» »

Kajmislis kaj je ckrnl

Kajmislis kaj je ckrnl

Dinko ::

Men je neki dni nazaj crknu racunalnik pa ne vem kaj je crknl al procesor al mama palta:'(:'(in mam procesor AMD Duron 600 in plato MSI KT7 Pro v 1.0. Sicer mi je racunalnik crknu glih med testiranjem z 3d markom lucke za opozarjanje na plošči gorijo samo rdece ce kdo ce na odgovor prosim mi pošlji mail (ze v naprej hvalla vsem
Dinko

DeR ::

Naredi takole
1. Ugasni računalnik
2. Idi spat
3. ko se zbudiš prižgi računalnik
LAhko se ti je pregrel...:-(

ChiefThunder ::

Dej mal več povej o svojem problemu. Kva se nardi z računalnikom ko ga spet prižgeš, če je kj navit...podrobnosti.

Dinko ::

evo ti podrobnosti
1.nism mov nc navitka procesorja8-)
2.predn je podlegu bolecinam sm lavfu 3d mark
3.pa tut pregret se ni mogu ker je lavfu 5 minut preden je crknu tko da ne vem kaj bi lahko blo
sm pa slisu da je zelo tezko da bi procesor crknu
pa na plati k so ene lucke k kazejo v kasnem stanju je plata kazejo lucke (Operating system booting)
ostalo pa nevem kaj bi lahko se povedu
Dinko

OrlyTM ::

Pelji na servis .... drugače boš še res kaj pokvaril ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dinko ::

ma sej bi na servis pelu sam se mi za brezveze zdi k bom 30 jurju placvov za brezveze ker nimam vec v garanciji
pa tko al tko bi kupu drugo plato
sam me zanima a bi lahko sov procesor a plata tko da vem na kaj racunat kaj kupt
:D
Dinko

PIII850 ::

si mogoce kaj fizicno premetava racunalnik sem ter tja. Mozno je tudi da se ti je grafina nekako iztaknila. Al pa da ti je samo kabel padu ven iz grafične kartice :()

ChiefThunder ::

Se strinjam s celeronom, poglej povezave v računalniku (in izven), če je vse dobro povezano, mogoče je kj nastau manjši kontakt s kakšnim kablom- stik. Probaj še resertirat CMOS, mogoče bi pomagalo.

asteroidk ::

hmz 30k za servis?!??!?!?!?
kle na jesenicah je ura popravila nek 5k nek 7k.. . nevem zakaj bi blo 30k ?!?! :|
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Senitel ::

A računalnik kej piska ko ga prižgeš? In če piska opiši kakšni piski in presledki se pojavljajo.

McHregec ::

En kabel se je verjetno staknu al se pa res pregreva.

Dinko ::

ja ne pusca nobenih piskov ali kaj podobnega
sam na tej polsci ki ma zadi steri lucke (sveda morajo vse goreti zeleno ce dela vs pravilno) ampak gorijo vse rdece
po pravilnem delovanju morajo lucke utripati po dolocenem zapordju pa nic ne otripajo ampa samo rdece gorijo
Dinko

R@C@ ::

Reseteri CMOS, pa povej s čim si navijal Grafikuljo, k če si jo, pol zalaufi u Safemode in skensli Tweaker!

Opkow ::

Dej ti mal manual od mamaplate preber .. K tile lucke ti neki govorijo...
Bi ti mogl kej pisat.

Dinko ::

no sicer sem ze prej povedu da te lucke pomenjo "Booting operating system"
in to je sve
Dinko

Can ::

Pomeči ven vse kartice, pine od grafične kartice poradiraj z radirko (boljši kontakt), vstavi nazaj samo grafično in poskusi. Če ni uspeha, resetiraj Bios. V primeru neuspeha, preveri (izključi in nazaj vključi) vse kable ->napajanje, Hd,...
V vnovičnem primeru neuspeha servis vabi!

bostjan1s ::

Jah tud jaz mam microstarovo plato pa vem kaj one lučke pomenijo oki takole je
1. ne se zanašat sam na lučke v računalniku je 100 mio stvari ki lahk grejo narobe pa lučke ne delajo(rdeče) plata ti ni šla ti kar naprej povem(razen če že nisi kaj počel na njej al da ti ni kava po njem padla ali kaj podobnega..
2. mojmu fredndu ni bla dober grafična not dana viola rezultat nič ni delalo.
3.Poglej grefično kak je ne sme se preveč konektorčkov videt potem poglej kak je t kabli
Če si kak tehnik boš dal vse kable ven(daljša rešitev) in not pustiš sam rame procesor in grafično seveda pod pogojem da si vse 3 komponente pogledal in jih namestil nazaj. v primeru da ne dela to daj pust sam procesor not ker rame ti itak one lučke javjo če nič pa še procesor enkrat poglej in prever vse in če ne bo nič je proc hin (ali maloverjetno plata)

2 če ni to hin
Postopoma preklapljaj najprej disk pa zažen potem pa disketnik seveda (ne kablov narobe obrnt če nimaš nobenih zarezic nikjer) pol pa še vse ostalo in bo delalo oz boš odkril kaj ti je šlo

Pa še nasvet, če ti ni škoda kablov in če maš čas daj jih zlož po ohišju tak da prideš lahko do proceserja in ostalih komponent brez odmikanja kablov, ker tak se razmajajo pol pa smo spet na začetku, lahk jih tud po stedini prereržeš da nebojo tak široki.... Skratka ne obupat takoj če pa še to ne pomaga pa ga pel na servis pa tam mal pokritiziri njih ko so ti tak baad comp prodali(v najslabših primerih zahtevaj denar za psihične muke)
;)1

Dinko ::

no sicer okol tistga k pravs da nej dam vse vn pol pa postopoma not... posot je isti k...
sam mene to zanima a je sla plata al procesor pomoje kej druzga ni mogl jt
Dinko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292481 (2027) black soul
»

Monitor se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
151226 (1121) igora
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401786 (1477) Klemzz
»

Mama plata problemi..

Oddelek: Strojna oprema
101135 (870) |SNap|
»

Mrtev računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
251414 (1148) Yohan del Sud

Več podobnih tem