» »

Konec OC-janja!!! (za mene)

Konec OC-janja!!! (za mene)

V-i-p ::

No, zdej sem pa res obupal. Že pri celeronu 466 sem imel probleme pri navijanju, tako da hudič ni delal stabilno na 581, ampak samo na 525Mhz. Ok, sem mislil, pač slab proc. No, sem ga zamenjal, tko da mam zdej c500. Ampak, (oprostite izrazu) prasec tudi ne dela stabilno na 623Mhz samo na 563 dela stabilno. Ok, priznam, da še nisem probal z gorbom, ker sem ga dal zraven unga proca, vendar dvomim da bi bilo kej bolš. Ali pač? Naj ga grem kupit in probam še s tem? Dvomim namreč zato, ker sem na c466 tudi imel gorba pa vseeno ni delal stabilno na več kot 525. Od alien-wja in ostalih sem dobil toliko pomoči, da bi lohk hladil jedersko elektrarno, pa nič. Bil je zbrušen. Voltažo pri tem, c500 imam na 2.3, če imam 83Fsb, če pa 75 pa na 2.1! rama 128 100Mhz. Na 623 dela samo do windows logo, potem freezne. KAJ MI JE ŠE STORITI???
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Lucio ::

Najbrž veš da je C500 še star procesor, katera izdelava je prav tako stara in manj kvalitetna. Pač si dobil slabega, kateri več ne gre.

Poskusi nabavit 566 (če jo še kje dobiš), katera je sigurno najboljša izdira med Celeroni, tako da ti skoraj 100% gre na 850 in čez.

ABX ::

Popolnoma si zgrešil procesorje. Prva stvar pri dobrem o/c je pravilna zbira procesorja.

Celeron 300 in 366 so super za navijanje (c333 je zanič)
Od c400 do c533 so popolnoma neprimerni za o/c.
cii533-cii566 so odlični, od c600 naprej pa spet zanič.

Danes pametna zbira je D600 (čim poznejši teden proizvodnje). Zakaj D600, ker vsi Duroni se ISTO navijajo edina razlika je teden proizvodnje. Thunderbird je za irgice popolnoma zgrešen nakup ker na isti frekvenci je za cca. 5% hitrejši in se dosti manj navija.
Za soliden o/c je zadosti (ASUS/ABIT plata) + pasta + malo boljši hladilnik (ORB).

V-i-p ::

Ja, pa hudiča, a pol ni nobene varjante več, da bi delal na 623??? Mater mu ... ;(
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

luni ::

Ja ne samo res, zakaj si sploh sau kupovat STAR procesor?!??! Drugace pa vse kar lahko se storis je da ga shladis, drugo ti nic ne pomaga, vendar dvomim, da bos kdaj videl stabilno 623MHz!
Artificial Intelligentia

V-i-p ::

Luni, sej ga nisem šel kupit! (toliko znanja mi je pa slo-tech v teh mesecih ko ga poznam, pa ja dal) :) tko neumen se pa nisem. Dobil sem ga free, zamenjal sem za svojga c466. Ampak, čudno, da nikakor ni stabilno tole, a pol tud z gorbom ne bo šlo. Glede gorba, pa tole: pri meni se je vrtel z 3500-4000 rpm, medtem, ko sem pri kolegu dal c466 not, nabil gorba gor, priključil in pogledal: vrtel se je 9800 (!) rpm. In spet: mater mu ...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

alien-w ::

V.I.P. mogoce je kriva plata. Nimas plate za celerone (ppga ali FCpga) ampak mas za P2. Pol pa slotket. Zdej lahkoi je prbl slotket al pa sama plata. Ce jaz kaj vem, pol je c500 se vedno 0,25 mikronski, kar SUX!! si pa vsaj nekaj dosegu. To, da imas sedaj koncno vec kot 525 proc. :8) men pa hvalabogu se vedno dela na 581. AJA VIP: iz kje si? Ce si iz LJ, pa ce bi se ti dal dio mene pridt, lahko skupi probava ga dat na 623, na moji plati, samo nekaj mi pravi, da nisi iz LJ;((

yjj ::

Slaba serija pač, pa četudi bi šel več je očitno prešibak. Nabavi kaj boljšega.

V-i-p ::

No, fantje, končno se javljam. Cel dan sem zabil, da bi ugotovil, kako dovolj shladiti ta c500. Ugotovil sem, da za nestabilnost niso krivi ne adapter za proc, ne slaba izdelava, nič razen in SAMO hlajenja. Kako? Vseeno sem danes letel po gorba, ga z užitkom nabil na proc, in zalaufal comp. Windows logo, na 623Mhz in 2.3 voltaže se je lepo popeljal v winse. Mlatil po netu eno uro, pa je še vedno delal lepo. Logično, zanj ni net nič. Zalaufam setija, 5 minut, zmrzne. Reset, windows logo, freezne, še enkrat, freezne, pa še enkrat, isto,...............

Pol sem pa direkt na gorba dal zello moča namizni vent, si šel spočit rame ;) in ko sem prišel po pol ure nazaj, sem ga zalaufal, in spet je kot na začetku delal ok, no tole je zdejle, sem že eno uro na netu, pa še dela. Torej to pove da je krivo samo hlajenje, kajti prepričan sem, da ko bom tole napisal, skinil net, zalaufal setija, bo po parih minutah zmrzno. Torej?? HLAJENJE, KJE SI ?????????
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hahaha ::

DEJ MIR ŽE ENKRAT S TEM TVOJIM CELERONOM!!!!!!!!!
ČE JE PLATA ZA EN KURAC POTEM TEGA CELERONA NE BOŠ NAVIL. JASNO?!

KUPI SI ABIT BE6-2 IN DAJ MIR!

--;((
SADJE CAKA OBIRALCE. PRISTOPI!

V-i-p ::

Brez komentarja :D Obiraj sadje še naprej!

1.) Plata mogoče res ni vrhunec, je pa pomoje kr solidna, no. (abit vt6x4)

2.) Kdo je rekel, da ga ne bom navil na 623? Ti? Na 623 dela NORMALNO, vendar samo v winsih in internetu, medtem, ko v setiju ali igrah takoj zmrzne. Torej je problem hlajenje!!!!! Če ga ne obremenjujem dela lepo na 623 in aja, ce kej beres, beri dosledno. Nikjer ni govora o slabih platah. Ja, mir bom pa dal, sej ni problema!!! Nikoli več ne vprašam nič, kekec.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

andro31 ::

jst ti tko svetujem - bod pameten pa si kupi vsaj c566 (glede na tvojo plato) ker ti bo skor sigurno sol na 850, doplačal bos pa sam par jurjev>:8)

lp
andrej

mico ::

heh fant moj....to si se zmotil in naredil velko napako glede nakupa...celron 500 bi naj sou sam do 608, kar je zelo majhen overclock, no jest sem ga tut mel, pa sam ga spravil samo na 563mhz z golden orbom....sedaj sem pljunil tistih **k sit(sverc komerc :D) in si lepo nabavil abit kt7 in durona 650....sedaj mi laufa na 800mhz, stabilen, dela pa tko lepo da sploh nimam nobene potrebe po dodatnem navijanju in nepotrebnem segrevanju procesorja...skratka, kupi si durona, ker celerona prekaša po dolgem in po širokem :))

alien-w ::

VIP ni tega proca kupu! ga je samo zamenjal za svojo prejsnjo 466 zastonj!!
HAHAHA: ti pa ne beri postov, ki ti niso všeč!!! Nekateri imajo težave, s tem kar imajo! Če maš pa ti kej bolšga, pol pa tolk boljš zate!
VIP: iz kej si pol?? :D

V-i-p ::

Hvala, alien-w:8) res, je, pomojem bi delal na 623 normalno, sam, veš, kolikor sem opazil, je problem proc shladit med nalaganjem winsa. Ko enkrat pride v winse, ni problema, dela, ok. Sam nevem, zakaj se med nalaganjem tolk segreje. Če kdaj, zmrzne med nalaganjem, potem v winsih dela ok, sam obremenjevat ga nesmem s kakšnim q3a. Sej ga bom prodal, pa kupil c600 al pa kej podobnega. Alien-w>>>> sem iz celja, pa ko bom novga zdejle kmalu nabavil, ti lohk tega pošljem po pošti, pa se boš malo znesel nad njim :) sigurno te bo ubogal na 623!!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Hvala, alien-w:8) res, je, pomojem bi delal na 623 normalno, sam, veš, kolikor sem opazil, je problem proc shladit med nalaganjem winsa. Ko enkrat pride v winse, ni problema, dela, ok. Sam nevem, zakaj se med nalaganjem tolk segreje. Če kdaj, zmrzne med nalaganjem, potem v winsih dela ok, sam obremenjevat ga nesmem s kakšnim q3a. Sej ga bom prodal, pa kupil c600 al pa kej podobnega. Alien-w>>>> sem iz celja, pa ko bom novga zdejle kmalu nabavil, ti lohk tega pošljem po pošti, pa se boš malo znesel nad njim :) sigurno te bo ubogal na 623!!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Hvala, alien-w, res je, pomojem bi delal na 623 normalno, sam, veš, kolikor sem opazil, je problem proc shladit med nalaganjem winsa. Ko enkrat pride v winse, ni problema, dela, ok. Sam nevem, zakaj se med nalaganjem tolk segreje. Če kdaj, zmrzne med nalaganjem, potem v winsih dela ok, sam obremenjevat ga nesmem s kakšnim q3a. Sej ga bom prodal, pa kupil c600 al pa kej podobnega. Alien-w>>>> sem iz celja, pa ko bom novga zdejle kmalu nabavil, ti lohk tega pošljem po pošti, pa se boš malo znesel nad njim :) sigurno te bo ubogal na 623!!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hahaha ::

Nekateri imajo težave, s tem kar imajo! tocno.
in nato t.i. nekateri menjajo plato, nekateri pa najprej menjajo 5 procesorjev in sele nato plato. sej cilj je isti, a ne? jezi me le to, da so Vip-u ze drugi povedali, da se na teh platah isti procesorji velik slabse navijajo kot na drugih, recimo bx verzijah ali novih 815. clovek pa noce slisat in kar naprej obtozuje njegove 'slabe' celerone in hlajenje le teh.
a je res tako tezko sprobat procesor na drugi plati in se na svoje oci prepricati o morebitni resnicnosti govoric?
...
glej Vip, vsi dobro vemo da je be6-2(rabljeno be6-2 dobis za dobrih 20k!) obvezna oprema pravega OCarja in sele takrat lahko govoris koliko se nek procesor navije. ko bos plato menjal bos dobil drugacno mnenje o sedanji. ziher.
obiralci sadja pa vabljeni itaq :D

alien-w ::

ok hahaha, mas prov res je ta plata na VIA cipovju, pa se za slot1 je, samo ce mu je zdej ratal pridt celo v winse, pol je neki na tem rajt??? On je meu pre eno zelooo cudno plato, pa je sel bios flashat, pa je pol malo nepremisljeno kupoval, da je to nabavu, kar pac je. samo cloveku je treba pomagat, drgac bo zgubu zaupanje v OCjanje.:8)

alien-w ::

ce ga ne bos prodal, mi ga res posl
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Celeron II 700/733 -> kolko kej gre?

Oddelek: Navijanje
111051 (921) zile
»

A se splača OC????

Oddelek: Navijanje
221957 (1642) FireSnake
»

OC C500

Oddelek: Navijanje
71339 (1251) Loki
»

Načrt za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192387 (2176) NiggerBob
»

Celeron 466 na 583?

Oddelek: Navijanje
452871 (2489) alien-w

Več podobnih tem