» »

Kako odgnati netopirje?

Kako odgnati netopirje?

forplan ::

Prenašam netopirje že dve leti, da živijo nad balkonom in smetijo balkon s svojimi odpadki. Letos pa je še hujši kot ostala leta in je balkon nasvijan vsak dan in vse kar je na balkonu.;(
Ker imam tega dovolj začenjam vojno z temi zajedavci, vendar nimam kakšne pametne rešitve.
Zato vas sprašujem, če ste se že ukvarjali s takšnimi težavami in kako ste jih rešili.


lp; Hvala za odgovore




p.s. Vsi "greenpeasovci" in vsi ostali visoko pametni zagovorniki, kako so koristni, nepogrešljivi, ubogi... pišite v kakšno drugo temo
da se strinjam

PacificBlue ::

Pri nas so netopirji zakonsko zaščiteni. Tako, da ravno ubit jih ni treba;). Hrupa ne prenasajo dobro...in svetlobe. Postavi zvočnik na balkon in stroboskop..:)

Mad_Lion ::

V tisto luknjo kjer podnevi spijo (glede na to da pišeš da so nad balkonom predvidevam da je to les pod streho zabit na fasado) enkrat podnevi sprazni kak sprej deodoranta in bodo odleteli. Preverjeno deluje. Imel isto situacijo. 2 leti je že od tega pa se niso nikoli več vrnili :)

jype ::

forplan> p.s. Vsi "greenpeasovci" in vsi ostali visoko pametni zagovorniki, kako so koristni, nepogrešljivi, ubogi... pišite v kakšno drugo temo

Not your call, buddy.

fosil ::

Tole društvo poklič.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

lexios ::

V tisto luknjo kjer podnevi spijo (glede na to da pišeš da so nad balkonom predvidevam da je to les pod streho zabit na fasado) enkrat podnevi sprazni kak sprej deodoranta in bodo odleteli. Preverjeno deluje. Imel isto situacijo. 2 leti je že od tega pa se niso nikoli več vrnili :)


What he said... Baje ne marajo, da jih motijo med spancem.:)) V najslabšem primeru 2x ponoviš tole z deodorantom s čim močnejšim vonjem!;)

Venomus ::

Sem slišal, da je guano boljši kot katerikoli živalski gnoj :)

Drugače pa kot so rekli zgoraj, slabo prenašajo zvok, tako da zvočnik na balkon pa bo.

Pyr0Beast ::

Napodiš jih ven in nato zadelaš luknjo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

forplan ::

Hvala vsem za odgovore, bom še danes probal vaše nasvete.
da se strinjam

profii ::

Glede na to da verjetno zelo dobro slišijo jim predvajaj kakšno frekvenco, ki jo sam niti ne slišiš :)

XsenO ::

Če so vrsta, ki iztreblja komarje jih takoj vzamem jaz ;)
1 + 1 = 1

OmegaBlue ::

Lej. Netopirji so pri nas zaščiteni in je prepovedano kakršnokoli vznemirjanje brez dovoljenja. Če te motijo pokliči 041 945 607 in ti bo nekdo z društva svetoval in v skrajnem primeru jih pridemo iskat in preselit na novo lokacijo.

Ampak vedi da lahko pridejo nazaj.


P.S.
Glede na to da spijo v zvoniku zraven zvonov, vso srečo z zvočniki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

forplan ::

Sem se zdaj okvarjal z njimi, sem pel gor pogledat pa jih ni sedaj čez dan gor, zgleda pridejo samo ponoči gor takrat sem jih že videl leteti ,da mi lahko zasvinjajo balkon

Sem pošprical en smrdeči parfum gor spucal balkon pa bomo videli kaj bo

lp
da se strinjam

Highlag ::

Pri nas sem jih lepo odstranil tako, da sem zaprl režo na opažu, kjer so se zadrževali. Brez hrupa in kemije. Ko jih ni bilo sem lepo z letvico zaprl režo.
Never trust a computer you can't throw out a window

abscrock ::

Malo obujam tole temo...

Kako odganjate netopirje? Na eno lego mi hodijo na WC. Čez dan jih ni, pridejo zgleda samo ponoči in poserjejo naokrog.

Baje so zaščiteni, kar me ne gane :)

Sicer jih pa tudi ne mislim fentat, edino razmišljal sem s čim recimo premazati okolico, da bi jim smrdelo in bi odšli.

janezvalva ::

podganji strup.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

tony1 ::

Pokličeš lahko na:
http://www.sdpvn-drustvo.si/

Sicer pa se jih je zelo modro (humano) znebiti, ker prenašajo steklino.

connel ::

Pusti jih, zelo koristni so za "odganjanje mrčesa". Ne vem zakaj bi se jih kdo bal, nič ti ne bodo naredili.
Steklina huh, nisem še nikoli zasledil, da bi kdo fasal steklino od njih, pri nas.

dunda ::

Jaz se jih sicer nič ne bojim. Me pa resnično moti pospravljanje drekov vsaj dvakrat na teden in čiščenje dreka in scalnice po precej kvadratnih metrih (fabjona in tudi po fasadi). Pa na drugi strani hiše po balkonu, ko se v ploščice sranje zažre in zapeče.
Verjetno vdihavanje te prašne megle ni prav koristno za zdravje.
Sicer me nič ne bi motili, ampak je tudi res, da se jih nikakor ne morem znebiti. No, pobijam jih seveda ne, ampak neverjetno vztrajni so. In bolj malo verjamem v tiste zgodbe, da so občutljivi na motnje. Ne jebejo žive sile.
https://www.kacnje.eu

koyotee ::

dunda je izjavil:

Jaz se jih sicer nič ne bojim. Me pa resnično moti pospravljanje drekov vsaj dvakrat na teden in čiščenje dreka in scalnice po precej kvadratnih metrih (fabjona in tudi po fasadi). Pa na drugi strani hiše po balkonu, ko se v ploščice sranje zažre in zapeče.
Verjetno vdihavanje te prašne megle ni prav koristno za zdravje.
Sicer me nič ne bi motili, ampak je tudi res, da se jih nikakor ne morem znebiti. No, pobijam jih seveda ne, ampak neverjetno vztrajni so. In bolj malo verjamem v tiste zgodbe, da so občutljivi na motnje. Ne jebejo žive sile.


Verjetno netopirji mislijo podobno :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BorutO ::

Mad_Lion je izjavil:

V tisto luknjo kjer podnevi spijo (glede na to da pišeš da so nad balkonom predvidevam da je to les pod streho zabit na fasado) enkrat podnevi sprazni kak sprej deodoranta in bodo odleteli. Preverjeno deluje. Imel isto situacijo. 2 leti je že od tega pa se niso nikoli več vrnili :)

Da niso tvoji netopirji k njemu odleteli. :)

PacificBlue ::

Pri meni nimam problemov z netopirji, ampak z lastovkami. Vem, da so zelo koristne in nasploh nimam kaj proti živalim, je pa letos postal nevzdrzno.
Na eni strani hise pod streho so nardile ze preveč gnezd in so mi srale po trti, ki je odspodaj in po fasadi.

Zato sem bil primoran pribiti pod gnezda deske na fasado(celo najeti dvigalo). Tako da vsaj serjejo ne več dol. Upam, da bo zdaj mir. Gnezd jim pa nisem hotel unicevat. Po eni strani se niti gnezda zdaj ne vidijo. Vsaj en plus glede na to da sem moral vrtat v novo fasado. Bele barve je, pa izgleda jih ta barva neznansko privlaci. Če bi vedel, bi dal kako drugo barvo. lol

immortan ::

mačka not spusti, tak smo mi naredli pa je bil mir pol

tony1 ::

connel je izjavil:

Pusti jih, zelo koristni so za "odganjanje mrčesa". Ne vem zakaj bi se jih kdo bal, nič ti ne bodo naredili.
Steklina huh, nisem še nikoli zasledil, da bi kdo fasal steklino od njih, pri nas.


Kakorkoli, pospravljanje za njimi je najbolje početi z rokavicami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234412 (3674) BorutO
»

Lastovicje gnezdo na fasadi

Oddelek: Loža
4912351 (4603) ;-)
»

Menjava vhodnih vrat v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9814677 (11893) Invictus
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616624 (15355) Thomas

Več podobnih tem