» »

Operacije z robotom samo še z doplačilom

Operacije z robotom samo še z doplačilom

BlaY0 ::

Hmm, kaj si ST folk misli o tem?

Jaz sem bil vedno prepričan, da robot v nekem ponavljajočem procesu dolgoročno zniža stroške in poveča učinkovitost. Zgleda pri nas temu ni tako. Očitno zdravtvene ustanove (v tem primerui bolnišnica Celje) ne zastopijo najbolje termina "dolgoročna investicija".

bluefish ::

Operacije z robotom ne potekajo tako kot v kaki fabriki, kjer pacienta zadegaš na posteljo in robotska roka vse ostalo opravi samostojno.

Poleg stroška samega nakupa in vzdrževanja ter nadgradenj so operacije v povprečju dražje za okoli 20%. Ta cifra seveda z njihovim številom pada, vendar je strošek še vedno nezanemarljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BlaY0 ::

No s**t Sherlock.

Saj so sami dohtarji rekli, da je operacija zaradi tega (tudi 2x) krajša, manj je možnosti za napake in pacient gre po treh dneh že domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

5er--> ::

Kdor je dober operater "normalno" je dober tudi z robotom, kdor je sicer slab, ni z robotom nič boljši.
Izit operacij je isti, le dražje so. Za ceno robota pa "bi lahko prenovili operacijski blok in ga posuli z zlatom" (by: znan kirurg na vajah).

(to bolj na splošno, je pa stvar verjetno odvisna od sub-specialnosti)

BlaY0 ::

sub-specialno in eksplicitno je konkreten dohtar (ki dela s tem... ne vem zdajle imena) povedal, da mu sistem olajša samo operacijo ter jo tudi bistveno skrajša. To pomeni, da hitreje sprosti operacijsko dvorano za nove posege, krajša ležarina pa sprosti prostorske kapacitete kar pomeni njihovo učinkovitejšo izrabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

5er--> ::

Čisto verjamem, da je robot pri njegovem tipu operacij velik +.
Sem želel le poudariti, da ni za vse najbolj optimalna izbira (oz. tako mi je bilo rečeno).

BlaY0 ::

Seveda, tam kjer ni optimalno se ga ne uvede oziroma se ga uvede proti doplačilu.

Hmm, seveda s tem ko si uvedel doplačilo, si zadevo zopet zoptimiral, ker ti v denarnico kapne več kot pa gre iz nje. OK, ampak to je že druga zgodba. Mene skrbi to, da v Sloveniji termin "dolgoročna investicija" nima pravega pomena.

ABX ::

BlaY0 je izjavil:

Seveda, tam kjer ni optimalno se ga ne uvede oziroma se ga uvede proti doplačilu.

Hmm, seveda s tem ko si uvedel doplačilo, si zadevo zopet zoptimiral, ker ti v denarnico kapne več kot pa gre iz nje. OK, ampak to je že druga zgodba. Mene skrbi to, da v Sloveniji termin "dolgoročna investicija" nima pravega pomena.


Sej če ti ne paše lahko greš še vedno po stari metodi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

Jasno, da greš lahko. Ampak jaz gledam s perspektive smotrnosti za samo zdravstveno ustanovo. Zakaj so šli v to, če so vedeli da ZZZS ne bo dal € 6k za toko operacijo, večina jih pa ne bo hotela doplačati. Torej jim bo oprema vredna nebroj € stala in izgubljala vrednost.

ABX ::

Ni dovolj info da bi lahko pametno komentiral.

Lahko pa se greš gostinske debate, to ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fosil ::

Tuki gre za neumnost ZZZS-ja.
Res stane operacija več, ampak po drugi strani moraš veliko manj časa ležat v bolnici in bolniška je veliko krajša, oboje seveda tudi plača ZZZS.
Pod črto je vse skupaj na koncu ceneje z robotom, ampak naši vrli birokrati še niso tako napredni.
Tako je!

BlaY0 ::

Ne, problem je nastal, ker je SBC pričakovala, da ji bo ZZZS kar brez obrazložitve povrnila za tretjino višje stroške kot doslej. Verjetno so to pričakovali zato, ker je bil Fakin tam dolga leta direktor in se poznajo...

guest #44 ::



Fenomenalno...komaj čakam, da bo to standard.

RejZoR ::

Tle me edino bega manjek povratnega odziva. Ne rečem, tole ima sigurno precej prednosti ampak kako pa je kirurgu ker nič ne čuti kako se odziva tkivo na sam poseg? Je s tem kaj problemov ali so to kako drugače rešili?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

Recimo da kirurg kihne in trzne z roko, robot ti pa vso kožo s trebuha odtrga ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Veliki Britaniji so z roboti prvič operirali oko in rezultati so fenomenalni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
167084 (5559) zmaugy
»

Ex Machina

Oddelek: Sedem umetnosti
489046 (5855) Jst
»

Vojaki imajo radi robote

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
273847 (3234) Matevžk
»

Prva samostojna robotska operacija srca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
669134 (7928) G-man
»

Medicinski roboti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
284462 (3740) kolesar

Več podobnih tem