» »

Radeon HD 6950 ali GeForce GTX 560?

Radeon HD 6950 ali GeForce GTX 560?

Svizec69 ::

Pozdravljeni,

zanimajo me argumenti za oz. proti. Kupujem grafično kartico v rangu 200€- max 240€.

Nekako sem v ožji ozbor spravil ti dve akrtici, me pa zanimajo argumenti za in proti eno ter drugo in kateri model katere od teh kartic bi izbrali. Še najbolj em begajo ti številni modeli, ker potem res nevem kakšna je razlika, kaj ti en več nudi in kaj drugi. Tako, da bi prosil tudi če napišete kateri model in proizvajalca grafične kartice priporočate.

Hvala!

Jacobs6Geno ::

Po benchu je HD boljši, priporočal pa ti bi vseeno HD 6870, ki za 50 € manj da le 10% manj preformanca. IMO
Glory To Greatness - Me
U n00b!!!! - Slo-Tech forumi, ko mislijo name
GAMING!!!! - najljubši stavek mojega prijatelja

RejZoR ::

Najbolj ugodna varianta so custom HD6950 z 1GB spomina. Performance pa ni bistveno slabši od od 2GB verzije, s tem da je cena kar precej nižja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fireX88 ::

Počak še malo, pa ti bo en pribil da je GTX 560 tišja, hladnejša in se bolj navija, ker to je edino kar znajo!

Vzami katera hočeš, neboš zgrežil! Glavna ralika je, da Radeon nima Physx, ampak se da tudi brez tega preživit, ker ni nevem koliko igerc, ki podpirajo physx!
Drugo je pa, če se odločiš za radeon vzami verzijo z 1GB spomina, seveda v primeru, če neboš igral na velikih resolucijah!

Rippy ::

Radeon 6950 se primerja z 560 Ti (560 je razred nižje). Načeloma je radeon malo zmoglivejši v nekaterih igrah in rahlo manj v drugih. Kar se tiče DX11 teslacije je 560Ti definitivno bolj "future proof" saj je neprimerno zmoglivejša v igrah, katere to dobro izkoristijo (za enkrat samo Crysis 2 tako intenzivno uporablja teslacijo).

Drugače pa kljub temu, da je 560Ti malo počasnejša v povprečju (vsaj referenčna) je načeloma boljša izbira. Precej tišje so (tudi do 15db kar je ogromno), bolje se navijajo in imaš veliko izbiro tovarniško OC modelov z izboljšanimi hladilniki za kak € več.

Edit: evo dave88 pa sem pribil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

RejZoR ::

fireX88 je izjavil:

Počak še malo, pa ti bo en pribil da je GTX 560 tišja, hladnejša in se bolj navija, ker to je edino kar znajo!

Vzami katera hočeš, neboš zgrežil! Glavna ralika je, da Radeon nima Physx, ampak se da tudi brez tega preživit, ker ni nevem koliko igerc, ki podpirajo physx!
Drugo je pa, če se odločiš za radeon vzami verzijo z 1GB spomina, seveda v primeru, če neboš igral na velikih resolucijah!


PhysX je itaq čist brezvezna stvar na podlagi katere ne bi kupoval grafične. Če je zraven ok, mi pa nikoli ne bi bil odločilni faktor. Radeoni imajo MLAA, glajenje robov, ki dela v vseh igrah, tud če glajenja motor igre sploh ne omogoča. MLAA to ne briga in dela povsod. To je zame bistveno bolj pomemben faktor zaradi katerega sem tud spet vzel Radeona.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fireX88 ::

RejZoR je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Počak še malo, pa ti bo en pribil da je GTX 560 tišja, hladnejša in se bolj navija, ker to je edino kar znajo!

Vzami katera hočeš, neboš zgrežil! Glavna ralika je, da Radeon nima Physx, ampak se da tudi brez tega preživit, ker ni nevem koliko igerc, ki podpirajo physx!
Drugo je pa, če se odločiš za radeon vzami verzijo z 1GB spomina, seveda v primeru, če neboš igral na velikih resolucijah!


PhysX je itaq čist brezvezna stvar na podlagi katere ne bi kupoval grafične. Če je zraven ok, mi pa nikoli ne bi bil odločilni faktor. Radeoni imajo MLAA, glajenje robov, ki dela v vseh igrah, tud če glajenja motor igre sploh ne omogoča. MLAA to ne briga in dela povsod. To je zame bistveno bolj pomemben faktor zaradi katerega sem tud spet vzel Radeona.



vsaj eden ki me šteka....


@Rippy....ta tišina ti ne pomaga, če imaš druge ventilatorje cheap shit!

galu ::

HD6950, valda... Dobiš že Gigabyte 6950 1GB OC (triple fan) za cirka 230€ pri Dinokompu.
Tako to gre.

jazbec ::

Gtx560 ti

Rippy ::

dave88 če imaš pač klopotca notri ga zamenjaš, "delte" pa noben več ne kupuje. Danes lahko kupiš izjemno kakovostne ventilatorje po nizki ceni. Če že investiraš v "preformance" razred CPU-je/GPU-je potem pa ja lahko tudi nekaj na udobje daš. 15dB je krepko čez 2x glasneje.

frudi ::

Nehajte že enkrat s to neumnostjo o glasnosti. Ja, referenčni radeoni so tipično za par dB glasnejši... REFERENČNI. A najde kdo še kje kakšen referenčni model 6950 v prodaji? Mogoče kakšna stara zaloga kje, pa še to za povsem nekonkurenčno ceno.
Za nereferenčne modele pa uporabljajo proizvajalci za radeone in za geforce praktično iste ali zelo podobne hladilnike. MSI TwinFrozr, Asus DirectCuII, Gigabyte WindForce 3X... se uporabljajo tako na geforcih, kot na radeonih in na obeh delujejo enako.

Je pa tudi stvar okusa - sam imam raje referenčne modele, tudi če so nekoliko glasnejši, ker spravijo toploto direktno iz ohišja. Za CFX (ali SLI) so pa itak boljši.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

RejZoR ::

Sam isto, ampak so vsaj na zadnjih serijah ventilatorji obupne kakovosti in začnejo ružit v zelo kratkem času. Zato sem šel na TwinFrozr III. Super cooler ampak če bi exhaustal vročino bi bilo še bolje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fr4nc ::

Jacobs6Geno je izjavil:

Po benchu je HD boljši, priporočal pa ti bi vseeno HD 6870, ki za 50 € manj da le 10% manj preformanca. IMO


+1
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi gaming PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17833319 (27689) Siddh
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
516320 (4807) Gibbs007
»

Ati crossifre vprašanje.

Oddelek: Strojna oprema
442874 (2369) boogie_xlr

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36381247 (75562) bluefish
»

gtx580 vs gtx560 Ti sli

Oddelek: Pomoč in nasveti
352944 (2508) galu

Več podobnih tem