» »

Nokia predstavila N9

lopov ::

"Nekoga" pri Nokii čez kolena pa po nagi riti namahat!
Čakam da se dinarčki naberejo in nabavim ... *če* bo kdo pri nas prodajal, drugače čez mejo.

lopov ::

Mobisvet jih ima ....

16Gb @ 579€
64Gb @ 689€

Zaloga 0, a so vsaj na ceniku :P

AvtoR ::

Vsaj 150€ predrago!

lopov ::

Men se ne zdi, pričakoval sem čez 700 za 64Gb varianto. Pa saj tako tudi bo, če bo kateri od operaterjev imel v ponudbi.

Gregor P ::

Mogoče si pa nabavim tole N9 (z meegom seveda) za obujanje spominov na čase, ko smo imeli še alternativne odprtokodne OS-e, čeprav sam bolj "padam" na telefone s fizično tipkovnico.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PARTyZAN ::

Ko Nokia končno izpljune OS, ki je konkurenčen, ga Elop zavrže. Ves denar in čas, ki je bil vložen v razvoj je bil vržen skozi okno. Nokia je postala samo še en proizvajalec strojne opreme na trgu.

N9 pa se ne splača kupovat, ker je "dead man walking". Naslednikov najverjetneje ne bo, podpora je pod velikim vprašajem. Ne glede na to kako dober OS je Meego, bo stvar brez aplikacij neuporabna. In to, da ne bo aplikacij ste lahko precej prepričani, ker se nobenemu ne splača naštudirati platforme, ki nima prihodnosti.

Nakup N9 (sploh pa pri takšnih cenah) je precej nesmiseln.

Gregor P ::

Saj pravim, kupiš ga kot spominski relikt; in kot takšen bo zagotovo imel v ozadju skupnost, ki ga bo še leta "ohranjala pri življenju" ... kar seveda običajnim potrošnikom prav nič ne pomaga.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

PARTyZAN je izjavil:

[snip]N9 pa se ne splača kupovat, ker je "dead man walking". Naslednikov najverjetneje ne bo, podpora je pod velikim vprašajem. Ne glede na to kako dober OS je Meego, bo stvar brez aplikacij neuporabna. In to, da ne bo aplikacij ste lahko precej prepričani, ker se nobenemu ne splača naštudirati platforme, ki nima prihodnosti.

Nakup N9 (sploh pa pri takšnih cenah) je precej nesmiseln.


En vidik. Cenovno sta s 4S podobna s tem, da ima N9 64Gb prostora.
Če želim izstopati potem 4/4S ni več to, posebnež si z N9 8-)

V *tem trenutku* ima N9 vse, kar potrebujem in pravzaprav ni pomembno, kaj bo čez 2 leti. V teh časih se telefona ne kupuje z mislijo na prihodnja leta.

Pa full me "zbode" ko se omeni aplikacije -- vse nujne/pomembne zadeve so večinoma vdelane v OS, tistih par dodatnih aplikacij pa ... obstaja. Minusi seveda so, a za moje potrebe zanemarljivi.

PARTyZAN ::

Telefona ne kupujem zato, da bi izstopal. In glede na to, da ne potrebuješ aplikacij (ki jih tako ali tako ne bo skoraj nič), obstajajo ohoho cenejše alternative.

Pomnilnik je pa precej nepomemben faktor, vsaj zame. Filmov na mobilnem telefonu ne gledam, z glasbo pa še N95 8GB nisem zapolnil niti do polovice.

lopov ::

In v nemčiji je 64Gb 620 evrov

In ne vem, zakaj govoriš v prihodnosti, telefon je v prodaji vsaj 14 dni, aplikacij je pa precej, nekaj povsem novih in ne samo porti z N900.

Viš, men pa že v štartu odpade 16Gb, ker sem že na N900 njenih 32Gb zabasal z musko. Tu je en od minusov N9 in sicer nima delujočega FM oddajnika, ker v takem primeru odpade potreba po USB in si v avtu musko rolam preko radia kar s telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Gregor P ::

PARTyZAN je izjavil:

Pomnilnik je pa precej nepomemben faktor, vsaj zame. Filmov na mobilnem telefonu ne gledam, z glasbo pa še N95 8GB nisem zapolnil niti do polovice.

Zanimivo, a zopet smo ljudje, ki pa gledamo filme in serije, predavanja itd. na teh mobilnih napravah8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Icematxyz ::

Imam občutek, da bo če ne uradna pa pač neuradna podpora za ta telefon zadovoljiva. Bomo videli.

lopov ::

Teleray na ceniku 16Gb za 630€ ... napovedujejo, v prodaji še nimajo.

Tilen ::

Posodobljena verzija N9 bo predstavljena v sredo in četrtek na Nokia World predstavitvi s popolnoma novim OS - Windows Phone.

 Nokia - WP

Nokia - WP



Nova platforma bo seveda zagotavljala tudi podpooro in razvoj aplikacij v prihodnosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lopov ::

Saj si zanalašč sarkastičen, ko omenjaš "posodobljeno" verzijo N9, kajne?
Zadeva se imenuje Nokia 800 ...

edit: link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Tilen ::

V bistvu ne, ker sta si telefona na zunaj zelo podobna oz. praktično enaka, če odmislimo nujne gumbe za WP7.

 n9

n9



 N9

N9



 Nokia 800

Nokia 800

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Lahko pa ceno za N9 spustijo sedaj, ko stavijo na drugega konja. Pač, da se rešijo zalog. :)

Gregor P ::

Si Elop rajši j.... khm prst odreže:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

Imajo moj glas ... za oba predloga 8-)

AvtoR ::

Ob drugem predlogu, ali za kazalec ali sredinec? :))

Icematxyz ::

Nokia N9



Vir slike

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gregor P ::

Zelo lepa, le belih barv me je vedno malo strah ker je vprašanje, kako "obstojne" so:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

+ za razliko od ostalih barv je na otip "gladka". Kaj pa vem, pol ko maš 1x masten burek v rokah ... :P

Bela "naj bi" obstajala samo kot 64Gb varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

lopov ::

PR 1.1 je "zunaj".

Prednaročilo za belo N9 na Finskem; mend je bilo rečeno da bo na voljo ob izidu PP 1.1. Čakam(o)

Gregor P ::

Tudi zanimivo



Nemo Mobile is a Linux distribution for mobile devices. Nemo uses Mer as core and the UX is based on MeeGo Handset UX. Nemo Mobile -project continues the work started at MeeGo Community Edition to create open community driven OS and apps. Currently initial Nemo port exists for Nokia N900 and N950 devices. Work is on-going to support Nokia N9. There is also some support for x86 based tablets/netbooks like ExoPC.



*zasledil na Alter forumu
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tilen ::

Zanimiva in predvsem smešna je cena. 700 EUR? A so padli na glavo? Še Lumia je cenejša, z MS licenco vred in boljšimi karakteristikami naprave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

Tilen je izjavil:

Zanimiva in predvsem smešna je cena. 700 EUR? A so padli na glavo? Še Lumia je cenejša, z MS licenco vred in boljšimi karakteristikami naprave.


Ali pa primerjava na Engadget ...

Pa prosim ne pozabi -- 690€ je 64Gb varianta, 16Gb je 570€ (www.mobisvet.si) ki je IMO najcenejši v SLO.

Tilen ::

Lumia ima 1.4 Ghz procesor, N9 pa "le" 1 Ghz. Engadget seveda tukaj precej nepristransko ne vidi nobene razlike. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PARTyZAN ::

Kako pa veš, da sta ta dva procesorja primerljiva direktno clock to clock? Overall ima N9 boljši hardware in build quality, če gledaš na ohišje.

Also: brez Elopa bi bil to telefon, ki bi Nokio poslal nazaj v igro. Škoda, da se takšno stvar zavrže brez da bi dobila priložnost na trgu.

IceIceBaby ::

in build quality, če gledaš na ohišje.


Kakšna pa je razlika? Kolikor berem ima Lumia enako ohišje.

PARTyZAN ::

Beri več. N9 je "unibody" (izklesan blok plastike), Lumia 800 pa odlitek.

IceIceBaby ::

Crafted from a single block of CNC milled polycarbonate, the Lumia 800 packs a 3.7-inch WVGA AMOLED ClearBlack display, 8-megapixel camera capable of 720p HD video recording, 1.4GHz single-core processor, 512MB of RAM and 16GB of storage.


vir: http://www.technobuffalo.com/companies/...

PARTyZAN ::

The single piece of injection-moulded polycarbonate ensures antenna performance is at maximum efficiency to prevent signal loss and call drop outs.


vir: http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-80...

IceIceBaby ::

Sem tudi to videl. Kdo ima prav? Tudi za N9 sem bral podobno, eni pravijo CNC, zasledil sem tudi injection-moulded. Meni se zdi bolj logično, da delajo ohišje po istem postopku.

Sicer pa, v vsakem primeru je Lumia dobila dobre ocene za ohišje. Unibody zagotavlja trdnost in dober občutek, CNC ali odlitek niti nima veze.

Je pa kar se mene tiče Lumia boljši telefon. N9 ima par grdih pomankljivosti in OS, ki bo očitno pristal na smetišču zgodovine.

lopov ::

@Ice -- technobuffalo je enostavno predvideval, da sta ohišji enako izdelani -- nista.

N9 - ohišje izdelano na Finskem, Lumia - izdelano na Kitajskem :)

PARTyZAN ::

Jaz imam prav.



Hardwarsko je N9 superioren. OS ima tudi več funkcionalnosti, a je na žalost to nepomembno, ker ne bo supporta in communityja.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

lopov ::

IceIceBaby je izjavil:

Sem tudi to videl. Kdo ima prav? Tudi za N9 sem bral podobno, eni pravijo CNC, zasledil sem tudi injection-moulded. Meni se zdi bolj logično, da delajo ohišje po istem postopku.

Sicer pa, v vsakem primeru je Lumia dobila dobre ocene za ohišje. Unibody zagotavlja trdnost in dober občutek, CNC ali odlitek niti nima veze.

Je pa kar se mene tiče Lumia boljši telefon. N9 ima par grdih pomankljivosti in OS, ki bo očitno pristal na smetišču zgodovine.


Pri N9 logika odpove. No, vsaj tista običajna. Spada v tisti segment "think outside of the box" 8-) < -- vsake oči majo svojega malarja .... err .. očala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

IceIceBaby ::

My bad glede ohišja. Vseeno pomoje ne bo kakšne bistvene razlike. Še vedno gre za en kos plastike.

Hardwarsko je N9 superioren.


Razlike so minimalne. N9 ima več rama zaradi OSa. WP očitno ni tako požrešen. Največja razlika je ravno v operacijskem sistemu, vse ostalo so detajli, ki uporabniku niti niso opazni (če primerjaš 16GB, če rabiš več prostora je pač N9 v prednosti).

PARTyZAN ::

Iz glave je teh "malenkosti" veliko:

-Sprednja kamera
-Nižja teža
-Večji zaslon
-Boljše ohišje
-Več RAMa
-TV out

Če Nokia nebi zavrgla Meego projekta sploh ne bi bilo dileme.

Icematxyz ::

Saj pa je vsakemu jasno, da je N9 presežek tega časa, prodajali pa se bodo raje približki. Iz takšnih ali drugačnih razlogov seveda.

IceIceBaby ::

Hmm, presežek gor ali dol. Zgoraj napisane funkcije pri večini uporabnikov niso ravno na "must have" seznamu.


-Sprednja kamera - Za večino pogojno uporabna.
-Nižja teža - Je res, ampak tudi Lumia baje ni pretežka v roki.
-Večji zaslon - Spet res, ampak tistih 50 dodatnih pixlov ni kritičnih. Resolucija je na nivoju.
-Boljše ohišje - Bomo videli. Materiali so isti (?), postopek izdelave pa vprašanje koliko izboljša vse skupaj.
-Več RAMa - Ni nujno prednost, Mango je pač manj požrešen.
-TV out - True. Ampak spet vprašanje, koliko ljudi dejansko uporablja to zadevo.


Po drugi strani N9 manjka nekaj, kar se mogoče komu zdi popolna bedarija, za mene je pa deal breaker. Nima knofa za fotoaparat. Pa baterija glede na teste zdrži dlje v Lumiji. Pa že prej omenjeni OS. MeeGo zgleda kul, ampak WP bo sigurno deležen večje podpore. V tej verziji je spodoben, ampak malo omejen OS. V naslednji verziji bo verjetno precej napredoval, kar bo dalo Lumiji še dodatno leto ali 2 življenja.

Nevem no, meni se razlika v nobenem primeru ne zdi velika. Odločajo detajli oz. osebne preference.

Icematxyz ::

Gre se za tehnologije združene v to strojno/programsko opremo v letu 2011. Na to sem ciljal in to sem označil za presežek tega časa.

Tilen ::

Kakšni so ti presežki v programski opremi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lopov ::

Tilen je izjavil:

Kakšni so ti presežki v programski opremi?

IMO je po netu dovolj predstavitvenih filmov, ki to pokažejo. Najbolj "osnovna" stran, recimo.

Se ti "swipe" ne zdi presežek, nekaj popolnoma novega? Poleg tega se vsi obešajo na "samo" 1GHz procesor -- tudi to je presežek, da za delovanje ne potrebuje dvojedrnega procesorja :))

Tilen ::

No, saj WP prav tako deluje normalno na enojedrnem 1 Ghz procesorju. Ne vem kaj hočeš povedat? Mogoče to, da ni razloga za takšno ceno N9? Se strinjam!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lopov ::

To je sicer brezplodno razpravljanje, pa vseeno vprašam -- na podlagi česa si se odločil, da je cena pretirana? S čim jo primerjaš? Trenutno je edini telefon s tem sistemom v prosti prodaji, N950 je inženirski primerek nedostopen smrtnikom, N900 pa ... druga zgodba.

N9 je edinstven telefon in Nokia ga postavlja v isti cenovni rang kot iPhone 4S, za ostale znamke ne vem, ker nimam opravka z njimi. Kaj ima iPhone, kar opraviči njegovo ceno? 2G ob izidu ni imel za plenice pa vseeno ni bil poceni, tu pa dobiš telefon prve generacije kjer imaš že v sam sistem vdelane vsemogoče zadeve. Ne pravim, da napak ni, a se odpravljajo in posodobitev bo doživela obstoječa HW verzija.

Presežek v programski opremi si opazil? Si našel kaj podobnega na kakšnem drugem telefonu, kjer to dobiš ob nakupu brez nalaganja dodatnih aplikacij? >:D

Tilen ::

Primerjam ga z Nokia Lumia 800.

...tu pa dobiš telefon prve generacije kjer imaš že v sam sistem vdelane vsemogoče zadeve.


Si našel kaj podobnega na kakšnem drugem telefonu, kjer to dobiš ob nakupu brez nalaganja dodatnih aplikacij?


Kaj je "to" in kaj je mišljeno pod "vsemogoče"?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia X, X+ in XL: finski telefoni z Androidom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8723007 (16707) andromedar
»

Symbian je mrtev, Nokia izplavala iz rdečih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5316768 (12628) Hayabusa
»

MWC: Štirje novi telefoni iz Nokie

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
317715 (5981) Gregor P
»

Nokia predstavila N9 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
26652011 (37427) flameir
»

Bo v Nokii N9 Intelov Atom?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
287978 (5877) CaqKa

Več podobnih tem