» »

Nokia predstavila N9

lopov ::

Ti me hecaš :))

Tilen ::

Dober argument.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ales ::

Kakršno vprašanje, tak odgovor. Kaj si pa pričakoval? >:D

Tilen ::

Katere so torej tiste vsemogočne stvari, katere so na N9 vredne 700 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gregor P ::

In katere so na konkurenčnih napravah?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tilen ::

Ne vem zakaj sedaj obračate žogo. Vi govorite da je zadeva tako vsemogočna. Jaz samo sprašujem zakaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gregor P ::

Kako mi? Kdo je dejal, da je N9 vsemogočna?8-O Pa saj nismo v kakšni Apple temi>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tilen ::

Lopov je že pisal tako, kot da je to vsesplošno dejstvo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Icematxyz ::

Katere so torej tiste vsemogočne stvari, katere so na N9 vredne 700 EUR?


Recimo ena od njih: Administratorski račun odkleneš s pritiskom na gumb v nastavitvah.

Pri konkurenci moraš čakati na kakšno najdeno varnostno luknjo ali kaj podobnega, naložiti hack in stisniti pesti, da ne boš po končanem postopku dobil dragega podstavka za papir.

Če bo na voljo "Ubuntu Mobile" boš verjetno ta OS lahko naložil na ta telefon, podobno kot to narediš na svojem računalniku. Programske vire lahko dodajaš poljubne.

Mislim, da so v tej temi nazorno prikazani video posnetki večopravilnosti, ki ga zagotavlja zaledje in na voljo so tehnologije tipa NFC. Tudi programska orodja za razvoj aplikacij so po Elopovih besedah pravi dragulj. Oblika telefona je lična in prepoznavna in sledijo ji tudi telefoni z WP, ker seveda gre za korak v pravo smer. Telefon je v končni fazi tudi drag, kar po Ballmerjevih kriterijih pomeni, da je to to!

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Pri konkurenci moraš čakati na kakšno najdeno varnostno luknjo ali kaj podobnega, naložiti hack in stisniti pesti, da ne boš po končanem postopku dobil dragega podstavka za papir.


Vprašanje katero konkurenco misliš. Microsoft za Windows Phone naprave ponuja uraden (razvijalski) odklep za 6 EUR. Z enim klikom. Kdor to rabi tudi ve, da to ni noben denar.

Če bo na voljo "Ubuntu Mobile" boš verjetno ta OS lahko naložil na ta telefon, podobno kot to narediš na svojem računalniku. Programske vire lahko dodajaš poljubne.


Če čebula ne bi imela če, bi bila le še bula. Bom dal 700 EUR in upal, da čez 2 leti bo pa mogoče Ubuntu mobile, ko bo moj telefon nekonkurenčen in OS z vsemi začetniškimi bugi ali celo z UI-jem kateri mi ne bo všeč.

Mislim, da so v tej temi nazorno prikazani video posnetki večopravilnosti, ki ga zagotavlja zaledje in na voljo so tehnologije tipa NFC. Tudi programska orodja za razvoj aplikacij so po Elopovih besedah pravi dragulj. Oblika telefona je lična in prepoznavna in sledijo ji tudi telefoni z WP, ker seveda gre za korak v pravo smer. Telefon je v končni fazi tudi drag, kar po Ballmerjevih kriterijih pomeni, da je to to!


To, da je N9 zelo drag gre Ballmerju seveda neizmerno na roko, ker ima pri istem proizvajalcu še svojega (cenejšega) aduta v najvišjem segmentu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gregor P ::

Tilen je izjavil:

Vprašanje katero konkurenco misliš. Microsoft za Windows Phone naprave ponuja uraden (razvijalski) odklep za 6 EUR. Z enim klikom. Kdor to rabi tudi ve, da to ni noben denar.

... meni se že tukaj ustavi; da bi plačeval karkoli za nekaj samoumevnega (ne glede na višino)8-O Resno?!? Kaj nas čaka še v prihodnosti? Vsak vklop in izklop telefona po 0,43 evra;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PARTyZAN ::

Komercialni odklep na WP7 tudi sploh ni "čistokrvni" odklep. Omogoča ti, da poganjaš 10 nepodpisanih aplikacij, right? Odklepa pa se z aplikacijo, ki ima več kot dnevno čakalno vrsto ;>. Also, Lumia 800 ni telefon v najvišjem segmentu. No ja, mogoče je, ampak na spodnjem koncu ;).

Tilen ::

Gregor P je izjavil:

Tilen je izjavil:

Vprašanje katero konkurenco misliš. Microsoft za Windows Phone naprave ponuja uraden (razvijalski) odklep za 6 EUR. Z enim klikom. Kdor to rabi tudi ve, da to ni noben denar.

... meni se že tukaj ustavi; da bi plačeval karkoli za nekaj samoumevnega (ne glede na višino)8-O Resno?!? Kaj nas čaka še v prihodnosti? Vsak vklop in izklop telefona po 0,43 evra;((


Aja plačal bi 700€, da boš imel odklenjen telefon. Da bi pa plačal 6€, da ti odklenejo enega za 500 EUR pa ne. Zanimivo. Kaj pa če je na N9 tole že v ceni? ;)


Komercialni odklep na WP7 tudi sploh ni "čistokrvni" odklep. Omogoča ti, da poganjaš 10 nepodpisanih aplikacij, right? Odklepa pa se z aplikacijo, ki ima več kot dnevno čakalno vrsto ;>. Also, Lumia 800 ni telefon v najvišjem segmentu. No ja, mogoče je, ampak na spodnjem koncu ;).


Vsake oči imajo svojega malarja. Čakalna vrsta je pa najverjetneje zato, ker ima WP7 tako nizek delež in si nihče ne želi tako predragega odklepa, ane? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PARTyZAN ::

Ne, zanimivo je, da ti primerjaš strojno boljši telefon z 64GB pomnilnika z na pogled enakim telefonom, ki ima 16GB pomnilnika.

Also: Odklep za WP7 je ta trenutek down :>

Tilen ::

Ne vem kakšno je trenutno stanje odklepa WP7. Prvi dan izida sem uspešno odklenil. Je pa res, da sem čakal 4 ure.

Zanimivo ni to kar jaz primerjam, zanimivo je to, kako ste obrnili debato, ko bi bilo potrebno predstaviti programsko superiornost N9 proti npr. Windows Phone. 700 EUR vs 399 EUR. Hardware je v obeh primerih overkill oz. vsaj na Windows Phone napravi, kar dokazujejo trenutne WP naprave z nižjimi specifikacijami. Je pa vsekakor priročno imeti več prostih kapacitet, ker ni možno uporabljati SD kartic.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

HDvideo ::

To ne pa ta Nokia ki so jo res že skoraj usi povozili.

PARTyZAN ::

Urlpls do N9 16GB za 700€.

Če se s svojim WP7 na trepalnice postaviš je dejstvo, da je N9 hardware boljši. In vse te dodatne gadgete, performance in kvaliteto se plača, je pa res da je stvar nesmiselno kupovat, če nisi geek, ki se misli s telefonom ukvarjat po "geekovsko". To pa se lahko zahvalimo gospodu Elopu, ki je iz Nokie naredil izključno HW firmo v višjem segmentu. (Na dolgi rok si delajo škodo, mark my words.)

Also: Razlika v ceni je približno 70€ na Amazon.de. Da se ne boš preveč trudil.

lopov ::

@HDvideo -- pri milijon android temah najdeš edino o "Nokia N9" in greš smetit ... Čestitam!

@Tilen -- tole se sprevrača v prepucavanje, vsaj jaz tako dojemam. O WP7 ne vem ničesar, še nobenega telefona nisem imel v rokah kaj šele da bi preskusil sistem, zato nisem kompetenten za kritiko. Po drugi strani tudi N9 (še) nisem imel v rokah, si pa lastim N900 in uporabljam kot primarni telefon.

Po javno dostopnih informacijah z neta (članki, filmi) sem si ustvaril primerjavo -- torej primerjam N9 & N900 kar je tudi edino smiselno, če želiš govoriti o napredku OS in HW. Opažam tako napredek kot *nazadovanje* -- N9 nima radijskega oddajnika, prednja kamera in posledično videoklici[1] (še) ne delujejo, statusna dioda na prednji strani kaže samo napajanje (na N900 si prilagodiš barve in frekvenco utripanja za napajanje, SMS, klici, mail & MMS, a tudi to naj bi usposobili) ter odsotnost fizične tipkovnice čeprav pravijo, da je N9 VKB svetlobna leta pred N900 in se (menda) zlahka navadiš.

Par strani nazaj sem tudi napisal, da je nesmiselno gledati, kaj bo čez 2 leti -- N900 sem dobil maja 2010 pa sedaj gledam, kako bom prišel do N9. Sem mislil, da bom naredil prehod na BB ali kakšno Nokio E72, pa glej, kakšno je stanje danes.

Telefon ni naložba za prihodnost temveč potrošna roba, katera ob nakupu izgubi določen odstotek vrednosti, odvisno od proizvajalca in modela. Rabljene N9 16Gb naj bi bile na Finskem po 400 evrov, žal nimam nobenega linka (še nisem iskal), je pa info s TMO foruma.

In nenazadnje, strgano iz konteksta -- "vsemogoče" ni enako "vsemogočno" >:D

[1] N900 je prvi telefon z integriranim Skype in podporo videoklicem. A to sploh kdo uporablja na *telefonu*? Jaz še na laptopu skrajno nerad uporabljam kamero, da se še prek telefona kažem je *no-go*.

Tilen ::

Saj to je ravno to, ko nekateri enostavno nočejo razumeti, da hardware ni vse. Tudi, če je recimo boljši, je kot skupek uporabniška izkušnja slabša. Za primerjavo sva s sodelavcem pognala HTML5 test (How fast can your browser speed read - HTML5). Primerjava je bila Omnia 7 vs Samsung Galaxy S2 (dual core) in kaj misliš, kateri telefon je bil hitrejši?

Trenutno enostavno ni nobenega razloga za nakup N9, ker ta OS enostavno nima nobene prihodnosti in ne bo deležen nobene podpore, vsaj v trenutni obliki ne.

Kateri ekosistem bo podpiral Meego? Android? Nativno ni mogoče poganjanje njihovih aplikacij. Se jih je pa nekdo usmilil in portanje napravil enostavnejše. Ovi store tako ali tako več _ne obstaja_, pa še tisto kar so imeli je bila velika žalost.

[1] N900 je prvi telefon z integriranim Skype in podporo videoklicem. A to sploh kdo uporablja na *telefonu*? Jaz še na laptopu skrajno nerad uporabljam kamero, da se še prek telefona kažem je *no-go*.


Redko, je pa dobra zadeva za metanje polen pod noge konkurenci. To je še na nižjem nivoju kot Icematxyz-ova prednost unlocka z enim klikom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IceIceBaby ::

Mah, tale hardverska superiornost N9 je bullshit. Sorry, ampak tako je. Par pikslov več na ekranu in front facing camera pač niso funkcije, ki bi bile za povprečnega kupca v tem segmentu dealbreaker.

Also, Lumia 800 ni telefon v najvišjem segmentu. No ja, mogoče je, ampak na spodnjem koncu ;).


Potem tudi N9 ni.

lopov ::

Tilen je izjavil:

Saj to je ravno to, ko nekateri enostavno nočejo razumeti, da hardware ni vse. Tudi, če je recimo boljši, je kot skupek uporabniška izkušnja slabša. Za primerjavo sva s sodelavcem pognala HTML5 test (How fast can your browser speed read - HTML5). Primerjava je bila Omnia 7 vs Samsung Galaxy S2 (dual core) in kaj misliš, kateri telefon je bil hitrejši?

Trenutno enostavno ni nobenega razloga za nakup N9, ker ta OS enostavno nima nobene prihodnosti in ne bo deležen nobene podpore, vsaj v trenutni obliki ne.

Kateri ekosistem bo podpiral Meego? Android? Nativno ni mogoče poganjanje njihovih aplikacij. Se jih je pa nekdo usmilil in portanje napravil enostavnejše. Ovi store tako ali tako več _ne obstaja_, pa še tisto kar so imeli je bila velika žalost.

[1] N900 je prvi telefon z integriranim Skype in podporo videoklicem. A to sploh kdo uporablja na *telefonu*? Jaz še na laptopu skrajno nerad uporabljam kamero, da se še prek telefona kažem je *no-go*.


Redko, je pa dobra zadeva za metanje polen pod noge konkurenci.


Tilen, ne razumeš ali pa jaz ne znam jasno povedati -- ne govorim o prihodnosti, govorim o sedanjosti. Telefon kupiš zaradi stvari, ki ti jih nudi sedaj, Vse ostalo so sanje v oblakih. N9 je vredna denarja zaradi zadev, ki jih nudi *danes*. In prosim -- ne me *spet* masirat naj izpljunem, katere so te zadeve.

Edit: evo, sem se "spočil" :P

Aplikacije ... Geocaching je, panorama je na voljo, timelapse je vgrajen v osnovno aplikacijo, tethering deluje, edino kar vedno pozabim vprašat je podpora slovenskemu eduroam -- za N900 obstaja neuraden paket kateri doda podporo ustreznemu šifriranju, navigacija (in to dobra!) je že v osnovi

Icematxyz ima "point" -- proizvajalec za razliko od *VSEH* drugih ni onemogočil posega v jedro sistema, ni skrito in je dostopno vsem + z vklopom ne izgubiš garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Tilen ::

Bi te vseeno prosil, da se odpočiješ in nam vsem poveš kaj so te zadeve. Do sedaj se spomnim, da ste izpostavili le Swype.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gregor P ::

Če se že omenja WP OS, je vsaj za mene edini smisel nakupa naprave s tem OS-om, ko bo ta poponoma inetgriran z namiznim OS-om Windows X (7,8 ali karkoli pač že je/bo). To preprosto pričakujem od podjetja kakršen je Microsoft.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IceIceBaby ::

Kolikor gledam po raznih testih je Mango precej bolj odziven in "smooth" kot MeeGo (in celo iOS). Podobna zgodba kot z androidom.

lopov ::

Swipe ti ni dovolj revolucionaren? Celoten "image" telefona je zgrajen na tem.

NFC, odsotnost fizičnih gumbov (razen za vklop in glasnost), večopravilnost, nabor programske opreme, vključene v osnovno namestitev (skype, podpore MfE, SIP, integracija s socialnimi omrežji), "pravo" unibody ohišje ...

IceIceBaby je izjavil:

Mah, tale hardverska superiornost N9 je bullshit. Sorry, ampak tako je. Par pikslov več na ekranu in front facing camera pač niso funkcije, ki bi bile za povprečnega kupca v tem segmentu dealbreaker.

Also, Lumia 800 ni telefon v najvišjem segmentu. No ja, mogoče je, ampak na spodnjem koncu ;).


Potem tudi N9 ni.


IIRC (pa naj se še tako trudim) se ni čisto nikjer pisalo, da je N9 HW superiorna.
Edina omembe vredna stvar je kamera, pri kateri se povdarja f2/2, pa tudi tu ni izjema (nek android ima enako kamero, menda celo 4S za kar pa nisem prepričan).

Pri N9 je pravzaprav izstopa, kaj se da storiti z optimiziranim SW in starejšim HW :)

Boobiz ::

A ni Meego OS že discontinued oz. nekaj podobnega sm nekoč bral? So wth bi plačal 700€ za to zadevo, čeprav je pogojno luštkana zadevca?
I'm drunk, what's your excuse?

IceIceBaby ::

V tej temi dobim občutek, da med N9 in Lumio 800 sploh ni primerjave. V resnici pač ni tako. N9 ima nekaj "good to have" bombončkov, po drugi strani pa manjka knof za fotoaparat, baterija zdrži manj (to verjetno zaradi OSa), procesor je počasnejši...

Fotoaparat pri N9 je enak kot v Lumiji 800. Glede na teste je slabši kot tisti v SGSII ali iPhonu 4S in še kje.

Kar se pa optimizacije tiče se pa tudi ne strinjam. Kot sem napisal, Lumia z WP je veliko bolj smooth. Če gledaš video reviewe vidiš, da se N9 kar pogosto zatika, podobno kot android telefoni.

Ni ravno konec sveta zaradi tega. Ampak veliko raje imam gladko in hitro delovanje OSa kot dodatno kamero na sprednji strani.

lopov ::

Groba primerjava brez L800 ...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Icematxyz ::

Kolikor vidim na povezavi višje je Nokia izdala novejši "firmware" za napravo, torej to, da uradne podpore ni je Bull Shit.

Razvijalskih orodij pa tudi niso ukinili a ne da? Zdaj koliko bodo razvijalci aplikacij motivirani, da razvijajo aplikacije za ta mobilni telefon? Ne vem, morda ne bo 1000 "Fart Games" na voljo vse ostalo, kar si pa povprečen uporabnik takšnega telefona zaželi pa verjetno bo na voljo? Tudi ne verjamem, da se je Nokia odpovedala popolnoma lastni platformi in za Meltemi bodo uporabljene podobne tehnologije, kot so uporabljene v MeeGo? Torej manjko razvijalcev je po moje Bull Shit.

Glede "čebule" in "če", nič ni tukaj čebule. Tukaj se vidi, kaj je uporabnik že počel s prejšnjimi podobnimi telefoni brez čebule in kaj namerava z N9:

N9 needs some bootloader work still before Nemo, Debian, Ubuntu etc. can be run there. I've collected a few things about N9 from this point of view at a wiki page.


Glede cene in Ballmerja pa sem mislil na njegov komentar o Android. Kdor bere kaj novice na to temo ve kaj mislim. Skratka seveda Bull Shit.

lopov ::

kitajska reklama

BALAST ::

Za moje pojme feministična reklama...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

lopov ::

No, cene pri Mobisvet so padle!

16Gb @ 500€ (Teleray in Mobitel brez vezave napovedujta ceno 629EUR)
64Gb @ 589€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

lopov ::

Na Expansys.hu se je pojavila bela N9. Cena seveda rariteti primerna, me je pa presenetilo tole:

The box contains: Device, Silicone Case, English quick reference guide, charger, headset, microUSB cable. WARNING! Micro SIM card is required than the iPhone, memory expansion options there! Menu languages: EN - Hungary (RU) Russian, (CS) Czech, (IN) Indonesian, (MS) Malay, (DA) Danish, (NL) Dutch, ( EN) Magyar, American, (TR) Turkish, (IT) Italian, (U.S.) Ukrainian, (FI) Finnish, (FR) French, (NO) Norwegian, (SL) Slovenian,(DE) German, (ES), Spanish , (PL) Polish, (PT) Portuguese, (SV) Swedish


IMO gre za pomoto.

Edit: stisnil sem "translate", zato malce čudna angleščina :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Ales ::

In zakaj misliš da gre za pomoto?

lopov ::

Ales je izjavil:

In zakaj misliš da gre za pomoto?


Na mobitelovi strani piše da nima menija v slovenskem jeziki. Ampak ... na isti strani tudi piše, da ni podpore za NFC. Niso ravno kredibilen vir informacij.

BTW, šefica si je ogledala par filmčkov in se odločila prodati sedanjo C7 ter vzeti cyan N9 pri mobitelu. Sicer jo prepričujem naj se dogovori za test, a me je razorožila z istim razlogom kot kolegice z iphoni -- važno, da je lep! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Mobisvet ima v ponudbi Lumia 800, ki pa je (vsaj zame) presenetljivo dražja kot N9 16Gb

Lumia 800 @ 499€
N9 16Gb @ 479€

Tuhi ::

Eno vprašanje za vse lastnike N9.
Po forumih sem bral, da ima težave pri sinronizaciji s Microsoft MFE 2010. To bi naj bilo odpravljeno v PR 1.1. Ali to drži?
Če mi kdo potrdi, da to sedaj deluje ok grem takoj po njo.

Lp

Icematxyz ::

Če prav razumem tvoje vprašanje bi zadeva naj delovala. Morda bo potrebno preveriti kakšno nastavitev za Active Directory. PR 1.1 pa na tem področju prinaša kar nekaj izboljšav za to je nadgradnja priporočena. Poglavitna novost, ki jo uporabnik opazi je hitrejša sinhronizacija!

Bela Nokia N9 je na voljo na Finskem:

Nokia N9



Nokia N9 je pa na voljo tudi v Venezueli. Katero bi imeli raje?

Nokia N9



Belo ali v kakšni drugi barvi?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gregor P ::

Torej je Nokia N9 postala po zaslugi Elopa pametni mobilnik za države "tretjega sveta":P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PARTyZAN ::

Gregor P ::

Če to drži, nas je bilo kar nekaj tukaj vrhunskih analitikov s tega področja8-) ... bom zbral moje stare slo-tech komentarje na to temo in jih začel prilagati k življenjepisu kot referenco:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Spock83 ::

LoL saj jim samo preostane da zadevo zaprejo ali prodajo nekomu drugemu. Najbolj logično bi bilo Microdoftu. Ne bojo ga valjda prodali HPju. :D

lopov ::

Kar nekaj časa nisem čekiral N9 scene, danes pa najdem to (staro novico), sicer glede WP7, a vseeno ... zakaj *NE* Lumia :)

http://www.wpcentral.com/windows-phone-...

Pa še to: http://www.withinwindows.com/2012/01/02...

Ah ja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Tilen ::

V čem točno je težava? Ne razumem? Chevron se je dogovoril z MS, da lahko uradno odklene 10.000 telefonov in za to zasluži 90.000 USD. Prodali so 10.000 tokenov in sedaj bodo zaprosili za več. A to je razlog, da se ne kupi Lumie? Sem že mislil, da imaš kak resen argument.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lopov ::

Spregledal si ceno, po kateri je Chevron odklepal in ceno, po kateri odklepa MS.
Če želiš lahko komentiram tudi to, da moraš za odklep plačat ...

IceIceBaby ::

Še vedno obstaja od oka 99% ali več uporabnikov, ki ne bomo nikoli koristili niti chevrona niti MS odklepa. Ni to ravno en ultimativen razlog proti nakupu telefona.

Btw...čemu sploh služi unlock? Developerjem in poganjanju piratskih aplikacij? Še čemu?

lopov ::

To o 99% je verjetno res. Vendar, tisti, ki zna, napiše neko aplikacijo pa brez žegna ne more poganjat. Saj ne, da znam programirat in bi to počel, sem se pa razvadil z N900 kjer o teh zadevah ne rabim razmišljat in mi je tovrstno obnašanje toliko bolj tuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Icematxyz ::

Zanimivo branje in verjetno posledično ta novica to odraža?

Povzetek:

Lumia bi se naj zaenkrat prodajala bistveno slabše, kot je bilo planirano in tudi kot N9, kljub slabši pokritosti (najbolj donosnih) tržišč z N9 in bistveno več oglaševanja Lumia.

EU tržišče beleži znaten upad tradicionalne baze Nokia uporabnikov v tem segmentu in prehod drugam.

Tilen ::

Ne, tista novica samo odraža, da se Symbianov delež zmanjšuje hitreje, kot se povečuje delež WP/N9 in kar je glede na omejeno prodajo normalno. Lumia naprave so bile na voljo le v 6 državah in samo mesec in pol.

Icematxyz je izjavil:

Zanimivo branje in verjetno posledično ta novica to odraža?

Povzetek:

Lumia bi se naj zaenkrat prodajala bistveno slabše, kot je bilo planirano in tudi kot N9, kljub slabši pokritosti (najbolj donosnih) tržišč z N9 in bistveno več oglaševanja Lumia.

EU tržišče beleži znaten upad tradicionalne baze Nokia uporabnikov v tem segmentu in prehod drugam.


Tip seveda nabija. Quote iz zgornjega linka :

The Lumia first launch countries were not only markets where Nokia was exceptionally strong (having like I said, 47% market share in the installed base ie return customers) - they also were some of the wealthiest nations not just in Europe (UK, Germany etc) but in Asia (Singapore, Hong Kong etc). And they achieved 600,000.


To ne drži.


The Nokia Lumia 800 comes with dimension of 116.5×61.2×12.1mm and weighs 142g. It'll be sold in black, cyan, and magenta colors (with color matched soft cover included). The first countries to meet the Nokia Lumia 800 are the UK, Italy, Spain, France, Germany and the Netherlands.


Vir

Nokia Q4 2011 net sales EUR 10.0 billion, non-IFRS EPS EUR 0.06 (reported EPS EUR -0.29) Nokia 2011 net sales EUR 38.7 billion, non-IFRS EPS EUR 0.29 (reported EPS EUR -0.31)

- Accelerating investment in Lumia range of smartphones, having sold well over 1 million Lumia devices to date
- Solid Q4 performance in mobile phones
- Strong balance sheet, with net cash and other liquid assets of EUR 5.6 billion at end of Q4 2011
- Nokia Board of Directors will propose a dividend of EUR 0.20 per share for 2011 (EUR 0.40 per share for 2010)


NEW YORK (Trefis) -- Nokia(NOK_) announced its Q4 2011 results Thursday and put total Lumia sales at "well over one million.


Točne številke verjetno sploh nimajo, ker telefonov ni potrebno aktivirati.

So far so good. Polomija bi bila, če z novimi telefoni ne bi dosegli zastavljenih ciljev in če bi bili testi ter reviewi negativni. Niso.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia X, X+ in XL: finski telefoni z Androidom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8723008 (16708) andromedar
»

Symbian je mrtev, Nokia izplavala iz rdečih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5316769 (12629) Hayabusa
»

MWC: Štirje novi telefoni iz Nokie

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
317715 (5981) Gregor P
»

Nokia predstavila N9 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
26652015 (37431) flameir
»

Bo v Nokii N9 Intelov Atom?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
287981 (5880) CaqKa

Več podobnih tem