» »

wordpress in možnost spreminjanja

wordpress in možnost spreminjanja

donski ::

Pozdravljeni,

dva dni nazaj sem naložil wordpress. Osvojil sem že kar osnov..sprobavam malo teme, zanima pa me, če je možno oz. kje najdem html file-e, da bi spreminjal imena kot so: comments, leave a reply, categories, blogroll itd.... Vsi file-i, ko so so v php-ju in majo dive, classe notri, ni pa osnovega html-ja, da bi poskušal spreminjati te stvari. Poskušal sem tudi nadomestiti spremenjeno izvorno kodo, ki mi jo brskalnik pokaže z indexom pa nič ne pomaga.

Zdaj, če ve kdo za kakšno rešitev mogoče..ker se mi zdi škoda, da maš pol strani v slovenščini ostale stvari pa v angleščini

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav,

Alen

vorantz ::

donski ::

HVALA! sem nadomestil starega. Nisem pa vedel, da se s slovensko različico Wordpressa spremeni jezik tudi v temi. "leave a reply" in "comments" še vedno obstaja, to ne gre spremenit?

Marat ::

V PHP fajlih moraš spreminjat. Lahko spreminjaš tudi znotraj Wordpressa - greš pod Izgled --> Urejevalnik in izbereš eno izmed php datotek, kjer želiš določeno stvar prevesti iz angleščine v slovenščino. 'Leave a reply' spreminjaš mislim da v comments.php. Sam pazi katere dele kode boš spreminjal/prevajal, da ne boš kej pobrkal :)

Ko končaš z urejanjem pa klikni spodaj na gumb Posodobi datoteko. Če tega gumba nimaš, pomeni da moraš nastaviti pravice urejanja za te datoteke. Lahko si pa prihraniš delo in greš direkt spreminjat te fajle.

Upam da je bilo to dovolj jasno napisano :D

vorantz ::

To pa res upam, da ni tako neumno nrjeno o_O

Gandalfar ::

Vse resne teme ti omogocajo, da si zgradis gettext katalok. Sicer pa kaksen WPML

Marat ::

Verjetno obstajajo tudi kakšni vtičniki (Wordpress plugins) za lažje spreminjanje teh zadev, sam js sm zmeri šel raje po fajlih brkljat :D

Gandalfar ::

kako pa potem upgrejdas temo? :>

Zeberdee ::

Localization plugin.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj vprašanj glede izdelave spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
384291 (3142) scipascapa
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523948 (10578) donvito
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135813 (3818) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513523 (9377) betmen
»

Kako iz windows-1250 v iso-8859-2 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
172601 (2343) tomysux

Več podobnih tem