obliki za sony 55w809c, 55w805c...
ker gledam sony stran in imajo samo html verzijo.

hvala

LP

kumer ::

hvala za pomoč :)
sem že iskal na googlu, vendar pa očitno pdf verzija ne obstaja

http://www.sony.co.uk/support/en/conten...

pdf je samo za stenski nosilec in pa za yourview

LP

Tomson ::

JanPa je izjavil:

Se strinjam s tem da bi morali imeti vse tv na istem programu itd..se pa mi porajajo različne misli okoli vseh testov itd...namreč tej testi se delajo v nekem "laboratorijskem" okolju z različnimi orodji itd..pri katerem papovprečen uporabnik ne verjamem da bi opazil vse "pomankljivosti" posameznega modela.


Moj zadnji post na to temo.

Včasih oz. ponekod imajo v trgovinah tudi zaporedno vezane TVje, kar pomeni da ne dobijo vsi enako kvalitetnega signala, kar v precejšnji meri vpliva na kvaliteto slike.

Testi se ne izvajajo v laboratorijih ampak v prostorih, ki v vseh lastnostih poizkušajo emitirat dnevni prostor, kjer se tudi TV največ gleda. Poleg nekaterih naprav, da izmerijo določene vrednosti, pa je velik del testa posvečen tudi, ne boš verjel, gledanju TVja z očmi. Tako je. Mojstri, ki ocenjujejo TVje imajo veliko izkušenj z malim morjem modelov različnih znamk, ki so bili pred njihovimi očmi pod enakimi pogoji, z optimalnimi nastavitvami.

Primer tvojih opažanj je popolnoma v nasprotju z testi na netu. Seveda iz enega testa ne gre povleči zaključkov, ko pa prebereš več testov, ki na eni strani izjemno hvalijo en model in na drugi strani nimajo posebno pozitivnega mnenja o drugem modelu, ja potem je pa že nekaj na tem, a ne? A boš pa bolj verjel svojim očem v trgovini z popolnoma neprimerno svetlobo in nastavitvami TVja ki jih nikoli ne boš uporabljal ali omenjenim testom se pa odloči sam. Mogoče enostavno ne veš katere lastnosti pri TVju so pomembne in iščeš sliko, ki je pred 10leti veljala za kvalitetno? Samo ugibam ...

Samsung KS7000, ki praviš da je živo razočaranje: avforums (9/10), whathifi (5/5), pocket-lint (4.5/5), techradar (4.5/5), stuff.tv (5/5), s21.com (5/5), expertreviews (4/5), 4k.com (86/100) ...

Philips 6501, ki praviš da je odličen: flatpanelshd (62/100), hdtelevizija (75/100),
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

JanPa ::

Tomson je izjavil:

JanPa je izjavil:

Se strinjam s tem da bi morali imeti vse tv na istem programu itd..se pa mi porajajo različne misli okoli vseh testov itd...namreč tej testi se delajo v nekem "laboratorijskem" okolju z različnimi orodji itd..pri katerem papovprečen uporabnik ne verjamem da bi opazil vse "pomankljivosti" posameznega modela.


Moj zadnji post na to temo.

Včasih oz. ponekod imajo v trgovinah tudi zaporedno vezane TVje, kar pomeni da ne dobijo vsi enako kvalitetnega signala, kar v precejšnji meri vpliva na kvaliteto slike.

Testi se ne izvajajo v laboratorijih ampak v prostorih, ki v vseh lastnostih poizkušajo emitirat dnevni prostor, kjer se tudi TV največ gleda. Poleg nekaterih naprav, da izmerijo določene vrednosti, pa je velik del testa posvečen tudi, ne boš verjel, gledanju TVja z očmi. Tako je. Mojstri, ki ocenjujejo TVje imajo veliko izkušenj z malim morjem modelov različnih znamk, ki so bili pred njihovimi očmi pod enakimi pogoji, z optimalnimi nastavitvami.

Primer tvojih opažanj je popolnoma v nasprotju z testi na netu. Seveda iz enega testa ne gre povleči zaključkov, ko pa prebereš več testov, ki na eni strani izjemno hvalijo en model in na drugi strani nimajo posebno pozitivnega mnenja o drugem modelu, ja potem je pa že nekaj na tem, a ne? A boš pa bolj verjel svojim očem v trgovini z popolnoma neprimerno svetlobo in nastavitvami TVja ki jih nikoli ne boš uporabljal ali omenjenim testom se pa odloči sam. Mogoče enostavno ne veš katere lastnosti pri TVju so pomembne in iščeš sliko, ki je pred 10leti veljala za kvalitetno? Samo ugibam ...

Samsung KS7000, ki praviš da je živo razočaranje: avforums (9/10), whathifi (5/5), pocket-lint (4.5/5), techradar (4.5/5), stuff.tv (5/5), s21.com (5/5), expertreviews (4/5), 4k.com (86/100) ...

Philips 6501, ki praviš da je odličen: flatpanelshd (62/100), hdtelevizija (75/100),


deal, ne bom oporekal ker nima smisla. Hotel sem povedati na nekomu je bolša bolj kontrastna slika, drugemu manj, 100 ljudi 100 čudi pa reči kar želiš.
kot drugo pa..na tem forumu razen KS7000 sem bolj malo opazil pozitivnih mnenj..a druge zname ne obstajajo ali so res vse ostale nič? če nekdo reče da rabi tv za 1000 eur boš reklel ja dej še 400 uer in imaš KS7000..ne, mogoče nimajo vsi tega denarja in bi radi za 1000 eur kar pa po tvoje bolše imeti nič kot pa tv za 1000 eur. Po tem takem ne vem zakaj si ne lastiš 75" LG OLED za 5000 eur.

Če rečem rabim tv za 1000 EUR (ok ja 1100 še dam) in ok naj bo 55" ker 65" ni nič pametnega za ta denar..in sem dobil odgovor do sedaj? ne! razen da naj še 400 EUR in imaš KS 7000. Ne jih ne dam in konec...to pomeni da bom brez tv ker za 1000 ne obstaja tv ki bi bil kolikor toliko dober. Ne razuem zakaj od vseh, LG, Panasonic, Sony..itd ni enega "dobrega" tv-ja v tem cenovnem rangu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JanPa ()

Tomson ::

Ker si sam precej nedosleden, kaj sploh želiš in koliko si pripravljen zapravit, so pač odgovori temu primerni. Začel si s vprašanjem o LGju za 1.130€, nadaljeval z vprašanjem o LGju za 2.000€, potem si krenil na Philipsa za 900€, potem si ugotovil da ti je 1.500e preveč itd, itd ...

Za cca. 1.000€ imaš dobre modele: Sony 55W809C, Panasonic 55CX670, Sony 55X8005C, tudi Philips 55PUS6501 je sprejemljiv, za 1.200€ dobiš pa dosti boljši TV, Sony 55X8509C ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

krho ::

Tomson je izjavil:


Samsung KS7000, ki praviš da je živo razočaranje: avforums (9/10), whathifi (5/5), pocket-lint (4.5/5), techradar (4.5/5), stuff.tv (5/5), s21.com (5/5), expertreviews (4/5), 4k.com (86/100) ...

Philips 6501, ki praviš da je odličen: flatpanelshd (62/100), hdtelevizija (75/100),

Tole bom jaz vzel, ven, ker sem tudi sam pri ogledu TVjev v trgovini bil zelo razočaran nad sliko od tukaj tako opevanega sonya. In sta imela Oba Philips in Samsung lepšo sliko.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

JanPa ::

Tomson je izjavil:

Ker si sam precej nedosleden, kaj sploh želiš in koliko si pripravljen zapravit, so pač odgovori temu primerni. Začel si s vprašanjem o LGju za 1.130€, nadaljeval z vprašanjem o LGju za 2.000€, potem si krenil na Philipsa za 900€, potem si ugotovil da ti je 1.500e preveč itd, itd ...

Za cca. 1.000€ imaš dobre modele: Sony 55W809C, Panasonic 55CX670, Sony 55X8005C, tudi Philips 55PUS6501 je sprejemljiv, za 1.200€ dobiš pa dosti boljši TV, Sony 55X8509C ...


tisti o LG-ju za 2000 je bilo tako lih mimo ker sem ga videl...drugače pa ne dam toliko niti v sanjah in to je dejstvo, 1130 EUR je seveda sprejemljivo, dosti več pa nikakor.

no evo, končno en pravi odgovor! Hvala :D

imagodei ::

Pa FFS, a kje obstaja kakšna obsežna tabela/lestvica televizij skupaj z ocenami? Da lahko razporediš in pogledaš, kam se uvršča? Nekaj takega kot je npr. za grafične tukajle: http://www.videocardbenchmark.net/

Našel sem npr. http://www.displayspecifications.com/ - tukaj gor je praktično vsaka televizija, ki sem jo iskal in podatki pri vsaki so dokaj popolni. Ni pa narejene dejanske primerjave oziroma lestvice.

Jasno mi je, da so ocene televizij bolj subjektivne kot v primeru grafičnih, kjer na testnem sistemu poženejo program, ki nepristransko analizira parametre; ampak jebi ga. Poplava televizij, ena primerjalna lestvica bi ful pomagala.

Iščem namreč televizijo za podjetje, za showroom, med 55 in 65 palci, nekje en srednji do srednji višji razred, pa nimam kaj dost pojma o milijonih parametrov, ki jih je treba upoštevat. Sem pripravljen zaupat eni "neodvisni" lestvici.
- Hoc est qui sumus -

JanPa ::

imagodei je izjavil:

Pa FFS, a kje obstaja kakšna obsežna tabela/lestvica televizij skupaj z ocenami? Da lahko razporediš in pogledaš, kam se uvršča? Nekaj takega kot je npr. za grafične tukajle: http://www.videocardbenchmark.net/

Našel sem npr. http://www.displayspecifications.com/ - tukaj gor je praktično vsaka televizija, ki sem jo iskal in podatki pri vsaki so dokaj popolni. Ni pa narejene dejanske primerjave oziroma lestvice.

Jasno mi je, da so ocene televizij bolj subjektivne kot v primeru grafičnih, kjer na testnem sistemu poženejo program, ki nepristransko analizira parametre; ampak jebi ga. Poplava televizij, ena primerjalna lestvica bi ful pomagala.

Iščem namreč televizijo za podjetje, za showroom, med 55 in 65 palci, nekje en srednji do srednji višji razred, pa nimam kaj dost pojma o milijonih parametrov, ki jih je treba upoštevat. Sem pripravljen zaupat eni "neodvisni" lestvici.


DD, pravijo da je Samsung KS7000 dober tv zdaj odvisno kolko si pripravljen seči v žep.

Tomson ::

Najbliže takšni lestvici boš prišel TUKAJ, a pozabi na vse modele, ki obstajajo, sicer pa nasplošno velik procent modelov ne predstavlja dobrega razmerja cena/kvaliteta. Kar na tej strani manjka so Panasonic in Philips modeli, osatlo je kar ažurno, lahko iščeš po velikosti ali po namembnosti ... Ostale lestvice kot npr. na ZPS niso niti približno tako realne in velikokrat udarijo precej mimo, tako da se jih izogibaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

imagodei ::

Glede na to, da financira podjetje, je lahko kakšnega stotaka več, kot je pripravljen dat Janez Povprečnik. Ampak, meni je prvenstveno to, da dam od sebe dober predlog. Ne da me bodo potem gnjavili, da smo kupili neustrezno zadevo. Ker gre za Showroom, je fino da je slika dobra, verjetno tudi iz strani (recimo do kota 45o, ne samo ob direktnem gledanju. Kolikor zdaj gledam, ima LG IPS matrike, Samsung pa SVA (PVA) - vsaj pri monitorjih je IPS vs *VA razlika med velikim in majhnim (manjšim) vidnim kotom.

Pojma pa nimam, kako v praksi zgledajo HDR, SUHD, UHD, in ostale zadeve...

Tomson je izjavil:

Najbliže takšni lestvici boš prišel TUKAJ, a pozabi na vse modele, ki obstajajo, sicer pa nasplošno velik procent modelov ne predstavlja dobrega razmerja cena/kvaliteta. Kar na tej strani manjka so Panasonic in Philips modeli, osatlo je kar ažurno, lahko iščeš po velikosti ali po namembnosti ... Ostale lestvice kot npr. na ZPS niso niti približno tako realne in velikokrat udarijo precej mimo, tako da se jih izogibaj ...

Ja, rtings.com sem našel. Žal že prvega modela, ki ga iščem (LG 55UH750V), ni tu gor. Mogoče sem prehitro odnehal in manjka samo ta...

Tole so ostali, ki sem jih gledal: UE55KS7000, UE55JU7000, 60UF850V, UE60KU6000, UE60KS7000, 65UH850V, UE65JU7000, UE65KU6400, UE65KS7000, UE65KS8000
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

JanPa ::

No potem če ni problem pa LG OLED :)

imagodei ::

Rekel sem kakega stotaka, ne nekaj tisočakov.
- Hoc est qui sumus -

Tomson ::

Glede na namembnost, kjer so vidni koti dejansko kar pomembni VA odpade, na izbiro imaš IPS in OLED. IPS ima vidne kote nekje 35° (VA 20°), OLED pa nekje 85°.

Cenovno najdeš izjemen OLED, LG 55B6 za 1.950€ v Italiji, kar je, predvidevam že over budget, kar pomeni da iščeš IPS panel. Ena najboljših opcij je LG UH850, ki pa je cenovno že skoraj na ravni OLEDa.

Kakšen je torej dejansko max budget?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
157 / 223
»»