» »

Disk Cleanup

Disk Cleanup

Mozi 111 ::

Že dolgo časa nisem sčistil računalnika in sem nedavno hotel zagnati defrag. Ta pa zahteva 15% prostora na disku jaz pa imam samo 1%. Med brisanjem sem se spomnil tudi na Disk Cleanup in ga zagnal.
Ker nisem poznavalec me zanima:
1. Ali so datoteke, ki jih Disc Cleanup najde res nepomembne in lahko vse označim in zbrišem?
2. Že veliko sem prebral o Compress old files. Vem da jih ne zbriše, ampak me zanima, če je to varno (ali je možno da se kaj pomembnega uniči/corrupta) in če mi predlagate, da naj to uporabim. Veliko je datotek/iger in drugih stvari, ki jih nisem uporabljal že dalj časa. Za Compress old files mi pravi, da bi privarčeval 44.094.00, kar je zelo veliko (v večini primerov, kar sem prebral jim pokaže do 5.000.00). Ali po temu datoteke ostanejo na istih mestih in se samo dalj časa odpirajo ali je še kaj drugega?

Prostora na disku imam vse skupaj 180 gb in sedaj imam 2 gb prosto. Brez Compress old files mi skupaj pride 13.898.29, z pa 57.992.29 tako da je kar pomembno.

Hvala za pomoč.

zavajon ::

Jaz bi se na tvojem mestu raje bolj posvetil vprašanju, kako iz diska odstraniti nepotrebno navlako. Če res rabiš toliko podatkov na disku, razmisli o možnosti nabave zunanjega diska. Če so pri tem problem finance, kupi en disk iz druge roke, pa ohišje iz Kitajske.

Sicer pa da Disk Cleanup več opcij, če ga poženeš iz cmd.
Za nastavitev: cleanmgr /sageset:50, izbereš vse oz kar rabiš
Za izvedbo: cleanmgr /sagerun:50

Številka 50 je poljubna, le da je v obeh ukazih enaka.

Compress old files ti bo trajal kar nekaj časa, pa še vprašanje je, če bo res toliko prostora pridobil, pa če bodo vsi fajli res "old". Sicer ti jih bo ob dostopu do njih dekompresiral, kar bo upočasnilo sistem.

bluefish ::

Načeloma lahko izbrišeš vse, kar javi Disc Cleanup, vendar si ne obetaj prav veliko prostora.

Glede na povedano bi bilo najbolje, da se za začetek lotiš čiščenja vseh tistih programov in iger, ki jih nisi uporabljal že en čas. Sploh bodi temeljit pri igrah, ker močno dvomim, da igraš vseh 10 ali več naenkrat.

Lahko poženeš še CCleaner, ki bo poleg datotek, ki jih predlaga Disc Cleanup, popucal še nekaj drugih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win10 disk cleanup - avtomatsko

Oddelek: Pomoč in nasveti
13656 (485) Ijus
»

Premalo prostora na disku! Prosim za Nasvet!

Oddelek: Pomoč in nasveti
92572 (2381) Bananovec
»

Kako zagnati Disk Cleanup ob določenem času?

Oddelek: Operacijski sistemi
91085 (957) darkolord
»

VISTA. pocasen zagon in 2x poraba diska

Oddelek: Operacijski sistemi
5967 (868) bluefish
»

Zgubljeni prostor na disku

Oddelek: Programska oprema
151442 (1250) ArchNemesis

Več podobnih tem