» »

Grafična do 200€ (Pregrevanje)

Grafična do 200€ (Pregrevanje)

pbrgle1 ::

Že nekaj tednov opažam, da se mi moja HD4870x2 konkretno pregreva (idle = 90°C) in se pri vseh igrah pojavijo bliskanja, zato mislim da se bom moral odločit za novo grafo. Ker zadnje čase bolj malo spremljam razvoj novih komponent me zanima, če bi mi znal kdo povedat katero grafično si naj kupim do 200€ in če se to sploh splača glede na to da bo čez kaki mesec ali dva mogoče na trgu spet kaj novega. Naj ostanem pri ATI ali menjam na nVidia, kaj je trenutno najbolj aktualno itd.

Druge komponente so:
Gigabyte GA-EP45-DQ6
Core2 Quad Q9550, 2.83GHz
4GB DDR2 800Mhz .....
(Monitor je 1920x1200)

Zvišane temperature trajajo že nekaj mesecev ampak največje razlike so se pojavile ko sem na drugi disk inštaliral Ubuntu. Od takrat se mi že ob vklopu ventilator požene do 100% in čez nekaj minut pade na normalno stanje.
To pišem samo kot dodatek, ker ne vem če je primerno za ta forum, bi pa kljub temu bil hvaležen če bi kdo kaj vedel o tem, da se ne bo kaj podobnega ponovilo z novo grafično.

Hvala za odgovore že vnaprej. :)
  • spremenil: pbrgle1 ()

jazbec ::

gtx560 ti za 210 evrov
-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
ali pa za 216
-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...

če ti je že teh 10 evrov več težko se probaj stegnit, osebno pa bi dal teh 16 evrov že zraven za msi twin frozzer 2

pbrgle1 ::

Kako so pa te novejše grafe (okoli 200€) v primerjavi z to ki jo imam sedaj (4870x2)?

frudi ::

Vzemi raje radeon 6950 1GB za pravtako okrog 200€. Nato en mesec generiraš bitcoine, nageneriraš jih mogoče 10. Potem pa bodisi:
- prodaš ob priložnosti, ko bo tečaj ugoden (kar pa lahko zelo variira... recimo v zadnjih par dneh je cena skočila od 19 na 31 $/BTC, nato padla na 10, pa si spet opomogla na 20)
- jih hraniš za nedoločen čas, če se zadeva kdaj dejansko prime, postane vseprisotna digitalna valuta in doseže vrednosti >100 $/BTC

V prvem primeru si lahko mogoče povrneš ceno grafične, v drugem pa kdaj v prihodnosti mogoče še fajn zaslužiš. V najslabšem primeru si zapravil za 10-20€ elektrike :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

matej_jack ::

Si sčistil/spihal grafično? 4870x2 je še vedno stroj, zato jaz ne bi menjaval dokler res ne crkne :D
Če pa že, bi jaz vzel Radeon 6950. Nekaj bi zagotovo pridobil napram 4870x2, je pa seveda odvisno od posamezne igre.

slovenc5 ::

gtx560 ti all the way
navija se zelo lepo, hladna, nizka poraba

hd6950 1gb/2gb je slabša izbira
v igrah je performance podoben (gtx v skupnem boljša v več igrah)
gtx je tudi hladnejša, tišja, manj porabi, se boljše navija

kuglvinkl ::

Kaj pa menjava hladilnega sistema? To sta dve jedri na PCBju, ne? To bo jeba, razen z vodnim IMO.

IvoJan ::

frudi je izjavil:

Vzemi raje radeon 6950 1GB za pravtako okrog 200€. Nato en mesec generiraš bitcoine, nageneriraš jih mogoče 10. Potem pa bodisi:
- prodaš ob priložnosti, ko bo tečaj ugoden (kar pa lahko zelo variira... recimo v zadnjih par dneh je cena skočila od 19 na 31 $/BTC, nato padla na 10, pa si spet opomogla na 20)
- jih hraniš za nedoločen čas, če se zadeva kdaj dejansko prime, postane vseprisotna digitalna valuta in doseže vrednosti >100 $/BTC

V prvem primeru si lahko mogoče povrneš ceno grafične, v drugem pa kdaj v prihodnosti mogoče še fajn zaslužiš. V najslabšem primeru si zapravil za 10-20€ elektrike :)


do explain kind sir.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

pbrgle1 ::

IvoJan je izjavil:

frudi je izjavil:

Vzemi raje radeon 6950 1GB za pravtako okrog 200€. Nato en mesec generiraš bitcoine, nageneriraš jih mogoče 10. Potem pa bodisi:
- prodaš ob priložnosti, ko bo tečaj ugoden (kar pa lahko zelo variira... recimo v zadnjih par dneh je cena skočila od 19 na 31 $/BTC, nato padla na 10, pa si spet opomogla na 20)
- jih hraniš za nedoločen čas, če se zadeva kdaj dejansko prime, postane vseprisotna digitalna valuta in doseže vrednosti >100 $/BTC

V prvem primeru si lahko mogoče povrneš ceno grafične, v drugem pa kdaj v prihodnosti mogoče še fajn zaslužiš. V najslabšem primeru si zapravil za 10-20€ elektrike :)


do explain kind sir.


mene tudi zanima...

frudi ::

tKBurek, glede bitcoin:
- splošne informacije
- cena v $/BTC
- primerjava hardwara za generiranje (grafične in procesorji)
- forum za 'rudarje'

gtx560 ti all the way
navija se zelo lepo, hladna, nizka poraba

hd6950 1gb/2gb je slabša izbira
v igrah je performance podoben (gtx v skupnem boljša v več igrah)
gtx je tudi hladnejša, tišja, manj porabi, se boljše navija

Mah, 6950 1GB in GTX 560 Ti sta tako blizu skupaj v vseh parametrih, da nima smisla delati razlik. Zmogljivost je v povprečju praktično ista, poraba je pravtako bolj ali manj ista, glasnost in temperatura sta itak odvisna od hladilnika, navijata se obe zelo podobno (950-1000MHz).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

IvoJan ::

tole z bitcoini je pa kar mamljivo :D im gonna check it out
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

frudi ::

Mja, ne spregledat/pozabit dveh pomembnih dejstev:
- težavnost generiranja se eksponentno dviga. Odvisno od skupne zmogljivosti celotnega omrežja 'rudarjev', v zadnjem času nekje povprečno za 50% vsakih ~10 dni
- zadeva je še ZELO nestabilna, kot priča tudi padec iz 30 na 10 $/btc zadnje dni. Ni glih za vlagat življenjskih prihrankov v bitcoin :). Je pa vsaj generiranje zelo low-risk; nenazadnje lahko grafično še vedno uporabiš za igre ali prodaš, nagenerirane bitcoine pa pač obdržiš in upaš na lepši jutri :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

opeter ::

Če bi se vsaj cena porabljene elektrike povrnila ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

frudi ::

A si dejansko kaj preračunal, ali samo malo na blef pametuješ?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

opeter ::

Malo sem preračunal. Meni se ne splača.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

frudi ::

Aha, za sebe oz. za svoj hardware govoriš. Sem napačno sklepal, da posplošuješ. Pač je tako, da se splača generirati bitcoine samo z radeoni zadnjih dveh generacij (5xxx in 6xxx).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MonkeyHead ::

Bodite pozorni!!

Bitcoine se da mine-at samo z ATI grafiko. nVidie so za bitcoine neuporabne.

pbrgle1 ::

kako pa je kaj z to grafično?
http://www.mimovrste.com/artikel/263008...

pbrgle1 ::

matej_jack je izjavil:

Si sčistil/spihal grafično? 4870x2 je še vedno stroj, zato jaz ne bi menjaval dokler res ne crkne :D
Če pa že, bi jaz vzel Radeon 6950. Nekaj bi zagotovo pridobil napram 4870x2, je pa seveda odvisno od posamezne igre.


po tvojem komentaru sem malo pomislil da bi se dalo tudi kaj popravit. grafo sem čisto razstavil, očistil heatsinke, na novo termalno mažo namestil in zdaj ima 20°C manj. očitno ni bilo z njo nič narobe, le preveč praha in thermal paste je bil na enem jedru čisto trd. isto sem naredil tudi na procesorju in se prav tako pozna razlika za 10-15°C.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon HD 6950 ali GeForce GTX 560?

Oddelek: Kaj kupiti
121849 (1609) fr4nc
»

Radeon HD 6950 2GB

Oddelek: Kaj kupiti
121063 (809) Ales47
»

Kupujem računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
494537 (3694) e'LoverBoy
»

Kaj nadgraditi?

Oddelek: Kaj kupiti
352157 (1748) 69charger
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626390 (23872) SavoKovac

Več podobnih tem