» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
156 / 223
»»

kumer ::

Hvala

Zadeva je naslednja.

MAKSPRO nima 809c, lahko dobavi samo 808c
MOJ TV lahko dobavi v 4 do 7 delovnih dneh
EXTREME DIGITAL - nimajo emaila zato sem jih poklical, imajo na zalogi, dobava 2 dni.
Ne vem pa ali je ta firma na madžarskem ??, ker je nekaj govoril o madžarski, če bo potrebno garancijo uveljavit, čudna zadeva
Morda poznate?

Tako da očitno je moj tv prava izbira.

LP

MrStein ::

Tomson je izjavil:

Vsi modeli W805/807/808/809 so praktično identični, kar se tiče kvalitete slike. Razlike so malenkostno v dizajnu in v Motionflow številki, a v praksi so vsi modeli identični in glede na to, da najceneje dobiš najvišji model W809, ki ima najvišji MotionFlow (čeprav nima veze) nimaš kaj dosti razmišljat ...

Mogoče ima ta model BFI. (softversko stikalo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Glede na to da ima že W805C BFI, sem prepričan, da ga imajo tudi vse višje oznake ...

For users who like to tinker, Sony has also provided separate [Smoothness] and [Clearness] settings in the [Motionflow] "Custom" submenu, allowing for the respective intensities of frame interpolation and backlight scanning/ black frame insertion (BFI) to be adjusted independently.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Kar sem hotel povedati je, da ima mogoče kako manjšo ("softversko") spremembo, ki "opraviči" višjo številko Motionflow.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fr3sh ::

Živjo,

prosil bi vas za mnenje o temle TV: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...
Prosil bi tudi za kako pametno alternativo v tem cenovnem razredu (najraje okoli 50", lahko tudi do 55"). Vzel bi pa v Big Bangu ker imajo akcijo na 20 obrokov.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr3sh ()

kumer ::

kaj je to softversko stikalo?
LP

mktg ::

fr3sh je izjavil:

Živjo,

prosil bi vas za mnenje o temle TV: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...
Prosil bi tudi za kako pametno alternativo v tem cenovnem razredu (najraje okoli 50", lahko tudi do 55"). Vzel bi pa v Big Bangu ker imajo akcijo na 20 obrokov.

Hvala


če ti ni problem ima makspro za cca 150eur manj.

fr3sh ::

Drži, ima pa BB tisto foro da izenači ceno.. Letos sem kupil in renoviral stanovanje, tako da mi na obroke najbolj ustreza.

Po pravici me matra tudi Philipsov 7600. vseeno je TV home entertainment, za kar poskrbi ambilight. Me pa skrbi da bom pop... zaradi software-a in zatikanja. Slika je pri Panasonicu menda boljša. Panasonic ma VA panel medtem ko ima Philips IPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr3sh ()

mktg ::

ne izenači cene če ni iz trgovine na seznamu in kot vem makspro ni

kljukec69 ::

Pozdravljeni.
Sony 49X8005C, da ali ne?

Predvsem filmi....

Hvala vnaprej

andrej69 ::

Simplicity ::

Kot že omenjeno kupujem TV.
http://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-65...

Nanj bi priključil domači kino :
https://www.amazon.de/Sony-STR-DH550-Re...

Hkrati se bo opravil nakup Media Playerja za potrebe gledanja filmov.

Tv ima 4 priključke HDMI 1.4

Zanima me kako je najbolje povezati v sistem - vse na Sony ojačevalec - preko HDMIja - tudi media player?
Kaj pa optični kabel kabelske televizije?
Ali vse na TV - ter izhod zvoka na domači kino?

Vesel bi bil za pomoč.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Vse na ojačevalec-reciver, kabel pa na tv.
LPOK.d

Blazz ::

Simplicity je izjavil:

Kot že omenjeno kupujem TV.
http://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-65...

Nanj bi priključil domači kino :
https://www.amazon.de/Sony-STR-DH550-Re...

Hkrati se bo opravil nakup Media Playerja za potrebe gledanja filmov.

Tv ima 4 priključke HDMI 1.4

Zanima me kako je najbolje povezati v sistem - vse na Sony ojačevalec - preko HDMIja - tudi media player?
Kaj pa optični kabel kabelske televizije?
Ali vse na TV - ter izhod zvoka na domači kino?

Vesel bi bil za pomoč.

Hvala.


Takole narediš:

domači kino povežeš s TV preko HDMI, iz TVja pa potegneš optični kabel na ta domači kino.

Media player pa preko HDMI na TV. V nastavitvah TVja nastaviš izhodni zvok namesto speakerja na optical out.

Preveri če ima kino optical in in TV optical out.

Anney ::

Zakaj bi tako naredil, na TV potrebuje samo en HDMI kabel za sliko, vse ostalo gre v reciver vključno z media playerjem (odvisno koliko vhodov ima reciver). Če pa hočeš dobiti zvok iz TVja (SMART funkcije; youtube itd) pa potegneš z optiko povratni kanal iz TV v reciver.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Simplicity ::

Anney ::

HDMI out na TV, vse ostalo v HDMI, imaš 4 vhode na enaga od teh daš media player. Optiko pa tudi ima.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

work4 ::

Philips 55PUS6501 (za 750 €) ali Sony 55W755C (za 800 €)?

Ambilight ne bo prišel v poštev (ni prostora). Glavni fokus je na kvaliteti slike - gledalo se bo: SD 75 %, HD 20 %, FullHD 5 %.

Tomson ::

IPS (Philips) vs VA (Sony)

IPS: dobri vidni koti, slab prikaz črne, slabi kontrasti panela
VA: slabši vidni koti, dober prikaz črne, dobri kontrasti panela

Generalno gledano VA paneli prikazujejo kvalitetnejšo overall sliko, sploh v zatemnjenih prostorih, kontrasti naredijo sliko realnejšo, IPS pa je boljša izbira, ko se gleda TV pod večjim kotom ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

kljukec69 je izjavil:

Pozdravljeni.
Sony 49X8005C, da ali ne?

Predvsem filmi....

Hvala vnaprej


Za 660€ kar dobra opcija. Tudi zelo dobra alternativa Panasonic 50CX670 ... Imaš pa v podobnem cenovnem rangu tudi Sony 50W755C, zelo dober FHD TV.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Simplicity ::

Anney je izjavil:

HDMI out na TV, vse ostalo v HDMI, imaš 4 vhode na enaga od teh daš media player. Optiko pa tudi ima.


Kaj pa antenski prikljucek kabelske tv?

Anney ::

Potem je zadeva drugačna, sem mislil da imaš IPTV in box. Imaš kakšno škatlo za TV ali pride antena direkt v TV?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BozidarB ::

Živjo, mene pa zanima kaj menite o TVju na spodnjem linku. Cena privlačna, velikost primerna. Je tak tv zmožen lepo poganjat 1080p filme direktno iz ključka? Nikjer ne piše ali podpira podnapise, verjetno jih? hvala za odgovor.

link: Hisense tv

Tomson ::

TUKAJ boš našel malo bolj podrobne specifikacije. Omenjeni model naj bi tekel na Android OSu, kar pomeni, da naložiš KODI in lahko predvajaš večino formatov z vsemi podnapisi ...

Testa za omenjeni model žal ni, tako da kupuješ bolj mačka v žaklju ... Hisense ima sicer precej ugodno ceno in zato velja za dober "value" a žal gre vedno na račun kvalitete slike, kako močno, pa je odvisno od modela do modela ...

Malo bolj sigurna opcija je npr. vstopni model Samsunga, 50J5100 za 450€ (v Slo), ki je čisto spodoben TV svojega razreda ali npr. novejši Sony 48WD650 za 490€ ali npr. Philips 48PFK5500 za 490€ ali Panasonic 49DS500 za 530€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Simplicity ::

Anney je izjavil:

Potem je zadeva drugačna, sem mislil da imaš IPTV in box. Imaš kakšno škatlo za TV ali pride antena direkt v TV?


Antena pride direktna tv. Sicer signal pride do modema, od tam pa na tv

Anney ::

Kateri operater, kakšen modem? Dej malo poslikaj,ker mi je hecno, danes je ponavadi tako da imaš ali kartico v tv ali škatlo pred tv.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Simplicity ::

Poslikam in dodam slike v pon.

Anney ::

Ok, sej se lahko tudi tako uredi (antena v tv), samo na prejšnji način imaš najmanj težev z daljinci. Kakšen je pa sestav pa pokaži.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Okapi ::

Verjetno ima digitalno kabelsko (DVB-C). Kot klasična kabelska, samo da je digitalna. Pri Telekomu na optiki jo imamo, recimo. Receiverji običajno tega nimajo. Skratka, antenski (kabelski;) ) kabel v tv, iz tv pa zvok v receiver.

Simplicity ::

Tako je digitalna kabelska

Reciever je ta : https://www.amazon.de/Sony-STR-DH550-Re...

Najbrž nima vhoda za ta priključek?

OK.d ::

Saj smo ti že vse povedali, ne vem kaj zdaj kompliciraš?
LPOK.d

MrStein ::

Zakaj bi kompliciral?
Player preko HDMI v kino, TV preko HDMI v kino. Fertik.
(pa seveda "anteno" v TV, saj drugam ne paše)

Razlog za drugačno postavitev bila kaka specifika z daljinci, sploh če bi rad vse z enim upravljal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blazz ::

za videofile je tole imho best buy tv za price/perf:

https://www.avforums.com/review/samsung...

BorutK-73 ::

Blazz je izjavil:

za videofile je tole imho best buy tv za price/perf:

https://www.avforums.com/review/samsung...

Za videofile je oled bog.

leiito ::

Anney je izjavil:

HDMI out na TV, vse ostalo v HDMI, imaš 4 vhode na enaga od teh daš media player. Optiko pa tudi ima.


Eden od HDMIjev ima oznako ARC in če daš na unga, dobiš univerzalnost remotov za receiver ali soundbar.

Po drugi strani pa glih berem, da ARC v nekaterih primerih ne spusti 5.1 signala skozi + spusti Dolby HD, ne pa Dolby TrueHD in DTS-HD. In da v specsih in navodilih tivijev po pravilu ne piše kaj ARC omogoča.

Tko da, hm, sem hotu bit pameten, da kok je ARC fajn, zdej pa vidim, da lahko dela več škode kot koristi, ampak eno vprašanje pls, če kdo ve: filmi z neta so ripani, da so fajli manjši, zvok ponavadi še bolj kot slika, to razumem, ampak a tisti fajli od 20GB in več pa imajo Dolby TrueHD ali DTS HD? A lahko to kako preveriš? Ker Plex npr. pokaže kakovost oz. format slike in zvoka, npr. DTS ali Dolby HD, ne spomnim se pa, da bi sploh kdaj videl Dolby True HD ali DTS HD (Philips soundbar sicer podpira oboje).

Vir:
http://www.cnet.com/news/what-is-audio-...

OK.d ::

Tudi v KODI ali SPMC predvajalniku lahko vidiš to informacijo.
LPOK.d

leiito ::

Ja, zdaj vidim, da na Partisu uploaderji napišejo zraven, da je zvok npr. DTS-HD, glih downloadam isti film v različnih verzijah, da vidim kaj bo.

Je pa mal smešn, da se proizvajalci ne morejo zment med sabo in rabmo 5 remotov met na mizi zarad tega, medtem pa ARC ponuja rešitev.

PandaFlow2 ::

HDMI ARC lahko prebavi samo ali Dolby Digital (AC3) 5.1, DTS ali PCM (stereo). Že Dolby Digital Plus, ki ga dobavlja Netflix, ne bo šel skozi ARC, ampak ga bo TV pretvoril v DD 5.1 ali celo samo stereo.

Plus, večina TVjev ima tako ali tako dekoder samo za Dolby Digital in DTS, pozabi na kakšne HD formate. Če hočeš HD zvok, rabiš dedicated media player, ki je s HDMI povezan v receiver/soundbar.

ARC je generalno namenjen bolj temu, da dobiš zvok iz TV kanalov v receiver/soundbar ter za "usklajenost" naprav (izbira vira, spreminjanje glasnosti, ipd.).

MrStein ::

leiito je izjavil:


Eden od HDMIjev ima oznako ARC in če daš na unga, dobiš univerzalnost remotov za receiver ali soundbar.

ARC je za zvok. Za daljince je CEC.
Gre pa vse preko istega kabla, tako da ne rabiš vedeti imena protokolov...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

BorutK-73 je izjavil:

Blazz je izjavil:

za videofile je tole imho best buy tv za price/perf:

https://www.avforums.com/review/samsung...

Za videofile je oled bog.


Jup, OLED is the one to get! slin, slin! :)

Samsung K7000 je defenitivno bestbuy v svojem cenovnem rangu, a 2016 OLEDi so v povsem svoji kategoriji, je pa tudi cena temu primerna ...

Če koga mika in ima možnost nakupa v Italiji, 55KS7000 za 1.299€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fr3sh ::

fr3sh je izjavil:

Drži, ima pa BB tisto foro da izenači ceno.. Letos sem kupil in renoviral stanovanje, tako da mi na obroke najbolj ustreza.

Po pravici me matra tudi Philipsov 7600. vseeno je TV home entertainment, za kar poskrbi ambilight. Me pa skrbi da bom pop... zaradi software-a in zatikanja. Slika je pri Panasonicu menda boljša. Panasonic ma VA panel medtem ko ima Philips IPS.


Na koncu sem se odlocil za tega http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UH850V :)

jnovak ::

fr3sh je izjavil:

fr3sh je izjavil:

Drži, ima pa BB tisto foro da izenači ceno.. Letos sem kupil in renoviral stanovanje, tako da mi na obroke najbolj ustreza.

Po pravici me matra tudi Philipsov 7600. vseeno je TV home entertainment, za kar poskrbi ambilight. Me pa skrbi da bom pop... zaradi software-a in zatikanja. Slika je pri Panasonicu menda boljša. Panasonic ma VA panel medtem ko ima Philips IPS.


Na koncu sem se odlocil za tega http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UH850V :)
Ja cool. Sam valda ne za 1.700 €?

Kaj je pa odločilno vplivalo na izbiro slednjega?

Tomson ::

Jup, kljub temu da je UH8500 precej soliden TV, pa niti približno ni vreden 1.700€, ko dobiš za 1.400€ (trenutno v akciji na Mimovrste) Samsung 55KS7002, ki je v vseh pogledih (razen vidnih kotov) superioren omenjenemu LGju.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

diNero ::

Tomson, pa je po tvojem mnenju 55KS7xxx boljši od Sony X850x, če gledamo kot najpomembnejši faktor le kvaliteta slike? Ali je razlika tako minimalna, da na koncu odloči le katerega dobiš ceneje v tem trenutku?
Hvala.

leiito ::

PandaFlow2 je izjavil:

HDMI ARC lahko prebavi samo ali Dolby Digital (AC3) 5.1, DTS ali PCM (stereo). Že Dolby Digital Plus, ki ga dobavlja Netflix, ne bo šel skozi ARC, ampak ga bo TV pretvoril v DD 5.1 ali celo samo stereo.

Plus, večina TVjev ima tako ali tako dekoder samo za Dolby Digital in DTS, pozabi na kakšne HD formate. Če hočeš HD zvok, rabiš dedicated media player, ki je s HDMI povezan v receiver/soundbar.

ARC je generalno namenjen bolj temu, da dobiš zvok iz TV kanalov v receiver/soundbar ter za "usklajenost" naprav (izbira vira, spreminjanje glasnosti, ipd.).


Ja, sej to mam, Philips HTL 5540 al kaj je že, soundbar, podpira DTS-HD in ta nobl Dolby. Sem snel film v DTS-HD (15GB fajl) in "navaden" HD (4.4GB) in Plex pravilno pokaže, da je DTS-HD, Apple TV potem tudi. Razlika v kakovosti zvoka je slišna, ali se pa samo meni zdi, med ta malim in ta velikim fajlom, ni se mi pa zdela opazna med HDMijem na ARC in navadnem vhodu. Res je sicer, da ta soundbar ni 7.1, morda tudi zato. Moram kakega audiofila z bolj finimi ušesi pripeljat.

Blazz ::

BorutK-73 je izjavil:

Blazz je izjavil:

za videofile je tole imho best buy tv za price/perf:

https://www.avforums.com/review/samsung...

Za videofile je oled bog.


al pa tv za 70k evrov... omenjam price/perf....

leiito je izjavil:

Ja, zdaj vidim, da na Partisu uploaderji napišejo zraven, da je zvok npr. DTS-HD, glih downloadam isti film v različnih verzijah, da vidim kaj bo.

Je pa mal smešn, da se proizvajalci ne morejo zment med sabo in rabmo 5 remotov met na mizi zarad tega, medtem pa ARC ponuja rešitev.


ne rabiš več, sam rabiš pravi TV, ki tak remote že vsebuje. Glej recimo samsungov smart tv remote od 2016 TVjev. Takoj k neki prklopš na HDMI se začne spajanje remotea z napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

JanPa ::

Tomson ::

diNero je izjavil:

Tomson, pa je po tvojem mnenju 55KS7xxx boljši od Sony X850x, če gledamo kot najpomembnejši faktor le kvaliteta slike? Ali je razlika tako minimalna, da na koncu odloči le katerega dobiš ceneje v tem trenutku?
Hvala.


Sony X850C je precej dober TV, glede na 1200€ za 55". Novejši, XD850 je po "overall" kvaliteti slike slabši, ker ima IPS panel, ima pa širše vidne kote in HDR prikazuje bolje, je pa skoraj 300€ dražji! Samsung KS7002 za 1.400€ 55" je cenovno nekje vmes, po "overall" kvaliteti slike pa nekoliko nad obema. Boljši je v zatemnjenem prostoru (boljši prikaz črne, boljši kontrasti), izjemen pri vsebinah nižje kvalitete, precej bolje prikazuje HDR vsebine ...

Iz AVForums:

The Samsung UE55KS7000 is a class act and at this price point we doubt you'll find a better performing TV anywhere.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanPa ::

kaj menite o LG 55EG920V?

Blazz ::

če že gledaš OLED, glej 2016 letnik, so precej izboljšali panele, kokr jaz vem....
««
156 / 223
»»