» »

Endomondo aplikacija

Endomondo aplikacija

«
1
2

meXem ::

Pozdravljeni,

Zasledil sem to novo aplikacijo endomondo, ki bi naj bila zelo uporabna pri tekanju oz. Kolesarjenju, pa še podatke lahko deliš s prijatelji...

Zanima me kakšne so kaj izkušnje, če je kdo to aplikacijo že uporabljal in pa kakšni so kaj stroški prenosa podatkov, glede na to da se aplikacija med aktivnostjo neprestano povezuje z internetom (koliko mb prenosa porabi cca za kolesarsko turo dolgo nekje 4h? )

Lep pozdrav,
mitja

terryww ::

uporabljam zastonjsko verzijo. zelo zadovoljen. ob uporabi je gps skos prižgan, prenosa podatkov pa nisem zasledil. je pa res, da še tud položnice nisem dobil za ta mesec...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Bias ::

kot je meni znano (sem testiral) se mi ni povezoval na net, Gps pa seveda laufa.

@Terryww: daj si aplikacijo za spremljanje prenosa, si naštimaš limit in preprostpo te opozori oz. slediš sam (free verzija) https://market.android.com/details?id=n...

meXem ::

ziher ne troši nič neta ?

ker sem že tudi na fb zasledil, da je mel kakšen kolega objavleno povezavo edmonda, ko je pravkar začel z turo, ter si lahko točno spremljal kje se nahaja ...

Pa tudi ob zagono aplikacije te vpraša, če lahko dostopa do internetne povezave ...

terryww ::

@Bias
uf, najlepša hvala za nasvet
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

LuGi ::

meXem je izjavil:

ziher ne troši nič neta ?

ker sem že tudi na fb zasledil, da je mel kakšen kolega objavleno povezavo edmonda, ko je pravkar začel z turo, ter si lahko točno spremljal kje se nahaja ...

Pa tudi ob zagono aplikacije te vpraša, če lahko dostopa do internetne povezave ...


To funkcijo lahko izklopis ce je ne rabis..

Bias ::

neta ne troši če ne nastaviš, da pošilja obvestila na facebook ali podobno seveda.

Sama aplikacija nima potrebe povezovanja na net, da ti podaja informacije za kar je namenjena.

V kolikor pa želiš da so frendi obveščeni, pol pa seveda se nekako mora povezati, da poda info.

meXem ::

uf, potem pa super, če ni potrebe po netu, potem takem ga bo šlo uporabljati tudi v tujini ...

Bias ::

lej glede na to, da je free verzija, si jo naloži in pojdi testirat magar z avtom (vse možnosti povezljivosti izklopi).

Ko se vrneš domov oz. že med potjo, boš imel na "mestu kjer je karta/zemljevid" samo izrisano črto (pač pot ki si jo opravil) doma ko se povežeš na net pa se ti prikaže še zemljevid. V kolikor bi imel rad prikazan zemljevid že med potjo pa se mora seveda spet povezati na net.

Potegni-namesti free verzijo-testiraj-poročaj!

*upam, da moje napisano drži, nisem bral, samo iz izkušnje govorim!!!

krho ::

Sam sem uporabljal runkeeper dokler sem imel Desire.
brezplačna verzija Endoondo ne pusti ugasnit zaslona oz. nekaj podobneha.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Bias ::

@krho, maš prav, ni možnosti "varčevanja eng." na free verziji.

BladE_ ::

Jaz uporabljam pro verzijo iz travnika... deluje dobro in razmišljam o nakupu. Kaj pravite na SportyPal, nekateri trdijo na je boljši?
Akcija - Reakcija

Bias ::

Glede na to, da jaz ne potrebujem sport trackerja, ampak aplikacijo zgolj za arhiviranje opravljene poti z avtom/avtodomom(izleti, potovanja in podobno) torej ne potrebujem podatkov o porabi kalorij itd., kaj predlagate? Nekaj kar se da izvozit v mapse ali kaj podobnega in bi imel lahko karto poti sejvano oz. kot predlogo potopiscu na blogu itd.

RockyS ::

Endomondo will do that for you.

Ga uporabljam skoraj vsak dan ob teku, ima tudi kontrolo glasbe. Je pa problematična opcija "auto pause", kjer ti avtomatsko ustavi čas ko se ti ustaviš ampak včasih dela, včasih ne... Teden dni mi lahko deluje super, pol pa ga tak lomi da se vidi da sem pretekel samo 1km al pa še to ne.

Machete ::

Jst že 4 mesce uporabljam Sports Tracker.
Zadeva deluje fenomenalno dobro in natančno. Tudi auto pause deluje tako kot treba. Pa še stran kjer imaš račun je vizualno lepa in logično pregledna. Vsa statistika, dnevnik, prijatelji.. vse zastonj.. Super aplikacija. Na začetku je bila samo za Nokie, sedaj laufa tudi na Androidu in iPhonu.

Ček it out out: http://www.sports-tracker.com/

*aha popravek na androidu še ni na voljo, je pa v beta fazi zaprtega testiranja izžrebancev. ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

PacificBlue ::

Ravno gledam, da obstaja tudi aplikacija AllSport GPS. Bom poskusil to.

Kekec ::

@Bias najbolj enostavna My tracks

JayKay ::

jaz uporabljma mytracks. je najbolj ql,integracija z google maps, publish v my maps. endomondo sem testiral ampak mi ni bila ql, social aspekta ne rabim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

dolenc ::

Prenosa te aplikacije skurijo zanemarljivo, mora bit že oreng tura da nanese kak MB.

Jst imam na nokiji SportTracker in je kar fajn, meni edino fali skupno prevožena višinska razdalja, že pišem mail razvijalcem :)

My tracks je tudi vredu, sam trenutno nimam androida. Je pa znal kdaj zgubit gps signal, sam to je verjetno bolj povezano s telefonom.

Sprobal sem še sportyPal(za android vredu, za nokijo ne), edomondo, ta mi ni bil všeč.

nitro2 ::

mytracks je super...prenos podatkov pa izklopiš in nič ne hodi na net

meXem ::

Endomondo deluje super, vendar se mi je danes pojavila ena majhna težavica ...

Uporabljal sem ga med kolesarjenjem in po končani vožnji aplikacijo zaključim, ter probam čez kakšno uro uploadat današnjo "etapo" vendar ne gre !
Ko kliknem upload se ne zgodi nič, pravtako mi ne pokaže nobenih detajlov vožnje, če hočem pogledat ...
Vse kar vidim je v History opravljena vožnja, št. km in pa čas vožnje.

Morda je kakšen razlog ta, da sem nekaj časa vozil preko meje (po avstriji), čeprav med vožnjo nisem koristil nobene povezave in ničesar ...

Prosim za kakšen nasvet, če se je to komu že zgodilo in če se je dalo težavo rešit (torej uploadat).

LP

;-) ::

Sem uporabljal endomondo ampak CardioTrainer je boljši. Ček it aut.

sidd ::

meXem, pa si dejansko stisnil na opravljeno vožnjo? Ker šele ko stisneš gor, se ti odprejo detajli, mapa....

Jaz tudi iščem kakšno aplikacijo, ki bi kazala še višinsko! Zelo zaželjeno, še posebej za kolesarjenje. Nisem pri endomodo še zasledil tega.
no idea for signature
signed
I

meXem ::

Joj sidd, se pa nisem tri leta star ... valda da sem kliknil na opravljeno vožnjo, vendar ne pokaže nobenih detailov, tako da predvidevam, da je bila kakšna napaka v zapisu poti in da zato ne gre uploadat ...

Kar se pa tiče višinske razlike, pa jo ima Endomondo zelo lepo prikazano na grafu ...

RockyS ::

Zadnje čase imam same problem s to aplikacijo, autopause ne deluje kot treba, včasih GPS potegne kar nekam, tečem po vodi itd, seveda se s tem manjšajo kilometri itd...

ducky ::

Sem sprobal že ene 6 aplikacij (mytracks, sportypal, sportstracker..), pa se mi zdi, da je ta endomondo še najbolj zanesljiv. (edino to autopause funkcijo sem si izklopil).

grinhorn33 ::

Pozdrav
Jaz na Noki-i uporabljam Sports tracker, s katerega potem exportam track v Google earth kjer lepo vidim višince in lahko kolegom lepo pošljem googleearth file kje sem bil... Primerno tudi za pohode v hribe...
Endomondo imam naložen pa ga še nisem sprobal, ker mi Sportstracker zadostuje :)

lp

Zgodovina sprememb…

sidd ::

Sem se napačno izrazil, brez da se logiraš in pogledaš na internet, še pri endomod-u nisem zasledil tega.
meXem, moralo bi ti pokazai saj zemljevid z vrisano potjo, če ti prikazuje vsaj nekaj opravljen poti v nekem času. Če ne, potem pa si že tak sam napisal kaj bi lahko blo narobe. Mene je tudi enkrat zeznil, pa sem se čudil povprečni hitrosti....kasneje ugotovil da je kar tretjino poti "pozabil" beležit.
no idea for signature
signed
I

CaqKa ::

tudi jaz imam mytracks. social komponento naredim pol doma, ko še geotaggane slikce in vso ostalo social kramo dodam, ki se mi zdi za socializiranje potrebna :>

imam opcijo markerjev, jaz zadevo bolj uporabljam kot aplikacijo s katero beležim kje sem bil, kot pa kolko kalorij sem se znebil :)

$%&/() ::

Meni se pa najbolj dovrsena zdi aplikacija Adidas micoach, je tudi zastonj.

SLO_Matej ::

Mene pa zanima kako izklopiš to, da te ne kaže javno na zemljevidu (http://www.endomondo.com/people ) kje si športal, koliko časa si bil tam, kakšno razdaljo si naredil itd. Uporabljam pa Endomondo na WP7.

Zgodovina sprememb…

meXem ::

Nevem zakaj bi rad izklopil to ?
Ni sramota, če se ukvarjaš z športom oz. če se rekreiraš ...

SLO_Matej ::

Ni ne, kaj pa če nočem, da kdo ve kaj kdaj počnem in kje se nahajam?

meXem ::

Pojdi pod settings (desni zgornji kot), nato klikni na zavihek PRIVACY in nato odklukaj vse Only me.

SLO_Matej ::

Ja sej to že mam. Edino ene dve stvari sta, da lahko vidijo prijatelji, nič pa nimam da lahko vidi vsak. Pa se mi zdi, da sem vseeno viden na zemljevidu.

sidd ::

Pa imaš izklopljen auto update na endomodo.com na telefonu?
no idea for signature
signed
I

SLO_Matej ::

Misliš Online Tracking? Ker nimam v nastavitvah nobenga auto update.
Online Tracking imam vključen, saj drugače samodejno ne prenese poti na Endomondojevo stran v moj profil, tako da si jo pozneje lahko ogledam na računalniku, ali pač?

Čemu pa služi Peptalk from your friends?

SLO_Matej ::

Sem pogledal svoj profil potem v oknu brez beleženja zgodovine (tako da nisem nikjer prijavljen), tam pa ni bilo videti ničesar, razen pač da imam profil in nekaj podatkov. Ni bilo pa nobenih podatkov o tem, kaj sem počel in kje. Torej potem nisem javno viden na zemljevidu?

ducky ::

SLO_Matej je izjavil:

Čemu pa služi Peptalk from your friends?



Meni se zdi da je to to, da če maš dodane prijatelje, ti oni lahko preko endomondo pišejo in te vzpodbujajo, izzivajo ali pa karkoli že :)

CoreySteel ::

Machete je izjavil:

Jst že 4 mesce uporabljam Sports Tracker.
Zadeva deluje fenomenalno dobro in natančno. Tudi auto pause deluje tako kot treba. Pa še stran kjer imaš račun je vizualno lepa in logično pregledna. Vsa statistika, dnevnik, prijatelji.. vse zastonj.. Super aplikacija. Na začetku je bila samo za Nokie, sedaj laufa tudi na Androidu in iPhonu.

Ček it out out: http://www.sports-tracker.com/

*aha popravek na androidu še ni na voljo, je pa v beta fazi zaprtega testiranja izžrebancev. ..


Sports Tracker našel včeraj. Naložil na Omnio HD (Symbian), šel na kolo in deluje perfektno. Za višinomer se ne sekiram, ker vem, da ni točen, niti me ta podatek ne zanima :)
Danes zjutraj sem šel pa tečt, tukaj pa zadeva nekako "odpove". Kaže mi povsem narobe turo. Začetna/končna točka sta kak kilometer narazen, poti totalno fali, ipd. Res pa je, da telefon med tekom držim v roki, ga menjam iz ene v drugo roko, še mal pogledam rezultate vmes med tekom, itd...

Verjetno bi pomagalo, če bi imel telefon fiksno nekje? Recimo torbica, ali pa kako držalo za na roko. Kako drugi rešujete to? Imate sploh tak problem, če imate telefon v roki?

CoreySteel ::

Sem šel mal pogooglat in ugotovil, da ni problem v meni ampak v sami aplikaciji, ki pač ni tako natančna za tek :)
Ampak tale je pa res huda (modra črta predstavlja moj dejanski tek, oranžna pa pač od aplikacije):
 Sports Tracker

Sports Tracker



Sem si že naložil Endomondo pa da vidimo, če bo kaj bolj natančen (naj bi bil).

ducky ::

Točno tako, v večini primerov je to odvisno od same aplikacije.
Kot sem že zgoraj navedel, mi endomondo kaže najbolj točno razdaljo in vse, medtem ko ostale aplikacije kot so (mytracks, sportypal, sportstracker..) pogosto odstopajo od dejanske razdalje.

$%&/() ::

CoreySteel je izjavil:

Sem si že naložil Endomondo pa da vidimo, če bo kaj bolj natančen (naj bi bil).



Pri Adidas micoach lahko vidiš, ali si tekel po levi ali po desni strani ceste (Galaxy S).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: $%&/() ()

CoreySteel ::

Endomondo deluje perfektno. Se tut čist lepo vidi, po kateri strani ceste tečem :D
(najprej po eni, za nazaj po drugi).

Naložim workout na Endomondo, ga exportam na PC, importam na Sport Tracker sajt in imam še vedno vse lepe grafke :)
Čeprav je tudi Endomondova stran čist kul s kar nekaj statistike.

Odlična rešitev za 0 EUR.

Machete ::

meni sportstracker isto ni še failal.. mogoče je kdaj posekal kak ovinek.
Večinoma pa je natančen do strani ceste! Tudi več desetkratno ponavljanje istih tur, ima enako razdaljo..

CoreySteel ::

Bi se našla kakšna dobra duša, ki bi downloadala tole routo (Android, Iphone ale BlackB) in mi jo poslal na mail: coreytemp at gmail.com?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

CoreySteel je izjavil:

Sem šel mal pogooglat in ugotovil, da ni problem v meni ampak v sami aplikaciji, ki pač ni tako natančna za tek :)
Ampak tale je pa res huda (modra črta predstavlja moj dejanski tek, oranžna pa pač od aplikacije):
 Sports Tracker

Sports Tracker



Sem si že naložil Endomondo pa da vidimo, če bo kaj bolj natančen (naj bi bil).

lol. mytracks niti pod slučajno ne dela take napake. vsaj z vključenim gps ne.

JercSI ::

Naj še jaz napišem svojo izkušnjo. Ta teden sem testiral sports tracker, mytracks in endomondo na kolesu (vozil sem se vedno po isti trasi). Najslabše se je odrezal mytracks, včasih me je poslal tko ene 5-10m stran iz poti, kot da sem se vozil po sredini dunajske ceste s kolesom :). Ostala dva sta približno enako dobra ni nista imela večjega odstopanja od 1m (kar je zame čist dovolj).

smile- ::

dostikrat je problem tudi v samem GPS-u. Priporočam "GPS Test" kjer pokaže koliko natančno je sploh mogoče določiti trenutni položaj na dani lokaciji. Tam kjer jaz večinoma uporabljam endomondo je najboljša natančnost cca 16m (gozd) - torej kaj boljše kot to ne bo šlo neodvisno od programa. Na točnost vpliva število satelitov in čas ki ga telefonu pustimo da najde čim večje število le teh. Če je pozicija ob gozdu ali med visokimi stolpnicami po mojih opažanjih natančnost zelo pade.

Kar se pa endomonda tiče - auto pause ne deluje zadovoljivo, pa tudi sem pa tja se mu malce dogaja ob upload-u zgodovine ostalo pa kar dela.

CaqKa ::

Že že.. ampak možno da imajo nekatere aplikacije korekcijo podatkov ki jih dobijo iz senzroja. pa je pač aplikaciji jasno da če si zadnjih 100m hodil v neki črti oziroma krivulji, da nisi kar naenkrat v eni sekundi krenil 15m vstran in naslednjo sekundo spet nazaj.
ampak tudi takih anomalij zadnjih nekajkrat na mytracks nisem opazil.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android aplikacija (šport) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
507340 (809) DamijanD
»

Katera aplikacija Android za pohodništvo

Oddelek: Mobilne tehnologije
53912 (3624) Brainstorm
»

Sports tracker

Oddelek: Mobilne tehnologije
237102 (4872) Machete
»

Katera nizkocenovna ura za merjenje utripa, porabo kalorij ?

Oddelek: Loža
62917 (2774) ;-)
»

GPS in program za trening

Oddelek: Mobilne tehnologije
101705 (1451) SkyEye90

Več podobnih tem