» »

Transformator 11.5v?

Transformator 11.5v?

Hrenowsky ::

Imam sledec problem.
Pri elektronski tehtnici (noname firma) se mi je razletel adapter in sedaj stvar ne deluje :(
Sicer je bil v adapterju samo transformator z 230v ac na 11.5v ac (1.1A), in bi ga rad zamenjal, ga pa iscem ze cel dan pa nikjer ne najdem tocno takega.
Najblizji ima vrednost 12V ac 1.36A, vendar ne vem ce bi ga bilo varno uporabit brez da se kaj skuri...
Trenutno se mi pa niti ne sanja kako bi znizal napetost z 12v ac na 11.5 in omejil ampere na 1.1a
Please help!:8)

krho ::

Tako čez palec bi tole moralo delovat. A lahko sliko adapterja, tam, kjer so nalepkle gor, ker meni se zdi, da bi moralo tole biti enosmerna napetost na izhodu in ne izmenična, tako da dvomim, da je bil samo trafo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jest10 ::

Kar lepo uporabi tega 12V. Le preveri prej, kako je s polariteto

Aston_11 ::

Zakaj bi omejil ampere. To je maks tok, ki ga tvoj trafo zmore na izhodu. Ti daš lahko 100 A, tvoja tehtnica bo itak pobrala toliko kot rabi. In verjetno ima tudi kakšno stabilizacijo napetosti.

energetik ::

Hrenowsky je izjavil:

Najblizji ima vrednost 12V ac 1.36A, vendar ne vem ce bi ga bilo varno uporabit brez da se kaj skuri...
Komot uporabiš tega. Lahko vzameš tudi takega z več A, če ga dobiš ceneje. Ti samo glej, da je 12V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Hrenowsky ::

Kul. Samo da ne bo problema zaradi tiste 0.5V. Je pa 100% izmenicni izhod, ker pise na ohisju AC11.5v 1.1A (plus to da so kabli direkt na trafo zlotani)

Sem pa bil v dveh stacunah, pa nikjer nimajo takega trenutno na zalogi. Tako da bom sele naslednji teden vedel za zihr ce bo delalo :)

VolkD ::

Imam transformator z 11,5V napetosti, a je precej velik. Zmore celih 13A toka. Ne vem koliko prostora imaš za vgradnjo. Če te velikost ne moti, ti ga podarim.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Hrenowsky ::

heh. problem je, da jaz potrebujem cim manjsega (da bi ga vgradil nazaj v ohisje adapterja). Se vedno pa nikjer nimajo na zalogi vsaj tega 12V...
Sem pa v elektro stacuni kupil 11.5V 20W transformator za napajanje halogenskih zarnic, samo ker ima stvar soft start vezje, nobena stvar ne deluje nanj. Sedaj razmisljam kako bi deaktiviral soft start

cegu ::

Amperi (oz. moč) pri majhnih trafotih so zelo važni, če je naprava občutljiva.

Napetost, ki jo oddaja velja za efektivno obremenjenega. Če bo zamenjan adapter močnejši, potem bo tudi napetost višja, saj ne dovolj padca do želene vrednosti.

Hrenowsky ::

Ravno tega se bojim, da bi bila prevelika napetost na sekundarju, in bi mi skuril tehtnico. Me pa fentajo ce jo skurim, ker je profi umerjena z certifikatom in se uporablja vec za sluzbene namene kot kaj drugega.

Tako da najbolje bi bil tale elektricni trafo za poganjat halogenke, ampak ker ima soft-start vezje, mi ze testnega vezja noce napajat...:8)

cegu ::

To lahko preprosto z voltmetrom preveriš. Če bo pokazal napetos ki jo potrebuješ, potem lahko brez problema priklopiš. Če bo pokazal več, potrebuješ švohnejšega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen upor potrebujem, da znižam voltažo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5412108 (11688) einstein :P
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810649 (7915) stromar
»

Stabilizator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
52611 (2459) stromar
»

Kako do čimboljšega delovanja

Oddelek: Navijanje
331974 (1482) Tugo
»

Epox 8RDA3+ problem!

Oddelek: Navijanje
9947 (781) OwcA

Več podobnih tem