» »

Študensko delo?

Študensko delo?

NSA Agent ::

Mene pa zanima če ve kdo za kako študentsko delo za računalničarja.
No na študentskem servisu je par "študentskih" del sam problem je v tem da vsi ti delo dajalci hočejo da se ti pri njih zaposliš in ne da bi opravljal študentsko delo za par mesecev.

Torej če ve kdo za kako podjetje ki bi nucalo enega študenta računalništva za par mesecev.(In ne za stalno zaposlitev)

BlaY0 ::

Hočeš reči, da želijo da se pri njih "redno" zaposliš, oni bi ti pa na napotnico nakazovali?

St235 ::

kot ponavadi. Išečmo študenta z izkušnjami za vsaj eno leto/40 ur na teden...

technolog ::

Najprej si morš zgradit renome. Za začetek lahko delaš na kakem OS projektu, ki ga imaš potem za referenco. Brez tega težko kako delo dandanes dobiš. Počasi se tudi ta trg dela, ki je včasih veljal za zlato jamo, nasičuje.

Naprimer meni sploh ni treba iskat študentskega dela, ker me posamezniki in podjetja, ki me hočejo, sami najdejo.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Mene pa vsi hočjo, samo mi noben ne upa rečt. Damn.

Koninator: Kaj bi pa ti v bistvu rad delal oziroma naredil v treh mesecih? Programiranje recimo ni neki sezonski posel, da bi prišel tja, programiral 3 mesece in potem odšel.

RockyS ::

Koninator pojdi kelnarit, v prostem času pa razvijaj svoj projekt. To je zadnje čase edino kar ti ostane.

gendale ::

zlaži se da boš ostal za dalj časa

RockyS ::

Seveda, za referenco pa daj da si delal za google ;((

gendale ::

reference lahko preverijo, kolko časa misliš bit pri njih pa ne

BlaY0 ::

Jest usak dan delam za gugl... baze s search pattern-i jim filam ;((

RockyS ::

Te pa še nisem slišal! Zmaga :)

NSA Agent ::

BlaY0 je izjavil:

Kaj bi pa ti v bistvu rad delal oziroma naredil v treh mesecih? Programiranje recimo ni neki sezonski posel, da bi prišel tja, programiral 3 mesece in potem odšel.


Pač neki delu, da gnar zaslužim, po možnosti v pisarn za računalnikom, tk da lahka mal zabušavam.
Mogoče kako spletno stran v CMS ko si hiter gotov. Al pa kaj predavu zaposlenim kok se računalnik uporabla.

Drugače pa je 3 mesece dolgo obdobje in lahka marsikaj sprogramiraš. Kako Android aplikacijo, kajga bota da iz spletne strani podatke pobira.
Drogače če delaš na nekem projektu več kot 3 mesece bi se pa že splačal pogledat če je že slučajn kdo tako zadevo že naredu.
Ker dons maš polno odprtokodnih stvari že naretih tako da jih mal spremeniš in uporablaš. Še mal pa boš imel gamemaker za Android.

djordjevic ::

NSA Agent je izjavil:

Pač neki delu, da gnar zaslužim, po možnosti v pisarn za računalnikom, tk da lahka mal zabušavam.

Priceless. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gladi ::

Verjetno je šaljivec :D

black ice ::

NSA Agent je izjavil:

Drugače pa je 3 mesece dolgo obdobje in lahka marsikaj sprogramiraš. Kako Android aplikacijo, kajga bota da iz spletne strani podatke pobira.Drogače če delaš na nekem projektu več kot 3 mesece bi se pa že splačal pogledat če je že slučajn kdo tako zadevo že naredu.
Ker dons maš polno odprtokodnih stvari že naretih tako da jih mal spremeniš in uporablaš. Še mal pa boš imel gamemaker za Android.

Dvomim, da je kdorkoli pripravljen plačati 3 plače, da boš 3 mesece programiral enostaven scraper. Teden dni pa piči miško.
Kar se tiče Androida in tudi ostalih platform - ni point v tem, da namečeš par gradnikov in konec. Takšne stvari so hudo počasne in večinoma neuporabne. Za kaj konkretnega moraš vedeti kaj počneš, drag & drop niti približno ni dovolj.

Sicer sem tudi sam v podobni situaciji kot ti. Za razliko od tebe na delovnem mestu ne želim zabušavati ampak nekaj odnesti od tega, nabrati reference.;)

technolog ::

Ne morš it delat programiranja al pa kake računalniške stvari brez ustreznih znanj. Nihče te ne bo plačeval tri mesece, da boš nekaj brkljal in poizkušal. Moraš iz prve vedet, kako se kaki reči streže, ali pa - worst case - vedet točno, kam pogledat. Ostalo odmisli.

Dandanes bi bil programer kar že vsak, samo tako pač ne gre.

p.s.: Exception je redna zaposlitev, ko se podjetju dejansko splača te eno leto izobraževat in uvajat, da boš pol vsaj 10 let pri njih delal. Pa še to je vse bolj redko.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

A se da bit zdravnik prek študentskega dela? Jaz namreč nimam nič izkušenj s kirurgijo in podobnim pa bi mal začel. Kok pa plačajo na uro? Sej na začetku bi itak sam skalpele okol prenašal pa to.
Quack !

Mavrik ::

Bolj težko, ker so ti študenti medicine huda konkurenca - namreč po bolnišnicah med študijem delajo zastonj ;)
The truth is rarely pure and never simple.

keworkian ::

Jaz bi bil rajše politik, si bolj zaščiten kot kočevski medved.

LeQuack ::

Mavrik je izjavil:

Bolj težko, ker so ti študenti medicine huda konkurenca - namreč po bolnišnicah med študijem delajo zastonj ;)


Kurc pa nelojalna konkurenca.

keworkian je izjavil:

Jaz bi bil rajše politik, si bolj zaščiten kot kočevski medved.


A prek študenta?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

NSA Agent ::

LeQuack je izjavil:

A se da bit zdravnik prek študentskega dela? Jaz namreč nimam nič izkušenj s kirurgijo in podobnim pa bi mal začel. Kok pa plačajo na uro? Sej na začetku bi itak sam skalpele okol prenašal pa to.

Za ka pa ne :) http://www.local10.com/news/4371305/det...

Sam ahtat morš da nobene ne zajebeš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711664 (8916) korenje3
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388601 (6946) Phantomeye
»

Alternativa delu preko študentskega servisa?

Oddelek: Loža
223834 (3039) Mare3
»

Študentsko delo v EU

Oddelek: Loža
162193 (1652) mojca

Več podobnih tem