» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
158 / 223
»»

imagodei ::

Težko v tem trenutku rečem, kar je v bistvu očitno že iz tega, da gledamo modele od 55'' do 65''. Kasneje imamo še en sestanek, kjer bom dobil bolj točne gabarite.
- Hoc est qui sumus -

Tomson ::

Ko boš imel natančnejše podatke (max budget in velikost 55 ali 65) bo lažje kaj svetovat. Je pa dejansko tako, dober mid-range 55" ali low-range 65" v rangu okoli 1.500€, tako za informacijo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

digitaly ::

Kupujem televizor. Pregledal, preveril in raziskav kar veliko modelov. nekako sem si sedaj izbral LG 49UH850 in ker nisem najbolj siguren bi si želel slišati še mnenje nekoga drugega.

Želim si "najbolšo" sliko a ker za ceno okrog 1300EUR se tega pač ne dobi in ker je izbira med slabo sliko in še slabšo velika sem preprosto zmeden :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: digitaly ()

xice5 ::

zdravo mene zanima kopujem tv 55 veličine pa kaj najbolj priporočate 4k ali ful hd lp

work4 ::

Vzel sem Sony 55w755c :)

Sony ACS ima (samo še danes) akcijo, da vsem televizorjem nad 50" podari 5-letno garancijo.

Glede na skupno ceno (799 EUR) sem prepričan, da je to super deal.
Kdor ne želi podaljšanja garancije, pa dobi omenjeni model za 765 EUR na bigbang.si.

- - - - -
Še tole: kdor kupuje nov tv in sprašuje ali rabi fhd ali uhd (4k) ... Moj odgovor vsem takim: če sprašuješ, potem ne rabiš (: Fhd bo dovolj.

rini ::

naj si kar imajo ta televizor letnika 2014, jutri se bo pisalo 2017

Tomson ::

xice5 je izjavil:

zdravo mene zanima kopujem tv 55 veličine pa kaj najbolj priporočate 4k ali ful hd lp


TOLE preberi ... Precej je odvisno od budgeta, od oddaljenosti gledanja in vrste/kvalitete gledanih vsebin ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Thunder wave ::

rini je izjavil:

naj si kar imajo ta televizor letnika 2014, jutri se bo pisalo 2017

Da te popravim: ta model je letnik 2015. Preden pa bodo 2017 TVji na voljo pa trajalo tam 7-8 mesecev, verjetno pa v FHD segmentu ne bodo ponudili nič novega.

Tomson ::

digitaly je izjavil:

Kupujem televizor. Pregledal, preveril in raziskav kar veliko modelov. nekako sem si sedaj izbral LG 49UH850 in ker nisem najbolj siguren bi si želel slišati še mnenje nekoga drugega.

Želim si "najbolšo" sliko a ker za ceno okrog 1300EUR se tega pač ne dobi in ker je izbira med slabo sliko in še slabšo velika sem preprosto zmeden :)


Za 1.300€ res ne dobiš "flagship" 50" modela, dobiš pa zelo soliden TV višjega srednjega ranga.

Omenjeni LG UH850 velja za najboljši IPS TV na trgu, kar pomeni, če želiš malo širše vidne kote (35°) na račun slabšega prikaza črne barve in posledično manjih kontrastov, je to odlična izbira.

Če pa se odločiš za VA panel, ki ima ožje vidne kote (20°) a dosti boljši prikaz črne barve in posledično kontrastov imaš dve odlični opciji - Samsung 49KS7002 in Panasonic 50DX780/750.

Največja razlika med omenjenima modeloma se poleg vidnih kotov kaže pri ogledu TVja zvečer, v zatemnjenem prostoru, kjer prikaz črne res pride do izraza.

Razliko v praksi si lahko pogledaš nekaj postov nazaj, ko sem linkal youtube primerjavo med VA in IPS panelom ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jnovak ::

Thunder wave je izjavil:

rini je izjavil:

naj si kar imajo ta televizor letnika 2014, jutri se bo pisalo 2017

Da te popravim: ta model je letnik 2015. Preden pa bodo 2017 TVji na voljo pa trajalo tam 7-8 mesecev, verjetno pa v FHD segmentu ne bodo ponudili nič novega.
Ah, provokatorje je bolje ignorirati. Saj vsak, ki si prebere zadnjih nekaj objav, lahko hitro vidi kdo je kredibilen in kdo ne.
Rini je teden dni nazaj za 800 € ponujal Samsunga iz Leclerca. Ne vem, če se mu zdi, da je 55ju6872 boljši od Sonyjevega 55w755c, tudi prav. Saj morajo tudi Samsunge prodati. A vsem, ki se še odločajo, bi pa definitivno svetoval Sonyja.

popo985 ::

Živjo,
kakšen 50 (lahko tudi 55) tv bi predlagal za cca 600 Eur. Uporabljal bi ga predvsem za gledanje filmov iz lokalnega diska (stream iz omrežja, hd filmi), t-2, youtube, ipd.Če obstaja kakšen bestbuy, sem pripljavljen odšteti tud malce več.

Hvala in lp

Tomson ::

Imaš nekaj solidnih opcij okoli 50":

- Sony 49X8005C (4k VA)
- Philips 49PUS6501 (4k IPS)
- Panasonic 50CX670 (4k VA)

Panasonic je najboljši "overall", Philips je edini z IPS panelom in Ambilightom, Sony je tudi precej soliden "overall" ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jnovak ::

popo985 je izjavil:

Živjo,
kakšen 50 (lahko tudi 55) tv bi predlagal za cca 600 Eur. Uporabljal bi ga predvsem za gledanje filmov iz lokalnega diska (stream iz omrežja, hd filmi), t-2, youtube, ipd.Če obstaja kakšen bestbuy, sem pripljavljen odšteti tud malce več.

Hvala in lp
Panasonic 50DS630E za dober € pod 600.

jnovak ::

Tomson je izjavil:

Imaš nekaj solidnih opcij okoli 50":

- Sony 49X8005C (4k VA)
- Philips 49PUS6501 (4k IPS)
- Panasonic 50CX670 (4k VA)

Panasonic je najboljši "overall", Philips je edini z IPS panelom in Ambilightom, Sony je tudi precej soliden "overall" ...
Philips je tudi edini v omenjeni trojki s 100 hz panelom. No je pa tudi Panasonicov 50DS630E s 100 hz. Ampak če ni ravno hitro gibajočih slik v filmih (če so bolj drame ;)), ter če se ne gleda športa, potem morda ni tako zelo pomembno.

Philipsov IPS panel naj bi prikazoval slabše črne ... a če imaš prostor za ambilight, potem ta feature kar lepo popestri izkušnjo gledanja filmov.
In če smo pošteni, v tem cenovnem razredu tudi TV-ji z "bolj črnim" VA panelom niso taki biseri kot tisti za 2x oz. 3x višjo ceno.

Tomson ::

Na omenjenem Panasonicu (CX670) se 50Hz le redko sploh opazi (razen pri določenih res hitrih športih), pri filmih praktično ne. Na AVFourms celo pod PLUSI omenjajo: good motion ...

TESTI: AVForums 9/10, TrustedReviews 4.5/5, TechRadar 4.5/5, WhatHifi 5/5, 4k.com 86/100
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rini ::

jnovak je izjavil:

Thunder wave je izjavil:

rini je izjavil:

naj si kar imajo ta televizor letnika 2014, jutri se bo pisalo 2017

Da te popravim: ta model je letnik 2015. Preden pa bodo 2017 TVji na voljo pa trajalo tam 7-8 mesecev, verjetno pa v FHD segmentu ne bodo ponudili nič novega.
Ah, provokatorje je bolje ignorirati. Saj vsak, ki si prebere zadnjih nekaj objav, lahko hitro vidi kdo je kredibilen in kdo ne.
Rini je teden dni nazaj za 800 € ponujal Samsunga iz Leclerca. Ne vem, če se mu zdi, da je 55ju6872 boljši od Sonyjevega 55w755c, tudi prav. Saj morajo tudi Samsunge prodati. A vsem, ki se še odločajo, bi pa definitivno svetoval Sonyja.


sem kar počaščen da me spremljaš, vendar nisem priporočal omenjenega Samsunga, ki se že celo leto prodaja v teh Leclercovih akcijah, le sporočil sem. Moja izbira je zgolj Samsung letošnja serija 7 in več ter Panasonic 7 in več. Sem pa še vedno navdušen nad lanskim Panasonic 55CXW804.

Predvsem pa nikoli ne bi kupil androida!

jnovak ::

rini je izjavil:

jnovak je izjavil:

Thunder wave je izjavil:

rini je izjavil:

naj si kar imajo ta televizor letnika 2014, jutri se bo pisalo 2017

Da te popravim: ta model je letnik 2015. Preden pa bodo 2017 TVji na voljo pa trajalo tam 7-8 mesecev, verjetno pa v FHD segmentu ne bodo ponudili nič novega.
Ah, provokatorje je bolje ignorirati. Saj vsak, ki si prebere zadnjih nekaj objav, lahko hitro vidi kdo je kredibilen in kdo ne.
Rini je teden dni nazaj za 800 € ponujal Samsunga iz Leclerca. Ne vem, če se mu zdi, da je 55ju6872 boljši od Sonyjevega 55w755c, tudi prav. Saj morajo tudi Samsunge prodati. A vsem, ki se še odločajo, bi pa definitivno svetoval Sonyja.
sem kar počaščen da me spremljaš, vendar nisem priporočal omenjenega Samsunga, ki se že celo leto prodaja v teh Leclercovih akcijah, le sporočil sem. Moja izbira je zgolj Samsung letošnja serija 7 in več ter Panasonic 7 in več. Sem pa še vedno navdušen nad lanskim Panasonic 55CXW804.

Predvsem pa nikoli ne bi kupil androida!
Če smo že pri tehnikalijah, tudi jaz nisem rekel, da si priporočal.
Ampak to sploh ni važno. Bistvo je, da je bil tvoj komentar nepotreben in hkrati napačen.
Sedaj pa še naprej bluziš kaj je tvoja izbira. Ja, saj je super, saj moja bi tudi bila Sonyjeva ZD9 serija, ali pa LG-jevi OLEDi.
Ampak ne te, ne tvoji Samsung 7***, Panasonic 7/8 ne spadajo v cenovni rang po katerih v zadnjih postih uporabniki spašujejo za nasvet (in na kar se je tvoj komentar tudi nanašal) - 55" za ~800 €.

kumer ::

ali je kdo od vas že morda kupoval pri
http://www.moj-tv.com

sem v sredo nabavil tv, v petek sem jim poslal dva emaila če že vedo kdaj bo dobava, še en opomnik danes
nobenega odgovora, zelo neprofesionalno

upam, da ne gre za kakšno sumljivo trgovino

LP

andrej69 ::

kumer je izjavil:

ali je kdo od vas že morda kupoval pri
http://www.moj-tv.com

sem v sredo nabavil tv, v petek sem jim poslal dva emaila če že vedo kdaj bo dobava, še en opomnik danes
nobenega odgovora, zelo neprofesionalno

upam, da ne gre za kakšno sumljivo trgovino

LP


Praviloma v kolikor je naročeno blago na zalogi je dostava izvedena ne glede na izbrani način plačila v naslednjih dveh do sedmih delovnih dneh Ponudnik se zavezuje da bo blago, oziroma storitev opravil v dogovorjenem roku. Saj boš dobil, kar se ne sekiraj.

kumer ::

plačal sem po predplačilu, po povzetju ni bilo mogoče dobit

moti me odnos, da ne odgovorijo

tudi če bi odgovorili da še ne vedo kdaj bo dobava, ne bi bilo nič narobe, tako pa ne vem ali firma še obratuje, ali gre za neteg ipd...
v pon jih pokličem

LP

Anney ::

Vse bo ok. Brezskrbi. Tv pa ti bodo pripeljali pred vrata.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

fpbs ::

LG 77" 4k OLED za tretjino cenejši:
https://www.engadget.com/2016/09/17/lg-...

mgermo ::

20k? Đabe.

bbobst ::

Končno nabavil Samsung UE55KS7002.
Vse kar trenutno lahko rečem je : odlično

Tomson ::

Ne pozabi na pravilne nastavitve in kalibracijo - KLIK! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

@bbobst
Pazi, da ti ne bo eksplodiral kakor Samsung telefoni.:D
http://www.blog.uporabnastran.si/2016/0...

rini ::

bbobst je izjavil:

Končno nabavil Samsung UE55KS7002.
Vse kar trenutno lahko rečem je : odlično



Bravo!!! Vrhunski TV, kjer ne boš imel problemov z nenehnimi posodobitvami.

p.s. Jaz bi ga tud imel :)

Blazz ::

tudi sam sem si omislil KS7002. Zaenkrat vse top, HDR zgleda tud super, morjo pa še eno napako odpravt pr digital audio out, tv namreč ne zamenja avtomatsko med DTS/DD itd, kot pri prejšnih letnikih, ampak moraš ročno menjavat, kar je nadležno.

vbistvu sem hotel reči, da ne dela bypass

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

kumer ::

Anney je izjavil:

Vse bo ok. Brezskrbi. Tv pa ti bodo pripeljali pred vrata.


Odgovorili so v nedeljo, dostava pa je bila danes :D

Tad:) ::

Mene pa zanima zakaj je še lanski model Samsunga js8000 še vedno toliko dražji od KS7000, ki je glede na zaslon boljši tv?

Blazz ::

Tad:) je izjavil:

Mene pa zanima zakaj je še lanski model Samsunga js8000 še vedno toliko dražji od KS7000, ki je glede na zaslon boljši tv?


pa ti resno misliš, da boš tukaj našel odgovor o cenovni politiki samsunga? :)

Tomson ::

Glede na to, da v 90% model JS8000 več ni dobavljiv, gre najverjetneje samo za starejšo zalogo trgovin, ki so model JS8000 kupili še pred meseci, ko je bila nabavna cena precej visoka. V tem času pa so se cene letošnjih modelov že začele spuščati in seveda je razlika v prid novejših modelov. Plus tega, kakorkoli obrneš, JS8000 je serija 8 in KS7000 je serija 7. Po vsaki logiki proizvajalca, predvsem pa trgovca, bo višja serija dražja saj se trgovci povečini ne ukvarjajo s primerjavo modelov letošnje 7.serije in lanske 8.serije ... ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MacoLa27 ::

Torej, ugotovil sem, da zaradi vidnih kotov rabim IPS TV. Philipsi 8601, ki sem ga imel ugledanega, torej odpade. (sem kar malo olajšan, ker je precej drag :))
Mi lahko pomagati zožati izbiro 55" IPS-jev na par modelov v cenovnem rangu do 1500€? Cene naj bodo slovenske, nakup v tujini ne pride v poštev.
Zaenkrat mi je Andrej69 mi je predlagal 55PUS7101/12, ampak ste ga ostali spljuvali. Alternativno je omenil SONY LED TV KD-55XD8005 in LG LED TV 55UH770V. V debati se omenja še Samsung UE55KS7002. Je še kaj takega, kar je vredno moje pozornosti in zakaj?

Tomson ::

Samsung KS7000 ima VA panel.

Philipsa 7101 bi se sam ognil, zakaj?

FLATPANELSHD:
Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.


Sicer pa sta Sony 55XD8005 in LG 55UH770 zelo solidni opciji za 1.200€. Sam bi sicer dodal malo več in se, kljub tvoji želji po nabavi v Slo, zapeljal v Mediaworld (ITA - Gorica) - 10km, takoj čez mejo, v kompleksu kjer je Ikea in vzel LG 55UH850 za 1.599€. To je trenuno najboljši IPS TV na trgu. Največja razlika med omenjenim modelom je prikaz črne barve, kar se najbolj kaže pri ogledu filmov, sploh v zatemnjenem prostoru. Če pa ne bo veliko filmov v večernem času pa sta zgoraj omenjeni opciji povsem dobra izbira.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MacoLa27 ::

Praktično vse, za kar uporabljamo TV, so filmi in serije v večernem času... :) Saj to si verjetno mislil LG 55UH850V, ane? Malo me moti, da ne podajate celotne cifre modela, ker obstaja recimo tudi LG 55UH8500, ki je čisto nekaj drugega. Kakorkoli, a maš kje kak spodoben (video) review tega modela v angleščini? Jaz sem našel samo nizozemske in podobne variante...

Kar se tiče tujine - TV mora biti kupljen v Sloveniji, ker ga bom vzel preko firme, pa ne morem preveč komplicirat. Ne more biti v tujini tako ceneje, da bi se mi izplačalo... :)

sekelsek ::

Kateri televizor (best buy) do max 300 Eur mi priporočate. Gledali se bodo programi preko dvb-t in občasno kakšen film.

MacoLa27 ::

MacoLa27 je izjavil:

Saj to si verjetno mislil LG 55UH850V, ane? Malo me moti, da ne podajate celotne cifre modela, ker obstaja recimo tudi LG 55UH8500, ki je čisto nekaj drugega.


Hm, sem še malo raziskal in ugotovil, da gre pri 55UH850V in 55UH8500 za isti model, samo za drugo tržišče. Malo me je zmedla razlika v ceni (55UH8500 je okoli 1300$), ampak je to logično, ker so US cene navadno nižje, pa še vedno so brez davka.

andrej69 ::

MacoLa27 je izjavil:

MacoLa27 je izjavil:

Saj to si verjetno mislil LG 55UH850V, ane? Malo me moti, da ne podajate celotne cifre modela, ker obstaja recimo tudi LG 55UH8500, ki je čisto nekaj drugega.


Hm, sem še malo raziskal in ugotovil, da gre pri 55UH850V in 55UH8500 za isti model, samo za drugo tržišče. Malo me je zmedla razlika v ceni (55UH8500 je okoli 1300$), ampak je to logično, ker so US cene navadno nižje, pa še vedno so brez davka.


Poglej si zasebno sporočilo.

dvince ::

Kaj ta LG 55UH650V iz Telekom paketa za 672€ je ugoden ali kaj priporočate v rangu do 700€?

OK.d ::

sekelsek je izjavil:

Kateri televizor (best buy) do max 300 Eur mi priporočate. Gledali se bodo programi preko dvb-t in občasno kakšen film.

http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...
Drugače za 300€ pač nimaš kakšne pametne opcije, žal.
LPOK.d

MrStein ::

MacoLa27 je izjavil:

Torej, ugotovil sem, da zaradi vidnih kotov rabim IPS TV.


Leva sta IPS, desni VA.

Kar potrebuješ, je TV z dobrimi vidnimi koti. Kaka tehnologija je "odspodaj" pa naj ne no prvi kriterij.

(je pa res, da ta meritev tudi ni popolna, ker "odreže" pri 1:600)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

sekelsek ::

Sem opazil že tega Samsunga. Obstaja alternativa temu Samsungu 40j5100? Ima kdo izkušnje z Vox televizorji ali boljše ostanem pri uveljavljenih znamkah (Samsung, Philips, Lg...)

DINAMIK ::

Bom kar tukaj vprašal.Ima mogoče kdo tukaj ambilight ki ga je dodatno namestil na tv ? Ne mislim takega http://www.ebay.de/itm/400936040538?_tr... ..,ampak takega ki deluje glede na sliko na tvju..? Hvala!

Okapi ::

A to sploh obstaja?

DINAMIK ::

Kolikor sem zasledil obstaja http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/gadge... , ali je še kakšna druga varjanta?

Okapi ::

Zanimivo bi bilo na ta DIY način narediti AmbiLux, nadgradnji Ambilighta s projektorjem na zadnji strani televizorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

http://www.instructables.com/id/Ambilig...

Ta je skoraj najboljši, kar sem jih videl...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tomson ::

DINAMIK je izjavil:

Bom kar tukaj vprašal.Ima mogoče kdo tukaj ambilight ki ga je dodatno namestil na tv ? Ne mislim takega http://www.ebay.de/itm/400936040538?_tr... ..,ampak takega ki deluje glede na sliko na tvju..? Hvala!


LightBerry! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

podtalje ::

Da ne bo tema preveč zašla, se držite teme, ki je "Kateri televizor". Za razpravo o Ambilight pa lahko odprete novo temo. Nadaljnje objave v zvezi s tem bodo brisane.

sekelsek ::

Iščem televizor do max 400 Eur. Uporabljal se bo pretežno za gledanje programov preko dvb-t in občasno za kakšen full HD film. Velikost naj bi bila med 40-43. Malo sem iskal ponudbe na spletu in našel naslednje tv:
https://www.ceneje.si/Izdelek/5378355/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4903916/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6306115/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6377228/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4921908/a...

Kaj priporočate od naštetega ali se dobi kaj boljšega?
««
158 / 223
»»